19.5.2024 | Svátek má Ivo


Diskuse k článku

Oranžoví už v únoru

Nikoli v dubnu, ale už v únoru se bude konat sjezd poražené sociální demokracie. Rozhodnutí padlo hlavně pod tlakem severomoravských a jihomoravských krajských organizací. V únoru se dozvíme, co předáci vymysleli kromě toho, že stávající vedení selhalo a musí odejít

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Klepetko 5.11.2017 21:49

Re: Absurdní

Topolánek má právě dobrou šanci prohrát. Levému brehu Vltavy se zvedne žaludek... Herci se poblijou:-) "Bývalý volič ČSSD" a "Bývalý volič ODS" se "semknou". V řadách příznivců Zemana nastane nevídaná diverzita. A Okamura si řekne svou (politickou) cenu, bude solidární a vystaví (politickou) fakturu. Komu asi? Topol mu leze do zelí, je to jeho přímý konkurent a potenciální smrtelná hrozba!!!!!!!!!!!!

J. Schořík 5.11.2017 22:03

Re: Absurdní

Vaše vnímání Topolánka je dle mého příliš zaujaté (jako mé u Babiše). Představ že Topolánek spojí lidi k negatovní volbě je pode mého pouhou fantasií. Ale je fakt, že když budete ještě chvíli pokračovat, tak mu to hodím. Pokud tak vadí voliči Babiše a Zemana, tak to bude dobrá volba :)).

P. Vandas 5.11.2017 20:45

Re: Nic bych za to nedal, že to je z Babišovy hlavy.

Naopak. Lidé fandí těm, kteří mají odvahu spáchat něco, na co sami si netroufnou. Stačí, když ukáže, že je nebojsa a lid jej podpoří. To sice ukáže i Zeman, ale ve střetu s Topolánkem prohraje, neb starého samce zaženou členové smečky do pouště. :-):-):-)

J. Schořík 5.11.2017 20:49

Re: Nic bych za to nedal, že to je z Babišovy hlavy.

Ano. Topol ani nebude muset nic moc říkat. Je to silnej vůdčí typ. Zeman to na první signální nemůže vyhrát a Topol bude ještě razantnější ve stejných tématech..

M. Mařák 5.11.2017 21:17

To je ale pro Tebe,

jako pro voliče Babiše a Zemana naprosto skvělá situace, přece...

K. Němec 5.11.2017 21:01

Re: Nic bych za to nedal, že to je z Babišovy hlavy.

Fakt si myslíte, že volič Zemana by uvažoval o tom dát hlas Topolánkovi? Ten mu neuškodí. Uškodí jinde a to Zemanovi jen vylepší skóre.

J. Schořík 5.11.2017 21:04

Re: Nic bych za to nedal, že to je z Babišovy hlavy.

Fakt si to myslím. Volič Zemana totiž není zdaleka tak pevný a podle mého ani nějak zvlášť ideově pevný. Bude mu stačit silnější vůdce. Navíc já nemyslím, že by měl Topolánek Zemana porazit, jen mu odloupnout pár procent Okemurovců a národovců.. Pokud to půjde dobře, tak Miloš nedojde ani do druhého kola..

K. Němec 5.11.2017 21:10

Re: Nic bych za to nedal, že to je z Babišovy hlavy.

Tož nechť nás rozsoudí čas volební. :-)

J. Schořík 5.11.2017 21:11

Re: Nic bych za to nedal, že to je z Babišovy hlavy.

Spravedlivě :).

J. Franke 5.11.2017 20:05

Nádhera!!!!

Jako nezaujatý pozorovatel presidentské volby se náramně bavím!!! Jen houšť a větší kapky. Je to opravdu čurina sledovat zdejší diskutéry, kteří volí Babiše či Okamuru, jakou mají starost o ODS místo toho, aby se radovali, že ji právě Topolánek dorazí.

Groteska hadr.

J. Schořík 5.11.2017 20:07

Re: Nádhera!!!!

Ano, také mi to přijde poněkud groteskní. Jsem nicméně rád že neradí tomu mému týmu. I když tam je aktuálně každá rada drahá.

M. Mařák 5.11.2017 20:07

Re: Nádhera!!!!

Přesně tak a nejen tady. Neskutečné paradoxy...

K. Němec 5.11.2017 20:09

Re: Nádhera!!!!

Tohle ODS neohrozí. Proč by mělo?

V. Klepetko 5.11.2017 20:26

Re: Nádhera!!!!

Topol? Je symbolem všech omylů ODS. Je zranitelný a vidíratelný. Jeho kandidatura může srazit ODS na kolena! Náš slibný potenciální koaliční partner bude strašlivě oslaben, běda, běda! :-))))))))))))

K. Němec 5.11.2017 21:03

Re: Nádhera!!!!

Jenže ODS už není co bývala. Dneska je to okresní liga s 11%. To jsou tradiční voliči a pár zoufalých navrch.

V. Klepetko 5.11.2017 21:55

Re: Nádhera!!!!

Ale jde o to oslovit většinu z těch, co se doplazí k urně! /

P. Vandas 5.11.2017 20:14

Re: Nádhera!!!!

Co mne se týče tak to mám také, jako čurinu a mé rady ODS nejsou směroplatné, neb nevím, až co řekne Máňa. :-):-):-)

J. Franke 5.11.2017 20:22

Re: Nádhera!!!!

;-) Já tuto volbu dobrovolně vypouštím, jelikož míra pravomocí je malá a podle mě už horší préza být zvolen nemůže.

P. Vandas 5.11.2017 19:32

Hodnotím to pozitivně. Konečně se ODS rozhoupala....

.. a praštila do stolu. 6e pod něj spadne, je jiná věc. Ani to mi vadit nebude. Ale v politice vedou k vzestupu jen odvážná a překvapivá řešení. :-):-):-)

M. Mařák 5.11.2017 19:36

Já také, považuji to za

skvělý tah.

„Do prezidentské volby vstupuje nový kandidát s politickými zkušenostmi a zahraničně politickým rozhledem," uvedl k Topolánkově kandidatuře Fiala."

P. Vandas 5.11.2017 19:43

Re: Já také, považuji to za

Ano. Nasadili silného hráče. To chce politickou odvahu a Fiala tím u mne stoupnul v ceně. :-):-):-)

J. Schořík 5.11.2017 19:46

Re: Já také, považuji to za

Nevěřím že ho nasadil Fiala. myslím že ho nasadili úplně jiní lidé a Fiala byl postaven jen před otázku, zda ho ODS proti zemanovi podpoří.

V. Klepetko 5.11.2017 19:51

Re: Já také, považuji to za

A zdá se, že na tuto otázku je připraven odpovědět špatně.

J. Schořík 5.11.2017 19:54

Re: Já také, považuji to za

Ano. To je možné, třeba ho taky budou zevnitř tlačit ostatní.

Každopádně já vidím vstup Topolánka jako hru energetické lobby jak v případě vítězství držet Babiše v šachu.. Paranoidní, já vím..

V. Klepetko 5.11.2017 19:58

Re: Já také, považuji to za

Nějaká lobby to bude. Fiala je ve vleku událostí. A ta Udženija se tváří tak radostně, jako by vyhrála jackpot :-)))

J. Schořík 5.11.2017 20:00

Re: Já také, považuji to za

Jestli nabídlo brtrstvo ODS podporu za podporu Topolánka, tak by se usmívat měla.

já pořád čekám kdy vstoupí do hry vážně těžké váhy a na koho straně (jediné co je jasné, že to nebude pro Babiše)..

V. Klepetko 5.11.2017 20:12

Re: Já také, považuji to za

Od okamžiku odstoupení Nečase získávala ODS morální kredit pomalu, pomaloučku, ten nárůst několika procent to dobře dokumentuje...

Nyní to celé Fiala prohospodaří na jedné tiskovce, zítra - v pondělí... Ztratí podporu těch, co znovu začínali věřit. Získá ale podporu bratrstva... No to je výhra... Neradi jim taky ten Špidla? :-)))))

J. Schořík 5.11.2017 20:15

Re: Já také, považuji to za

Nevěřím že má jeho elektorát s Topolánkem takový problém. Problém s chováním ODS máte jen vy, jejich nevoliči. Vy si pamatujete všechny ty dnes už nepodstatné věci a snažíte se přesvědčit sebe i ostatní o sebevraždě ODS. Mám pár kamarádů z ODS (pražské) a všichni schvalují Fialovy kroky. Topolánke taky vadit nebude.

H. Balzám 5.11.2017 20:46

Re: Já také, považuji to za

Jsem stálý volič ODS a Topolánek je pro mne jednou z nejvýraznějších tváří v pozitivním smyslu. Ačkoliv na volbu prezidenta mám názor jako pan Franke, vážně zvažuju Topolánka volit, hlavně když vidím, koho sere :-)

J. Schořík 5.11.2017 20:53

Re: Já také, považuji to za

Si myslím. On totiž taky nese ty vzpomínky na dobu, kdy byla ODS silná.. A representativní je, o tom žádná a zároveň normální..