25.5.2020 | Svátek má Viola


Obezřetnost vůči Hedvábné stezce

27.4.2019

V Pekingu se koná rojení předáků stovky zemí světa, čtyřicet zastupují prezidenti nebo premiéři, my jsme zastoupeni prezidentem Zemanem. Velké země Evropské unie s výjimkou Itálie se vůči projektu chovají zdrženlivě. 

Nad leckterými jejich výhradami lze pozvednout obočí. Že Čína zaplétá chudší země do dluhových pastí? Že se chová netransparentně? Že tím Čína posiluje svoji moc? Proboha, ale co dělaly západní země vůči celému světu dřív, než jim došel dech? Nezbývá jim než se (oprávněně) bát Huaweie, protože konkurence schopné zařízení vyrobit prostě nedovedou.

Úplně na okraj tohoto čínského rojení probleskla zpráva, že by se snad měli Číňané podílet na stavbě dálnice, jde o D3 mezi Prahou a Budějovicemi. Bylo by dobré, kdyby se skončilo s tím nesmyslem a přestala se hrát hra na dálnice. Ekoteroristé u nás zvítězili. Nebudou dálnice, Praha, Brno, Ostrava, Plzeň nebudou mít svoje okruhy. Vítězem jsou Děti země.

Tak to půjde dál a Číňané budou se stále rostoucím gustem zabírat větší a větší podíl na slunci.

Aspoň že trochu zapršelo.

Aston Ondřej Neff Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.