22.3.2023 | Svátek má Leona


Diskuse k článku

Poslední, co ještě chybělo

Chybělo to a už je to tady, Rada Evropy vyzývá tiskovým prohlášením Česko, aby bezodkladně, důkladně a nezávisle vyšetřilo nedávné úmrtí Roma poté, co ho zadržela policie. Už tato výzva je politikum.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Pokoutný 24.6.2021 9:23

Šak to měli od začátku za úkol. Odsoudit měli senátorku Watersovou za ovlivňování poroty!

T. Kohout 24.6.2021 4:02

Vymknuta z kloubů, doba šílí...

H. Kotaz 24.6.2021 3:51

Tak kdopak tedy žaloval u Evropy ?

V. Církva 24.6.2021 6:01

Jak se to ty ..... šikmooké dozvěděly?

P. Dvořák 24.6.2021 2:39

Na místě se sešly dvě blběnky a třicet hyen:

"Na malé náměstí do srdce pražského Žižkova k soše Jaroslava Haška, kde se měl protest konat, však téměř nikdo nepřišel. Na místě se mezi šestou a půl sedmou nacházelo kromě kolemjdoucích a dvou žen s transparentem „We have a racism problem“ zhruba třicet příslušníků médií, k protestu na místě však nedošlo."

Pražská Drbna - zprávy z Prahy

P. Dvořák 24.6.2021 2:40

Hm.

Třicet hyen až po uši namočených v žumpě.

S. Sedlák 24.6.2021 2:00

Je nejvyšší čas zahájit diskuzi o tom, zda platí, že každý si lehne, jak si ustele.

Existuje celá řada rizikových jednání, které přivolají pozornost policie. Musí pochopitelně platit princip proporcionality. Není sporu o tom, že krádež rohlíku nesmí vést k zastřelení na místě. Ovšem jednání, které by na tento skutek navázálo a spočívalo by v útoku na policii při vyšetřování, může, v mezním případě, k takovému fatálnímu konci vést. Záměrně jsem zvolil extrém v prohřešku. Policajt ovšem obvykle neví, dokud věc nevyšetří, jaký bude jeho závěr. Do té doby je třeba se vyšetřování podvolit. Opak je anarchie.

Nadopovaný narkoman musí počítat, že ho policajt zaklekne a že díky zhuntovanému zdraví zakleknutí nepřežije. K tomu zaklekávání všelijakých Floydů totiž nedochází primárně, ale až následkem odporu policii. Já nechci mít policii vyspávající někde za rohem, ale takovou, která běsnícího narkomana zaklekne, do šíleného motorkáře strčí, či ujíždějícího zloděje auta vytlačí ze silnice. Je to volba těch, kteří ohrožují zdraví a majetky normálních lidí.

P.S. Ty dojemné fotografie s kvantem svíček navozují otázku, proč se ti lidé nestarali o toho grázla tehdy, když své lumpárny začal dělat.

J. Strakoš 24.6.2021 5:33

Plně s Vámi souhlasím - podobná medializace povede jenom k tomu, že policisté nebudou chtít zasahovat a budou se dívat jinam - bude to pro ně bezpečnější. A raději se soustředí na rozdávání pokut za rychlou jízdu. Nakonec na to doplatí zákonadbalí občané - ti dodržují pravidla a je jim co vzít. Je to stejné jako jízdy načerno tramvají, kde se jezdilo "na občanku" - prostě se na pokuty kašlalo a nikdo z takových nic nevyrazil. Až teprve čisté vyloučení z přepravy prý začalo v Ostravě fungovat.

V. Církva 24.6.2021 6:06

Přesně tak brečet a pálit svíčky bychom měli, protože jsou narkomané. To je ta zvrácenost světa, místo aby společnost odsuzovala darebáky ale především jim pomáhala aby se polepšili nebo společnosti alespoň nezavazeli, dělají se trapné tryzny.

M. Moravcová 24.6.2021 8:04

ano, souhlasím R^R^R^

D. Šimáček 24.6.2021 1:13

no nevím , byla-li ta česká smažka několikrát soudně trestaná, takže nemohu posoudit pravdivost tvrzení o cz floydovi, naštěstí nčžz nemá v čechách takovou podporu jak v progresivistické ejmerice

J. Sedlář 24.6.2021 0:34

Vyfetlo se vyfetlo. A je z toho kauza. Zbytečná. Stejně jako vyfetlo.

P. Rajman 24.6.2021 0:19

Je dobře, že se EU zajímá o postup Policie v Česku. Jde o to, zda Rom nezemřel v důsledku ciziho zavinění a to potvrdit či naopak vyvrátit bude pro policisty, kteří mají svědky v podstatě rutina. Dělat z toho skandál není nutné. Chování Roma tak, jak jej svědci zachytili, bylo velmi neobvyklé.

K. Nový 24.6.2021 0:37

1) pletete si EU s Radou Evropy. Jsou to dvě různé organizace.

2) výzva generálního tajemníka Rady Evropy znamená, že generální tajemník Rady Evropy nevěří, že se událost vyšetří. K tomu ovšem generální tajemník Rady Evropy nemá jakékoliv kompetence a ani informace. Tohle je čisté koloniální myšlení.

Je třeba odejít z Rady Evropy!

K. Nový 24.6.2021 0:38

PS: Kdyby se to stalo na západ od nás, generální tajemník Rady Evropy by si takovéhle prohlášení nedovolil.

R. Langer 24.6.2021 5:39

Asi tak! ;-€