3.6.2024 | Svátek má Tamara


Diskuse k článku

Paroubek září štěstím

Jiří Paroubek je blahem celý bez sebe. V době, kdy novináři začali propírat podivné financování charitativní organizace jeho bývalé ženy a kdy se provalilo, že paní Paroubková dostala minimálně jeden nemalý obnos už několik měsíců před založením svého sdružení, přišla další Čunkova aféra jako na zavolanou.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Petr H 31.10.2007 20:04

Také je zajímavé

proč v Kocourkově člověk,když už má řidićák,musí mít k tomu ještě občanku.A vydání trvá nekonečné týdny.V Tennessee přijdeš,sedneš za komputer na testy(hodinka),po jejich zvládnutí jízdy(dvacet minut) a nejpozději za dvě hoďky odcházíš s řidičákem.Když chceš pouze Identification Card,otázka max.dvaceti minut.V Kocourkově se všechno vleče jak tejden před vejplatou a na všechno tisíc zbytečných paragrafů.

hrouda 31.10.2007 20:12

Re: Také je zajímavé

Řekl bych, že první věta není pravdivá; Řidičáky vydává centrální "něco" v Praze - jak jinak, proto ty lhůty. Státní byrokracie (pod záminkou efektivity) se stěhuje do Prahy a tím pádem otravuje a zdržuje celou republiku. K čemu pak jsou pověřené obce?

Halladin 31.10.2007 20:19

Re: Re: Také je zajímavé

No, ono jde hlavně o "Výrobu" těch karet. Každé městečko si tu mašinu nebude kupovat.

hrouda 31.10.2007 20:26

Re: Re: Re: Také je zajímavé

Špatně. To už dávno nelze (kromě "rychlovek" typu pas na 1 rok). Nepletuli se, jedná se o Centrální tiskárnu cenin - musel bych chvíli hledat a vzpomínat.

divana 31.10.2007 20:26

Re: Re: Re: Také je zajímavé

řidičáky tiskne státní tiskárna cenin, proto to trvá měsíc. dřív se  mohly tisknout všude.

hrouda 31.10.2007 20:38

Re: Re: Re: Re: Také je zajímavé

R^

čulibrk 31.10.2007 20:04

Děkuji Petrovi H a pf ,že provedli osvětovou činnost

pro strejce,kteří si nedovedou představit život bez "občanky"....atd.Sám jsem to již nestihl,musel jsem jet pro kolegyni na nádraží.V Itálii se nikdo,nikam policejně nehlásí.....kvartýrmástr však hlásí ubytované,kvůli daním.Jo a mimořadný dík Petře H ,že jste vzpomenul kreténismus,resp.institut trvalého pobytu.Platil za Hitlera,bolševika atp.8-o8-o

NoName 31.10.2007 20:08

Re: Děkuji Petrovi H a pf ,že provedli osvětovou činnost

Byl jsem v Itálii v roce 2001 a dostal jsem na těch 10 dní i kartičku, čulibrku ...  Díval jsem se na web MZV a tahle povinnost byla zrušena teprve 11.4.2007 ...

Evropan (original) 31.10.2007 19:56

Dobry vecer :-)

uz se poprali ? uz se poprali ? ;-)

clay 31.10.2007 20:04

Re: Dobry vecer :-)

zatím jsem jen navrhoval Topolánek - Paroubek na bambitky

hrouda 31.10.2007 20:07

Re: Re: Dobry vecer :-)

Nebyl by lepší běh s kočárkem (z kopce)?

clay 31.10.2007 20:11

Re: Re: Re: Dobry vecer :-)

to by bylo příliš jednoznačné

hrouda 31.10.2007 20:14

Re: Re: Re: Re: Dobry vecer :-)

Kdyby byla trať z kočičích hlav a patřičně strmá?;-D

hrouda 31.10.2007 19:54

Čunek zvolil tu nejpitomnější výmluvu (ala Gross a jeho strýc)

Kdyby aspoň zatloukal, ale poslouchat takovou pitomost, jakože byly peníze u něj v úschově? Ještě chybí, aby někdo po něm chtěl ukázat výpis, jak ty peníze vrátil. To by byl cirkus. Už jen za tu pitomou výmluvu by měl odejít. Konec konců, od politiků se čeká, že dokážou lhát alespoň trochu věrohodně .....

jarin 31.10.2007 19:44

ne ze by to soviselo s clankem, ale proste si nemuzu pomoct...

Já jsem znal nějakýho kořalečníka Paroubka v Libni. Jednou se mu tam opil nějakej dráteník jalovcovou a začal nadávat, že je to slabý, že do toho leje vodu, že kdyby drátoval sto let a za celej vejdělek si koupil samou jalovcovou a vypil ji najednou, že by moh ještě chodit po provaze a nosit ho, Paroubka, v náručí. Potom ještě řekl Paroubkovi, že je huncút a šaščínská bestie, tak ho milej Paroubek chyt, votlouk mu jeho pastě na myši a dráty vo hlavu a vyhodil ho ven a mlátil ho po ulici tyčí na stahování rolety až dolů na Invalidovnu a hnal ho, jak byl zdivočelej, přes Invalidovnu v Karlíně až nahoru na Žižkov, vodtud přes Židovský pece do Malešic, kde vo něj konečné tyč přerazil, takže se moh vrátit nazpátek do Libně. Jó, ale v tom rozčílení zapomněl na to, že má ještě asi to všechno obecenstvo v kořalně, že si tam asi budou ti syčani sami hospodařit. A taky se vo tom přesvědčil, když konečně se zas dostal do svý kořalny. U kořalny bylo napolovic stažený roló, u kterýho stáli dva policajti, taky silně nabraný, když dělali vevnitř pořádek. Dopolovic všechno vypitý, na ulici prázdnej soudek vod rumu, a pod pultama našel Paroubek dva vožralý chlapy, kteří byli přehlédnutý policajty a kteří, když je vytáhl, chtěli mu platit po dvou krejcařích, víc prej žitný nevypili. Tak se trestá přenáhlenost.

Petr H 31.10.2007 19:25

V Američce

sice řidičák svým způsobem supluje náplň psí knížky v Kocourkově,ale v Američce nemají takovou socanštínu jako třeba centrální evidenci obyvatel nebo "institut trvalého pobytu",což v Kotlině zavedl neslavnější feldvébl.

NoName 31.10.2007 19:28

Re: V Američce

Když přijedete do Itálie na dovolenou, musíte se hlásit k přechodnému pobytu. Na úřadě. Nejsme úplně nejhorší ...;-D

Petr H 31.10.2007 19:31

Re: Re: V Američce

Vidíte to,to je ta hrozná americká totalita.

Ladislav N. 31.10.2007 19:40

Re: ...to je ta "hrozná americká totalita"...

 ;-P Spousta občanů ČR žádný rozdíl (ve svobodě) nevnímá. Jsou zvyklí být ovcemi ve stádě... 

SUMO 31.10.2007 19:44

Re: Re: ...to je ta "hrozná americká totalita"...

to jsou ti s tím radarem ? ;-D

Gugu 31.10.2007 19:48

Re: Re: ...to je ta "hrozná americká totalita"...

Na rozdíl od Vás, osamělého vola....

clay 31.10.2007 19:56

Re: Re: V Američce

to udělá majitel pensionu/hotelu za vás

NoName 31.10.2007 20:17

Re: Re: Re: V Američce

Už je to od dubna zrušené, a udělala to delegátka. Ale to na věci nic nemění-prostě jste se musel k přechodnému pobytu hlásit i ná pár dní ...

sendy 31.10.2007 20:22

Re: Re: V Američce

No tedy, milej NONAME, vééééééélmi se pletete, anebo se v Itálii doteď smějou!

CIAO !

pf 31.10.2007 19:33

nechci se hadat

ale v nekterych Statech je  precinem mit na ridicaku jinou adresu , nez jeden opravdu bydli.

Agregovane evidence ridicaku jsou k mani,  za ~30 dolacu  jsou k mani  z db adresy  >10 let zpet. Jen tak cvicne jsem si to na sebe koupil - bez chybicky. 

Petr H 31.10.2007 19:37

Re: nechci se hadat

Je to možný,státy Unie mají velkou rozhodovací volnost,v Tenneesse a okolních státech tohle ale není.Kolikrát stačí jako důkaz totožnosti i dopis z banky.Money talks.

NoName 31.10.2007 19:39

Re: Re: nechci se hadat

U nás teda doklad v bance potřebujete, ale když se blbě podepíšete, tak vám pokladní ukáže podpisový vzor, abyste se podepsali podle něho a ona neměla problémy. Takže je to všechno relativní ...;-)

Petr H 31.10.2007 19:47

Re: Re: Re: nechci se hadat

Tady záleží na bance.Když jsem před lety přecházel od Citizens national k AmSouth mél jsem na řidičáku ještě starou adresu a v pohodě.Nadiktoval jsem novou,dal první šek jako depozit,tři dny počkal na ověření,jestli je krytý a to bylo všechno.Léta jsem měl na řidićáku jinou adresu,než jsem bydlel,a nic se nedělo.Každej policajt nebo úředník se akorát zeptal "Is this address right?,yes-no" a tím to zvadlo.

pf 31.10.2007 19:44

Patriot Act to dost zmenil

bez SS Number vam ucet otevrou, ale za 30 dnu zrusi, pokud ho nedodate. 

Petr H 31.10.2007 19:50

Re: Patriot Act to dost zmenil

Tohle nevím a vědět nemůžu,ale když okolo sebe vidím ty mraky ilegálních mexiků(vulgo potencionálních zákazníků banky),tak banky si určitě nějakou kličku našli.