18.5.2024 | Svátek má Nataša


Diskuse k článku

Peníze berou, peníze dávají

Zatímco se investice fakticky zastavily, dálnice desítky let rozestavěné jsou ozdobeny nehybnými postavami Pepy opírajícího se o lopatu, desetikilometrová železnice na letišti se plánuje málem na 22. století (a vzhledem k tomu, že nebude nikdy, je to jedno), o energetice se jenom žvaní, ve školství se debatuje, zdali mladí se mají naučit počítat, vláda zvyšuje daně, aby je mohla rozdávat.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Pavelka 7.11.2019 10:24

Převládá nátura Řidiče ",každej na silnici i mimo ni je idiot", protože já vidím věci správně a mámPRÁVO !Jen do chvíle kdy v puse ucítí pachut vlastní krve..;-O8-o.

J. Vaníček 7.11.2019 11:12

Blábol!

J. Jurax 7.11.2019 13:31

Řidič, který má za to, že každý na silnici i mimo ni je idiot, je řidič moudrý a dobře činící. Neboť to zvyšuje pravděpodobnost přežití.

J. Pospíšil 7.11.2019 15:14

Jo a je to pouhých padesát let od doby, kdy byla kolem Budějc ta dálnice vyprojektována. Mám známého, který s různými přestávkami na to projektu pracoval od skončení vysoké školy do důchudu.

A vida, už se staví.

P. Boublíková 7.11.2019 8:36

Ještě k debatě o důchodech. Veškeré marné pokusy o nějakou reformu důchodů (táhnoucí se mnoho let) připomínají hledání chlupu na dlani, který tam prostě není.

Imho je to proto, že stát si na sebe vzal povinnost pečovat o lidi ve stáří, která mu nepřísluší. Dokud nebude všeobecná shoda na tom, že s výjimkou celoživotních invalidů si každý za kvalitu svého života odpovídá sám a stát může hrát nanejvýš nějakou podpůrnou roli za výjimečných okolností, nezmění se nic. A k takové shodě je velmi daleko. [>-]

D. Švik 7.11.2019 8:58

Souhlas, za předpokladu, že mi stát z mé práce neukrade polovinu peněz.

M. Moravcová 7.11.2019 9:01

přesně :-)

P. Boublíková 7.11.2019 9:08

Samozřejmě. [>-]

V. Klepetko 7.11.2019 9:03

Je otázka, zda vůbec a kudy vede cesta. Myslím si, že jedinou realistickou možností v našich poměrech by bylo obnovení v plné síle tradičního "domovského práva", jehož zbytky vidíme ve Švýcarsku nebo v Rakousku. To by ovšem znamenalo reformu celého sociálního systému... Těžiště by se mělo přesunouvst ze státu na obec a v rámci možností i na rodiny. A tím by se proti současnému stavu výrazně prohloubila i osobní odpovědnost člověka za svůj osud!

J. Kejkrt 7.11.2019 9:07

Je toho moc, co by se udělat "mohlo". Ale neudělá se nic a pojede to tak dlouho, až bude držka silou opřená o hrubou zeď. Taková je doba, tak rozhodnou dnešní voliči, z nichž brzy bude důchodců přes 50%. ;-(

V. Novák 7.11.2019 9:42

Inu, mladí vpřed a snažte se!

Důchodci už s porodností moc nenadělají...

V. Pavelka 7.11.2019 10:38

Redukce nemocí a válek , zastavila přirozený koloběh , at se nám to líbí nebo ne , příroda si s tím poradí . Rwanda je dnes nejdynamičtěji se rozvíjející africkou zemí ve všech oblastech ?!

M. Prokop 7.11.2019 9:45

Jsem pro.

Má to ale háček. Blbců, kteří se na přípravu na stáří prostě vykakají, je to mimo jejich horizont uvažování, by bylo nepochybně dost. Co s nimi? Nechat chcípnout hlady a zimou? Logické, ale neproveditelné.

Co s těmi, jejichž příprava by byla z lepších i horších důvodů nedostatečná? Teď jsou jejich penze "dokrmovány" od těch pilnějších a bohatších (a to tak, že hodně). Taky nechat chcípat, jenom pomaleji?

Přitom to všechno jsou voliči. Chtěl bych vidět vládu, i bez socanů, je-li taková zde vůbec možná (pravice prakticky chybí), která by to ustála.

J. Chaloupka 7.11.2019 9:52

To víte, když Klaus rozfrcal tu naši "odloženou spotřebu",. tak se nemůžeme divit, že na žádnou reformu nejsou peníze.

M. Valenta 7.11.2019 8:35

ANO ... a za 50 let,v době kdy už u sousedů možná ani vlaky nebudou jezdit po kolejích, se prý v Česku pofrčí dvěstěpadesátkou. Matematika bude pro nadbytečnost vyřazena z výuky, zemanovi pohrobci budou nadále snít o kanálu, výběrové řízení na atomovku stále poběží, a pásku při slavnostním předání obchvatu Prahy do provozu stříhá Babiš junior s chotí. So geht das.

V. Novák 7.11.2019 9:27

A víte, že je mi fuk, kdo ten obchvat Prahy dostaví a kdo si při stříhání pásky bude třepit pysk?

M. Valenta 7.11.2019 9:34

Je mi fuk, že je Vám to fuk.

M. Prokop 7.11.2019 9:50

Jo, to je vidět, že jste nadám duchem spíše kritickým, než tvůrčím.

J. Vobr 7.11.2019 8:32

ŽÁDÁM HAVELKU, aby tu nelítal s čepicou !!!!!!

_____________________

;-O;-OX

M. Krátký 7.11.2019 8:31

Naprostý souhlas - k prvnímu odstavci - minulý týden jsme jeli do Plzně na hřbitov - od Barandovského mostu za hodinu 15 minut a to přesto, že kolem Berouna v délce cca 30ti km je zavřený vnitřní pruh, na kterém nejsou ani žádné stroje ani žluté vesty - odpoledne zpátky totéž ale za tři a půl hodiny. K té stávce jen doplním, že jsem v úterý vedl vnučku do školky a pí čelky měly asi orgasmus, když mi vítězoslavně hlásily, že : "ve středu stávkujeme" - pipiny - hezký den i jim R^R^R^

F. Doušek 7.11.2019 8:28

Nejsou to jen daně. Včera například v TV uvedli, že i ten nejmenší živnostník musí každoročně provést na 370 úkonů, aby zasytil státního molocha!

Nejmenší živnostník jsem i já, a nikdy jsem to nepočítal.

J. Drobný 7.11.2019 8:37

No to je teda síla, vychází to na jeden denně! Když vidím ty drobné živnostníky jak ráno v 8.00 vyrazí za kšeftem, ve 14,00 hod. se vrátí a zbytek dne stráví v místní hospodě, tak to asi tak hrozné nebude. EET zatím nemusí, inkasují cash, tak opravdu nevím o jaké úkony se jedná, možná ty na WC.

J. Vaníček 7.11.2019 9:02

Menší živnostníci berou peníze rovnou a bez faktur. Jinak si můžete postavit betonovou čekárnu. Včetně DPH v plné výši. DPH od použitého materiálu si odečtou a tím sníží daně z těch málo příjmu, na které musí dát fakturu. Hlavně nekecat!

O. Uživatel 7.11.2019 9:06

Uživatel požádal o vymazání
F. Doušek 7.11.2019 9:46

Jste blb, pane.

J. Anděl 7.11.2019 8:44

Však proč to počítat. U takových úkonů by mělo platit Kopčemovo počítání. Jedna, dva, tři, mnoho...

V. Novák 7.11.2019 9:44

A uvedli, jaké že ty úkony jsou?

Třeba schovat účtenku od nákupu?

V. Pavelka 7.11.2019 10:12

A sedmimiliardovou ČT taky zasytí , pořád nevím kolik bere Moravec ? A kolik má za akademickou hodnost na KU !8-o:-/. Včera večer u Václavíka v ČT24 říkal pan Svěrák že je "toho kapitalismu moc , tak nevím ??![>-]

R. Meisner 7.11.2019 8:13

myslím, že Astonovi se nezvedly daně ani o korunu---pokud tedy nehulí, nechlastá tvrdý alkohol a netráví čas v hernách--pokud snad ano, je to docela promarněný život. tož tak.

J. Jurax 7.11.2019 9:59

No jo no, já hulím už 55 let a na stará kolena to nehodlám měnit; ono to už nestojí za to ... :-)

Takže kéž by našim voleným zastupičům za to zdražení cigaret mráz perdel naštorc natrhnouti ráčil.