16.5.2024 | Svátek má Přemysl


Diskuse k článku

Ode dneška GDPR

Od dnešního dne platí evropská směrnice GDPR zaměřená na ochranu osobních údajů. Jednotlivé členské státy Unie mají mít svoje adaptační zákony, některé mají, Česká republika nikoli.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Schořík 25.5.2018 21:06

Re: GDPR se mi jeví jako nezbytné, neboť soukromé právo

Telefon mám paušál. V případě sporu nemám problém redakci sdělit své jméno atd. Ale touha nechat se tady lustrovat je u mne nulová. Pokud by to tak mělo být, raději zde nebudu.

M. Mařák 25.5.2018 21:12

Re: GDPR se mi jeví jako nezbytné, neboť soukromé právo

Mně osobně to nevadí, jak říkám, je to volba a mělo by to tak zůstat.

M. Jandáková 25.5.2018 20:51

Re: GDPR se mi jeví jako nezbytné, neboť soukromé právo

Taky si myslím, že by konkrétní diskuzi (veřejnou či jinou) mělo vést jedno pravidlo (anonymita anebo jmenovitost). Protože tolerance k protěžování kazí přirozený, spontánní, řád řeči. )

O. Uživatel 25.5.2018 20:51

Uživatel požádal o vymazání
O. Uživatel 25.5.2018 20:55

Uživatel požádal o vymazání
O. Uživatel 25.5.2018 21:00

Uživatel požádal o vymazání
J. Anděl 25.5.2018 21:06

Re: GDPR se mi jeví jako nezbytné, neboť soukromé právo

To je složitý, pane Janyško. Něco na tom, co říkáte, je. Ale když si jdete na dovolený koupit do večerky rohlíky, taky tam nedáváte občanku a neeviduje se, že jste tam nakupoval - takže tam de facto jste anonymně (platíte-li hotově), byť osobně.

P. Vandas 25.5.2018 20:18

Takový zákon není žádná sranda. Musí se kontrolovat.

A tak budou po domech kontrolovat komanda rychlého nasazení GDPRD a udělovat

250 000 000.- pokuty hubatým důchodcům co blbě kecaj do politiky. A to na základě udávání jinými důchodci, co mají hovno na práci a potřebují si na někom hódně nesympatickým ,schladit žáhu. Ať žije GDPRD! Hurá! :-):-):-)

M. Berka 25.5.2018 20:21

Re: Takový zákon není žádná sranda. Musí se kontrolovat.

Jedno z pozit má být vytvoření 75 000 nových pracovních míst v EU... Ale u nás jaksi NEJSOU LIDI... :D :D :D Tak ty místa jsou vlastně k HOWNU...

J. Schořík 25.5.2018 20:24

Re: Takový zákon není žádná sranda. Musí se kontrolovat.

? Koncovka? Co má GPRD společného s nějakými internetovými diskusemi nebo hubatými důchodci?

J. Schořík 25.5.2018 20:25

Re: Takový zákon není žádná sranda. Musí se kontrolovat.

GDPR sakra..

M. Jandáková 25.5.2018 20:32

Re: Takový zákon není žádná sranda. Musí se kontrolovat.

GDi do PR ...!

(mnemotechnická nápověda)

M. Mařák 25.5.2018 20:29

Re: Takový zákon není žádná sranda. Musí se kontrolovat.

Pavel je v ráži, zkušeně umyl a osprchoval klávesnici, no a teď má kvůli výsledku bojovnou náladu.

M. Jandáková 25.5.2018 20:34

Re: Takový zákon není žádná sranda. Musí se kontrolovat.

...při níž mu ta klávesnice přestala přestala přeskakovat.

P. Vandas 25.5.2018 20:35

Re: Takový zákon není žádná sranda. Musí se kontrolovat.

Náhodou. Stačilo, abych z ní odšrouboval všechny šroubky, rozevřel ji ke kontrole a po zjištění, že nevím jsem ji zase zavřel. Šroubky jsem pro nadbytečnost hodil do koše a klávesnice najednou funguje, jako zamlada. Ono to jde, když je kuráž. Ale chce to do toho jít prsama. :-):-):-)

J. Franke 25.5.2018 20:44

Re: Takový zákon není žádná sranda. Musí se kontrolovat.

Na prsa bacha... Me too!

J. Franke 25.5.2018 20:25

Re: Takový zákon není žádná sranda. Musí se kontrolovat.

Hernajs, nenavážej se do nás důchodců, nebo Ti zvolíme natruc Kalouska!!!

P. Vandas 25.5.2018 20:30

Re: Takový zákon není žádná sranda. Musí se kontrolovat.

Tak to bych měl po piši. :-):-):-) Ale to bys mi neudělal, že.:-):-):-)

J. Franke 25.5.2018 20:33

Re: Takový zákon není žádná sranda. Musí se kontrolovat.

Jsem moc rád, že je ve sněmovně, protože jeho bonmoty jsou na rozdíl od Zemanových vtipné. Nicméně, je politicky za zenitem.

P. Vandas 25.5.2018 20:36

Re: Takový zákon není žádná sranda. Musí se kontrolovat.

Pořád nemohu zahlédnout někoho před Zenitem. Všichni už jsou po. :-):-):-)

J. Franke 25.5.2018 20:41

Re: Takový zákon není žádná sranda. Musí se kontrolovat.

Ono i to stmívání má své kouzlo... Tma je ovšem úplně jiná kategorie.

J. Franke 25.5.2018 20:04

Tož nazdar, hrdobci, jimž hrouda nohy víže!!!

Jak jste se tu měli? Jak tak koukám, to nevinné GDPR vám nedá spát a přitom je to pro drtivou většinu z vás nulová zátěž. Jó, chytili se toho nejrůznější vyžírkové a straší a straší, pořádají zbytečná školení a hlavně inkasují. V sousedním Rakousku dnešní datum v této souvislosti nijak nevnímají a to samé se děje v SRKS.

P. Vandas 25.5.2018 20:07

Re: Tož nazdar, hrdobci, jimž hrouda nohy víže!!!

Já to vnímám také, jen jako diskuzní téma a nikoli, jako problém. To jiní zde berou zavedení GDPRD jako sestoupení Ducha svatého a volají Halelujáá! :-):-):-)

J. Franke 25.5.2018 20:18

Re: Tož nazdar, hrdobci, jimž hrouda nohy víže!!!

To víš, extrémy byly a budou vždycky. Víc mi vadí, že letos bude muset vysolit naše bytové pididružstvo víc jak pět tisíc za povinný audit topné soustavy. Co je komu po tom, čím a jak topíme, když si vše zaplatíme a nikdo nám nic zadarmo nedá!!! Právě před deseti lety jsme se trhli od dodavatele tepla a spokojeně si broukáme, kolik šetříme. Mezitím si EU vymyslela tento nesmysl a zase nám tahá peníze z kapes. Byla by to sranda, kdyby to dělaly ty úřady za své, ale takto?

P. Vandas 25.5.2018 20:27

Re: Tož nazdar, hrdobci, jimž hrouda nohy víže!!!

No a neuplyne dlouhá doba a bude povinný audit PC. Inspektor GDPRD v doprovodu PČR navštíví občana a profilcuje mu počítač. Pokud to dobře dopadne udělí pokutu a vymaže mu historii, e-maily a HD. Na PC přivěsí pečeť s razítkem, předá mu příručku, "Jak bezpečně používat PC" a protože mu odebral "Ovladačský průkaz", tak jej donutí znovu absolvovat Kursy bezpečného používání PC, kde bude-li hodný znovu složí zkoušky. Ovšem pokud by snad použil ve zkušební době PC bez platného oprávnění, tak bude stíhán podle paragrafu 1

152 Sb. "Maření úředního rozhodnutí" a to už bude natvrdo. :-):-):-)

J. Schořík 25.5.2018 20:29

Re: Tož nazdar, hrdobci, jimž hrouda nohy víže!!!

GDPR se soukromých osob netýká pane architekte. Víte alespoň rámcově o čem mluvíte, nebo jako vždycky rozhazujete své smrduté zrní?

J. Franke 25.5.2018 20:31

Re: Tož nazdar, hrdobci, jimž hrouda nohy víže!!!

Ale no tak... To bylo docela vtipné a ten trend, který je, to docela s nadsázkou odráží. Pane Schoříku, nebuďte tolik chytlavý...

J. Schořík 25.5.2018 20:33

Re: Tož nazdar, hrdobci, jimž hrouda nohy víže!!!

Nene pane Franke, já jsem přesvědčen že pan architekt vůbec nemá ani nejmenší představu o čem mluví a myslel to vážně. To budou ty jeho tři zbabělé smailíky..

J. Franke 25.5.2018 20:36

Re: Tož nazdar, hrdobci, jimž hrouda nohy víže!!!

Smajlíky jsou jeho elektronický podpis, ty používá vždy a všude, na to nehleďte. Já jsem jimi kdysi nešetřil, ale pak jsem si řekl, Járo dost!!! Když někdo "smajlík" nepozná bez jeho grafické podoby, jeho problém. A tak s nimi šetřím a používám je výhradně sólo.

J. Schořík 25.5.2018 20:38

Re: Tož nazdar, hrdobci, jimž hrouda nohy víže!!!

Ale jo, já to chápu. Jenom si pořád myslím, že pan architekt vůbec neví o čem mluví, ale o to je přesvědčenější. Vždyť je to u nás docela prkotina.. Neslyšel jsem ho tady nadávat na zákon O ochrěn osobních údajů.. Jak v tom není EU, tak to není vono..