1.6.2024 | Svátek má Laura


Diskuse k článku

Ode dneška GDPR

Od dnešního dne platí evropská směrnice GDPR zaměřená na ochranu osobních údajů. Jednotlivé členské státy Unie mají mít svoje adaptační zákony, některé mají, Česká republika nikoli.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
I. Břízová 25.5.2018 18:08

Re: Je zvláštní, kolik je tu "odborníků".

Aha. To mně zase není jasné, proč ta komise, nebo kdo to všechno vypracoval,se s tím tak namáhala, když se v podstatě nic nemění. Ale to bude asi tím, že já nejsem odborník na nic.:-))

J. Schořík 25.5.2018 18:12

Re: Je zvláštní, kolik je tu "odborníků".

Už jsem to tady psal. Je to hlavně tím, že to dělala pro 28 zemí. U nás už je naprostá většina požadavků GDPR implementována Zákonem o ochraně osobních údajů (tehdy se mělo řvát, to skutečně jsou neuvěřitelné blbosti a byly to obrovské náklady). Namáhala se, aby kšftaři s databázemi, obvolávači, spammeři a další jednoduše neposkytovali své "služby" z té země EU která ta přísná pravidla nemá.. Víte aby Vám jednoduše neposílala obtěžující nabídky beztrestně společnost z Rumunska..

J. Blahová 25.5.2018 18:21

Re: Je zvláštní, kolik je tu "odborníků".

Jak se řekne rumunsky pr.el? Abych věděla kam je poslat kdyby..:)))

J. Schořík 25.5.2018 18:23

Re: Je zvláštní, kolik je tu "odborníků".

Jó tak to jste mne dostala a to jsem tam pár týdnů strávil :). Bude muset pomoci někdo jiný. A znám společnost co v Rumunsku zaměstnává v call centru Čechy pro obsluhu ČR :)).

O. Uživatel 25.5.2018 18:22

Uživatel požádal o vymazání
J. Schořík 25.5.2018 18:28

Re: Je zvláštní, kolik je tu "odborníků".

Jak říkám, nemám jak argumentovat na Vaše znalecké výroky - ty data se do toho Beninu musí nějak dostat.. A volat zezemě mimo Eu možná nrebude tak výhodné.. . Holt to máte načtené a rozumíte tomu. Já v tom tak kovaný nejsem..

O. Uživatel 25.5.2018 18:33

Uživatel požádal o vymazání
J. Schořík 25.5.2018 18:39

Re: Je zvláštní, kolik je tu "odborníků".

Jsem. Ale Vás nepřesvědčuji. On se do toho Benin ten seznam k oslovení musí nějak dostat.. Pak se těm ze seznamu něco nabízí. Pokud bez souhlasu, tak smolík. Ale Vy proste víte že v Komisi jsou jenom debilové a nic z toho co dělají k nicemu není. Na to není co říct. Tady je to konečně většinový názor. .

O. Uživatel 25.5.2018 18:44

Uživatel požádal o vymazání
O. Uživatel 25.5.2018 18:15

Uživatel požádal o vymazání
J. Schořík 25.5.2018 18:18

Re: Je zvláštní, kolik je tu "odborníků".

Nesouhlasím s Vaším druhým odstavcem. Pro ty, kteří to měli v souladu se skoro nic nezměnilo, ale pokuty, donucení a i práva "spotřebitelů" jsou nyní vyšší. Takže změna nastala - ale nikoliv zásadně v povinnostech zpracovatelů údajů.

Dole jsme to konečně už spolu rozebírali. Mějte se.

O. Uživatel 25.5.2018 18:28

Uživatel požádal o vymazání
O. Uživatel 25.5.2018 18:34

Uživatel požádal o vymazání
J. Schořík 25.5.2018 18:40

Re: Je zvláštní, kolik je tu "odborníků".

Provedu oboji ;). Vy taky..

J. Blahová 25.5.2018 18:53

Re: Je zvláštní, kolik je tu "odborníků".

Z jiného soudku - včera jsem u Soukupa (mám děsně pokleslý vkus) poslouchala Zimolu a ten chlap se mi líbil! Pokud to co říkal myslel vážně, není situace socdem tak zoufalá a někteří lidé by mohli voliče oslovit. Nemyslím tím Hamtáčka. :)

M. Berka 25.5.2018 18:37

Re: Je zvláštní, kolik je tu "odborníků".

Co to je EU právo??? Právo útvaru, který právně neexistuje??? Útvaru založeného na nějakém konglomerátu zahraničních smluv???? Směšné.... :D

M. Jandáková 25.5.2018 17:30

Sbohem,

Vy tahaný svetře!

.)

I. Břízová 25.5.2018 17:40

Re: Sbohem,

Paní Jandáková, přiznávám, že ve mně budíte sympatie, ale musím také přiznat, že vám nějak nerozumím.:-))

M. Jandáková 25.5.2018 17:48

Re: Sbohem,

To je mi příjemné, paní Břízová. ) Příjemnou debatu a hezký den!

I. Břízová 25.5.2018 17:56

Re: Sbohem,

Taky zdravím. Poslední dobou sem chodím dost málo. Protože někteří odborníci mě tu dost lezou na nervy.:-))

M. Jandáková 25.5.2018 18:02

Re: Sbohem,

Právě. Do některých (nervů) tu již nalezli. /

M. Jandáková 25.5.2018 18:06

.

ZDržíme se. Čili se tu už jen zdržujeme: )

O. Uživatel 25.5.2018 18:54

Uživatel požádal o vymazání
M. Jandáková 25.5.2018 17:24

Už to není psinec, pravda. Jen chlívek. )

!

M. Jandáková 25.5.2018 17:21

Veřejná debata

Veřejná debata, otevřená všem, v podstatě není možná. Neb SPONTÁNNÍ ŘÁD chrání sprosťáky. I zde mnoho bylo zábavného na tom, že právě té nesprostší přítomné byla přiznána výsada v oslovení (madam, milostivá, milá paní).

Freude! )

M. Jandáková 25.5.2018 17:11

MAGOR

byl génius s dětskou duší a nepřijatelně, pro mě, vulgárním projevem.

M. Jandáková 25.5.2018 17:13

Re: MAGOR

vulgárním projevem, který z lásky k němu, jeho lásky, replikovaly.

P. Rajman 25.5.2018 16:46

Rusové lžou od chvíle, kdy jim

bolševici nakecali, že car byl třídní nepřítel a že se bez něj budou mít líp. Válka s šovinistickými fanatiky, k jejímuž vítězství díky obří pomoci spojenců a ohromných strát vlastních byl ruský lid nakonec doslova dokopán svými politruky toto jejich pošahané vidění světa jen utvrdila a navíc jej zanesla až do Prahy .

V důsledku toho dodnes ruský lid a sním mnohé ostatní státy sovětského bloku jako oběť experimentu tak hezky popsaného ve zvířecí farmě žijí v jakési politické inverzi, kdy nejmocnějšími a nejvlivnějšími jsou ona pověstná prasta, která neudělala nic jiného, že zrušila ohrady a ostatní zvířátka vypustila na pastvu mezi farmy zpravované normálními farmáři. Ponechala si ony paláce, ve kterých začala polehávat už před sto lety a přistavěla k nim nové na které jim farmáři poskytli prostředky v dobré víře, že jimi nakrmí vyhladovělou drobotinu. To se také částečně stalo a děje, ale prasátka začínají znovu vyhrožovat, že jestli farmáři nepřestanou posílat "výpalné" svá zvířátka proti nim poštvou. Ona politická inverze teď, ačkoli je nebe nad Evropou modré a plné hvězd dostoupila politického vrcholu a je jen otázkou času, kdy národy východní Evropy (včetně Rusů) si uvědomí svoje lidství nebo se - opět jako ubohá zvířátka nechají prasaty ze svých řad opět zahnat do ohrady - nebo a to je horší - rovnou proti farmářům.

K. Berka 25.5.2018 16:49

Re: Rusové lžou od chvíle, kdy jim

Kdo je ten farmář: vrazi z Volstrýtu?

A car byl vyložený lidumil!

H. Omar 25.5.2018 16:51

Re: Rusové lžou od chvíle, kdy jim

Car v porovnání s bolševiky byl lidumil.