18.5.2024 | Svátek má Nataša


Diskuse k článku

Odchází Petr Gazdík

Naštěstí ne jaksi definitivně, na věčnost, odchází z postu STAN. Tihle starostové a nezávislí jsou v podstatě sympatická sestava, jenomže málo lidí je volí na celostátní úrovni.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Mařák 14.12.2018 20:27

Jenom já, občan ČRfertu,

za Agrofert z daní všechno zaplatím...

:-)

V. Hájková 14.12.2018 20:33

Re: Jenom já, občan ČRfertu,

Právě ------------ že VY ne!!! Mrkněte na ty zprávy SEZNAMU- to se takto detailně v jiných nedozvíte!

M. Mařák 14.12.2018 20:43

Re: Jenom já, občan ČRfertu,

Reagoval jsem na ten song od Fešáků, který asi neznáte, respektive na jeho konec...

https://www.youtube.com/watch?v=jevQbvFBqQI

:-)

R. Brzák 14.12.2018 20:41

Re: ani sníh, ani mráz, ani déšť, ani pláč ...

Na Agrofert postačí stopka financování ze státu a nadstátu. Od EU dotačními veletoky, od státu v mé zemi pak daňovými úlevami a podporou řepkových superkšeftů.

Obyčejný maličký sedlák sice bez dotací z EU nekoupí nový traktor - ale jeho hospodářství bude mít kontinuitu - protože ta je založena na poctivém "nimrání se v hnoji".

Megapodnikatel těžící z mé země průmyslově co se dá se díky utnutí peněz od státu a nadstátu nemůže svůj obchodní model udržet - a ani nebude chtít, protože být zemědělcem není byznys, ale práce s hlubokými kořeny.

R. Sorge 14.12.2018 20:47

Re: ani sníh, ani mráz, ani déšť, ani pláč ...

Pracujete nebo jste někdy pracoval v zemědělství ?

K. Janyška 14.12.2018 20:50

Re: ani sníh, ani mráz, ani déšť, ani pláč ...

Co pořebujete vědět ? Já ano, já všude, i na 300m komínech... Dzp.

R. Sorge 14.12.2018 20:53

Re: ani sníh, ani mráz, ani déšť, ani pláč ...

A kde jste všude pracoval a měl jste svoji zemědělskou firmu po roce 1990 ? Asi ne, když jste se zašíval jako supermanažer ...

R. Brzák 14.12.2018 20:53

Re: ani sníh, ani mráz, ani déšť, ani pláč ...

"Ryju nosem v hlíbě" od dětství, jsem ze zemědělské rodiny, mám malé hospodářství, v mém okolí je několik malých farmářů, které mám za přátele, žiju na venkově a mám nějaké pozemky pronajaté u velkého zemědělského podnikatele (což hned, jak to půjde, změním - hádejte, kterého...).

Ale jakou to má souvislost s tím, co píši? Pokud bych nevěděl, kde má motyka držadlo, můj názor by byl jen proto mylný? Argumentujte k věci, ne k osobě.

R. Brzák 14.12.2018 20:54

Re: ani sníh, ani mráz, ani déšť, ani pláč ...

v hlíně...

R. Sorge 14.12.2018 20:57

Re: ani sníh, ani mráz, ani déšť, ani pláč ...

Je rozdíl, uživit se zemědělskou činností na plný úvazek nebo to mít jako hobby nebo přivýdělek.

R. Brzák 14.12.2018 21:03

Re: ani sníh, ani mráz, ani déšť, ani pláč ...

Nu, to Vám mám jako vyvracet?

A tomu, co dělá agrofert v zemědělství, se nedá říci zemědělská činnost - nýbrž vytěžování půdy až na dno. A není důležité, že to tak dělají všichni velkozemědělci. Jen to potvrzuje, že příčinou je uvažování pod vlivem dotací do zemědělství. Za dotace Babiš nemůže. Ale je ten, kdo ten zvrhlý systém využívá nejvíc - a dopady jsou tím pádem největší.

R. Sorge 14.12.2018 21:12

Re: ani sníh, ani mráz, ani déšť, ani pláč ...

Nemám na Agrofert vyhraněný názor ani dostatek informací. Zvrhlý systém využívá "nejvíc" protože má největší obdělávanou plochu, takže to není argument.

Osobně se tím neživím, znám pár lidí, které živí ovocnářství, někteří dotace berou, někteří ne. Dotace v ovocnářství jsou řádově 10.000,- na hektar ročně, což mi přijde málo.

R. Brzák 14.12.2018 21:17

Re: ani sníh, ani mráz, ani déšť, ani pláč ...

Každá dotace je špatná - takže deset tisíc je moc. Ale jde-li o sadařinu, negativní dopady jsou nižší. To obrovské lány monokultur (nejekonomičtější využití dotací, ekonomické z hlediska okamžitého zisku) jsou zemědělskou hrůzou. A jen proto, že to dělají všichni velcí, neomlouvá to Babiše - naopak, je největší a tak je jeho podíl likvidace krajiny a půdy největší.

R. Sorge 14.12.2018 21:28

Re: ani sníh, ani mráz, ani déšť, ani pláč ...

Asi se neshodneme. Deset tisíc na hektar je málo, u pěstovaní ovoce žádné negativní dopady z dotací nevidím. Spíše naopak, kdo bere dotace, musí dodržovat určité podmínky, např. omezené používání pesticidů.

Co se týče obrovských lánů monokultur a s tím souvisejících dotací, to je chyba ministerstva zemědělství, popř. EU, že takový systém uvedli v život.

Všichni by měli mít stejné či srovnatelné podmínky, např. u velkých firem by dotace na hektar mohla být nižší a u malých vyšší. Dožadovat se, aby Agrofert nedostával dotace, považuji za nesmysl.

R. Brzák 14.12.2018 21:39

Re: ani sníh, ani mráz, ani déšť, ani pláč ...

Dožaduji se, aby žádný zemědělec nedostal dotace. Ony totiž škodí nejen ekologicky (u nás vedou k větším lánům), ale i hospodářsky - hospodář se na nich stává závislým, tudíž méně zodpovědným hospodářem...

U Babiše je mi jedno, že má obrovský Agrofert (odhlédněme od způsobu jeho nabytí, ale řekněme tomu daň za transformaci). Neměl by ale dostávat dotace ten, kdo drží v zemi největší moc. Neměla by dostávat daňové úlevy firma, jejíž vlastník drží v zemi největší moc. Neměl by u rozhodování o podpoře řepkového nesmyslu sedět ten, kdo máj největší zájem na řepkovém byznysu.

Zneužití moci se tomu říká. I kdyby Babiš sám anděl byl, moc i z anděla udělá satana. Ale je jen člověk. A jako takový moc zneužije, když není pod ostrou kontrolou společnosti. A tu zase z velké části mobilizuje tisk. A ten z velké části drží Babiš za koule přímo (vlastní ho), nebo nepřímo (na jejich majitele má vzhledem ke své stbácké minulosti i spolupráci s nimi během transformace informací dost)...

Kombinace tří legálních zdrojů moci - prachy, média, politika - to je největší nebezpečí pro svobodu v mé zemi. A to je Babiš.

R. Sorge 14.12.2018 21:53

Re: ani sníh, ani mráz, ani déšť, ani pláč ...

Názory (lidí) se liší, nejen na dotace, ale i na případný konflikt zájmů. Jeden můj kamarád (podnikatel, zaměstnává 50-70 lidí), co (asi) volil Babiše, to vidí tak, že v politice či ve vládní funkci na něj bude "více vidět" a bude víc pod kontrolou, než když by ovládal poslance a ministry ze zákulisí. Obdobné to bývá v USA, tam není problém, když někdo bohatý vstoupí do politiky (musí si ošetřit konflikt zájmů dle obvyklých zvyklostí). Zatím, mějte te se.

P. Spáčil 14.12.2018 21:59

Re: ani sníh, ani mráz, ani déšť, ani pláč ...

Babiš obhospodařuje pouze cca 5% zemědělské půdy.

Takže má určitě největší podíl, že?

Tož tak

M. Prokop 14.12.2018 20:55

Re: ani sníh, ani mráz, ani déšť, ani pláč ...

Byl bych velmi pro, ale nedovedu si představit, jak to udělat v rámci platného práva.

P. Forejt 14.12.2018 21:00

Re: ani sníh, ani mráz, ani déšť, ani pláč ...

no vidíte, nejde to ...byla by to diskriminace. Nehledě na to, že na tzv. přímé platby, tedy na osevnou plochu je dostat musí! Aha....

R. Brzák 14.12.2018 21:14

Re: ani sníh, ani mráz, ani déšť, ani pláč ...

Nemusí - to jen nesmyslná představa, že zemědělec bez dotace nebude nic obdělávat, vede k tomu, že zemědělcům cpeme po celé Evropě peníze za to, že jezdí často po obrovských plochách jen proto, aby se na satelitním snímku objevilo "obdělání". A vede to k tomu, že se půda zhutňuje, vysušuje, eroduje vodou i větrem - a ornice mizí. To je přímý dopad přímých plateb - a vede do pekel pouští či polopouští. Dělají to všichni velcí zemědělci (na ten název zemědělci nemají právo, protože jsou to těžaři dotací) a BAbiš, jakožto největší, má největší zodpovědnost za to, že už dnes je kvalita půdy mnohem horší, než tomu bylo za komančů.

K. Janyška 14.12.2018 19:34

A ještě je na to pyšný. Co to jsou za rudočerná zvířata ? D

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Oskliva-cetba-pro-vitace-No-go-zony-mladi-teroriste-desitky-tisic-dzihadistu-Evropsky-parlament-priznal-realitu-563287

D. Rucker 14.12.2018 19:12

Nejen pro Mařáka:

https://www.youtube.com/watch?v=21BAcvbVqjQ

fajne...vive la france!

P. Boublíková 14.12.2018 19:06

Babiš

https://youtu.be/VR7Tx4Axy4Y

Podrobnosti vedle na Lidovkách.

I. Kellner 14.12.2018 19:13

Re: Babiš

1) Vymíráme, sláva, přicházejí, refugees welcome!

2) Klid, jsou to většinou lékaři a inženýři

3) Tak trochu to bouchlo...ale víte kolik je obětí dopravních nehod?

4) Koukejte si je nastěhovat k sobě, vy chytráci!

Popojedem.........-)

P. Boublíková 14.12.2018 19:21

Re: Babiš

Chca nechca musím tomu bývalému komoušovi a stbákovi opět napsat malé plus.

On je ten východňár opravdu z rodu Jánošíků, včetně obědů zdarma :-)

I. Kellner 14.12.2018 19:27

Re: Babiš

Co jsem se na to juknul, měl situaci trochu usnadněnou, když se částečně mohl schovat za S. Kurze.

Tenhle mladík mě neskutečně baví - občas ty UEžvástaly seřeže prutem na holou, ale dělá to tak šikovně, že zůstává EUmainstreamem, a nemůžou na něj... zubama skřípou, ale nemůžou, prostě.. -)

K. Janyška 14.12.2018 19:29

Re: Babiš

Vy budete stejně kategorie. Milovat vraha, že se nestydíte... Dzp.

P. Boublíková 14.12.2018 19:30

Re: Babiš

Jánošík taky vraždil, valaškou.

K. Janyška 14.12.2018 19:36

Re: Babiš

I Hitler perfektně plnil národní zájmy Němců. A osobně nikdy nikoho nezabil... Dzp.

J. Farda 14.12.2018 21:40

Re: Babiš

Kott štrafe Babisch und plpé babišočechiš, I am afraid ... :-(