1.6.2024 | Svátek má Laura


Diskuse k článku

Prozření Lubomíra Zaorálka

V rozhovoru s Novinkami prohlásil Lubomír Zaorálek, že za úhlavního nepřítele nepokládá Babiše, nýbrž Okamuru. To je prozření vpravdě státnické, nicméně dva dny před volbami je jaksi na dvě věci.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Fridrich 19.10.2017 6:41

Ano, stále stejná cesta levičáků do pekla

Ano, stále stejná cesta levičáků do pekla. Stále nepochopili, že když zvýší daně těm schopným, podnikavým lidem a firmám - tak se ekonomika každé země zpomalí - oni totiž přestanou investovat do rozvoje..

R. Reagan daně podstatně snížil a ekonomika se rozjela a postavil Ameriku na nohy a zlikvidoval Říši zla. Trump nyní bude snižovat daně pro firmy z 35 % na 20 % - tedy o 15 %.

Zaorálek se zmohl jen na to primitivní - " bohatým brát a chudým dávat ", ono to ale u nás již kupodivu příliš nefunguje - viz boháč Babiš a jeho preference..

Tak asi tak.

J. Vobr 19.10.2017 6:48

Re: Ano, stále stejná cesta levičáků do pekla

No !!!

Fridrich já vás sleduji !!!

:-)))

J. Hrabe 19.10.2017 7:19

Re: Ano, stále stejná cesta levičáků do pekla

Jen tak na okraj,jak je vše relativni-R.Reagan byl,dle zdejších měřítek odborář který tvrdě donášel a udával spolupracovniky,takže takový estébáček.Snížil sice daně,ale rekordně nastavil zadlužováni USA které zastavil myslím až demokrat Clinton-mj i nastavením výše daní na původní mez.Myslím,že R.R.byl takový typický "pravičák".

J. Fridrich 19.10.2017 7:33

Re: Ano, stále stejná cesta levičáků do pekla

Lépe by to nenapsal ani soudruh Hoření-šéf Rudého Práva, pane Hrabe. Ten pohrdavě hodnotil kroky Reagana k ukončení devastace Ameriky po vládě demokrata Jimmy Cartera jako " reagonomika ", která Ameriku položí - ale nestalo se tak, 80tá léta pod Reaganem byla pro Ameriku léty silnými...

Tak asi tak.

J. Hrabe 19.10.2017 8:14

Re: Ano, stále stejná cesta levičáků do pekla

Netvrdím,R.R byl nějaký špatný prezident,pouze se nezaslouženě glorifikuje,tak jako JFK.R.R.měl neskutečné charisma,vizi a tah na bránu- což je u státníka důležitější,než orientace v ekonomii-protože tu neměl.

L. Černín 19.10.2017 8:47

Re: Ano, stále stejná cesta levičáků do pekla

V případě daňové reformy v USA se zatím jedná jen o návrh, který musí projít kongresem. A vzhledem k faktu, že výpadek daňových příjmů není ničím kompenzován (pouze pohádkou o následném 3% růstu HDP), lze očekávat odpor nejen od demokratů, ale i od části republikánů. Navíc, Trump dosud nedokázal prosadit skoro nic.

P. Kučera 19.10.2017 6:38

Triumvirát

Jestli tu máme tři hlavní síly nově se rýsující státní reprezentace, totiž postbolševika a oligarchu s vyhraněnými autokratickými manýrami a mistra v obcházení zákonů, polojaponského populistického primitiva a politického podnikatele, surfujícího na vlně u nás jen hypotetického nebezpečí a hájícího české zájmy (o nichž ale nic moc nevíme ani my, natož tento poloexot) a do třetice stalilnizující se stále drzejší bolševiky, pak pánbů s námi. Ani verze, že si tyto tři hydry půjdou vzájemně po krku není příliš lákavá: tento zápas ryzích nedemokratů by se vedl ve jménu v jejich tlamách vyprázdněného idolu demokracie!

S naším státem to může být po čtvrtstoletí zmatků ale i nadějí opravdu těžká rána. Paradoxní je, že právě dnes, kdy vše vypadá v ekonomice tak optimisticky. Ale člověk asi nějak pudově touží padnout z koně a rýt držkou v zemi. Vše je v našich rukou, dokonce demokraticky. Jako v r. 1933 v Německu či v r. 1946 a 1948 u nás. Tak tedy přeji dobrý den a zítra a v sobotu procitnutí do reality a jakoukoli lepší volbu.

A. Zajícová 19.10.2017 6:51

Re: Triumvirát

perfektní shrnutí. Ne zrovna optimistické, ale věřím, že tohle období překonáme jen s malými ztrátami. Starší generace bude zjevně volit z trucu největší trotly z volebních lístků, aby "nám to ukázala". Logiku v tom nehledejme, jen rozhled velikosti švába.

R. Sorge 19.10.2017 6:56

Zajícová,

kolik je Vám let, že se navážíte do "starší generace" ?

S 512-tkou si pěkně notujete, není divu, když jste ze stejné líhně.

M. Franková 19.10.2017 7:03

Re: Triumvirát

Nechte starší generaci v klídku, já se mimochodem již řadím též. Na rozdíl od sluníček a koblih má většina z nás jasno. Horší je to s nabídkou.

D. Polanský 19.10.2017 7:07

Re: Triumvirát

Mladší generace zase mladé trotly. Mládí vpřed.

E. Erat 19.10.2017 8:13

Re: Triumvirát

A ženské budou volit Piráty (možná i část homosexuálů), tedy pana Bartoše. Je hezký, inteligentní, rebel, no nekupte to. Že, jsou Piráti neokomunisté jim nevadí. Nějak se ovšem nechytl to Feri, nebo jak se to jmenuje.

M. Těhanová 19.10.2017 7:12

Re: Triumvirát

Já jsem hodně stará generace, ale ani já, ani lidi v mém širším okolí by z těchhle 3 nevolila nikoho.

Obavy mám z mladých lidí s vymytýma mozkama.

P. Boublíková 19.10.2017 7:50

Re: Triumvirát

Hypotetické nebezpečí, chicht.

J. Franke 19.10.2017 6:19

Dobré ráno z mlhavé Svobodné Republiky Králický Sněžník

Jak Okamura, tak Babiš jsou pro mě nevolitelní, Zaorálkovi bych ale připomněl, že je na tom stejně i jeho ČSSD. Takže Lubomíre, pláčete dobře, ale na špatném hrobě.

M. Franková 19.10.2017 6:33

Re: Dobré ráno z mlhavé Svobodné Republiky Králický Sněžník

Já mám dilemno, nemám ráda ani blbce ani populisty, a fčíl chlape raďte-))

Přeji hezký den.

J. Franke 19.10.2017 7:32

Re: Dobré ráno z mlhavé Svobodné Republiky Králický Sněžník

Neporadím... Když blbě zvolíte, svedla byste to na sebe.

J. Franke 19.10.2017 9:10

Re: Dobré ráno z mlhavé Svobodné Republiky Králický Sněžník

Boha jeho, na mě!!!

J. Vobr 19.10.2017 6:45

JÁ BYCH VOLIL PÉŤU NEČASE,TEN TO DOBŘE JEBAL

:-)))

:-)))

I. Dekyský 19.10.2017 6:00

Astonovi

hrabe - už delší dobu...

I. Mertl 19.10.2017 10:55

Re: Astonovi

Třeba, ale Vám, co pamatuji.

P. Boublíková 19.10.2017 4:45

Dnes je 19.

V sudé dny se na Psu bojuje proti Babišovi, v liché dny proti Okamurovi.

A ne aby to někdo popletl.

M. Jelínek 19.10.2017 2:39

Ano

Jestli nic tak tohle uz me presvedcilo jit volit Okamuru .. at se z toho jelita ( elita ) podela

J. Franke 19.10.2017 6:20

Re: Ano

Jak zoufale málo stačí na změnu preferencí. To si snad děláte srandu, ne?

J. Vintr 19.10.2017 2:22

Takže vám pane Neff připadá méně nebezpečný

mafián, který vlastní půlku republiky a skrze politickou funkci si hodlá přivlastnit i ten zbytek? Že nemá žádné zábrany už v politické funkci jasně ukázal. Nebo vám připadají méně špatní socani, kteří lezou do zadele pánům z Bruselu? Nevím, co se dá čekat od Okamury, ale zato vím naprosto jistě, co se dá čekat od Babiše a od socanů. Ani jedno nebude vůbec dobré pro občany tohoto státu.

S. Kalužík 19.10.2017 1:36

Ono je to poněkud složitější, Astone,

není podstatné, zda je za horšího pokládán Okamura či Babiš a to jak Vámi, Astone, tak panem či soudruhem Zaorálkem. Podstatné je, že ani jeden z vás nejmenuje na prvním místě pravé zločince - komunisty! To je pro mne přímo děsivé, kam jsme až došli, když ani Vy, Astone - nebo mám použít klasické - i ty Astone Brute!?

V. Sember 19.10.2017 1:29

Okamura chce zlikvidovat zastupitelskou demokracii

"Okamura má přímo v programu destrukci zastupitelské demokracie, jak se historicky vyvinula v průběhu staletí a hlavně - jak se osvědčila."

No to je fakt hodně zlé. Okamura se nechal inspirovat Švýcary, což jsou fašisti, nacisti a destruktivisti na první pohled. Už je na čase s pomocí osvědčené zastupitelské demokracie roztočit třetí světovou válku. Dvě byly evidentně málo. A to jenom v průběhu jednoho století. Zastupitelská demokracie vedená vůdčí silou nadnárodních korporací a podobných mafiánských uskupení jakožto předvojem dělnické třídy, která má v tomto punktu po staletí vypracovanou vládu v zájmu oné dělnické třídy, která musí držet hubu a krok v zájmu obohacování svého předvoje, má, jak již bylo osvědčeno, nezastupitelnou roli v rámci budování světlých zítřků.

A ten polojapončík, který nebyl ani v komunistickém předvoji dělnické třídy, ani v žádné nadnárodní korporaci, ani v žádném mafiánském uskupení, ani, a to považte, spolupracovníkem StB, ani v žádném uskupení tunelářských lobistů či v podobných partičkách, si dovolí kandidovat se svým evidentně zločineckým uskupením do našeho parlamentu, v němž se od sametovky povalují téměř ti samí lidé. Tomu je třeba učinit přítrž, poněvadž zastupitelskou demokracii si rozvracet nedáme.

V. Sember 19.10.2017 1:49

Re: Okamura chce zlikvidovat zastupitelskou demokracii

http://jdem.cz/dgv3y5

P. Dvořák 19.10.2017 3:24

Re: Okamura chce zlikvidovat zastupitelskou demokracii

Jako vždy na Novinkách po pár dnech zmizí diskuse pod článkem. Ne že by byla kdoví jak podnětná a věcná. ALE: Co kdyby si někdo mohl ještě za týden přečíst, co si o tom myslí ostatní. Ó hrůzo!

J. Pospíšil 19.10.2017 20:18

Re: Okamura chce zlikvidovat zastupitelskou demokracii

Kdyby se inspiroval ve Švýcarsku, tak by nejspíš o švýcarském systému něco věděl. To co navrhuje, není ani parodie na Švýcarsko.