27.10.2020 | Svátek má Šarlota, Zoja, Zoe


Diskuse k článku

Povzdech na konci prázdnin

Já vím, nic se nestalo, všechno to byly jenom bouře ve sklenici vody. Celá ta tahanice kolem ministra kultury je za námi, už všechno víme, Hamáček se zachoval jako idiot, Babiš je bačkora a Zeman je v roli trucovitého děcka, které mlátí hračkami, protože ví, že se mu nemůže nic stát.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Václavíková 1.9.2019 18:21

Re: Mez.dohody neplatí!

A?

J. Richter 1.9.2019 18:26

Re: Mez.dohody neplatí!

Hele ty rudá gumo, proč bychom se měli starat o sochu nějakého bolševického okupanta a vraha?

V. Čermák 1.9.2019 18:30

Re: Mez.dohody neplatí!

Protože Havel?

H. Kotaz 1.9.2019 18:31

Re: Mez.dohody neplatí!

1*

J. Václavíková 1.9.2019 18:31

Re: Mez.dohody neplatí!

Pořád čekám, až vysvětlí, jestli socha Koněva je válečný hrob, nebo vojenský pomník RF.

J. Venc 1.9.2019 18:46

Re: Mez.dohody neplatí!

Ohledně sovětsko-ruského "hrdiny" platí specifická pravidla. Přece.

Vadila jim i vysvětlující tabulka, nechť si ho tedy odvezou do (_!_) a toho Stalinova věrného pohůnka si i s našimi zastydlými bolševiky + tzv. autentickými pravičáky uctívají doma. Tam u nich.

:-)

J. Václavíková 1.9.2019 18:49

Re: Mez.dohody neplatí!

Nevím, jestli mě to víc fascinuje nebo znechucuje, jak stejný průběh tyhle události vždycky mají. Kremelské hlásné trouby zavelí, jak situaci dezinterpretovat, a už to jede. Jen se ptám, kde všichni nechali rozum.

J. Venc 1.9.2019 19:19

Re: Mez.dohody neplatí!

Pořvávají o "přepisování historie", nicméně fakt, že z čistek v sovětském důstojnickém sboru vyšel Koněv posílen a stal se nakonec jedním z nejdůležitějších a nejvěrnějších vojenských spolupracovníků krvežíznivého a paranoidního (neb obecně nevěřil téměř nikomu) Stalina by rádi zamlčeli a přepisovali. S rozumem to nemá nic, prosté pokrytectví.

:-)

A. Trick 1.9.2019 19:23

Re: Mez.dohody neplatí!

V době čistek byl Koněv nevýznamný vyšší důstojník.

J. Václavíková 1.9.2019 19:26

Re: Mez.dohody neplatí!

Ti bývají nejsnaživější.

A. Trick 1.9.2019 20:15

Re: Mez.dohody neplatí!

Jako čacký generál Pavel?

J. Venc 1.9.2019 19:32

Re: Mez.dohody neplatí!

Hm. Přežil, důvěru získal (tedy posílil) a neustále povyšoval.

Věrný služebník.

:-)

J. Václavíková 1.9.2019 19:24

Re: Mez.dohody neplatí!

Narazila jsem i na tento názor:

,,Koněv: komunista, osvoboditel - okupant, vrah 2500 maďarských civilistů, donášel Stalinovi na své kolegy (ten je pak nechal povraždit). Jako maršál nevykazoval nijak mimořádnou schopnost vést armádu, spíše naopak! Do června 1943 pod jeho velením přestal existovat celý front, kdy špatnými rozkazy vydal své vojsko napospas němcům, kteří ho zmasakrovali (cca.800 000 vojáků). Dukelská operace a dalších 80 000 padlých, je opět připisováno na jeho vrub. Nechal střílet do vlastních vojáků - z odstrašujících důvodů. Po osvobození nechal bombardovat Mladou Boleslav, kde zemřelo 600 civilistů, včetně dětí. Stavěl berlínskou zeď a rozdělil tak Berlín. V roce 68 přijel do ČSSR s výzvědnými úkoly pro přípravu napadení naší země. Prostě bolševik. Proč by měl mít pomník v Praze? Kdyby nedošlo k Jaltské konferenci, byli by američané v Praze o minimálně 4 dny dříve."

J. Venc 1.9.2019 19:47

Re: Mez.dohody neplatí!

Donášení a tedy přímá zodpovědnost za úmrtí jiných důstojníků myslím prokázáno nebylo (byť v archivech o tom nejspíše něco mají)

Vojenské diletanství jest věcí výkladu a spíše téma pro vojenské historiky, nevím. Každopádně byl to truhlář a Stalinův věrný slouha.

Prokazatelně.

:-)

A. Trick 1.9.2019 19:47

Re: Mez.dohody neplatí!

Emanuel Moravec by to lépe nenapsal.

F. Šimek 1.9.2019 18:35

Re: Mez.dohody neplatí!

tadle guma Arnošt-byla náměstek ministra vnitra !

ZLATÝ KOMUNISTI !!!

J. Kombercová 1.9.2019 18:33

Re: Mez.dohody neplatí!

S tímhle Konevem je ten problém, že v poválečném období se angažoval jak na krvavém potlačení nepokojů v Maďarsku v 56., tak na organizaci nezištné pomoci spřátelených armád na potlačení hrozící kontrarevoluce v Československu v 68. No a ta jeho socha byla vztyčena (to je hezký slovo)v 80., na vrcholu normalizačního procesu, což byla docela hnusná doba, pamětníci potvrdí, takže se obyvatelům Prahy 6 nedivím, že tu sochu u nich nechtějí. Kdo ji chce, ať si ji koupí. Dejte nabídku.

R. Neveselý 1.9.2019 18:40

Re: Mez.dohody neplatí!

Pravdu díte. Nechť si jí komouš Bjerka koupí a odnese do své rodné zemljanky.

J. Kombercová 1.9.2019 18:46

Re: Mez.dohody neplatí!

Jenom bude muset zvýšit strop.

P. Manda 1.9.2019 19:23

Re: Mez.dohody neplatí!

at klidně čouhá

J. Mikeska 1.9.2019 18:38

Re: Mez.dohody neplatí!

Znáte z historie nějaký příklad, že by rusáci dodrželi nějakou smlouvu? A proč bychom zrovna my měli dodržovat smlouvu uzavřenou mezi těmi dvěma opilci Havlem a Jelcinem?

V. Hájková 1.9.2019 18:47

Re: Mez.dohody neplatí!

https://www.forum24.cz/obcane-podepisuji-petici-za-odstraneni-koneva-chteji-ji-predat-zastupitelum/

J. Václavíková 1.9.2019 18:53

Re: Mez.dohody neplatí!

Být to na mně, postavím tam vysvětlující tabuli se všemi jeho ,,zásluhami" a nechám lidovou tvořivost, ať se projeví. Hlas lidu, hlas boží.

J. Venc 1.9.2019 19:20

Re: Mez.dohody neplatí!

Tabule notně vadila. A to byla neúplná.

:-)

A. Trick 1.9.2019 19:27

"Zásluhy"

Porážka Wehrmachtu samozřejmě není žádná "zásluha".

J. Richter 1.9.2019 17:59

zítra má rudá chátra mejdan kolem Koněva

pořádá to ňákej Foldyna a soudruzi budou vlastními těly bránit toho okupanta.

Dostaví se Žarko Jovanovič, Pavel Matějka, Jirka Černohorský, kluci od Vandase, kluci a holky vod SPD a podobná verbež.

Doufám, že si toho všimnou exekutoři, mít takhle všechny klienty na jednou místě, to je radost. Stačí předat obálky a dost ušetří na poštovném.

K. Janyška 1.9.2019 18:00

Re: zítra má rudá chátra mejdan kolem Koněva

Já tam úmyslně nebudu... Dzp.

K. Janyška 1.9.2019 18:02

POUŽÍVANÝ MODEL DEMOKRACIE JE PŘÍMOU CESTOU K TOTALITĚ.

Lidský svět, jak známo, je lidskou aktivitou samovzniklým spontánním řádem lidské interakce, jehož prvky jsou jednotliví občané a jejich organizace, těmi největšími z nich pak národní státy. Jen on umožňuje lidem a jejich již zmíněným, všemožně složeným, právním subjektům se adaptovat na prostředí, situaci a budoucí neznámé tak, aby do sebe ve své činnosti a aktivitě nenaráželi, nepřekáželi si navzájem a přitom umožnili totéž dělat všem ostatním. Tedy, jen spontánní řád lidského světa umožňuje samotnou existenci lidstva.

Co všechno spontánní řád lidstva zajišťuje, umožňuje a řídí ? Úplně všechno ! Jsme v něm mentálně vrosteni a jeho kulturní evolucí vyvinutá tzv. pravidla správného chování tvoří naši mysl, která je adaptačním a informačním uzlem člověka uvnitř této neosobní řídící spontánní struktury. Jsme tedy její vnitřní integrální součástí a nemáme žádnou šanci to změnit. Umožňuje nám přežít a v jejím rámci, a jen v jejím rámci, si vylepšovat svoji osobní pozici a to všemožnými způsoby. Ty ovšem nesmějí být v rozporu s těmi pravidly správného chování, které mají zákazový charakter a kterým říkáme soukromé právo. Jinak se ocitneme ve vězení nebo v blázinci nebo na hřbitově.

A do této nezměnitelnosti přijdou socialisté, tak se jim samozřejmě kdysi dávno neříkalo, se svým nevzděláním a plánem na zorganizování nezorganizovatelného. A, aby to podle nich šlo, vymysleli si k tomu i nástroj. Demokracii. Tedy většinové hlasování o věcech, nejprve týkajících se daní a správy státu, a poté i o nehlasovatelném, tedy o struktuře, o které je shora řeč. Demokracie, tedy nástroj ke správě věcí veřejných, se tak stal zdrojem totality. Proč ? Pro tohle.

K. Janyška 1.9.2019 18:02

Re: POUŽÍVANÝ MODEL DEMOKRACIE JE PŘÍMOU CESTOU K TOTALITĚ.

Jednotlivce, tedy jednotlivé občany, jak už řečeno, řídí zákazové soukromé právo principem, co není zakázáno - je povoleno. A to pro jejich cestu životem, jak shora vysvětleno, úplně stačí. Ale nestačí to těm, kteří je chtějí ovládat. A tak na ně vymysleli totalitu většin bez kontroly právě právem soukromým, které má však garantovat jejich práva, obecný mír, svobodu a spravedlnost. A říkají tomu odpradávna vláda lidu. Bylo to sice zprvu pro vybírání daní a správu společných záležitostí poté i užití společných veřejných statků. Jenže s jídlem roste chuť a tak počase se většinově začalo rozhodovat úplně všechno. A zločin byl na světě. Tzv. veřejné právo, tedy pravidla vládnutí, vyprodukované většinami v parlamentech světa převážilo nad právem soukromým, jediným evolučním právem pravým a stalo se příkaznickým nástrojem zločinných vlád. Jinak je za těchto okolností nazvat nelze.

Nejen, že takto narušovali a narušují spontánní řád lidského světa, tedy jedinou možnost existence lidstva, ale svár mezi tím, co je možné a tím, co si lidé myslí, že je možné, byl a je na světě. Lidé začali, respektive pokoušeli se a pokušejí, řídit většinovým hlasováním lidský svět. Jak směšné, kdyby to nemělo ony tragické krvavé následky, které vidíme už staletí. Ve 20. to vyvrcholio a v 21. pokračuje.

Lidský svět řídí lidstvo a občany, ne lidstvo a občané lidský svět. Tuhle realitu nelze odstranit z důvodů, které popisuji jinde. Většinová demokracie musí být tedy změněna tak, aby tomuto postulátu odpovídala. Její nový model, kvůli vládě soukromého práva, kterou zavede, se jmenuje demarchie. Viz Právo, zákonodárství a svoboda od A.F. Hayeka, nositele Nobelovy ceny ... Dzp.

J. Havelka 1.9.2019 18:20

Re: POUŽÍVANÝ MODEL DEMOKRACIE JE PŘÍMOU CESTOU K TOTALITĚ.

Newysírej Kadle!