17.5.2024 | Svátek má Aneta


Diskuse k článku

Oranžoví už v únoru

Nikoli v dubnu, ale už v únoru se bude konat sjezd poražené sociální demokracie. Rozhodnutí padlo hlavně pod tlakem severomoravských a jihomoravských krajských organizací. V únoru se dozvíme, co předáci vymysleli kromě toho, že stávající vedení selhalo a musí odejít

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Venc 5.11.2017 20:31

Nevyvolávat!.

Případný iniciační obřad bude nutně bolet!

:-)

J. Schořík 5.11.2017 20:18

Re: Nic bych za to nedal, že to je z Babišovy hlavy.

Tak já to čtu jako oslabení Zemana v prvním kole. To by mohl Babiš chtít, příchylnost starého pána začíná být trochu svazující. Ale že by na to koupil znepříteleného Topola si nemyslím..

K. Němec 5.11.2017 20:20

Re: Nic bych za to nedal, že to je z Babišovy hlavy.

Já spíš myslím, že se nedozvíme kdo se tímto rozhodl poslat tuhle pomoc pro stávajícího prezidenta Zemana. :-)

J. Schořík 5.11.2017 20:23

Re: Nic bych za to nedal, že to je z Babišovy hlavy.

Jak myslíte že mu to pomůže? Topolánek začal projevem ne úrovni Okamury, podle mého nasadili tvrdě xenofobního kandidáta s gulema, aby Zeman v prvním kole ztratil..

V. Klepetko 5.11.2017 20:37

Re: Nic bych za to nedal, že to je z Babišovy hlavy.

To je právě ten chybný kalkul. Kandidatura Topolánka nažene k volbám velkou masu příznivců Zemana, kteří by se jinak k volbám neobtěžovali.

Jde o falešný obraz "voliče Zemana". Topol nasral o zklamal obrovské davy lidí, kteří se teď leknou jeho zmrtvýchvstání a dojdou k té urně a hodí to Zemanovi.

J. Schořík 5.11.2017 20:40

Re: Nic bych za to nedal, že to je z Babišovy hlavy.

Omlouvám se ale prostě Vám nerozumím. Topol je dle mého všem ukradený, možná pouze pro bývalé voliče ODS, které zklamal, může mít nějaké negativum. Voliči Okamury (a o ty podle mého jde - podle toho projevu) a další ovlivnitelní tvrdou rétorikou, mu to hodí, protože to bude první skutečně silný kandidát na presidenta ochránce..

On přece nejde pro hlasy "kavárny" nebo zkušenějších ODSáků..

J. Schořík 5.11.2017 20:43

Re: Nic bych za to nedal, že to je z Babišovy hlavy.

Podle mého prostě není až tak konkurence pro Drahoše, spíš pro Zemana..

V. Klepetko 5.11.2017 21:06

Re: Nic bych za to nedal, že to je z Babišovy hlavy.

Vycházíte z toho, že volič Zemana je xenofobní homofobní omezenec. Je to zkreslený pohled městského liberála - a strategie ODS je nyní na tomto pohledu postavená. Je to dobré pro propagandu, ale fatální pro strategii...

Skutečnost je složitější. Poznáte to po sčítání hlasů - tak jako zcela nedávno :-))))

J. Schořík 5.11.2017 21:07

Re: Nic bych za to nedal, že to je z Babišovy hlavy.

Nene. To si nikdo nemyslí. Ale jsou tam i ti o kterých se vyjadřujete tak nelichotivě a ty mu právě vezme v prvním kole superokamura Topolánek.. Stačí aby ho solabil v prvním kole. V druhém nemá Zeman šanci..

V. Klepetko 5.11.2017 21:19

Re: Nic bych za to nedal, že to je z Babišovy hlavy.

Právě jsem to napsal níže - superokamura vyřadí z druhého kola slušného člověka - prof. Jiřího Drahoše.

V druhém kole se ale proti Topolovi zvedne obrovská vlna odporu - a prohraje, protože se budou veřejně propírat veškeré špinavosti jeho "špinavé éry", (ve které jsem si na nic nestěžoval :-) Bude to snadný terč. A dobrý sparring partner budoucího prezidenta:-)))

J. Schořík 5.11.2017 21:21

Re: Nic bych za to nedal, že to je z Babišovy hlavy.

Drahošovi nemá superokamura koho vzít.. Voliči Drahoše na tohle neslyší. Nebo si to alespoň myslím..

V. Klepetko 5.11.2017 21:30

Re: Nic bych za to nedal, že to je z Babišovy hlavy.

Nemá? Opravdu? Takže se zeptám ještě jednou - Vy sám si v prvním kole vyberete Drahoše nebo Topolánka? A co myslíte, koho budou volit ve své většině diskutéři Psa - kteří - opět ve své většině - nesnáší Zemana? :-)))Zatím se chystali to hodit tomu Drahošovi :-))))))))))))))))))

J. Schořík 5.11.2017 21:32

Re: Nic bych za to nedal, že to je z Babišovy hlavy.

Toho kdo bude mít lepší průzkumy. Mně je to přece jedno.

V. Klepetko 5.11.2017 21:39

Re: Nic bych za to nedal, že to je z Babišovy hlavy.

Vy jste jak Martin Mařák:-))) Ten taky říkal, že TOP09 nebo ODS, to je vlastně jedno..

Takže ucelem hry není pozitivní motivace - mít dobrého prezidenta... Motivace je čistě negativní. To je porodní bába všech volebních neúspěchů! I debaklu ČSSD!

M. Prokop 5.11.2017 21:59

Re: Nic bych za to nedal, že to je z Babišovy hlavy.

Kandidát pro pozitivní motivaci není.

Takže pozitivního účinku lze docílit jen negativní volbou.

J. Schořík 5.11.2017 22:00

Re: Nic bych za to nedal, že to je z Babišovy hlavy.

Kterýkoliv president bude lepší než Zeman. To je positivní motivace :).

Máme holt odlišný názor. Myslím že jsem svůj pohled vysvětlil dostatečně. žádné množství Vašich věšteb na něm nic nezmění. Rozsoudí nás volby :).

V. Klepetko 5.11.2017 22:41

Re: Nic bych za to nedal, že to je z Babišovy hlavy.

Souhlasím. Zdánlivě rozsoudí:-))))

J. Venc 5.11.2017 20:44

Absurdní

aby zde zjevně zjevné osvětloval socan. Byť mám mlhavě podezření, že jste jen "nevybral" tu správnou" stáj.

:-)

J. Schořík 5.11.2017 20:48

Re: Absurdní

Jsem pražský socan pane Venci. Tady všechno chodí trochu jinak. Ale máte pravdu, stáj si spíše vybrala mne a nic není nutně napořád. Na druhou stranu dokud jsem ČSSD, tak se za ně rvu, bez ohledu na to, že to zrovna není populární. Naopak jsem se rozhodl se teď skutečně zapojit, zdrhnou je nedůstjné :)).

J. Venc 5.11.2017 21:19

Re: Absurdní

Pražské socany, jsem coby pražák (pražan pro gramatické choulostivky) sledoval a sleduji ještě o něco pozorněji. A chlubit se nemáte čím, byť připouštím odlišnost od zbytku země.

:-)

J. Schořík 5.11.2017 21:24

Re: Absurdní

Já se nechlubím. Jsme tady vždy spíš hráčem do hry ostatních větších. Jen konstatuji, že se ideově lišíme dost od zbytku země. Tady v praze totiž všichni předstárají že jsou úspěšní, mladí a krásní a podle toho i volí :)).

J. Schořík 5.11.2017 21:31

Re: Absurdní

Navíc pane Venci, Vy tady v Praze znáte někoho kdo se čím chlubit má? V komunálu? Nechci používat Andrejovo klišé, ale ti moji alespoň drží dohody a nerveme se vevnitř o každou kost až k zemdlení..

V. Klepetko 5.11.2017 21:00

Re: Absurdní

Pane Venci, myslím že hrubě podceňuje náhled na Topolánka nevoličů ODS neokamurovského ražení.

Topolánek sehraje mobilizační roli - připomene vsem lidem dobu své vlády. Kmotry. Mafiózní praktiky... Nejde o voliče liberálně - městského typu, jako je pan Schořík... O jeho voliče, ty bývalé... Ale uvidíme jak se to vyvine - je možné že se mýlím.

Škoda že nekandiduje ještě ta Němcová:-)))))))

J. Schořík 5.11.2017 21:02

Re: Absurdní

To bych za sebvraždu ODS tak trochu pokládal :)). Ale to je čistě osobní animosita..

J. Venc 5.11.2017 21:15

Ani Vaše olbřímí obliba hovořit za "většinu"

mne nepřesvědčila. Nepodceňuji nic a ani na tom nezáleží, byť od naší rodiny odejdou už 4 (!) hlasy. (Výchova k hodnotám a tak vůbec)

Mafiosními praktikami prosluli doslova všichni dosavadní premiéři, netuším tedy, proč by u Topola měly býti na překážku. Všeholid má svůj rozum, přece.

:-)

V. Klepetko 5.11.2017 21:26

Re: Ani Vaše olbřímí obliba hovořit za "většinu"

Upřímně se omlouvám za tu tendenci zevšeobecňovat. Možná je to dané tím, že jako předseda občanského spolku mluvím ne ve svém zaměstnání - ale v terénu s opravdu velkým množstvím lidí z různých partají (spolek je apolitický) takže se dostávám velmi často "mimo svou bublinu".

M. Prokop 5.11.2017 21:03

Re: Absurdní

V tomhle s ním souhlasím. Topolánek je prostě jeden z kandidátů prvního kola, který nezmění, že Zeman bude ve druhém kole mít nějakého konkurenta a tam se teprve bude lámat chleba. ledaže by Zeman do druhého kola nepostoupil, čímž by mi udělal radost, ale nevěřím na to.

J. Schořík 5.11.2017 21:09

Re: Absurdní

Může pojisti to, že Zeman nevyhraje v prvním. To si myslím je rozumný kalkul a dobrá hra. Jako protikandidát v druhém kole by to byl spíše problém.

V. Klepetko 5.11.2017 21:11

Re: Absurdní

Marginalizuje Drahoše a postoupí proti Zemanovi do druhého kola. Vsaďte se! :-)))))

J. Schořík 5.11.2017 21:13

Re: Absurdní

To by mohl být problém. koho ale myslíte že Drahošovi s tou protimigrační rétorikou vezme? Stále si samozřejmě myslím, že proti Zemanovi vyhraje v druhém kole kdokoliv, tedy i Topolánek.