2.6.2024 | Svátek má Jarmil


Diskuse k článku

Opozice může být v klidu

Dejte mi půl milionu, nebo tu demokracii nezachráním, vzkázal veřejnosti dezertér ze spolku MilPRD Mikuláš Minář. Tentokrát nejde o peníze, jde o půl milionu podpisů.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Boublíková 4.12.2020 8:17

Ani na psa se nemusí křičet, slyší dobře :-)

F. Doušek 4.12.2020 8:21

Vobr vykřičníky nešetří. Já jich od něj včera schytal....

P. Kučera 4.12.2020 9:00

Paní Boublíková, pes je ryze "hierarchioidní" zvíře. Kdo si u něj nezjedná autoritu, pro toho bude páníčkem on. Ostatně - i lidstvo se tak stále ještě chová. Ten trend - nepodléhat charismatikům, jejich slibům a trestům, ale volit ze svého středu zástupce kompetentnější podle trochu civilizovanějších měřítek, jde na můj vkus příliš pomalu.

Kočky se vůči člověku nechovají hierarchicky, protože ho nepovažují za kočku (pes člověka ano) - jen ho využívají. Podobně, ale ještě víc, rybičky. Zdravím.

P. Jirkovský 4.12.2020 9:16

Pobavil jste mě. Třeba tím, že pes považuje člověka za kočku. Pak úvahou o "hierarchii". Nevím, jestli jste měl kdy psa, spíš bych řek, že ne, už ta vaše terminologie, třeba "páníček" mě vede k přesvědčení, že jste svoje teorie bral z Listu paní a dívek, později z Vlasty. Pes je hlavně a především predátor žijící ve smečce, historicky domestikovanej a socializovanej. S kočkama je to samozřejmě jinak, sociální chování se u nich jinak projevuje a mění se s tím, kdo nebo co je v jejich "domácnosti" a jak moc se mohou pohybovazt mimo ni.

P. Čech 4.12.2020 8:16

" zaktivizovat národ k volbě lepšího parlamentu".

To je, zdá se, nadlidský úkol. Náš volební systém totiž něco takového téměř nepřipouští. Jakékoliv nepřímé volby něco takového nepřipouští. Lepší parlament (lépe řečeno poslaneckou sněmovnu) může nastolit jen takový systém, v němž jsou zástupci občanů voleni přímo, stejně tak jako u voleb do senátu. Současně ovšem musí být politické strany odstaveny od přímého vlivu na vládě a moci ve státě. Má jim být přisouzena pouze úloha poradní, nikoliv rozhodující. A o tom to všechno je.

A. Javůrek 4.12.2020 8:42

ale u nás také volíš přímo, viz.kroužkování konkrétních jmen. Často to funguje

J. Drobný 4.12.2020 8:49

Zejména u Marečka Bendy!:-/

P. Čech 4.12.2020 8:51

Možnost kroužkování je jen úlitba pro hlupáky. Nefunguje nikdy. Funkční je jen takový systém, ve kterém jsou voleni kandidáti přímo. A prosím, netykejte mi. Husy jsem s Vámi nepásl.

J. Chyský 4.12.2020 9:04

Vy si pane Čechu opravdu myslíte, že to co máme v Senátu je lepší, než to co máme ve Sněmovně?

P. Kučera 4.12.2020 9:18

Pene Chyský, ano, v senátu jsou v průměru lepší osobnosti než ve sněmovně.

P. Čech 4.12.2020 8:19

mikuláš, o kterém je řeč, nemá z čeho cokoliv přinášet. V hlavě má prázdnotu a v peněžence průvan. Peníze, které mu posílali hlupáci jsou na účtu milionu chvilek a ne jeho hnutí.

P. Kmoníček 4.12.2020 9:18

Pane Kučero, jsem na tom podobně a plně s Vámi souhlasím. A paní Hájková a ostatní, kteří odpovídáte drobným Nováčkům. Prosím vás, snažte se vyhýbat jazyku těchto lidí, nadávání, osobní invektivy a podobně. Působí to docela odpudivě. Děkuji.

P. Kučera 4.12.2020 10:18

I já děkuji. Vám.

V. Zadák 4.12.2020 8:00

Drze se přiznávám, že to Mikulášovi podepíšu. Jak říkal infanterista Švejk: "Mně na nějakém podpisu nezáleží".

Ale volit jej nebudu! To tedy ne, to už by bylo příliš. A přeji mu krásných 4,99%. Pro začátek by to byl opravdu krásný výsledek.

R. Nováček 4.12.2020 8:29

Ano,

i se 3% se dá vyžít.

A. Poláková 4.12.2020 10:10

To mi připadá , jako když žebráku u kostela slíbíte, že každý desátý návštěvník mu určitě tu almužnu dá. On ten Minář opravdu stojí s rukou napřaženou a slibuje, neboť slibem neurazíš. Včera v TV předvedl 5 minutový proslov naprosto o ničem,pokud na tohle nachytá voliče, tak Bůh s námi. Stylem velmi připomíná "šmejdy".

J. Havelka 4.12.2020 7:54

Dneska to VOBROVI NANDÁM a nepomůže mu ani pět milenek, Irenek! Pude do trenek!

Taky se chystám na ty dva, jak je odhalil Pavel Rychetský!

J. Vobr 4.12.2020 8:00

DĚKUJI ZA NANDÁVAČKU !!!!!!

Hezkýýý den ;-D;-D;-D

S. Sidlichovsky 4.12.2020 7:52

Omlouvám se za off -topic, ale až pozdě v noci jsem se dostal k přehledu včerejších příspěvků. Několik diskuterů to vzpomnělo odchod francouzského ex-prezidenta Giscarda d’Estaing. Možná, že jsem to přehlédl, ale nikdo tu nevzpomněl jeho čin, zajišťující mu nehynoucí slávu a vděčnost nás všech. Zařazení článku 50 do EU Ustavy.,

Vždyť tento článek budeme potřebovat všichni. .

S. Sidlichovsky 4.12.2020 9:36

A nevadí, že předpokládal, že nebude nikdy použit

I. Pávek 4.12.2020 7:50

Já bych tomu i uvěřil, že těch půl miliónů v.lů se najde. Když pro EU hlasovalo přez 50% a národ je po 30 létech hloupější - ;-D

D. Mach 4.12.2020 7:53

Tak jistě! Národ, který ze 30% volí bývalého estébáka, moc rozumu a zkušeností asi nepobral. Ale nestyďte se přiznat, že pro vstup do EU hlasovalo přes 77% hlasujících. :-)

J. Chyský 4.12.2020 9:08

Jak nepobral? 30 % je těch hloupých a tedy 70 % je těch chytrých, tak to je docela dobré. Nebo je někde chyba?

R. Nováček 4.12.2020 7:55

Vy jste hloupější?

A. Novák 4.12.2020 7:56

sehnat půl milionu podpisů pod petici problém nebude.

Podpis neznamená automaticky hlas ve volbách.

Nicméně "půl milionu nebo jdu pryč" je dost alibistické heslo pro začátek kampaně...

V. Heidlerová 4.12.2020 8:01

Vždyť celý převrat v r. 1989 probíhal pod heslem - jsme Evropané, chceme zpět do Evropy, nepatříme do ruského civilizačního okruhu atd. A jen foukne nepříjemný vítr, už byste se schoulil do medvědí náruče?? Pane, vy jste větší V..L, než ti, které tak označujete. Ale u vás to bude asi dědičné po srpu a kladivu.

D. Mach 4.12.2020 7:48

Aston má asi pravdu. Přestože jsem za akce Chvilkařů vděčný a rád jim na činnost přispěji, tak je již dnes na nekomunistické části politického spektra tolik stran, že si vyberu. Není potřeba to nadále štěpit.

R. Nováček 4.12.2020 7:58

Ano,

ale to jim ovšem NEsmíte přispívat - jak píšete.

M. Němec 4.12.2020 8:00

Já jsem na třech jejich akcích byl, víceméně proto , abych si vyzkoušel atmosféru spřízněného davu ( v listopadu 89 jsem hlasitě protestoval v Bavořích:-) ) .

Na těch akcích byly různé soutěže, např. kdo vypije lahev rumu na ex a nebo kdo má největší a nejodstávající uši. To vyhrál pokaždý nějakej Blatnej z Brna. ( to pití rumu jsem vyhrál já )

Jinak jsou mi sympatičtí, na akcích samá mladá sexy číča, ale většina zřejmě volí Piráty ( bych tipnul ).

P. Kučera 4.12.2020 8:08

Jediným chronickým hříchem mana Němce je jeho prago (nebo snad čecho)centrismus. Je to jen fanouškovství, ale humoru v tom není ani špetka!, stejně jako u fanoušků Sparty.