3.6.2024 | Svátek má Tamara


Diskuse k článku

Pozor na logo SD

Sobotní Právo přineslo novinu, že snad sociální demokracie uvažuje o změnu názvu, respektive zkratky - už by to neměla být ČSSD, ale SD. Ona to původně byla Sociálně demokratická strana českoslovanská v Rakousku, za první republiky měla zkratku ČSDSD a po válce D ztratila a byla to Československá sociální demokracie, ČSSD.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
K. Janyška 28.1.2019 11:15

Re: V čem vidí Bernard-Henri Lévy nebezpečí,

Není, je to technický a zneužívaný nástroj ke správě věcí veřejných. Musím přejít k demarchii... Dzp.

K. Janyška 28.1.2019 10:58

Re: V čem vidí Bernard-Henri Lévy nebezpečí,

Ale populismus přece znamená respekt k tomu, co chtějí a myslí si lidé. Proto pop, jako základ slova populus.

To se však Bilderbergu nelíbí. Oni chtějí to, co chtějí oni a ne vůli jakéhosi pitomého lidu. Je však pravda, že on pitomý většinou je. To je paradox... Dzp.

K. Janyška 28.1.2019 10:53

Re: V čem vidí Bernard-Henri Lévy nebezpečí,

Největší nebezpečí plyne z vaší nevzdělaností kompozitivní teorií, miliardi s tituly i bez... Dzp.

S. Netzer 28.1.2019 11:09

Re: V čem vidí Bernard-Henri Lévy nebezpečí,

Neměl byste se pořád tak vychvalovat.

To vzdělanec vašeho formátu a věhlasu ("nejvyšší možné vzdělání") nemá zapořebí.

K. Janyška 28.1.2019 11:17

Re: V čem vidí Bernard-Henri Lévy nebezpečí,

To není vychvaování, to je jen suchá prezentace... Dzp.

P. Hofman 28.1.2019 10:15

Jen by mne zajímalo

jak se mohou v květnu konat svobodné volby do Evropského parlamentu, jak píše autor, když se západem (i k nám) šíří cenzura jako mor (jak pak níže píše ten samý autor)? Jedno z těch tvrzení nejspíš bude pofidérní, že.

P. Forejt 28.1.2019 10:21

Re: Jen by mne zajímalo

vypusťte jenom to slovo "svobodné". Demokratické totiž nemohou být nikdy svobodné...už z principu uplácení voličů.....n-tssss

R. Brzák 28.1.2019 10:39

Re: Jen by mne zajímalo

kápl jste na podstatnou věc - ano, volby u nás ale i do EU jsou jen omezeně svobodné. Mohu totiž svobodně volit, koho chci - ale jen z vybraných, kteří se vtěsnají do podmínek pro volby daných. Ano, mohu se rozhodovat podle svého nejlepšího vědomí a svědomí, ale toto mé vědomí je omezeno zdroji informací, které mám k dispozici, či dokonce "zabalastěno" přemírou dezinformací, ať už z jakýchkoliv zdrojů...

Skutečnost, že je naše svoboda slova a volby omezená, je zcela zřejmá - přestože lze diskutovat o tom, že jsme na tom mnohem lépe, než třeba před čtyřiceti lety...

M. Prokop 28.1.2019 10:56

Re: Jen by mne zajímalo

Já vidím spíš jiný problém - za peníze všech má státní i nadstátní podporu jen jeden politický směr.

R. Brzák 28.1.2019 11:00

Re: Jen by mne zajímalo

Když si zjednodušíme směry na levý a pravý, pak máte pravdu. Ale to není nic zvláštního - protože stát je založen na strachu - a tak je mu přirozené postupně sklouzávat k podpoře levicových konceptů, které rovněž jsou na strachu založeny.

L. Kolman 28.1.2019 10:13

Já to dělat nebudu,

já se odstěhuju na činžák. Činžákový vyhlédne z okna ve čtvrtém patře, zda jsou chodníky už uklizené, vezme igelitku a odkráčí koupit rohlíky a vlašák nebo paštiku, uvaří kafíčko nebo čajíček s citronem a medem, v klidu pojí... pak zasedne ke kompu a začne chrlit moudra. Já už mám v rukou v potu tváře dvě Tatry sněhu. Teď jsem dokončil druhé kolo. Nedělal si tady včera někdo srandu z Ruska? Jsem zvědav, co se bude dít tady, až ty hory sněhu začnou tát. Ještě že já bydlím na kopci. To bude řevu, že za tu kalamitu může Ťok a ministr životního prostředí.

P. Forejt 28.1.2019 10:24

Re: Já to dělat nebudu,

kamarádka mi dnes poslala fotky z Kanady ( poblíž Toronta) .....přes metr sněhu, silnice protažené a vše funguje.

Na kalamitu se prý nikdo nevymlouvá a Ťoka mají udělaného ze sněhu.

L. Kolman 28.1.2019 10:34

Re: Já to dělat nebudu,

Jsem ráno viděl jezdit osobní auta, co nocují venku před baráky. Není to náhodou dopravní přestupek, když je řidiči nemají řádně očištěné? V mnoha případech jezdily kupky sněhu se spoře očištěnými čelními skly. Jeden takový výtečník před časem sejmul před naším podnikem na přechodu mladou těhotnou holku. Ona i dítě naštěstí přežily, ale odnesla si trvalé následky. Má chromou nohu.

S. Donát 28.1.2019 10:45

Re: Já to dělat nebudu,

Řádně očištěná od sněhu mají být všechna okna. Sníh na střeše či kapotě nikoliv. Horší problém je led na střechách náklaďáků, ten jsou řidiči povinni před jízdou odstranit, ale zhusta nemají jak. Často vídám z okna kanceláře, jak řidiči kamionů provádějí prudké manévry na nádvoří, aby se ledu zbavili, než vyjedou na silnice.

L. Kolman 28.1.2019 10:50

Re: Já to dělat nebudu,

Jo, to je mimořádně nebezpečná věc. Plachty přívěsů a návěsů jsou ve všech případech prověšené, voda v nich zamrzne, za jízdy na nerovnosti horní plachta propéruje nahoru - a velké kusy ledu letí za auto. Dobrý masakr, když ten kus ledu bouchne do čelního skla auta jedoucího za ním. Na toto si dávám vždycky majzla, protože takových případů už byla přehršel.

S. Donát 28.1.2019 11:03

Re: Já to dělat nebudu,

U těch plachťáků to má ještě řešení. Viděl jsem nafukovací vaky v ose návěsu pod plachtou, které se dají nafouknout, tím zvednou střed plachty a voda stéká na strany a dolů. Stojí to peníze, moc návěsů tak vybavená asi není, ale je to řešitelné. U skříňových návěsů se to použít nedá. Tam jedině nějaká rampa v areálu firmy, která sníh/led z auta shrne, když pod ní projede.

P. Hlosta 28.1.2019 10:30

Re: Já to dělat nebudu,

Než se zase odstěhovat do paneláku a na schůzích se dlouhé hodiny dohadovat bez výsledku, kdo má odklízet sníh před vchodem, abych to nakonec uklidil stejně já, to radši si užiji opatrování vlastního majetku i s tatrami odklizeného sněhu. ;-)) Kdo jednou v paneláku žil a odešel pak na vlastní barák, ten už do paneláku rozhodně nechce jít bydlet.

M. Prokop 28.1.2019 10:36

Re: Já to dělat nebudu,

Naštěstí (díky, pane Kubero) už musí sníh odklízet ten, kdo vlastní komunikaci (a občas vybírá za její použití), tedy obvykle obec.

S. Donát 28.1.2019 10:46

Re: Já to dělat nebudu,

Ano, přesto, když jsem doma, nemám problém s lopatou a smetákem před domek vyrazit a trochu protáhnout tělo :)

P. Hlosta 28.1.2019 10:51

Re: Já to dělat nebudu,

Se sousedy vlastníme celou příjezdovou cestu. Obec nám ji protáhne traktorem s pluhem a my si odklidíme nahrnuté. Ve dvoře v příjezdu si ty kupy sněhu holt odklidím sám. Vůbec mi ten tělocvik v zimě nevadí, protože bych jinak zakrněl. ;-)

M. Prokop 28.1.2019 10:58

Re: Já to dělat nebudu,

Ale jistě, dobrovolně člověk udělá ledacos.

F. Doušek 28.1.2019 10:39

Re: Já to dělat nebudu,

Si ten sníh naházejte do studny, ať máte zásobu vody na léto.

K. Berka 28.1.2019 10:12

Petříček promluvil

МИД Чехии: РФ будет под санкциями до восстановления суверенитета Украины в Крыму и на Донбассе

https://www.eurointegration.com.ua/rus/news/2019/01/28/7092105/

Chce někdo překlad?

J. Fridrich 28.1.2019 10:13

Re: Petříček promluvil

Vy si opravdu myslíte, že to bude někdo číst ?

P. Vandas 28.1.2019 10:14

Re: Petříček promluvil

Já to s obtížemi přelouskal. :-):-):-)

M. Prokop 28.1.2019 10:14

Re: Petříček promluvil

Nebo dokonce brát vážně ...

K. Berka 28.1.2019 10:22

Re: Petříček promluvil

Petříčka opravdu nikdo nebere vážně!

M. Prokop 28.1.2019 10:37

Re: Petříček promluvil

Petříček zde nestraší, jde o vás.

P. Vandas 28.1.2019 9:54

Změna značky ČSSD na SD má mnohem prostší důvod.

Blíží se chvíle.kdy bude ČSSD postavena před Altnerův dluh. Sociální demokrat nikdy nic nezaplatil a nezaplatí. Změní raději firmu a tu zadluženou zbankrotuje. :-):-):-)

P. Hofman 28.1.2019 9:58

Re: Změna značky ČSSD na SD má mnohem prostší důvod.

No, zaplatit budou muset, tomu Pavle neutečou.

Spíš bych to viděl na prozíravost před jejich březnovým sjezdem, kde zcela jistě Zeman podpoří Zimolovce (Foldynovce) proti Hamáčkovcům a jedna strana bude muset současnou značku opustit.