Středa 17. července 2024, svátek má Martina
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

Piráti to vytrhnou, hurá

Školky netřeba řešit, protože prudce klesá porodnost, což není divné v zemi, kde je Aliance pro rodinu vnímána jako klerofašistický spolek.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
LN

Rusové jsou při chuti. "Pomalý a drtící" útok na milionové město nelze vyloučit

Druhé největší ukrajinské město je pro ruské agresory lákavým cílem a Kyjev to ví. Podle serveru Newsweek se stále více lidí ptá, zda Ukrajinci dokáží ubránit před invazí téměř dvoumilionový Charkov, v případě, že se ho rozhodnou Rusové dobýt.

Charkov leží pouhých 34 kilometrů od ruských hranic a nepřítel ho poslední týdny nepřetržitě ostřeluje ve snaze, aby zničil především jeho energetickou infrastrukturu a donutil obyvatele k odchodu. "Charkov je jedním z hlavních ukrajinských měst, takže má velký symbolický význam. Uděláme vše, abychom Rusům zabránili vniknout dovnitř a převzít nad ním kontrolu," řekl německému deníku Bildu na začátku dubna ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.

Ukrajincům ale dochází munice a ruští nájezdníci postupují, za cenu obřích lidských ztrát, pomalu vpřed. "I po zastavení západní pomoci by byl úspěšný útok na Charkov pro Rusko velkým soustem, ale zcela vyloučen není," řekl Newsweeku vedoucí výzkumný pracovník pro obrannou strategii z think tanku RAND Jacob Parakilas.

Pomalý a drtící útok by vzhledem ke krátké vzdálenosti Charkova od ruských hranic mohl podle Parakilase znamenat, že by vojska ruského prezidenta Vladimira Putina byla schopná převzít kontrolu nad městem v řádu měsíců. "Poloha Charkova nahrává Moskvě, aby se její vojska lépe rozmístila a ona je mohla dobře podporovat," dodává Parakilas.

Analytik také upozorňuje na vyprazdňující se ukrajinské sklady zbraní a munice. Zatímco Ukrajinci vyhlížejí letní ruskou ofenzívu, klíčovou pomoc od Spojených států za 60 miliard dolarů stále zadržují v Kongresu republikánští příznivci Donalda Trumpa.

0 0
možnosti
LN

"Jestli budeme schopni ubránit Charkov bez vojenské pomoci USA? Ano, budeme," je přesvědčený plukovník Andrij Zadubinnyj z uskupení vojsk Chortycja, které působí na severovýchodě Ukrajiny. Podle něho za to zaplatí životem desítky tisíc ukrajinských vojáků, kteří se nyní snaží zadržet početnější a vybavenější ruskou armádu. "Bez americké pomoci to budeme mít těžké. Ale nemáme na výběr. Musíme bojovat na život a na smrt," dodal Zadubinnyj.

(pokračování v článku)

https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/rusove-by-mohli-ovladnout-charkov-nahrava-jim-poloha-vychodo/r~1c3629b6fbf511eebf960cc47ab5f122/

0 0
možnosti
JF

"Fiala: Migrační pakt skončil na půl cesty, jsou kolem něj lži." -

To má pravdu. Skoro rok lže jeho Rakušan který to v Bruselu odkejval a nepřipojil se k Polsku, Maďarsku a dalším zemím, které tento zničující pakt ODMÍTLY. Ale on lže stále - i dnes, když opět uvádí „Výjimka platí pro Českou republiku, ale má obecnou platnost pro všechny, kteří dočasnou ochranu uprchlíkům tímto způsobem poskytují,“ dodal. A blábolí dál „My nejsme úplně spokojení například s tím, jak je tam řešena návratová politika, i že se oproti původnímu návrhu zvyšuje byrokracie,“ dodal Fiala." - Toto ale řeší jen tvrdá ochrana hranic celé Evropy a žádné vpouštění těch migrantů na území Evropy a pak nesmyslně dlouhé řešení ty-ano, ty-ne... Nevpustit ty desetitisíce-statisíce vůbec na území Evropy je jediné řešení, a oni by přestali plavat přes moře na člunech zločinných převáděčů. Proč je vlastně dávno nepochytali, nepozavírali do vězení a jejich čluny nepotopili ? To je jediné řešení.

0 0
možnosti
VP

Sorošův Brusel , nechce ukončit migraci chce zničit Evropu Bělochů , to už snad dlouhodobě mohl zjistit ,každý , a pokud nevypadnou pro začátek tito poslanci , bude mnohem hůř ! Musí se jim sebrat monopolní média a rozbýt ! A stejně tak zrušit monopoly korporaci a velkých boháčů kteří dlouho manipulují občany a řídí v pozadí ,Brusel politiku !Layenka , je loutka na prameni Brusel politiky ! Všechno ta banda překroutí , dokonce tvrdí přes média že válka je lepší než mír!!To už je vrchol všeho ...;-€

0 0
možnosti
JF

"Stát přispívá ministru Bekovi 57 tisíc korun na bydlení. Podle experta je to moc. Ministr školství Mikuláš Bek (STAN) pobírá každý měsíc od státu náhrady na bydlení ve výši 57 tisíc korun. Brněnský politik si za to pronajímá třípokojový byt včetně garážového stání v atraktivní lokalitě pražského Břevnova. Podle realitních expertů je částka přehnaná. Vládní kolegové Bekovi rozumějí. Sám politik bydlení hájí." -

Tak to, co dělají ministři této neschopné a prolhané pětikoalice se už nedá ani komentovat. Neuvěřitelná sprostota a nestydatost toho jejich ministra školství Beka, kde v jeho resortu, který je prý prioritou této vlády pracují kuchařky ve školních jídelnách za 20 - 24 000 korun hrubého má on ke svému platu 195 300 korun měsíčně ( dostal v lednu 2023 přidáno 13 % ) tuto hezkou, a jistě pro něj potřebnou výpomoc na své bydlení. Myslím, že už překročili všechny možné, i nemožné hranice nestydaté sprostoty. Ten člověk by už neměl vkročit do žádné české školy a bavit se s kuchařkami a dalším personálem.

0 0
možnosti
LN

;-D Babišův koblihový ;-O vytrubovač nastoupil... :-P

0 0
možnosti
JF

"Pavla zklamalo Babišovo ANO. O změnách v důchodech už nechce jednat." -.

Ten váš komunistický rozvědčík-paragán se už od svých volitelů - fialkových pětikolek naučil také skvěle lhát. A neřekl to hlavní, proč ANO řeklo, že další jednání považuje za BEZPŘEDMĚTNÉ. A to je to, že ta jejich pětikolka se naučila říkat jako prý "demokratická", že je ochotná vždy a o všem jednat, ale už DOPŘEDU řekne, že na svých tezích NIC MĚNIT NEBUDE. Půjde za takových vstupních podmínek někdo s nimi jednat ? Jistě jen hlupák, a to nejsilnější strana naší země ANO není...

0 0
možnosti
Foto

Už tady besedují jen provládní retroskopové? Čert nikdy nespí?

0 0
možnosti
LN

Rusové zaútočili na ukrajinskou Oděsu, poškodili přístavní infrastrukturu

Ruské střely, které zasáhly Oděskou oblast na jihu Ukrajiny, poškodily přístavní infrastrukturu. Při útoku byl jeden člověk zraněn, uvedl na svém webu list Ukrajinska pravda s odvoláním na šéfa oblastní správy Oleha Kipera. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj upřesnil, že ruské střely poškodily v přístavu Pivdennyj u Oděsy přístavní zařízení patřící Ukrajině a Singapuru.

https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/valka-na-ukrajine-online-prenos/r~f9f5b31cf7df11eea26cac1f6b220ee8/

Přežití Ukrajiny v současné válce proti Rusku je důležité jak pro Evropu, tak pro Spojené státy, uvedl ve čtvrtek bývalý americký prezident a republikánský kandidát do listopadových prezidentských voleb Donald Trump.

0 0
možnosti
PD

Toho Trump jsem zaznamenal. Že by mu došlo, že pád Ukrajiny by byla mimo jiné i ostuda USA?

0 0
možnosti
DM

D43a84n14i63e98l 78M67a44c55h

19. 4. 2024 21:40

Na ČT2 začíná film Kozoroh 1, který si K.Kotek plete s přímým přenosem z přistání Američanů na Měsíci.

0 0
možnosti
SL

Výbornej film.....navíc na Marsu přistát nejde, protože žádnej Mars neexistuje, dělali z toho zápich na ČVUT......

0 0
možnosti
Foto

hele je tu to nablblo matura, které se proslavilo úvahou:

"chytrý hostinský si rozdělí větší stoly na menší, aby se mu vešlo do hospody víc lidí"

;-D

0 0
možnosti
DM

D70a40n20i53e57l 11M46a90c59h

19. 4. 2024 21:34

To je on, jak mu chyběly ty nohy u stolů?

0 0
možnosti
LN

Tiket za půl milionu na kurz 11.40. Na tohle jsem zvědav, je to dost "o hubu"... :-P

https://www.tipsport.cz/tiket?idu=-78452972293&idb=-1&hash=21de116d

0 0
možnosti
LN

Tak o toho půl melounu sázkař přišel. Hned ve druhém zápase... dalo se to čekat. Takhle mohovití naivové přicházejí o peníze. ...:-/

0 0
možnosti
Foto

A15. 62R20e69n78j28a93s50c89u

19. 4. 2024 21:11

Těsně po návštěvě sídla CIA končí ředitel Vojenského zpravodajství generál Jan Beroun. Ještě tento týden v rámci Fialovy návštěvy USA jednal v Langley se šéfem americké rozvědky Williamem J. Burnsem.

Vypadá to, že nechtěl poslouchat...

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz