17.5.2024 | Svátek má Aneta


Diskuse k článku

Poche do Bruselu

Překvapivý krok sociálních demokratů posvětil premiér Andrej Babiš. Akceptoval nominaci Tomáše Petříčka na post ministra zahraničí. Miroslav Poche splnil podle něho svoji misi, a může se tudíž vrátit do Bruselu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Vandas 19.9.2018 21:08

Re: Tak co Karle, proč nenapíšeš něco rozumného?

Karle dokud jsem byl u tebe rudočerný, tak jsem to snášel, ale když se mi montuješ do rodiny a píšeš, že jsem rodočerný, tak je to už trochu moc. Ty z těch migrantů z Afriky už blbneš. :-):-):-)

K. Janyška 19.9.2018 21:16

Re: Tak co Karle, proč nenapíšeš něco rozumného?

Do vaší rodiny ? To bych si nedovolil a také, že jsem si to nikdy nedovolil, zedníku. A překlepy jsou někdy správnější, než skutečnost... Dzp.

P. Vandas 19.9.2018 21:18

Re: Tak co Karle, proč nenapíšeš něco rozumného?

No proto. :-):-):-)

M. Mařák 19.9.2018 20:54

První oběť zeleného extremismu v Německu

Kdyby ta zelená rakovina lidstva nebojovala proti jádru a nenahrazovala ho čmoudícím uhlím a kácením lesů, novinář by žil.

https://www.novinky.cz/zahranicni/483835-v-nemecku-zahynul-novinar-ktery-sledoval-zasah-proti-ekologickym-aktivistum.html

M. Prokop 19.9.2018 22:44

Re: První oběť zeleného extremismu v Německu

Ne. A to mám zelenáče za mor. Ten blb tam byl z vlastní vůle a z vlastní vůle někam zahučel.

K. Janyška 19.9.2018 20:48

Kurňa, přečtěte to aspoň někdo, ať můžeme diškutovat... Dzp.

LIDÉ SI MYSLÍ O SVĚTĚ NĚCO JINÉHO, NEŽ BY SI MĚLI MYSLET.

Tento neuvěřitelně provokativní výrok není můj, i když by se ke mně jistě hodil. Je výrokem snad největšího myslitele v dějinách lidstva, nositele Nobelovy ceny za ekonomii Augusta Friedricha von Hayeka, člověka skrze dědečka, s moravskými kořeny. Co mu na první pohled tak drzé vyjádření umožnilo ?

Je to samozřejmě jeho dílo, které nemá obdoby. Nikdo, opakuji nikdo, se nedostal ve svém vědeckém bádání tak daleko, hluboko a zároveň vysoko, jak jinak to vyjádřit, než on. Vždyť přináší jen a jen na vědecké bázi a úrovni vysvětlení vzniku a funkce lidské mysli, která je v jeho podání zároveň, jak nástrojem vědeckého bádání, tak sama o sobě i jeho předmětem.

Velmi košatý a složitý vědecký výklad procesů a zejména principů, na kterých lidský svět vyrostl a stojí, a který je popsán v Haykeových knihách a v jeho díle, je samozřejmě základem a studnicí vysvětlení této nejsložitější vesmírné entity. Lidská mysl je supersložitým spontánním řádem s vývojem souběžným, který nám umožňuje stále vyšší a vyšší kvalitu našich životů ne proto, že by ho organizovala nebo dokonce organizovala lidský svět, ale proto, že nám umoňuje se na něho stále lépe a efektivněji adaptovat.

K. Janyška 19.9.2018 20:48

Re: Kurňa, přečtěte to aspoň někdo, ať můžeme diškutovat... Dzp.

Jak je to možné ? Tak, že lidská mysl je vnitřním informačním adaptačním uzlem spontánního řádu lidské interkace a lidského světa, souběžně s ním vznikajícím a spontánními silami vývoje evolučně cizelovaným. Je dominantní možností jejího nositele, tedy lidského jedince, přežít a zejména rozvíjet se v interakci s ostatními jednotlivci.

Lidská mysl sídlí v mozku, tomuto neuvěřitelmému zařízení, které takovou možnost dává a co víc, je schopno se přizpůsobovat během lidského života podle toho v jakém prostředí a opakujících se situacích se člověk nachází a umožňuje mysli svým vnitřním uspořádáním produkovat rozum, tedy člověku myslet. Rozum však není ničím jiným, než naší vědomou kázní v závislosti na naší momentální pozici ve spontánním řádu lidského světa, tedy adaptačních potřebách, naší kázní v přístupu k abstrakci, jako nástroji lidské mysli k uchopení nekonečného množství konkrétního. Co je rozum jsem však popsal jinde.

Vraťme se tedy na závěr k nadpisu eseje. Proč tvrzení v něm obsažené je pravdivé ? Jednoduše proto, že o takovém uspořádání našich vnitřích procesů a dějů v mozku lidé nemají ani tušení. Vůbec nevědí, že jejich mysl se skládá z evolučních pravidel chování spontánního řádu, tedy z tzv. pravidel správného chování, potom z pravidel organizačních, generovaných rozumem pro konstrukční práce a postupy a z instinktů geneticky předávaných a že této směsici plně podléhají. Rozum nám umožňujě zejména udržovat naši pozici v mezích, které vyhovují našim adaptačním potřebám.

K. Janyška 19.9.2018 20:48

Re: Kurňa, přečtěte to aspoň někdo, ať můžeme diškutovat... Dzp.

V žádném případě nám neumožňuje organizovat tento rej spontánních sil a už vůbec ne spontánní řád lidského světa, tedy lidský svět sám. Meze a hranice rozumu jsou takto stanoveny a lidský rozum je při jejich obří složitosti nemůže zachytit a nemůže je vysvětlit. Jen bez výjimky přijmout, natož, aby jim diktoval.

Tohle nikdo neví a tak pravda v nadpisu eseje je zřejmá. Lidi chtějí organizovat lidský svět a ono to nejde ! Proto tolik mrtvých mezi nimi a zmaru z jejich nekonečných svárů a válek... Dzp.

V. Novák 19.9.2018 21:38

Kurňa, přečtěte to aspoň někdo, ať můžeme diškutovat... Dzp.

Blbost, Kajane.

Až si všichni budou myslet to, co si mají myslet, budou si všichni myslet totéž - a nebude o čem diškutovat... NZ

K. Horák 19.9.2018 20:46

Uvíme po volbách.

Petříček to jistě dotáhne na asistenka Merkelové pro Českou republiku.

K. Janyška 19.9.2018 20:43

Nejsem Ježíš, abych nesl na svých bedrech všechny hříchy

světa. Mým životním úkolem je plnit své povinnosti vůči sobě, rodině a sousedům a národu. Ne vůči zulukafrům na druhém konci světa. To mají dělat oni vůči sobě a svým rodinám a sousedům a národům. Když na to nemají nebo se jim nechce musí čekat, až na to mít budou nebo se jim bude chtít... Dzp.

K. Janyška 19.9.2018 20:38

Nejsem Ježíš, abych nesl na svých bedrech všechny hříchy svě

Mým životním úkolem je plnit své povinnosti vůči sobě, rodině a sousedům a národu. Ne vůči zulukafrům na druhém konci světa. To mají dělat oni vůči sobě a svým rodinám a sousedům a národům. Když na to nemají nebo se jim nechce musí čekat až na to mít budou nebo se jim bude chtít... Dzp.

M. Mařák 19.9.2018 20:47

Ježíšismus a jeho ideologie by ale

podle mne měl být právě o tom. O milosrdenství a čemsi podobném jako o životním krédu pojednával i ten citát, který tady o víkendu Pavel hodil ze žalmů.

K. Janyška 19.9.2018 20:51

Re: Ježíšismus a jeho ideologie by ale

Na Pavla prdím. Použilo jsem tento příměr jako velmi rychlé vysvětlení toho, co třeba. Milosrdentví má smysl jen tehdy, není-li nebezpečné... Dzp.

J. Franke 19.9.2018 20:33

Pro pana Douška

Dnes uplynulo 70 let od úmrtí:

Autor: F. Doušek Datum: 19.9.2018 16:0

Járy Cimrmana, vlastním jménem Jan Eskymo Welzl. Pomník má ovšem v Kanadě.

V Davsonu má náhrobek, jelikož tam zemřel. Pomník mu postavili v jeho rodišti na nádraží, an tam stojí i s kufrem a chystá se odcestovat...

https://mapy.cz/zakladni?x=16.8867401&y=49.8728850&z=17&source=foto&id=432608

R. Neveselý 19.9.2018 20:24

Očekávané zjištění ....

....přečetl jsem si příspěvky náže a konstatuji, že jistý Pavel Jirkovsjý je sprosté vítačské hovado, které nechápe situaci, ani když mu dají utišující léky.

P. Jirkovský 19.9.2018 21:05

Re: Očekávané zjištění ....

Přečetl jsem si tenhle text a konstatuju, že podlej anonym Isner, Smutný, Neveselý je křiváckej zbabělej šmejd. Tedy ne, že by to zjevný až po přečtení, ale je slušný odpovědět.

K. Janyška 19.9.2018 21:08

Re: Očekávané zjištění ....

Takových tu je... Dzp.

R. Neveselý 19.9.2018 21:12

Re: Očekávané zjištění ....

Drž klapajznu, anonyme Jirkovsjí.

K. Janyška 19.9.2018 21:18

Re: Očekávané zjištění ....

Než tě přes ňu majznu ? Lidovče, lidovče, proč jste tak sprostí, vy kostelníci... Dzp.l

P. Jirkovský 19.9.2018 21:18

Re: Očekávané zjištění ....

Nebo co, posero anonymní? Vrhneš na mě deset stejně pitomejch zkomolenin, chudáku?

R. Neveselý 19.9.2018 20:16

Rozumek zase kdáká na ČT24

toho bych nakopal do perdele tak, že by se 14 dní nevy$ral :-))

R. Neveselý 19.9.2018 20:13

Ožralý Kalousek zase "úřaduje"

TOP 09 má na plénu navrhnout, aby se Sněmovna usnesla na výzvě pro vládu, že by měla přijmout 50 sirotků z uprchlických táborů.

I. Břízová 19.9.2018 20:16

Re: Ožralý Kalousek zase "úřaduje"

Zrovna protestuje proti vládě. Když byl ve vládě on, tak se mu protesty moc nelíbili

R. Neveselý 19.9.2018 20:18

Re: Ožralý Kalousek zase "úřaduje"

To je holt politika. V opozici držkuje, když je u moci tak dělá howno.

K. Janyška 19.9.2018 21:26

Re: Ožralý Kalousek zase "úřaduje"

y...Dzp.

R. Neveselý 19.9.2018 20:07

Sirotci všech zemí

polibte si prdel !!!

:-)))

M. Mařák 19.9.2018 20:13

Vy jste fakt trouba,

buďte rád, že máte rodiče.

R. Neveselý 19.9.2018 20:15

Re: Vy jste fakt trouba,

Nemám, vole. To ale nic nemění na tom, že patříte do skupiny vítačů a řešíte neřešitelné situace. Už jste s tím dobroserstvím trapný.

M. Mařák 19.9.2018 20:22

Re: Vy jste fakt trouba,

Včera večer jsem právně vysvětlil, proč to nepůjde tak, jak si to mnozí představují. Ale abych měl radost z lidského utrpení, no, to bych asi musel být křesťan jako Vy.