21.10.2019 | Svátek má Brigita


Diskuse k článku

Palermský atentát

Andrej Babiš odjel do Palerma a za patami mu vybuchla nálož. Na veřejnost se dostalo desatero důkazů proti němu ve věci Čapího hnízda a vzápětí Seznam.cz zveřejnil pětatřicetiminutovou televizní reportáž Jiřího Kubíka a Sabiny Slonkové; je perfektně natočená s použitím slídilských technických prostředků jednadvacátého století.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

 0
Jste přihlášen jako


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
R. Stary 16.11.2018 21:13

Re: Pozde filozofovat.

Proc mlzite. V roce 2005 byli mali akcionari "vytesneni" a najdnou uz nebyli akcionari. Nevysvelil jste ani, jak pri "kuponove" privatizaci mohli vzniknout oligarchove. Kde jsou ty penize,ktere se pri privatizacich strzily. Byl o tom narod orientovan a kde. A muzete se divit, proc Kellner prodal Ceskou pojistovnu zrovna Firme Generali. Komupak Generali patri? A kdo je Kellner? A kdo jsou ti nasi oligarchove? O to se nesmi psat.

Z. Lapil 16.11.2018 8:49

Re: Pozde filozofovat.

Už je sice pozítří, ale reaguji, protože mi to přijde důležité.

1/ Argument "Lze najít na internetu" neberu. Na internetu lze najít naprosto všecko čili cokoliv. Viz https://www.placata-zeme.cz/.

2/ Jestli jsem vás dobře pochopil, vyčítáte minulým, že státní a národní podniky nebyly převedeny na akciové společnosti a následně zprivatizovány. Zároveň jim vyčítáte malou privatizaci. Je mi líto, ale malá privatizace byla převedením podniků na akciové společnosti a jejich následnou privatizací. Je-li to pravda, pak ne že zjednodušujete, ale nevidíte si do pusy. Pokud jsem špatně pochopil, omlouvám se a prosím - prostě tenhle odstavec nečtěte :-).

3/ Malá privatizace mi přišla a dosud přijde jako dobrý nápad. Rozdávat nějaký průměrný podíl na státním majetku mi přijde dost nesmysl a klasický prodej deklasuje ty, kteří A/ nemají peníze (to jsme byli skoro všichni) a B/ se nedokážou zorientovat (to jsme rovněž byli skoro všichni). Malá privatizace byla zajímavá hra: člověk nemohl o nic přijít (tisícovku - i tehdejší - vzal čert), Kožený, pokud se nepletu, svou jistotu desetinásobku opravdu vyplatil a kdo chtěl víc - inu - KAŽDÝ mohl svou tisícovku investovat, a dělat, co uzná za vhodné. Pokud někdo opravdu nedosáhl ani návratnosti investice, mohl se utěšovat židovským "prodělek je taky kšeft".

4/ Nezapomeňte, že podstatnou součástí RVHP a socialismu vůbec byla hospodářská nevýkonnost. Proto každý, kdo použil mozek, musel předem vědět, že jsou akcie lepší a horší a - připomínám, byla to tak trochu hra - uvědomit si, že coby ekonomicky téměř nepolíbený a zcela netrénovaný skončím někde v poli poražených. Do toho jsem šel jedině proto, že v tom davu nezasvěcených musela fungovat statistika a být úplně poslední, to bych musel mít extra pech. Byl z toho dvacetinásobek a zaplať pámbu za něj. Být nepřející kazí karmu.

J. Svoboda 15.11.2018 15:49

Re: Dvě řady sviňáren

na kontě Babiš - omlouvám se

J. Svoboda 15.11.2018 15:47

Dvě řady sviňáren

Pan Neff by se měl porozhlédnout po internetu po těch všech sviňárnách, které má na kontě a porovnat to s celkem nevinnou návštěvou ve Švýcarsku. Rád bych věděl, co mu z porovnání vyjde.

V. Klepetko 15.11.2018 0:18

Re: Co je opakem kult osobnosti ?

To je pravda. I ministerský předseda - ale i novinář.

V. Klepetko 15.11.2018 0:17

Re: Výborný den! Více takových!!!

Proč?

Kubera je přijatelný pro široké spektrum velmi rozdílných lídí. Proto také byl zvolen. Nemusíš být ve všem vždy jednoprocentní, Milane! :-)

Podstata demokracie je sjednocování lidí kolem jadrových věcí, nejpodstatnějších pro nějakou většinu, a dostatečně ohleduplných k ostatním.

M. Kolář 15.11.2018 0:10

Re: Co je opakem kult osobnosti ?

Voliči nerozhodují o vině v trestní kauze ... Před platným právem se musí sklonit každý, i volič..

I. Kellner 15.11.2018 0:09

Re: Co je opakem kult osobnosti ?

Mýlíte se opět ve všem..

-politici nedodržují žádná pravidla, s výjimkou jednoho - být nahoře, mít moc, a dobře z toho žít. Vrchol pyramidy (ne ten úplně největší, ale dost vysoký). Pokud to memá, nejedná se o politika, ale aktivistu.

- pro stát není etika žádným základem

- pozice Babiše je neudržitelná stejně jako všech ostatních politiků - dříve či později vypadne z kola každý

- šetřte slovem "morálka" pro svůj osobní život.

V. Klepetko 15.11.2018 0:09

Re: Co je opakem kult osobnosti ?

Jenže já v tom nevidím ani ten "podvod v mezích zákona". Myslím , že měl primárně rodinnou motivaci - vytvořit pro své děti ze všech manželství jednu malou rodinnou firmu. Společnou. A jakési dotace v tom všem hráli naprosto marginální roli.

V. Klepetko 15.11.2018 0:06

Re: Co je opakem kult osobnosti ?

Proč by neměl podléhat stejným pravidlům? Jen ať podléhá...

Když Francouzi řešili Jacquese Chiraka, nechali jej odsloužit veřejnou funkci, do které byl lidem zvolen -:a teprve po vypršení mandátu byl po zásluze potrestán spravedlností.

Německu nebo GB platí jiná pravidla. Ale eticky přijatelné jsou oba modely! Nevidím v tom žádné zásadní vybočení z pravidel demokracie, která je svobodná, a svobody - ovšem té demokratické. Ta posledně jmenovaná Vám, zdá se, příliš nevoní. To ale dnes už asi nevyřešíme... Dobrou noc!

V. Čermák 15.11.2018 0:03

Re: Co je opakem kult osobnosti ?

Morální Velikáne, smiřte se konečně s tím, že většině voličů Babišův starý "podvod v mezích zákona" Nevadí a naopak si cení jeho značných Schopností, které se již projevují ve prospěch lidí v ČR. Váš nářek a citové vydírání na tom NIC Nezmění....

V. Klepetko 14.11.2018 23:59

Re: Pane Klepetko,

Už mi to hlava nebere, je moc pozdě. Mám ale raději dobré skutky, jejichž zdroj není ve špatném svědomí... Dobrou.

M. Kolář 14.11.2018 23:57

Re: Co je opakem kult osobnosti ?

Vy bohužel prosazujete, aby tento konkrétní politik nepodléhal stejným pravidlům které musejí dodržovat všichni ostatní politici... Tím ohrožujete právní stát a základy etiky demokratické společnosti ... Pozice Babiše je neudržitelná a vy to víte... Tím se stáváte v morální rovině komplicem perfidního jednání tohoto člověka..

V. Klepetko 14.11.2018 23:51

Co je opakem kult osobnosti ?

Univerzální a apriorní odsouzení podezřelého by snad mělo být opakem kultu osobnosti? Spíše je to stín despocie...

Babiš není ani garantem naší budoucnosti, ani morálním vzorem. Jen úředníkem, kterého jsme si vybrali, aby nedopustil nežádoucí a překotné změny :

- zbrklou imigrační politiku, - zavedení eura a rychlé odstranění našeho státu v nefunkčně navržené nadnárodní struktuře, - zavedení nových daní a navýšení těch stávajících, - odklon od naší prozápadní identity.

To ať zagarantuje. K tomu jsme si jej zvolili. Ať můžeme i nadále žít svobodně naše zivoty a sami si vybojovat své štěstí! Ať nám v tom nepřekáží ani náš stát ani Brusel! A jeho hříchy? Ty ať řeší lidská i Boží spravedlnost!

V. Čermák 14.11.2018 23:48

Re: kult osobnosti

Místo Vyviněním, bych tam dal Servilním Zbožňováním, např. Havel.....

V. Čermák 14.11.2018 23:45

Re: Děkuji hyenám za perfektní pobavení !

ČT mě překvapila, že to tam dala. Předtím ale jela ve včerejším trendu, ale i tak dobrý...

V. Čermák 14.11.2018 23:42

Re: Pane Klepetko,

Pokání souvisí se zpětným získáním čistého svědomí. Začíná to tím, že se člověk zastydí, tedy respektuje svoje špatné svědomí a řekne si, tak takhle už né. To je obrat k dobrému. Dobrými skutky může člověk napravovat svoje prohřešky, tedy hříchy v minulosti. Je to známka toho, že je na dobré cestě. Chce-li někdo druhého za každou cenu trestat za jeho staré hříchy, které ale dotyčný už dávno nedělá, či se za ně stydí a případně je napravuje dobrými skutky, je to Hlupák, který by se měl zamyslet, jaké hříchy udělal v minulosti sám....

F. Nekolný 14.11.2018 23:42

Re: Nebylo by mladýmu Babišovi líp třeba v Nice

S ním je zbytečné diskutovat. Zvláštní povaha, musí mít navrch. Je to typický narcis.

F. Nekolný 14.11.2018 23:35

Re: Nebylo by mladýmu Babišovi líp třeba v Nice

Už sháníš výbavu ? Tanga mají v Pařížské, hňupe !

P. Boublíková 14.11.2018 23:35

Re: Nebylo by mladýmu Babišovi líp třeba v Nice

Nevadí. Dokonce ani nevadí, že se na něco ptáte a pak se nechcete nic dozvědět. Stane se.

M. Kolář 14.11.2018 23:35

kult osobnosti

Jak se pozná kult osobnosti ? Univerzálním a apriorním vyviněním uctívaného. Ten nemůže být zločincem, nikde ne on osobně, nanejvíš někdo v jeho okolí, ten ho tím vlastně zradil, přesvědčením o bytostně čisté povaze a přátelském vztahu ke každému z těch, kteří jej uctívají. Je to vlastně otec, který potřebuje i ochranu před zlým světem od těch obyčejných. Vztah k uctívanému je často prožíván až intimně.. Kdo stojí mimo kult, bude zatracen nebo rozdrcen... Nikdo nemá právo bránit tomu všeobecnému budoucímu štěstí garantovanému samotným uctívaným ...

F. Nekolný 14.11.2018 23:33

Re: Děkuji hyenám za perfektní pobavení !

Je to na ČT 24. Pořad od 20,00. Určitě dostupné. To si pošmáknete, poněvadž to prokázalo to, o čem jste "celý" den tady tvrdila.

S. Lazárek 14.11.2018 23:31

Re: Nebylo by mladýmu Babišovi líp třeba v Nice

To jsem byl já, ty vygumovanej blbče.....:-)))

F. Nekolný 14.11.2018 23:29

Re: Nebylo by mladýmu Babišovi líp třeba v Nice

Jsi v seznamu, tak bacha. Už tě tu jeden vyzýval z voka do voka. To já jen, aby jsi na Lišce nevypadal jak sova pálená. :-)))

V. Klepetko 14.11.2018 23:29

Re: Výborný den! Více takových!!!

Žádný etalon. Jen reprezentuje německý diskurz.

Který nemám vůbec rád!

Ale nad Slonkovou se mu zvedá kufr. I jemu. Proč asi?

S. Lazárek 14.11.2018 23:26

Re: Nebylo by mladýmu Babišovi líp třeba v Nice

Nevadí, že to nebudu číst?

P. Boublíková 14.11.2018 23:26

Re: Děkuji hyenám za perfektní pobavení !

Odkaz na Hoschla nemáte? Je to někde v archívu čt?

P. Boublíková 14.11.2018 23:25

Re: Nebylo by mladýmu Babišovi líp třeba v Nice

Asi to souvisí s tím Rusem, co ho měl na starosti a nejspíš umí jen rusky. https://archiv.ihned.cz/c1-66340150-dohled-made-in-protopopov-kdo-je-muz-ktery-udajne-unesl-syna-ceskeho-premiera-a-jake-vazby-na-babise-ma-jeho-zena-lekarka-protopopova

S. Lazárek 14.11.2018 23:25

Re: Nebylo by mladýmu Babišovi líp třeba v Nice

Fakt si myslíš, že jeden náhle spadlej balkon umí sprasit lidskej mozek stejně, jako fotbalovej balón? Nevím nevím hochu.

F. Nekolný 14.11.2018 23:22

Re: Nebylo by mladýmu Babišovi líp třeba v Nice

Podle tvých písemných výstupů, na tebe musel padnout balkon, machře ! :-)