19.5.2024 | Svátek má Ivo


Diskuse k článku

Příšerný doklad toho, v čem žijeme

Ve středeční MF Dnes vyšel Kmentův rozhovor s Mirkem Topolánkem. V podstatě z něj vyplývá jediný závěr – naše politická scéna je organizovaný zločin.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Hofman 29.3.2012 19:36

Re: HC Lev Praha

Ale kdež. Je naprosto přesné. To, co píšu já, by žena tak otevřeně nikdy neřekla. Jsou to jemné duše.

E. Heusinger 29.3.2012 19:16

Re: HC Lev Praha

Určitě se pojedu podívat na utkání Lev Praha - Slovan Bratislava.

R. John 29.3.2012 18:35

Tak se mrknem na jednoho z "otců" kuponovky.

   nějaký Tříska , Dušan, agent Stb pod krycím jménem "Dušan" , jak rafinované. Má i bratra, Aleše, a co čort nechtěl, taky evidovaný. A mrknem se na jeho fotra a mutr, tak fotr byl vysoký estébák, mutra zaměstnankyně vnitra. A ted´se mrknem na Tykače a Dienstela, "štik v rybníce", jak řekl rolničkář, toho času na Hradě. V jejich Motoinvestu  makal na plný pecky Alešek agentek, brácha "Dušana".  Když to všechno požrali, jako ty správné štiky,  tak dostali zálusk na Českou spořitelnu, ovšem narazili, tvrdě, na dalšího agenta Stb Tošovského , Guvernéra ČNB, ten to zatrhl, ovšem proč, hádejte, pro krásné voči?...kdepak, korýtko bylo připraveno pro "jejich" skupinku, pí. Klausovou s Klapalem. A zazvonil zvonec,  to je privatizační pohádky konec milé děti, všichni se měli ve správních a dozorčích radách jak v ráji a vy si připravte dětičky šrajtofličky, někdo to zaplatit musí, hádejte kdo , :-))))

J. Balcar 29.3.2012 18:37

Re: Tak se mrknem na jednoho z "otců" kuponovky.

Je to smutné zjištění, ale o blbce ani StB neměla zájem.

R. John 29.3.2012 18:46

Dle čeho tak soudíte ?

  Jinak třeba , Lorenz dělá Pentě poradce, přes bezpečnost. Dobře se panáček estébáček  komundíra uchytil , akorát ho lituji, když musí jednat kapitalisticky , proti jemuž zasvětil celý život a nechal zavírat a mučit lidi, kteří jen o kapitalismu kladně hovořili. To se to  pere v duši. :-))))

J. Boleslav 29.3.2012 18:47

Re: Dle čeho tak soudíte ?

Ale ve státní správě si na základě lustračního zákona moc neškrtne.

R. John 29.3.2012 18:50

Pane Boleslave, proboha, kde žijete? Co ta "Gorilka" ? A prej si neškrtne, te´d jste mě rozesmál.

J. Ryba 29.3.2012 18:53

Re: Dle čeho tak soudíte ?

nevím jak teď ale např. doc. Mikule (pozitivně lustrovaný poslanec za OF), byl ještě za Klause na Úřadu vlády :-))))

R. John 29.3.2012 18:56

Kratší bysme měli, pokud bysme napsali kolem Rolničkáře ty dva, co agenty nebyli. .-))

J. Boleslav 29.3.2012 19:00

Re: Kratší bysme měli, pokud bysme napsali kolem Rolničkáře ty dva, co agenty nebyli. .-))

Přečtěte si ten zákon a pak diskutujte. On nezakazuje těmto lidem pracovat ve státní správě úplně, ale pouze na určitých funkcích.

R. John 29.3.2012 19:02

Nechte toho, nebo mě ještě rozpláčete. :-)

J. Boleslav 29.3.2012 19:05

Re: Nechte toho, nebo mě ještě rozpláčete. :-)

Klidně si poplačte, patří to k tématu. Na pláči byla založena i třetí, Dienstlova a Tykačova vlna privatizace, pokud jste takový pamětník.

J. Ryba 29.3.2012 19:03

Re: Kratší bysme měli, pokud bysme napsali kolem Rolničkáře ty dva, co agenty nebyli. .-))

neraďte a přečtěte si nejprve sebe a pak diskutujte: "Ale ve státní správě si na základě lustračního zákona moc neškrtne."

J. Boleslav 29.3.2012 19:10

Re: Kratší bysme měli, pokud bysme napsali kolem Rolničkáře ty dva, co agenty nebyli. .-))

Samozřejmě, kdo myslíte, že z těchto lidí půjde dělat nějakého úředníka - pěšáka?

J. Tolman 29.3.2012 18:53

Proč by měl Loenc dnes být ve státní správě ?

Komárek se stal náměstkem předsedy Federální vlády a byl také spolu s Mariánem Čalfou a Jánem Čarnogurským členem neobvyklého triumvirátu, který v prvních týdnech spravoval Federální ministerstvo vnitra. Tam ovšem, jak víme, zůstával stále ve funkci šéfa dosud nezrušené StB Alois Lorenz, jemuž nikdo nebránil, aby skartovával nejdůležitější dokumenty.

E. Heusinger 29.3.2012 18:49

Profesionál

si takové myšlenky nepřipouští.

J. Ryba 29.3.2012 18:40

Re: Tak se mrknem na jednoho z "otců" kuponovky.

u těch, co byli v těch fondech u kormidla, to bylo spíš pravidlo, než výjimka

K. Drobková 29.3.2012 18:40

Re: Tak se mrknem na jednoho z "otců" kuponovky.

Kdepak, pane John. Kuponovku dělali jenom ti nejlepší z nás. Otcové privatizace ...... do dneška o kupónovce jezdí přednášet - Kazachstán, Azejbardžán .....novodobé asijské štiky. I ten Kožený se tam objevil.

R. John 29.3.2012 19:01

Máte pravdu paní Drobková,

  Tam na  "východ" patří, tam jsou "doma". :-))

E. Macek 29.3.2012 18:41

Re: Tak se mrknem na jednoho z "otců" kuponovky.

Tahle věc je stará,řekněme x let.Proč tyhle nevratné nuace vytahujete.Čertíky z klobouku?

E. Macek 29.3.2012 18:44

Re: Tak se mrknem na jednoho z "otců" kuponovky.

prosím,NUANCE.

J. Boleslav 29.3.2012 18:46

Re: Tak se mrknem na jednoho z "otců" kuponovky.

Jistě, to je věc notoricky známá a nevím, jakou by mohla hrát v celé problematice kupónové privatizace roli.

P. Helcl 29.3.2012 18:48

Re: Tak se mrknem na jednoho z "otců" kuponovky.

Protože surfování jedinců na tsunami privatizace zaplatíte Vy, já, všichni ostatní, naše děti, jejich děti . . . A český Bilderberg se nám bude smát:-))))

R. John 29.3.2012 18:48

Ale nevytahoval bych,

   ale když tu tak někteří prohlašují, že kuponovka byla geniální, ( maj v něčem pravdu) , tak jim chci trošku oživit pamě´t , znáte to , opakování matka moudrosti. :-)

J. Boleslav 29.3.2012 18:53

Re: Ale nevytahoval bych,

Pokud byl kladen důraz na rychlost a transparentnost procesu, tak podle mě rozhodně geniální byla.

R. John 29.3.2012 18:59

Transparentnost ?? Vy si ze mne děláte pane Boleslave prču, přiznejte se.:-)))

J. Boleslav 29.3.2012 19:02

Re: Transparentnost ?? Vy si ze mne děláte pane Boleslave prču, přiznejte se.:-)))

To bzch si nedovolil. Jak myslíte, že by se privatizace v takovém rozsahu měla udělat lépe, rychleji a transparentnějí?

P. Boublíková 29.3.2012 18:57

Re: Ale nevytahoval bych,

Nejsem vůbec přesvědčena o tom, že kdyby kupónovka proběhla nějak "spravedlivě" (nebo řekněme spravedlivěji), že by byl všeholid spokojen. našla by se zase jiná záminka k remcání a když se má někdo špatně, je sice velmi jednoduché z toho vinit kupónovku, korupci,Klause a jánevímkoho, ale pravda je někde jinde.

R. John 29.3.2012 19:04

Máte divnou optiku. Tak sem s tou pravdou.

P. Boublíková 29.3.2012 19:10

Re: Máte divnou optiku. Tak sem s tou pravdou.

Tedy, životní úroveň velmi dobře "kopíruje" kvalitu vzdělání a schopnost vybrat si obor žádaný na trhu práce. Jsou samozřejmě výjimky, ale znáte (po nějaké době praxe) hodně chudých architektů, lékařů, právníků? Já znám jenom takové,kterým je už asi 20 let celá kupónovka u zádele.