2.6.2024 | Svátek má Jarmil


Diskuse k článku

Od dvanácti

O víkendu jsem byl na výletě v Amsterdamu a tam jsem zjistil, že jsem zase na chvostu. Už nejde jen o LGBT, to je nejspíš zastaralé, konzervativní a také asi rasisticko šovinistické označení lesbiček atd. Teď je LGBTI, to íčko na konci je intersexuál. Nevěděl jsem, co to je, takže jsem se dozvěděl, že je to je transsexualismus. O víkendu jsem byl na výletě v Amsterdamu a tam jsem zjistil, že jsem zase na chvostu. Už nejde jen o LGBT, to je nejspíš zastaralé, konzervativní a také asi rasisticko šovinistické označení lesbiček atd. Teď je LCBTI, to íčko na konci je intersexuál. Nevěděl jsem, co to je, takže jsem se dozvěděl, že je to je transsexualismus.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Havelka 17.12.2018 13:22

Re Demokracie

nikdo nám ji nezalívá, ona přece roste..

V. Církva 17.12.2018 11:58

Tolerantní už jsme byli aneb za vše může Trump?

No prostě už toho máme plné zuby. Ono by se dalo spekulovat o tom, že to pár lidí potřebuje takto a společnost jim uškodila... Ano to se dřív s léčbou a intolerancí homosexuálů stávalo. DŘÍV! Teď je v Miss Universe porota složená z žen (z článku nejasno, zda tam nějaký muž i je), soutěží chlap a nezdá se že první:

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/titul-miss-universe-vyhrala-filipinka-prvni-transgender-modelka-neuspela-62749?dop-ab-variant=2&seq-no=1&source=hp

A jako už obvykle nám novináři dají informaci, že to nějak způsobil Trump.Za mne: tolerance přetekla. V miss Universe už je po 12, je nutné začít "výdobytky" uchyláků nekompromisně rušit.

H. Omar 17.12.2018 12:41

Re: Tolerantní už jsme byli aneb za vše může Trump?

Miss Universe jsem nikdy neviděl a zčínat s tím nehodlám. Pokud by nás bylo víc, nebyl by tento pořad.

A upřímně, je mi úplně jedno zda tam soutěží třeba velbloud nebo netopýr....

J. Anděl 17.12.2018 12:45

Re: Tolerantní už jsme byli aneb za vše může Trump?

Cha, koukám, že zootermíny to řeší - i u mě. Velbloud a netopýr dobrý :)

H. Omar 17.12.2018 12:51

Re: Tolerantní už jsme byli aneb za vše může Trump?

:)

P. Burda 17.12.2018 13:12

Re: Tolerantní už jsme byli aneb za vše může Trump?

Miss soutěže jdou také mimo mne. Jednou jsem se díval, chtěla to má tehdejší "přítelkyně" (tenkrát se říkalo holka) a nynější manželka (obojí je ta samá ženská). Když jsem zjistil, že ta nejhezčí ženská na obrazovce je stará paní ve čtvrté řadě, další "pokoukáníL jsem odmítl.

Ale soutěž MISS by měla být podle názvu o slečnách. Hezké nebo ošklivé, to už je čistě subjektivní názor, ale slečny! A slečna s pindíkem NENÍ slečna. To by ty soutěže měli organizátoři přejmenovat na Human Universe, Person Universe, Non-Dead Universe (...World, ... CZ ...)

J. Anděl 17.12.2018 12:42

Re: Tolerantní už jsme byli aneb za vše může Trump?

Miss Universe je soukromej projekt a ať si tam soutěží třeba hadi a vepři.

Mám z jejich snahy udržet tu "předpotopní" soutěž, tak strašlivě ze své podstaty nekorektní, v jakémsi zdání korektnosti, celkem srandu. Připomíná ještě živého tvora, ovšem obráceného naruby a zabaleného do vlastního žaludku.

J. Fridrich 17.12.2018 11:52

At' tak - či tak, je jasné, že v naší době o práci nemusí

At' tak - či tak, je jasné, že v naší době o práci nemusí mít strach PSYCHIATŘI.. Jejich potenciálních pacientů přibývá ve světě i u nás exponenciálními přírůstky..

V. Církva 17.12.2018 12:00

Re: At' tak - či tak, je jasné, že v naší době o práci nemus

To evidentně. Jen mám pocit, že ti neléčení převládají.

I. Kellner 17.12.2018 11:48

Kalendáře s VVP jdou v Japonsku na dračku.

https://japantoday.com/category/national/putin-calendar-sales-surpassing-those-of-japanese-stars-in-japan

Kdybyste ho taky moc chtěli, objednávejte třeba na Amazonu:

https://www.amazon.com/Vladimir-Putin-Wall-Calendar-2019/dp/B07D86L5LW/ref=pd_bxgy_201_img_2?_encoding=UTF8&pd_rd_i=B07D86L5LW&pd_rd_r=e6ce26ba-01e1-11e9-94de-09435340c2d6&pd_rd_w=3518F&pd_rd_wg=8JBQG&pf_rd_p=6725dbd6-9917-451d-beba-16af7874e407&pf_rd_r=Y6NSCV5MXW8H6SW1EEG8&psc=1&refRID=Y6NSCV5MXW8H6SW1EEG8

P. Novák 17.12.2018 12:13

Re: Kalendáře s VVP jdou v Japonsku na dračku.

No, kdyby byly z jemněho papíru, tak bych o pár kouscích uvažoval....

J. Venc 17.12.2018 12:17

Re: Kalendáře s VVP jdou v Japonsku na dračku.

http://disidenti.org/wp-content/uploads/2015/08/putin_toaletak.png

:-)

M. Adamski 17.12.2018 11:36

Poznámka k počtu osob v manželství.

Někde níže jsem četl, že počet osob v manželství je nejméně ožehavý problém a co je státu do toho, kolik lidí chce za sebe převzít zodpovědnost.

Jsem toho názoru, že

A) by se musela měnit definice manželství, která toto nyní definuje jako svazek muže a ženy

B) by to mělo dopad do mnoha jiných zákonů, které se týkají manželství, dělení majetku po rozvodu, péče o děti atd.

Státu tedy do toho je hodně, proč kvůli LGBT menšině předělávat jakž takž vyrobenou legislativu. Jako by už nyní nebyl v legislativě zmatek.

R. Neveselý 17.12.2018 11:39

Re: Poznámka k počtu osob v manželství.

Nezapomínat na zoofily! Jejich požadavky nebyly zatím vůbec řešeny! Bude třeba upravit zákony tak, aby bylo možné uzavírat manželství i se zvířaty a to v libovolném počtu.

I. Kellner 17.12.2018 11:43

Re: Poznámka k počtu osob v manželství.

A proč by si koprofil nemohl vzít mísu hoven..?

R. Langer 17.12.2018 12:30

Re: Poznámka k počtu osob v manželství.

Tak tak, láska je láska... :-D

M. Prokop 17.12.2018 11:44

Re: Poznámka k počtu osob v manželství.

Já jsem nepsal že to není problém, ale že z existujících problémů je to ten nejmenší.

Obecně máme spoustu zákonů, které jsou zbytečné až škodlivé.

A počet osob v manželství se LGBT netýká, jejich svazky nepovažuji za manželství.

M. Adamski 17.12.2018 11:52

Re: Poznámka k počtu osob v manželství.

Vždyť jsem napsal nejméně ožehavý problém, což je to samé. A já též svazky LGBT za manželství nepovažuji.

R. Brzák 17.12.2018 11:51

Re: Poznámka k počtu osob v manželství.

Státu je do toho cokoliv jen proto, že stát se do toho montovat chce. Kdyby se stát montovat nechtěl (my, občané, bychom nevyžadovali od státu, aby nás chránil před dopady toho, že si nějaká skupinka našich spoluobčanů ustanoví svůj vlastní model manželství), tak je jednoduché řešení - namísto vymýšlení složitých definicí na jakoukoliv definici prostě rezignovat. A související zákony zrušit. Soud totiž může rozhodovat o dělení majetku i na základě jasně uzavřené smlouvy mezi lidmi, kteří si uzavřou svůj model vztahu a hodí to na papír a stvrdí to ve dvou, či třech nebo dvanácti lidech svým podpisem (když chtějí).

Podstatné je si uvědomit, že stát jen přebírá odpovědnost za něco, co náleží jako odpovědnost nám. A dělá to jen proto, že se obáváme, že to bez nějakého mocného arbitra ve svých životech nedohodneme dostatečně dobře. Máme strach ze své odpovědnosti v našich životech, máme strach ze svých spoluobčanů (a dokonce i těch, se kterými chceme strávit zbytek života jako manželé).

R. Neveselý 17.12.2018 12:02

Re: Poznámka k počtu osob v manželství.

Mluvte za sebe, já strach nemám. Jinak ovšem vaše představy o manželství jsou poněkud úchylné.

R. Brzák 17.12.2018 12:32

Re: Poznámka k počtu osob v manželství.

Moje představa o manželství je muž a žena, kteří se z lásky vezmou, protože spolu chtějí žít až do smrti...to víte, romantik.

Ale to nic nemění na tom že respektuji svobodu druhých lidí si své žití a vztahy s dalšími dospělými lidmi upravit podle svého. Svobodu, se kterou je spojena plná zodpovědnost - tedy žádná práva zaručovaná státem...

J. Anděl 17.12.2018 12:51

Re: Poznámka k počtu osob v manželství.

Napadá mě jeden praktický případ - klepne vás mrtvička a odvezou vás do nemocnice, se kterou nemámte podepsanou speciální smlouvu, říkající, kdo vás smí navštívit, odvézt si vaše věci, když to nerozchodíte nebo se z toho aspoň nevylížete - co pak s tím? Tady je fajn nějaké to lejstro.

R. Brzák 17.12.2018 13:29

Re: Poznámka k počtu osob v manželství.

Tento problém ale nebude souviset s tím typem manželství, ale s ochranou vynucovanou státem. Při neexistenci takové ochrany (zákonným opatřením) odpovědný člověk uzavře se svým partnerem psanou smlouvu, která bude lékaři muset stačit, jinak se lékař vystaví žalobě u nezávislého arbitra - pro narušení majetkových práv.

J. Anděl 17.12.2018 14:19

Re: Poznámka k počtu osob v manželství.

Jo, jasně. Holt půjdete k doktorovi se smlouvou a nepostačí občanka.

R. Brzák 17.12.2018 15:03

Re: Poznámka k počtu osob v manželství.

K čemu občanka? Tu potřebuje zase jen stát. Abych prokázal svou svázanost se svou partnerkou (partnerem či partnery), stačí přinést nějaký společný symbol takové smlouvy (tuším, že ho kdysi nějaká civilizace již používala, nevzpomínám si jasně, pomožte - neříkali tomu snubák?). Prostě by bylo dostatečně identicky prokázáno, že v nemocnici leží člověk, se kterým jsem uzavřel manželství (či jiný podobný typ smlouvy).

J. Anděl 17.12.2018 16:05

To je fakt, na něm jsou dokonce i iniciály

Nevidím technický rozdíl mezi prstenem a záznamem v občance.

J. Ptáček 17.12.2018 15:59

Re: Poznámka k počtu osob v manželství.

Přesněji se to říct nedá. Jenže mě to holt nenapadlo.

F. Doušek 17.12.2018 11:35

Francie v příštím roce již po jedenácté

poruší rozpočtová pravidla EU (s výjimkou letošního roku).

Udělá EK bububu?

M. Prokop 17.12.2018 11:46

Re: Francie v příštím roce již po jedenácté

Udělat bububu bude muset, když bububovala Talijány. Ale víc asi nic, stejně jako dříve.

J. Fialová 17.12.2018 12:01

Re: Francie v příštím roce již po jedenácté

7 nejzadluženějších zemí EU: Řecko, Itálie, Portugalsko, Belgie, Španělsko, Kypr, Francie. Od 178 % HDP po 97 % HDP.

"Pravidla EU, tzv. Maastrichtská kritéria, přitom povolují celkové zadlužení členského státu do 60 procent HDP."

https://www.novinky.cz/ekonomika/492216-francie-porusi-rozpoctova-pravidla-eu-ustupky-zlutym-vestam-budou-stat-ctvrt-bilionu.html