Úterý 16. července 2024, svátek má Luboš
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

Prezident Pavel v Německu

Němci přijali našeho prezidenta s veškerou parádou. I to je připomínka, že naše vzájemné vztahy jsou nejlepší, jaké v dějinách byly a v té souvislosti je dobře připomenout, že k tomu přispěla i Evropská unie a její normy kooperace mezi státy.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
Foto

J39á11r40a 65F59r37a19n66k29e

22. 3. 2023 23:42

Láňo, nemohu se zbavit dojmu, že byste se měl léčit. Ale radši ne. Zbytečně vyhozené prachy.

0 0
možnosti
LN

Takovej vůl už se dá jenom utratit. ;-D

0 0
možnosti
LN

Tady se můžete podívat, jak se dá snadno vydělat nebo prodělat 100 tisíc... ;-D

https://www.tipsport.cz/tiket?idu=-78163392659&idb=-1&hash=7f1cecf5

0 0
možnosti
JF

"Spousta mobilizovaných Rusů nedostává slíbené peníze." -

A překvapuje to někoho ? Tedy kromě Forejtovců...?

0 0
možnosti

A jak jsou na tom Ukrajinci?

0 0
možnosti
LN

Jdu se mrknout na Keiru Knightley v novém filmu "Bostonský škrtič", sice ještě není dostupný s dabingem, ale s českými titulky v originál zvuku mi to nevadí. Recenze:

Nevěří jí ani policie, ani nadřízení. Keira Knightley ve filmu pátrá po vrahovi žen

https://magazin.aktualne.cz/kultura/film/bostonsky-skrtic-film-recenze-keira-knightley/r~71d65982c89211ed82b7ac1f6b220ee8/

0 0
možnosti
LN

Nezlomila je ani krvavá svědectví. Většina Rusů podporuje válku, ukazují průzkumy

Loni v únoru většina Rusů podpořila útok na Ukrajinu. Od té doby proběhla v Rusku částečná mobilizace, objevila se svědectví o válečných zločinech a masových hrobech a domů se vrátili někteří vojáci s vlastními zkušenostmi. Ani to názor Rusů nezměnilo, ukazují zevrubné analýzy dvojice sociologů Jeleny Koněvové a Olega Žuravleva. ...

... Socioložka Koněvová tvrdí, že na začátku si myslela, že podpora války se bude měnit v souvislosti s tím, jak se budou šířit informace o jejím průběhu. "Jenže se ukázalo, že problém není v nedostatku informací. Kdo chce, tak si je najde. Pak si je ale přefiltruje podle svého přesvědčení, říkáme tomu tunelové myšlení. Všechno, co je mimo tento tunel, se jednoduše odřízne. Místo přemýšlení o tom, co se děje, probíhá proces racionalizace války," říká. ...

https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/vetsina-rusu-stale-podporuje-valku-ukazuji-nove-pruzkumy/r~888c6984c72311ed8b4e0cc47ab5f122/

0 0
možnosti
LN

Dnes jsem si kupoval v Penny Marketu "marjánku" ;-D MAJORÁNKU balení 5 gramů od Vitany, a s úžasem jsem zjistil, že ji prodávají za výrazně levněji (16,90) než slavný německý Kaufland (21,90), kde jsem ji z nouze koupil na bramborák 10.března.

Ze zahraničních a zvl. německých super-hyper se pomalu vyklubala banda zlodějská, která se zákazníky snaží odřít z kůže... Rv Tak tam chodím jenom občas a vybírám velmi pečlivě.

0 0
možnosti
DM

D12a26n17i46e42l 64M47a92c22h

22. 3. 2023 22:24

No proč asi německý Globus vydělává v Russku tolik, že to tam nechce zavřít? Není konkurence, zvýší ceny.

0 0
možnosti
Foto

Mezinárodní soud pro lidská práva vydal mezinárodní zatykač na Putina, a ten platí ve 123 zemích. Což je veliký průšvih. Ten zatykač na Putina, to se zkrátka nepovedlo.

Protože ať už dopadnou boje na Ukrajině jakkoliv, situace neskončí porážkou Ruska. Za Rusko se totiž postavily státy, které mají více než polovinu obyvatel planety, mezi nimi několik států s největší světovou ekonomikou. A ti všichni budou Rusko podporovat i dál, protože ze svojí koloniální minulosti dobře vědí, že kdyby Rusko prohrálo, budou další na řadě, na koho vyrazí NATO s nabroušenými zuby.

Takže se nakonec bude muset jednat, a jednat se bude muset s Putinem. A protože kvůli zatykači Putin nemůže jet nikam na Západ, jednání budou muset probíhat tam, kam Putin přijet může.

Takže západní politici budou muset naklusat do země, která zaručí Putinovi bezpečnost:

1) do Číny - což je pro Západ polovina porážky

2) do Běloruska - což je pro Západ druhá polovina porážky

3) do Turecka - ale to jedině v případě, že Erdogan vyhraje volby, pak si to sultán fakt užije

4) do zemí bývalého SSSR - Kazachstán, Uzbekistán, Turkmenistán, Azerbajdžán ad. - a to si ti "diktátoři" taky užijí

5) přímo do Ruska - a to pro Západ bude porážka od samého začátku

Ještě také mohou ten zatykač zrušit, ale toho byrokrati nejsou schopní. A i kdyby ho zrušili, stejně Putin nikam na Západ nepojede, takže platí opět body 1 - 5.

0 0
možnosti
LN

Putinův politruk z komunistické páté kolony zase zplodil hromadu s*aček...;-D

0 0
možnosti
DM

D75a66n27i93e18l 93M67a82c20h

22. 3. 2023 22:06

Ukrajinské jednotky v posledních dnech podnikly několik útoků jihozápadně od Bachmutu s cílem dostat pod kontrolu silnici N-32, která zajišťuje spojení s Kosťantynivkou. Uvedla to ve středu britská rozvědka s tím, že ruská armáda v oblasti ztrácí dech. Její postup u Bachmutu a na dalších místech fronty kritizoval v televizi i ruský ultramilitantní propagandista Sergej Mardan. „Když se podíváte na mapu Donbasu, tam je matematika prostá. Abyste obklíčili a izolovali ne jedno město, ale celou velkou oblast, potřebujete statisíce vojáků, ohromnou koncentraci těžké techniky. U Mariupolu se to povedlo, Mariupol byl obklíčen, ale z toho prostého důvodu, že je to přístav. Ale nepovedlo se nám to u strategického města Vuhledar, o který bojuje naše armáda už několik měsíců,“ stěžuje si Mardan.

https://www.novinky.cz/clanek/valka-na-ukrajine-rusum-u-bachmutu-dochazeji-sily-strategie-uz-se-otevrene-kritizuje-i-v-televizi-40426523#dop

0 0
možnosti
LN

Přijdou katastrofy. Ruská letadla začnou padat, varují experti. "Kuchání" už začalo

Ruské letecké společnosti se začínají potýkat s tíhou západních sankcí, upozorňuje Rádio Svobodná Evropa. Aerolinkám chybí do letounů náhradní díly, které před začátkem invaze na Ukrajinu dovážely především ze Západu, a v poslední době také v zemi vzrůstá počet leteckých nehod. Způsoby, jakými se tamní společnosti pokouší udržet provoz svých flotil, ale mnohdy ohrožují bezpečnost létání. ...

https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/odbornici-cekaji-katastrofy-ruske-letectvi-upada-pod-zapadni/r~61659d62c7fa11ed8b4e0cc47ab5f122/

0 0
možnosti
Foto

Si se loučí s Putinem při svém odjezdu z Ruska:

Si ťin-ching: Přichází změna, která se nestala 100 let. A tuto změnu řídíme společně.

Putin: Souhlasím.

Si ťin-pching: Prosím, opatruj se, drahý příteli.

Putin: Šťastnou cestu!

Aj, ajajajajajajajajajajaj

Medvěd a drak se domluvili.8-o8-o

https://www.facebook.com/photo/?fbid=10160640628509253&set=a.10151268468884253

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz