3.6.2024 | Svátek má Tamara


Diskuse k článku

Pro změnu dobrá zpráva

Pražský magistrát se spojil se spolkem lékařů Mladí praktici a se soukromými firmami a bezplatně rozvážejí vakcínu AstraZeneca. Podle některých zpráv je mezi těmi firmami i rozvážková firma Rohlík. Je to skvělá zpráva, že jiskra iniciativy a dobré vůle úplně nechcípla v bažině politikaření a právnického formalismu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Fridrich 27.2.2021 7:08

Nerad ztrácím čas.

A. Bátor 26.2.2021 8:11

Zajímavé jak na tento alibismus, že lidi nedodržují opatření naskočilo hodně lidí. Pokud nám fungují průmyslové a výrobní podniky nebo se tvoří na Tachovsku na hranicích několika kilometrové fronty řidičů a ti spolu diskutují ve frontách na testy pak se dělný národ hezky promořuje. Večer přijdu z továrny domů a promořím svoji rodinu. Cestou z práce si nakoupím v Kauflandu. Na to stačí selský rozum. Prý sáňkaři a lyžaři :-)) Podívejte se na mapu průmyslu a krásně promořených okresů dědkové vyjančení...

Z. Zatloukal 26.2.2021 7:46

Za současný stav v naší kotlině může české, specifické pojetí demokracie a svobody "těžce" nabyté v roce 89. Polovina lidí, zejména těch narozených po zmíněném roce, přesně ví a zná, co je demokracie a svoboda, ale absolutně jsou jim cizí pojmy jako morálka, zodpovědnost, ohleduplnost, respekt, ..

V. Mokrý 26.2.2021 7:54

R^ Tak jest !!

M. Matura 26.2.2021 7:59

Přesně tak R^R^R^

J. Franke 26.2.2021 8:07

Když tak čtu o tom, jak váš předseda vlády nabyl majetek, v čem se před Listopadem angažoval a kým se po \Listopadu obklopil, musím souhlasit.

Z. Zatloukal 26.2.2021 8:30

Pokud máte jakékoliv podezření z trestného činu, obraťte se na PČR. Možná by bylo ale lepší jít rovnou na Ústavní soud, ten teď kafrá do kdečeho a pokud tam bude figurovat jméno našeho nejlepšího premiéra za posledních 30 let, tak bude úspěch, k vaší velké spokojenosti, zaručen.

D. Polanský 26.2.2021 7:44

Včera jsem cestoval MHD k paní zubařce přes celé Brno. V dopravních prostředcích vzorná kázeň a respirátory. Už ne tak mimo, občas lidi vedle sebe jen tak bez roušky či respirátoru a povídají si. Je co ještě vylepšovat u každého z nás.

O. Vorálek 26.2.2021 7:45

To já si i zpívám. Nechci žít ve tvém světě sociální izolace a tichá. Zvysoka ti na něj serru.

O. Uživatel 26.2.2021 7:49

Uživatel požádal o vymazání
O. Vorálek 26.2.2021 8:00

Hlavně, že se vhlubíš práporem těch kriplů, co dokonale zpackali vakcíny.

A. Pakosta 26.2.2021 7:49

Třeba ti rozmlouvající "lidé bez roušky či respirátoru" pocházejí z jedné domácnosti, a jsou tedy stejně ukáznění jako Vy, pane Polanský.

O. Uživatel 26.2.2021 7:51

Uživatel požádal o vymazání
M. Matura 26.2.2021 8:17

Tak to "jedna domácnost" může bez respirátorů i do divadla. Musí se ale bavit jen mezi sebou ;-D

A. Pakosta 26.2.2021 7:40

Viděl jsem v TV videozáběry, ukazující, jak městská policie v Praza kontroluje občany na ulici, zda v prostoru zastávky MHD mají respirátor. Prohřešky prý zatím řeší "domluvou", ale jsou připraveni "opakované prohřešky či záměrné nedodržování" i pokutovat. Zajímalo by mne, proč nikoho nenapadlo vybavit strážníky malou příruční brašnou se stovkou respirátorů, které by mohli v odůvodněných případech potřebným lidem prostě rozdávat. Totéž by mohlo být u dozorčích ve stanicích metra - ano, po řidičích v MHD bych to rozhodně nechtěl, ani mít na zastávkách tyto pomůcky zdarma volně k dispozici - to by občané rozkradli za pár minut, bohužel je to národní sport. Ale policisté na ulici a/nebo ochranka v obchodních centrech by je rozdávat mohla.

V. Církva 26.2.2021 7:55

A vy myslíte, že ti lidi nenosí respirátory, protože je nemohli sehnat?!

Samozřejmě Váš nápad není zbytečný, pro některé starší nebo jednodušší občany to řešení je. Většina měla rok na to aby věděla že respirátor je vhodný, já je používám od března (naštěstí jsme na začátku nějaké měli), a od května se daly sehnat.

Jenže jak se ukazuje ono je to hlavně o nedostatku disciplíny. Takže nechodte jen na vládu. Obchody jsou zavřené kvůli plným nemocnicím a úmrtím a ty jsou plné protože lidi kašlou na prevenci.

I. Polák 26.2.2021 8:00

Že by tolik jedodušších občanů? No v zemi , kde je jednodušším občanem i bývalý president se už nedivím ničemu. I když nebylo to na začátku spíš tak, že nedodržování bylo známkou odporu a voláním po svobodě jednotlivce? Potom za nynější stav může značnou měrou i opozice. Tečka.

P. Kučera 26.2.2021 7:32

Umělci.

Mám jich mezi přáteli několik, a protože jsem k několika uměnám v mládí přičichl i na vlastní kůži, dokážu je i dost dobře pochopit. Dnes nejvíc trpí, kňučí. Proč?

Jsou to vesměs citliví lidé. Vnímají svět emocemi; racionálně jen v minimální míře. A jejich posedlostí je zanechat na světě po sobě nějakou stopu. Kdyby netvořili, skončili by z 90% v blázincích, velmi často se potácí na hraně mezi oběma světy (alkohol aj.). Když neslyší potlesk, nemají už dlouho výstavu, nevyšla jim už léta nová kniha, mají absťák. Nehledí většinou na délku života, ale ne jeho náplň. Pokud jsou úspěšní a nabydou větší majetek, užívají si ho i se svými kamarády, moc (často vůbec) nemyslí na budoucnost, rodinu.

Nepíšu to, abych je jen kritizoval, naopak. Posunují naše emocionální světy stále dopředu, realitu poznávají subjektivně a mimoděk (svojí prezentací, kterou můžeme, chceme-li, vnímat) nám pomáhají jej chápat. Jsou nezbytnou součástí našeho sociálního těla, bez kterého ztrácí i naše životy smysl. Že ten jejich, potažmo i náš svět není zrovna stravitelný? Ale přece i to je důležitá informace!

Pokud můžeme, pomáhejme jim.

Dobrý den.

F. Sojka 26.2.2021 7:40

"Umělcům" hodně pomohli komunisté, korumpovali je a oni se korumpovat ochotně nechali. Takto založená tradice pokračovala a pokračuje.

Ta charakteristika je ovšem dobrá, historicky byli ostatně takto vnímáni a pohybovali se na okraji společnosti. Komedianti. Žít se bez nich dá.

A. Pakosta 26.2.2021 7:46

Ještě trochu dopilujte češtinu, pane Kučero, a budou Vaše příspěvky téměř ke čtení. Zapomněl jste uvést jen maličkost, totiž, že ti umělci, pokud nekoncertují a nevystavují, jaksi nemají žádný příjem, takže kňučí stejně oprávněně jako švec nebo kadeřnice, kterým vláda zavřela kvelb. Ano, správně jste naznačil, že umělecká produkce je pro společnost stejně potřebná, jako činnost ševců či kadeřníků - v tom s Vámi naprosto souhlasím.

P. Kučera 26.2.2021 8:11

A ta čeština? Co je špatně?

A. Pakosta 26.2.2021 16:23

Pane Kučero, odpusťte, ale já už to v té záplavě irelevantních příspěvků nejsem schopen dohledat. Ale pokud chcete, napište mi na ales.pakosta@gmail.com

A. Pakosta 26.2.2021 16:31

Našel jsem to. "Pokud jsou úspěšní a nabydou větší majetek" - správně je "nabudou většího majetku" Díky za zájem! AP

D. Polanský 26.2.2021 7:48

Jistě to pro určité opravdové umělce platí, ale mnozí se dokážou o sebe velice slušně hmotně postarat a že by se dělili nevím nevím. Jistě pomoci umění není nic zlého. Ovšem když vidím ceny obrazů např. v galerii Dolmen, tak si říkám, že mnozí malíři se pěkně nadhodnocují i v těchto těžkých časech. Asi potřebují moc, aby si mohli užívat.

P. Kučera 26.2.2021 8:15

Pane Polanský, máte pravdu, ale vysoké ceny děl výtvarníků (jen několika málo!) určují dnes galeristé a sběratelé, tedy většinou obchodníci a investoři, snobové. Jinak i já píšu, že někteří si dobře vydělali. Jen pro výdělek ale pracují kýčaři.

V. Mokrý 26.2.2021 7:56

Není umělec jako umělec, navíc je přeumělcováno.

F. Sojka 26.2.2021 7:27

Čína jede!

Čínský klub s českými a africkými fotbalisty to dokázal. Je v osmifinále. ;-D

V. Mokrý 26.2.2021 7:49

Podívej se po Evropě, kdo všechno vlastní fotbalové kluby, které patří mezi TOP 50.

A potom ke cej.

J. Jirka 26.2.2021 7:25

NP: Další dobré zprávy – klesají počty nakažených pracovníků ve zdravotnictví a sociálních službách – protože už 70 procent je očkovaných.

Lidovky: Počet nakažených zdravotníků opět stoupá, týká se to zejména sester. Nejvíce pozitivních je v Praze.

;-D

J. Vobr 26.2.2021 7:23

Již jsem to psal, ale vynálezci problémů přišli s rádoby záludnými otázkami !!!

NEFF TO NAPSAL I POPSAL V ÚVODNÍKU V PODSTATĚ DOBŘE , A PROTO NEMÁM PODSTATNOU OTÁZKU !!!

Těm co vznášejí nepodstatné otázky sděluji BÁÁÁNÍK PIČO ;-O;-O;-D