21.6.2024 | Svátek má Alois


Diskuse k článku

Přijímací běsnění. Náš stát dlouhodobě selhává

Čistě teoreticky může vysokou školu vystudovat i ten, kdo začíná na „učňáku“, prakticky se to povede minimu jedinců. V některých oblastech o studijním úspěchu de facto rozhoduje to, na jakou školu se žák probojuje. Proto ty nervy, proto ti naštvaní rodiče.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Mařák 20.5.2023 7:20

Včera jsem dodělal další song, Radegast People, takový blues-ploužák, už zbývá jen sestříhat a očistit stopy a mastering a je to. Další kus k většímu celku o Radegastovi a o Slovanech. Podařila se mně dobrá věc, ale nebylo to jednoduché. Text je napsaný česko-francouzsko-anglicko-německy s tím, že cizí jazyky se mezi sebou ve slokách rýmují a navíc přecházením z jazyka do jazyka text neztrácí souvislost a smysl.

Fachčím už normálně skoro jako ta umělá inteligence, nebo co.

Skol!

J. Karvaiová 20.5.2023 7:18

jako učitelka vím, že se několikrát ročně ze ZŠ posílá podrobný dotazník o počtech žáků. Nejspíš to letí hned do šuplete.

V současnosti, kdy se šetří a stát dostává nápady typu - jeden školník pro tři školy, učitelům snížíme platy a přidáme práci, do tříd třeba i 35 dětí a jedno umyvadlo na chodbě a další výborné nápady - no comment.

A další věc - dnešní rodiče si o všech dětech myslím že jsou prostě všichni inženýři. No Nejsou, což se právě projeví u těch přijímaček. a když si takoví rodiče usmyslí dát přihlášku jen na gympl, ačkoli dítě má tak akorát udělat truhlářskou školu, tak co dodat.

S. Ševeček 20.5.2023 7:18

R^

J. Novák 20.5.2023 7:18

Přesně tak. Navíc tu máme přetlak naprosto nepotřebných či přímo škodlivých oborů typu genderové studie apod. jejichž absolventi absolventi se mohou uživit maximálně tak v rozbujelé státní správě či (ne)ziskovkách a které svým napojením na státní penězovod vysávají potřebné prostředky jiným. Pokud chce takové školy někdo studovat, tak ať to dělá za své.

S. Ševeček 20.5.2023 7:17

jsme, holt, národem jedničkářů a větců, fčele

s momentálním premiérem ČR Prof. PhDr. Petrem Fialou, Ph.D., LL.M a vládou babráků a grázlů.

K. Nový 20.5.2023 7:16

Technické VŠ zvládnou i gymnazisté.

Ale holkám se tam nechce.

K. Nový 20.5.2023 7:14

"dobytku nevychovanej" je nespisovně.

;-D;-D;-D

K. Nový 20.5.2023 7:12

Jo.

J. Novak 20.5.2023 7:11

jako

J. Novak 20.5.2023 7:11

jako

J. Novak 20.5.2023 7:11

Dobytkum jalo jsi ty, tykam.

J. Novák 20.5.2023 7:10

Tento stát, a to především za této vlády naprostého zmaru, selhává naprosto ve všem.

P. Jirkovský 20.5.2023 7:07

Česky a netykat, dobytku nevychovanej.

J. Fridrich 20.5.2023 7:00

"Přehledně: Vypařilo se 100 miliard. Proč je kolem ČEZ takový povyk. Tržní hodnota ČEZ se za poslední týden snížila přibližně o 130 miliard korun. Analytici se shodují, že návrh vlády oslabuje důvěru investorů v tuzemský kapitálový trh, protože ČEZ je naprosto klíčovým titulem pražské burzy. Za propadem akcií skupiny ČEZ z posledních dnů stojí návrh vlády schválit novou legislativu, která by usnadnila zestátnění podniku či jeho části." -

Další z neuvěřitelných chyb naší vlády na čele s kantůrkem Fialou.. On s tou nesourodou a neschopnou Pětikolkou tu naši zemi opravdu rozvrátí. Miliony a miliardy bere občanům a firmám, a 130 miliard nejcennější naší firmy vyhodil oknem.

S. Ševeček 20.5.2023 6:58

vše začalo inovací, že univerZita se píše se Z.

/Eliti a UI, o západních hodnotách nemluvě.

L. Žaloudek 20.5.2023 6:57

Četl jsem si jednu diskusi. Rodiče obíhají všechny školy, na které si vzpomenou a přihlašují děti i na víc než 10 škol současně. A všude prý jim říkají, že už jsou tam přihlášeny stovky jedničkářů, že jejich dítě nemá šanci. To nemá řešení!

J. Novak 20.5.2023 6:46

Stekej, stekej.

P. Jirkovský 20.5.2023 6:32

Aj, to se dneska zase dezolátský úderky všech denominací vyštěkaj.

P. Hatina 20.5.2023 6:22

Mimochodem, pokud nemáme dostatek oborových střed.škol s maturitou, tak to potom nemůžeme mít ani sdostatek kvalitních studentů na technických VŠ, protože ty pak humanisté z gymnázií nezvládnou...

P. Hatina 20.5.2023 6:17

Což o to, to dítě si tu školu vybere ale aby na ní přijato vůbec bylo , to už je tak složitý, že to samo už nezvládne, a v tom ho musí podpořit rodiče se zkušeností dospěláků v jednání s úřady.

Jasně že teď nepíšu o přijímacích testech, ale o ten poměrně složitý vícekolový systém podávání přihlášek na několik škol, kdy vlastně ani dneska řada dětí neví jestli se někam dostaly čili nic, Četl jsem popis toho systému, a vstávaly mi vlasy hrůzou na hlavě. A to teď naštěstí moje děti na SŠ nejdou. :-P

V. Novak 20.5.2023 6:07

Co to blábolíte, Zvěřino?

Stát že chtěl po 89. pomoci chudým?

Ohledně školství měl stát po 89. jediný cíl - zlikvidovat české školství. Což se mu celkem daří. Pokud má mít maturitu 80% populačního ročníku, pak skutečnou maturitu nemá nikdo. Pokud má 60% vystudovat vysokou školu, pak toho lze dosáhnout jedině tak, že ty školy přestanou být vysoké.

A v tom stát rozhodně neselhává!

Z. Linda 20.5.2023 5:51

Ano, děti mají v 15ti už tolik rozumu, že mohou souložit, kouřit Máju a po rozjařenosti následně založit rodinu. Mohli by mít i to volební právo. V podstatě směřovat do.....!

Z. Linda 20.5.2023 5:44

Pevně věřím, že se do tohoto marasmu dostaneme co nejdříve. EU Firzzt!

J. Havelka 20.5.2023 5:35

...s místy, Helmut... tvé přijímací zkoušky nebyly tvrdé...

B. Liborek 20.5.2023 5:19

Nechápu, proč rodičové šílí. Děti už v 15ti mají dost rozumu na to, vybrat si sami školu a tudíž určovat si, kam chtějí směřovat. Naši mi do toho nikdy nemluvili a vždy mi říkali, že se učím pro sebe. Tak jsem se stavěl i ke studiu dcer. A dobrý:-)

J. Minarčík 20.5.2023 5:01

Proč nemáme oborové střed.školy s maturitou,přesněji je jich málo-postup na VŠ,samé gymnázium o ničem,pak tu máme same neuplatnitelné žáky,o učnovkách nemluvě,kdysi byly i nástavby-nic,vyučuje se gender a sociálno,k čemu to je?

V. Mokrý 20.5.2023 4:28

Nedělejte z toho kovbojku.

Pořádně tvrdé přijímací zkoušky a po problémech, z málo místy na školách.

M. Grundmann 20.5.2023 3:23

Francouzské vysoké školy se dělí na dva druhy : školy s přijímacími zkouškami a školy bez přijímacích zkoušek považované za odpad. U škol s přijímacími zkouškami zde platí nepsané pravidlo, že student studium v podstatě ukončí složením přijímací zkoušky. Ty jsou však nesmírně těžké a mají formu konkurzu : na školu se dostanou jen ti nejlepší a velké množství schopných studentů se na tyto školy nedostane. Na přijímací zkoušky se obvykle student připravuje zvláštním dvouletým studiem, v tzv. přijímacích kurzech, kde studenti tráví celý čas nesmírně tvrdým studiem, nepředstavitelným pro naše studenty. V některých žádaných oborech je tak malý počet míst, že velké procento francouzských studentů odchází studovat do zahraničí a tam zabírají hromadně místa domácím studentům. Počet míst na těchto oborech je tak malý, že ani naprosto nestačí uspokojit i potřeby Francie jako takové. Francouzské úřady totiž dlouhá desetiletí zastávaly názor, že se snížením počtu určitých profesí jako jsou lékaři, zubaři, veterináři apod. sníží poptávka po jejich službách a tím i výdaje státního rozpočtu.

I když je situace u nás špatná, západní Evropu nebo minimálně Francii jsme ještě nedohonili. To bude určitě úkol této a budoucích českých vlád.

M. Grundmann 20.5.2023 3:20

Nechci omlouvat českou vládu, ale ve Francii je situace dlouhodobě podstatně horší. Vláda aktivně bojuje proti tomu, aby si rodiče a žáci mohli vybrat základní a střední školu, na které bude jejich dítě studovat. Existuje tzv. spádová školní mapa a žáci musí studovat na státní škole podle této mapy. Protože je situace v některých školách katastrofální, je tam vysoká kriminalita, násilí a celkově nízká úroveň, rodiče si vybírají bydliště podle toho, jaká je v dané lokalitě škola. U dobrých škol díky tomu velmi stoupá cena nemovitostí a nájemné a jdou tam na dračku předražené bytečky 10 m2.

Francouzský stát zastává oficiální ideologii, že se děti z různých sociálních skupin, různé inteligence i různého chování celkově musí míchat, aby se tak vytvořila soudržnost francouzské společnosti. Ve Francii jsou i dnes běžné povinné stáže studentů nejlepších vysokých škol mezi lid, aby se mohli bratřit s obyčejným pracujícím lidem. Vláda chtěla jít ještě dál, zavést novou povinnou civilní službu pro všechny mladé lidi, kde by se sociálně promíchaní chlapci a dívky vzájemně poznali, bratřili, zdravili francouzskou vlajku, zpívali francouzskou hymnu a učili se společně morální hodnoty francouzské vlády. Tento projekt však francouzská vláda odložila, protože nechtěla riskovat propojení veřejných protestů kvůli důchodové reformě a inflaci s nebezpečnými protesty mladých lidí, kteří by mohli způsobit pád vlády nebo dokonce revoluci.

E. Novotny 20.5.2023 3:17

https://zpravy.aktualne.cz/domaci/prazske-stredni-skoly-nevyuzily-moznost-navysit-pocet-mist-v/r~ccfb1f18f66011eda3c0ac1f6b220ee8/