3.7.2024 | Svátek má Radomír


Diskuse k článku

Petr Pavel zvítězil v prvním kole prezidentských voleb

Petr Pavel vyhrál před Andrejem Babišem. Pravda, o půl procenta (35,40 : 34,99), ale v politice jako ve sportu. Vyhrál. U nás ve Zvoli byla účast bezmála 88% a Pavel dostal přes 52%, v sousedním Ohrobci 55% a v Březové Olešku 52 procent. Bydlíme s Ljubou v dobré lokalitě. :-).

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
R. Nešpůrek 14.1.2023 11:41

Údajně se masér naštval pro to, že mu chtěl zaplatit stravenkama do poslanecké jídelny. ;-)

L. Novák 14.1.2023 11:59

;-D

P. Odložil 14.1.2023 11:24

ja to má u nás Hanáka těžké, když je abstinent ??

Přijde Hanák do hospody a povídá : ...máte coló ?? Ne, to tady fakt nemáme. .....aha, tak fantó !!

R. Nešpůrek 14.1.2023 11:27

Zkusil bireló ?

P. Vandas 14.1.2023 11:42

:-):-):-)

J. Havelka 14.1.2023 11:24

@pavel-telicka

Ty marketingové tweety A.B. jsou k popukání. U většiny zamýšleného už měl příležitost jako premiér prorazit. Nestalo se a ani nemohlo. Nemá k tomu předpoklady. Když šlo o zahraniční kontakty, tak jsem ho musel tlačit, dávat mu nápady, psát myšlenky.

.............................................................

...je to jen buran a populista, hloupí nevidí, neslyší, proto Babiš....Rv

L. Novák 14.1.2023 11:27

R^ !!

https://www.babisovyzlociny.cz/

R. Nešpůrek 14.1.2023 11:28

... říká zhrzený Telička.

M. Ilsner 14.1.2023 11:28

a má recht

R. Toman 14.1.2023 11:30

Také kariérní a normalizační komouš jako Bureš a Pávek. Rv

P. Jirkovský 14.1.2023 11:32

Kuwa, vy jste musel bejt tvrdej disident, když tak okázale tady padesátkrát za den osvědčujete svůj kvalitní kádrovej názor.

J. Minarčík 14.1.2023 11:34

Dnes už jsou disidenty i děti,jak po SNP-všichni partyzáni i v kolébce!:-P

V. Mokrý 14.1.2023 11:56

![>-]R^

L. Novák 14.1.2023 11:35

;-D R^

R. Toman 14.1.2023 11:39

Asi jako vy v případě Babiše-Bureše. A padesátkrát za den tu opravdu nejsem, na to jsou tady jiní místní experti.

S. Lazárek 14.1.2023 12:00

Jíra z Maršova.

R. Sorge 14.1.2023 11:33

Tak, tak a taky dlouho Babišův člověk ... Rv

J. Minarčík 14.1.2023 11:32

Slizoun,jak Fischer.

V. Mokrý 14.1.2023 11:35

tak jest

sedláci ho jistě " zbožňují "

P. Diviš 14.1.2023 11:29

Kdyby se stal z božího dopuštění presidentem, tak by mne docela zajímalo, co s ANO. Nejspíš by ho řídil nepřímo, což by bylo dost neobvyklé, v našich tradicích. Že by ANO s͇k͇u͇t͇e͇č͇n͇ě͇ řídila princezna s pávem, ééééHavlíček nebo jiný poskok, to je těžké uvěřit.

P. Jirkovský 14.1.2023 11:33

Asi stejně, jako Monika řídí Agrofert, s kterým přece nemá nic společnýho.

P. Diviš 14.1.2023 11:49

Technická, Monika neřídí, ale vlastní. Na řízení je tam nějaký Průša.

Jak udělat hnutí ředitele nevím, ale Bureš by to nepochybně nějak zaonačil. Zajímá mne jen, jak.

P. Diviš 14.1.2023 11:20

Jen tak mimochodem, dnes je v Tištěných Lidovkách výborný Miroslav Singer, "Česko je na tom líp, než si myslíme". Na internetu jsem to nenašel, tak jen ukázky:

"Jistě, inflace nám ukrojila kus příjmů. Naše výdělky se reálně dostávají – teď by to bylo na dramatické palcové titulky – o pět let dozadu. Ale také by se z toho dal udělat uklidňující titulek, že se budeme mít stejně dobře jako v roce 2017. Což je plus minus to, co se stane. A rok 2017 si nikdo nepamatuje jako rok strašlivé bídy, hrůzy, utrpení, hladomoru. Nebo dokonce toho, že by nemohl na dovolenou."

"Inflace je důsledkem fiskální politiky covidového období. Ale i toho, že předloni byl volební rok. Ale loňský rok už byl dobou, kdy už se věci v panice dělat nemusely! Dobou, kdy už se dalo rozumně škrtat, přesto se všechno dávalo všem. "

"Nechci mluvit o politice. Ale jednu věc řeknu: máme už druhým rokem pravicovou vládu, která v zásadě nic moc pravicového nečiní. To je pro mě zdroj docela velkého zklamání..."

"V nejobecnější rovině ale vidím jinou věc: my tady stále hudrujeme. A to naše hudrování je daleko od toho, co se ve skutečnosti děje. Když čtu Twitter, mám skoro pocit, že největším problémem u nás je nástup levice a neschopnost kapitalismu. Ale já myslím, že největším problémem České republiky je málo schopný typicky středoevropský, rakousko-uherský stát, který dokázal prorůst do ekonomiky a pokouší se prokazovat svoji nezbytnost úplně všude. To je skutečná výzva, kterou bychom měli mít dlouhodobě před sebou. Ale zatím nevidím žádnou ochotu ji dlouhodobě uchopit.

Média zaplavují články o ubohých samoživitelkách, které teď nemají úspory, protože byly minulý rok dvakrát u moře a letos se jim to moře povede jen jednou – chudoba po česku."

P. Diviš 14.1.2023 11:22

"LN V souvislosti s vysokou inflací v Česku obživla debata o nutnosti rychlého zavedení eura. A polovina loňských nových úvěrů firmám je v eurech...

Pár let poté, co Slovensko přijalo euro, někdy v letech 2012 až 2013, slovenská ekonomika přestala dohánět českou. Takže je těžké interpretovat eurozónu jako impulz pro růst životní úrovně občanů a najít argument pro přechod na euro. Teď jsem se vrátil z debaty s investorem Ondřejem Jonášem, kde padaly argumenty, že v proměnlivé době je lepší být svázán s velkým celkem.

Já to vidím přesně opačně. V proměnlivé době plné nepředvídatelných věcí je rozumné mít nějaké pružné tlumicí elementy mezi námi a cizinou a pomáhající vyrovnávat šoky. A měnící se kurz jedním z takových elementů je.

Momentálně posilující koruna život podnikatelům nepochybně komplikuje. Ale mohou se proti tomu pojistit a na pozadí toho, že současně bojují s nedostatkem pracovních sil, to není velký problém. A neplatí ani argument, že je euro z geopolitického hlediska nějaká bezpečnostní výhoda. V Evropě – když nechám stranou ukrajinskou armádu – jsou schopné bojovat jen čtyři armády: polská, francouzská, britská a turecká. Jen jedna země z těch, které mají velkou armádu, je v eurozóně. To samo o sobě hovoří za vše."

Pokud by někdo měl zájem o celý článek, mohu poslat na mail.

P. Vandas 14.1.2023 11:32

Děkuji pane Diviši. Velmi zajímavý článek. :-):-):-)

L. Novák 14.1.2023 11:34

Díky za text.

Nicméně Singer je jedním z hlavních "pachatelů" inflace v Česku s přesahem do Babišovy éry. Stačí si vzpomenout na nesmyslnou devalvaci Kč o 10%, která byla zbytečná a založená na nesmyslném tvrzení, že Česku posilováním kurzu Kč hrozí deflace. Po Singerově devalvaci automaticky obchodníci zvýšili ceny zboží z dovozu o 10%... a ceny pak plošně rostly dál.!!

P. Diviš 14.1.2023 11:43

To jsou jen ukázky, celý text je delší.

P. Diviš 14.1.2023 11:44

Oslabování koruny byla dle mého mínění pitomost, ale nevím, jak Singer v Radě ČNB hlasoval. Ono jich na to muselo být víc.

L. Novák 14.1.2023 11:46

Ekonomové kritizují (22.7.2015)

Experti: Nebýt Singera, máme dnes euro za 24 korun

https://www.tyden.cz/rubriky/byznys/cesko/experti-nebyt-singera-mame-dnes-euro-za-24-korun_349781.html

P. Diviš 14.1.2023 11:52

Nikde tam nevidím, jak Rada hlasovala.