22.5.2024 | Svátek má Emil


Diskuse k článku

Politický proces?

Petr Nečas asi není moc dobře informován o pojmu politický proces. Varoval totiž před tím, aby se proces s Bártou stal politickým. Co to je politický proces?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Vandas 13.3.2012 19:36

Re: Informace

 Co máte proti prodeji homeopatik? Pouze bych tento sortiment zařadil do oddělení, liturgických předmětů, svatých obrázků , věšteckých koulí , svíček a ostatků svatých.

S. Lazárek 13.3.2012 19:40

Re: Informace

No jistě!!

http://www.youtube.com/watch?v=2GWDCtcwiBU

J. Ryba 13.3.2012 19:41

Re: Informace

nemám nic proti. Mimo prostor, kde se prodávají léky. Cintorín je pěkné místo na prodej homeopatik :-)

P. Vandas 13.3.2012 19:26

Re: Informace

Proč ne? Lidé si uškodí i jinak a lék z ruky lékárníka není žádnou zárukou, že tomu bude jinak.

L. Brabencová 13.3.2012 19:27

Re: Informace

Nemáte pravdu, v lékárně jsem vyrůstala, mám přítelkyni lékárnici. Je to záruka.

J. Ryba 13.3.2012 19:34

Re: Informace

jedině záruka kšeftu, paní Brabencová

P. Vandas 13.3.2012 19:37

Re: Informace

 Záruka pro Vás? Tomu rozumím.

V. Vlach 13.3.2012 20:13

Re: Informace

Tak si dejte pozor aby jste v lékárně nezemřela!

S. Lazárek 13.3.2012 19:30

Re: Informace

A co když je víc poškodí právě ta vzdálenost?

Upřímně Ludmilo, dal Vám někdy někdo v lékárně přednášku na téma Brufen? Mě tedy ne. Nevím jestli jste to zachytila, loni testovali lékárníky z jejich znalostí. Dopadlo to asi líp než v Coop, ale jinak žádná sláva. Jeden magistr by dokonce jednoho pacienta možná špatnou kombinací léků poslal pod keře.

Jsem pro.

Lidé si můžou uškodit třeba i kluzkou podlahou v koupelně.

L. Brabencová 13.3.2012 19:33

Re: Informace

od toho jsou lékaři a jejich recepty. V obchodě recepty mít nebudou.

J. Václavíková 13.3.2012 19:37

Re: Informace

To jste neuvedla, že půjde o léky na předpis.

J. Ryba 13.3.2012 19:39

Re: Informace

nepůjde

J. Ryba 13.3.2012 19:38

Re: Informace

v obchodech se léky na recept nikde neprodávají.

L. Brabencová 13.3.2012 19:39

Re: Informace

špatně jsem se vyjádřila.Nejde o léky na recepty,ale postupně se budou léky uvolňovat i ty, které jsou dneska na recept.

J. Ryba 13.3.2012 20:03

Re: Informace

to se může už dnes a až na výjimky (jedním i druhým směrem) se to neděje. Vždy to bude rozhodovat ministerstvo

V. Vlach 13.3.2012 20:18

Re: Informace

Jeden čas to zkoušeli v Lesothu...

S. Lazárek 13.3.2012 19:38

Re: Informace

Však ano, ale mohli by tam mít právě ty základní léky, na který lék netřeba. Mám pocit, že není nutno stavět lidi do úrovně nesvéprávných blbů, které si bez doktora ani nevytřou.....však víte co......krabička cigaret by měla být ze stejné logiky na recept už dávno.......

P. Vandas 13.3.2012 19:48

Re: Informace

Vezměte si, jak šikovní mladí si umějí nadávkovat a aplikovat intravenózně, třeba takový heroin, či crack a to vše bez lékárníka i lékařského předpisu. Vy prostě lid podceňujete.

L. Brabencová 13.3.2012 19:53

Re: Informace

Nojono.

M. Prokop 13.3.2012 20:19

Re: Informace

Zakažte jim i sirky (tam už začala EU se zapalovači), vidličky, nože, smetáky .......

P. Hofman 13.3.2012 18:56

PRACOVNÍ ŘÁD PRO ÚŘEDNÍKY Z ROKU 1870

1. Denně před začátkem pracovní doby jsou povinni úřdníci důkladně zamésti kancelář, vybrati popele z kamen a utříti prach. 2. Úředníci zodpovídají dále za to, že kancelář bude vždy řádně vytopena. Potřebné palivo obstarají na svůj náklad. 3. Soukromé rozhovory jsou v pracovní době nežádoucí. 4. Řádná pracovní doba jest 12 hodin denně. V Případě potřeby musí kažadý úředník praacovati bez vyzvání přes čas. 5. Jakákoliv politická činnost úředníků má za následek okamžité propuštění.

6. V koutření a požívání lihovin se očekává od úředníků zdrženlivost. 7. K dámám a výše postaveným osobám se úředník chová slušně. 8. Jako četba se doporučuje bible. Není námitek proti jiným knihám, pokud jsou tyto mravně nezávadné. 9. Povinnosti každého úředníka je péče o zdraví. V případě nemoci není nárok na mzdu. Každý úředník, který má pocit odpovědnosti, by si měl proto pravidelně ukládati ze své mzdy přiměřenou částku pro případ nemoci či jiné nepředvídané potřeby. 10. Úředníci se nesmějí při práci mýliti. Kdo se při své práci dopouští častěji chyb, bude propuštěn.

11. Kdo odporuje šéfovi, dokazuje tímto, že před ním enchová potřebné úcty. Z této skutečnosti se vyvodí důsledky. 12. Úřednice jsou povinny vésti zbožný a cudný život. 13. O dovolenou mohou úředníci žádati jen z naléhavých rodinných důvodů. Tato je však neplacena. 14. Úředníci nechť mají stále na mysli, že tisíce jiných osob jsou ochotny okamžitě nastoupiti na jejich místa. 15. Úředníci nesmějí nikdy zapomenouti, že jsou svému principálovi povinni vděčností, neboť je jejich živitelem.

P. Vandas 13.3.2012 19:01

Re: PRACOVNÍ ŘÁD PRO ÚŘEDNÍKY Z ROKU 1870

Vždyť to říkám stále. Monarchie jest věc nejpotřebnější. Tento zákon okamžitě přijmout, bez jakékoli úpravy s vyjímkou data.

L. Brabencová 13.3.2012 19:03

Re: PRACOVNÍ ŘÁD PRO ÚŘEDNÍKY Z ROKU 1870

Mě se líbí bod1. :-))

P. Vandas 13.3.2012 19:14

Re: PRACOVNÍ ŘÁD PRO ÚŘEDNÍKY Z ROKU 1870

 Tento řád, ač vypadá absurdně, tak platí v podstatě pro každého, kdo se živí sám. Ještě jednou jsem tyto body prošel a do slova a do písmene tento řád dodržuji, některá léta i s tou chybějící dovolenou. Možná je těch 12 hodin trochu přehnané, ale mnoho let jsem tak pracoval, neb ve svém hodiny nepočítám, zejména když práce těší.

J. Ryba 13.3.2012 19:25

Re: PRACOVNÍ ŘÁD PRO ÚŘEDNÍKY Z ROKU 1870

podobně, právě proto se umím odměnit celou řadou dovolených každý rok :-) ale i tam pracuju

J. Ryba 13.3.2012 19:16

Re: PRACOVNÍ ŘÁD PRO ÚŘEDNÍKY Z ROKU 1870

též se mi líbí, že když se chce někdo ohřát, tak prací nebo za vlastní :-)

J. Ryba 13.3.2012 19:14

Re: PRACOVNÍ ŘÁD PRO ÚŘEDNÍKY Z ROKU 1870

zákonem, takovou nicotností, se přece nebudeme zdržovat, slibuji vám výnos okamžitě po korunovaci :-)

P. Vandas 13.3.2012 19:24

Re: PRACOVNÍ ŘÁD PRO ÚŘEDNÍKY Z ROKU 1870

To je omyl. Vláda práva je základem dobré monarchie. I ten náš Otec Vlasti, Karel IV. věnoval velkou práci přípravě Zemskému zákonníku "Majestas Karoli". Tento zákonník, který nahrazoval dosavadní zvykové právo byl českými pány tak výhružně odmítnut, že Karel raději prohlásil, že dílo shořelo a není jej více. Skutečnost je taková, že se dochoval.

V. Vlach 13.3.2012 20:26

Re: PRACOVNÍ ŘÁD PRO ÚŘEDNÍKY Z ROKU 1870

Já bych dal i to datum.

J. Ryba 13.3.2012 18:56

dnes zaznělo: pražské zakázky předražené o 60%

a už se ozval Bém