1.6.2024 | Svátek má Laura


Diskuse k článku

Prozření Lubomíra Zaorálka

V rozhovoru s Novinkami prohlásil Lubomír Zaorálek, že za úhlavního nepřítele nepokládá Babiše, nýbrž Okamuru. To je prozření vpravdě státnické, nicméně dva dny před volbami je jaksi na dvě věci.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
E. Erat 19.10.2017 9:23

Re: Lubomír Zaorálek prohlásil vlastence za vlastizrádce.

Oboje splňuji. Jsem tedy vlastizrádce. Jako za komoušů, co také čekat od Zaorálka, kdo nejde s námi, jde proti nám. Já volím SSO ze stejného důvodu jako vy pana Robejška.

O. Uživatel 19.10.2017 9:29

Uživatel požádal o vymazání
M. Hromadko 19.10.2017 9:33

Re: Lubomír Zaorálek prohlásil vlastence za vlastizrádce.

Zkuste chodit do čajovny a ne do kavárny... :-)

O. Uživatel 19.10.2017 9:36

Uživatel požádal o vymazání
M. Prokop 19.10.2017 9:40

Re: Lubomír Zaorálek prohlásil vlastence za vlastizrádce.

Musíte začít, abyste mohl přestat. :-P

O. Uživatel 19.10.2017 9:47

Uživatel požádal o vymazání
M. Hromadko 19.10.2017 9:42

Re: Lubomír Zaorálek prohlásil vlastence za vlastizrádce.

Aha. Ale stejně to s tou čajovnou zkuste. Možná vznikne nový pojem "čajovnický povaleč". :-)

O. Uživatel 19.10.2017 9:46

Uživatel požádal o vymazání
M. Hromadko 19.10.2017 9:54

Re: Lubomír Zaorálek prohlásil vlastence za vlastizrádce.

:-))

Z. Rychlý 19.10.2017 9:29

Re: Lubomír Zaorálek prohlásil vlastence za vlastizrádce.

Přesně tak jsem to provedl minule se Svobodnými. Nějak se mi to nepovedlo, příspěvek na volby sice dostali, ale.... Strana jednoho muže. U Realistů je solidních kandidátů víc, jenže u nás v kraji se nevyskytují, samá neznámá figura a já neznámé lidi nevolím.

R. Sorge 19.10.2017 9:31

Re: Lubomír Zaorálek prohlásil vlastence za vlastizrádce.

Nevolte podle krajů, to je u malé strany nesmysl.

Z. Rychlý 19.10.2017 9:46

Re: Lubomír Zaorálek prohlásil vlastence za vlastizrádce.

To tedy pardon, nechápu vaši úvahu, nepojedu kvůli Robejškovi do Prahy.

R. Sorge 19.10.2017 9:58

Re: Lubomír Zaorálek prohlásil vlastence za vlastizrádce.

Co na tom nechápete ? Nevíte, že malé strany jsou znevýhodněny při přepočtu volebních výsledků na poslance ?

I když malá strana přesáhne 5% hlasů, nezíská 5% poslanců a z Vašeho kraje tam nemusí nikdo být.

Z. Rychlý 19.10.2017 10:21

Re: Lubomír Zaorálek prohlásil vlastence za vlastizrádce.

Nevím proč se rozčilujete. Rozdíl mezi námi je v tom, že já volím osoby, vy volíte stranu. Já mám na kandidátce nějakého Királyho, o kterém takřka nic nevím, jen to, že je absolventem Právnické fakulty v Plzni. Pokud se stane zázrak a Realisté v MS kraji dostanou Királyho do Parlamentu a Robejška voliči z Prahy třeba ne, toto budete považovat za úspěch?? To je od vás blbost-na-kvadrát!

Strana je tak kvalitní, jaké má kandidáty a nakonec poslance. Účastníte se voleb a ne loterie.

R. Sorge 19.10.2017 10:31

Re: Lubomír Zaorálek prohlásil vlastence za vlastizrádce.

Určitě se nerozčiluji, to spíše Vy. Především se mýlíte, když si myslíte, že volíte osoby, primárně volíme strany.

Praha je velký volební obvod, Plzeň malý, Vámi popisovaná situace nemůže prakticky nastat. Ale asi nemá cenu Vám to vysvětlovat.

Z. Rychlý 19.10.2017 10:50

Re: Lubomír Zaorálek prohlásil vlastence za vlastizrádce.

Vaši tezi, že nezáleží na osobě, která se do Parlamentu dostane, hlavně, že je "náš" - nemohu přijmout. Ale vám asi nikdy nedojde, že Parlament plný trubců se správnou legitimací není ten správný parlament. Hlavně, že naši vyhráli, že? Fanatickému fanouškovi se těžko něco vysvětlí.

R. Sorge 19.10.2017 10:55

Re: Lubomír Zaorálek prohlásil vlastence za vlastizrádce.

Jste mimo, žádnou takovou tezi jsem neuváděl, nejsem fanatický fanoušek. Problém je v tom, že nechápete volební systém. Mějte se.

Z. Rychlý 19.10.2017 12:10

Re: Lubomír Zaorálek prohlásil vlastence za vlastizrádce.

Nejprve napíšete: Nevolte podle krajů, to je u malé strany nesmysl." To jako podle vás nemá smysl v krajích volit malé strany typu Realisté?? Tak proč tedy podle vás vůbec ty kandidátky sestavují?? To jsou mi moudra. A vzápětí napíšete, že nemá smysl volit osoby, ale strany! A jako odpověď mě napadnete, že nechápu volební systém. Myslím, že ho chápu docela dobře a s taktikou propadání hlasů jděte do .. Možná propadne, možná ne. Ale když to budeme pořád dokola házet těm velkým, zůstane ten marasmus pořád stejný. Vy berete volby jako matematické cvičení, když už se tedy nevidíte jako fanatický fanoušek některé partaje a je vám jedno, kdo je reprezentuje. Volební systém je takový, jaký je. Raději bych viděl jiný, ale realita je taková. Ve volbách je nutné volit osobnosti, kteří tu partaj tvoří. Pokud vy tedy volíte nějakou partaj bez ohledu na kandidáty, tak proč tam proboha píšou ta jména? Pro vás to nemá žádný význam, ale pro mě jsou ta jména zcela zásadní. A ani jiný systém tenhle základní princip nezmění. Volíme osobnosti, které se na kandidátce zavazují, že budou plnit stranický program. Vám asi nevadí, že někteří kandidáti ani program vlastní strany , na rozdíl ode mne, nečetli, natož aby ho dokázali prezentovat. A nad tím mám podle vás zavřít oči a volit partaj an-block, jméno sem, jméno tam? To už tady jednou bylo a nebylo to dobré.

P. Marcín 19.10.2017 10:48

Re: Lubomír Zaorálek prohlásil vlastence za vlastizrádce.

Pan Kyráli na první pohled vypadá OK a na ten druhý taky:-)

https://cs.wikipedia.org/wiki/Alexander_Kir%C3%A1ly

https://moravskoslezsky.denik.cz/online-rozhovor/on-line-rozhovor-s-lidrem-realistu-v-kraji-alexandrem-kiralym-20170920.html

Asi to nebude žádná plzeňská rychlokvaška:-)

Někde jsem četl, že pan Robejšek kandiduje v Praze z posledního místa. Takže by možná i on byl spokojenější, kdyby se do parlamentu místo něj dostal někdo jako pan Kyráli.

E. Erat 19.10.2017 9:40

Re: Lubomír Zaorálek prohlásil vlastence za vlastizrádce.

Jsem z Prahy, tady kandiduje pan Mach. Nemám co řešit. Ale, jinak má pan Sorge pravdu.

M. Prokop 19.10.2017 9:43

Re: Lubomír Zaorálek prohlásil vlastence za vlastizrádce.

Pokud mi ten "jeden muž" (a program) vyhovují, volím je radši než ty, kde není mužů o mnoho více a program prakticky nevidím (natož pak ty, kde je mužů i žen sice dost, ale všichni mne odpuzují a program jedna ostuda).

O. Uživatel 19.10.2017 9:52

Uživatel požádal o vymazání
F. Svoboda 19.10.2017 9:33

Re: Lubomír Zaorálek prohlásil vlastence za vlastizrádce.

Rovněž již mám připravený hlasovací lístek pro Realisty.

P. Boublíková 19.10.2017 9:35

Re: Lubomír Zaorálek prohlásil vlastence za vlastizrádce.

Ad cinklé pruzkumy: žádná agentura neriskuje existenci tím, že by průzkum cinkla nějak podstatně - to by byl její poslední kšeft.

Pokud uvádí, že má nějaká pidistrana pod 1 % preferencí, tak je jistota, že tato strana do PS neprojde. U velkých stran by cinknutí 5 % nahoru nebo dolů mohly agentury risknout.

M. Prokop 19.10.2017 9:45

Re: Lubomír Zaorálek prohlásil vlastence za vlastizrádce.

US, Zelení - v obou případech překonali 5% až když překonání ohlásila agentura.

A. Alda 19.10.2017 10:56

Paní Boublíková,

zkuste se zamyslet také nad tímto rozborem:

http://www.peak.cz/nevite-koho-volit-tvrda-cisla-ukazuji-ze-rozhodnou-ctyri-kraje/

D. Green 19.10.2017 12:33

Re: Paní Boublíková,

Zajímavé čtení. Díky.

P. Smatlak 19.10.2017 9:19

gggg

Je to podobné s tím Okamurou a částečně i s Babišem jako před 2 světovou válkou.Lidé se také nechali zblbnout Hitlerem populistou a nacionalistou a víme jak to skončilo. OKAMURA POPULISTA JAKO POLENO A BABIŠ TO JE ZAZE ZMETEK A PODVODNÍK,COŽ POTVRZUJE NEJENJEHO MINULOST ALE I PŘÍTOMNOST ..KOMBINACE TĚCHTO DVOU "CELEBRIT"to je něco hrozního a podobné válce i když jen fiktivní ALE NÁSLEDKY BIDOU STEJNÉ.tAKŽE VÁŽENÍ CHZTROLINI,JESTLI TOTO NECHÁPETE TAK SE NECHTE LÉČIT UŽ NYYNÍ ,PROTOŽE POTOM SE LÉČIT BUDETE MUSET ač chcete nebo ne.To už jsme duševně a morálně tak zdegenerovaný národ,že budeme volit takové zmetky?A jak píši Hitler ajemu podobní také dokázali lidi zblbnout a nikdy to nevedlo k něčemu dobrému.Takže nechovejte se jako pacienti Chocholouška ale jako normální lidé.

M. Hromadko 19.10.2017 9:15

V sočasné době

mi po různém přemítání zbyly 2 subjekty: Okamurovci a ODS. Hodím to ale těm prvním, ta ODS má na triku dost skandálů. Před dvěma měsící by mě to vůbec nenapadlo. To jsou ale paradoxy.

M. Prokop 19.10.2017 9:18

Re: V sočasné době

Dá se udělat i větší blbost (KSČ/M/, ČSSD, Zelení, ...), ale ne o moc větší.

Nicméně, Okamura vám bude vděčen, až zase stranu vykrade a založí další. Každý, hlas, každá korunka za hlas ...