19.5.2024 | Svátek má Ivo


Diskuse k článku

Obezřetnost vůči Hedvábné stezce

V Pekingu se koná rojení předáků stovky zemí světa, čtyřicet zastupují prezidenti nebo premiéři, my jsme zastoupeni prezidentem Zemanem. Velké země Evropské unie s výjimkou Itálie se vůči projektu chovají zdrženlivě.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
K. Janyška 28.4.2019 17:00

Re: Teď ti to šlo i ušima ...:-)))

To ano, a i když tam budete všichni marxáni světa, vaše rudočerná víra je silnější, než skutečná věda. A budete se tam za vaše tlusté pupky jen popadat smíchy... Dzp.

J. Matuška 28.4.2019 15:30

Doc. Jiří Fajt a Národní galerie v Praze

hříchy pátera Hermana

Budu se teď muset na nějakou dobu, i když doufám že nikoliv nadlouho, ze zdravotních důvodů odmlčet. Protože se Národní galerie v Praze v posledních letech stala jedním z ústředních bodů mého zájmu, vede mě tato okolnost k dílčí bilanci. Nebudu se tedy dnes věnovat obvyklému usvědčování doc. Jiřího Fajta, zvůlí ministryně Aleny Hanákové a jejího neblahého nástupce Daniela Hermana generálního ředitele této instituce, z drobných nepravostí. To je sice často zábavné, občas účinné a vždy důležité pro budoucí posouzení jeho skutků, ale vzhledem k nárokům na detailní dokumentaci a argumentaci to vede k zabíhání do podrobností, zastírajících podstatu věci. Tragédie Národní galerie v Praze je bohužel mnohem hlubší a závažnější než drobné pikantérie v podobě úmyslně odstraněného technického zabezpečení výstavních prostor.

Někteří představitelé českého veřejného života si dnes zoufají nad tím, že víc než polovinu Poslanecké sněmovny tvoří po posledních parlamentních volbách představitelé stran, pro něž demokratické tradice nic neznamenají. Tito komentátoři lamentují, že mezi poslanci jsou početně zastoupeni lidé, kteří vyjadřují názory nepřijatelné v civilizovaném světě. Naříkající kazatelé demokratických pořádků a lidských práv – a odstupující ministr kultury Daniel Herman, kterému se ani z prvního místa na kandidátce jeho politické strany nepodařilo obhájit poslanecký mandát, k nim patří – by se však měli zamyslet nad tím, jak je možné, že právě z jejich vůle stojí například v čele jedné z rozhodujících kulturních institucí v zemi déle než tři roky člověk, který si zákonný rámec jejího fungování vykládá ještě mnohem volněji než prezident Miloš Zeman ústavu České republiky. 11.12. 2017 Jana Dědečková

http://virtually.cz/journal/?q=doc-jiri-fajt-narodni-galerie-v-praze-hrichy-patera-hermana

Pane Radovane Neveselý, je to hodně dlouhý článek, ale pro člověka vašeho IQ to bude jenom hračka.

M. Prokop 28.4.2019 15:56

Re: Doc. Jiří Fajt a Národní galerie v Praze

Stručně řečeno, aby to nebylo tak sáhodlouhé jamrování, Dědečková nemá ráda Herrmana a Fajta. Co se týče schopností dotyčného Fajta, tak 33 ředitelů světových muzeí, nejnověji šéfové Van Goghova muzea v Amsterdamu, Gettyho muzea v Los Angeles nebo pařížského Grand Palais jsou pro mne "směroplatnější" než Dědečková (o Zemanovi nebo Staňkovi ani nemluvě).

J. Havelka 28.4.2019 16:03

Re: Doc. Jiří Fajt a Národní galerie v Praze

Vládnutí idiotů s sebou nese idiotská rozhodnutí, to pochopí všichni, kromě idiotů, co idioty zvolili, to dá rozum.

I. Kellner 28.4.2019 16:16

Re: Doc. Jiří Fajt a Národní galerie v Praze

Rajská hudba, tohle kvílení..-)

J. Matuška 28.4.2019 16:14

Re: Doc. Jiří Fajt a Národní galerie v Praze

Uvádíte argument, kt. se sám nabízí. Někdo v tom může vidět tzv. profesní loajalitu, známou třeba mezi lékaři. Mě pan Fajt je volný, snad jsem si něco tehdy na Virtually přečetl. Pamatuji si spíš takový pocit, že pan Fajt má rád penízky, ale kdo je má nerad, ŽE. Osobně mám paní Dědečkovou ve velké úctě a nedovedu si představit, všechny materiál jsou uvařené z vody.

Mám teď ale jiné starosti s názvem nové strany Václava Klause jr. Bez velkého rozmýšlení souhlasím s Petrem Hamplem:

Protiislámský aktivista Petr Hampl se domnívá, že by zkratka strany měla být VK, tedy shodná s Klausovými iniciály. „Např. Vlastenecká koalice. A neměla by mít v názvu žádné slovo, které odrazuje normální lidi (např. konzervativní),“ doplnil.

F. Doušek 28.4.2019 16:14

Re: Doc. Jiří Fajt a Národní galerie v Praze

Když jsem tu světovou podporu Fajtovi zde před týdnem zmínil, odpovědí jednoho zemanoida mi bylo, že se jedná o instituce v kultuře nic neznamenající (přesná slova již reprodukovat neumím).

M. Prokop 28.4.2019 16:19

Re: Doc. Jiří Fajt a Národní galerie v Praze

Zemanoidi jsou něco jako jehovisti.

J. Havelka 28.4.2019 16:19

Re: Doc. Jiří Fajt a Národní galerie v Praze

Oni vám nerozumí, idioti jen sobě :-))

P. Spáčil 28.4.2019 16:19

Re: Doc. Jiří Fajt a Národní galerie v Praze

K té "světové" podpoře i Fajtovi:

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/nazory-a-petice/Milan-Knizak-Chybi-duchovno-579474

Asi na rozdíl od Vás něco o situaci v NG ví.

F. Doušek 28.4.2019 16:27

Re: Doc. Jiří Fajt a Národní galerie v Praze

To je pravděpodobné, ale jako umělec mi Knížák vůbec nic neříká, a jako hudebník, za kterého se občas také považuje, je něčím naprosto odpudivým.

J. Havelka 28.4.2019 16:31

Re: Doc. Jiří Fajt a Národní galerie v Praze

Navíc, má kolotočářskou náušnici a naopak doc.Fajt nosí slušivou šálu.

M. Prokop 28.4.2019 16:45

Re: Doc. Jiří Fajt a Národní galerie v Praze

Nejspíš ví, ale považujete-li za nezaujatého, tak se poněkud mýlíte.

L. Kolman 28.4.2019 14:47

Kam jsme došli, kdo to ví,

kdopak nám to odpoví...? Nebylo to tak nějak, ten starý hit? Dnes mrknete na titulky zpráv, abyste si hnedle dali Lexaurin na uklidnění, nebo si něco uděláte. "Další krize může mít dalekosáhlejší následky než ta minulá. Zadlužení států vzrostlo. Češi mají horší životní úroveň, než je jejich výkon v hospodářství. Životní úroveň Čechů roste. Evropské unii se ale více přibližují ceny, než mzdy. Nejhorší nálada od roku 2016. Na Čechy začínají doléhat obavy z krize". Slabší povahy, jako jsem třeba já, si z toho můžou klidně něco udělat. Měl by mě tady někdo hlídat, aby mě bůhvíco nenapadlo. Třeba volit Fialu nebo Kalouska.

M. Prokop 28.4.2019 15:07

Re: Kam jsme došli, kdo to ví,

"Slabší povahy, jako jsem třeba já, si z toho můžou klidně něco udělat. " - nekecejte, konejte.

P. Novák 28.4.2019 15:08

Re: Kam jsme došli, kdo to ví,

Vy máte starosti, Láníčku. Radši se připravte na slavné májové dny, ať stíháte kontrolovat, kdo vyvěsil vlaječky. Ten zvyk je ale železná košile, co?

F. Šimek 28.4.2019 15:19

Re: Kam jsme došli, kdo to ví,

Arnošte.......!!!

:-)))

P. Novák 28.4.2019 15:24

Re: Kam jsme došli, kdo to ví,

Už jedou...

F. Nekolný 28.4.2019 15:57

Re: Kam jsme došli, kdo to ví,

To si napomeňte pražáky. Ti toho mají plná šuflata a byli v pohotovosti.

J. Matuška 28.4.2019 14:23

Národní galerie a případ Fajt.

http://virtually.cz/journal/?q=taxonomy/term/37

R. Neveselý 28.4.2019 14:41

a z druhého pohledu

https://1url.cz/XMTwI

Jaroslave, ty jako zemanoid nemůžeš jinak. Virtually bylo ultrafašistické médium, které vedla Klausova škrkavka.

J. Matuška 28.4.2019 15:03

Re: a z druhého pohledu

Pane Neveselý, nevzpomínám si, že bychom si někdy připili na tykání. Teď by to z mé strany mohlo být jenom přiťuknutí malinovkou a to už není ono. Už jsem ale tady na NP prošel takovým školením, že mě nemůže nic překvapit ani urazit. A že to je mnohdy síla. Anonymita zřejmě přináší někomu křídla a tak jako z ptáků, padá z nich, slušně řečeno, ptačí trus. Jsou to zkrátka velcí hrdinové, ŽE. Zemanoid nejsem, Miloše Zemana jsem 2x volil a věděl jsem proč. Sám si říkám ale klausovec/klausoid a také vím proč. Jsem zkrátka stádní tvor, který bez vůdce neudělá ani ránu. Uvítal bych, kdyby z vás vypadlo něco smysluplného, abych vás mohl třeba oslovit jako havloida. Zkuste se pochlapit. Tož tak.

K. Janyška 28.4.2019 16:31

Re: a z druhého pohledu

Ilsner je rudočerné hovado nevychované... Dzp.

J. Matuška 28.4.2019 16:38

Re: a z druhého pohledu

Ale pane Janyško, raději mi řekněte, jestli uvažujete o případné podpoře nové strany VK...

S. Sidlichovsky 28.4.2019 15:26

Re: a z druhého pohledu

Četl jsem to drahná léta (a taky občas přispíval), ale nikdy, nikdy jsem tam nějaký fašismus neviděl. Můžete být konkrétní, třeba odkazem na nějakého autora nebo článek?

M. Prokop 28.4.2019 15:57

Re: a z druhého pohledu

Nehledejte konkrétno tam, kde je pouhá ryzí antipatie.

S. Sidlichovsky 28.4.2019 16:06

Re: a z druhého pohledu

Ten pán píše - tedy z pouhé antipatie - naprosté nesmysly.

M. Prokop 28.4.2019 16:20

Re: a z druhého pohledu

Už dlouho.

F. Doušek 28.4.2019 14:58

Re: Národní galerie a případ Fajt.

Co asi nastane, až po Staňkem podaných trestních oznámeních st. zástupce případ odloží nebo dokonce soud odvolané ředitele zbaví obvinění?

Staněk v té době bude zapomenut někde v p.deli a stát bude hradit odškodné.

M. Prokop 28.4.2019 15:09

Re: Národní galerie a případ Fajt.

Jo. Jak to ale vysvětlíte těm, kdo volili Staňka a jemu podobné? Staněk je jen jeden z jejich úletů, nepříliš významný.