19.5.2024 | Svátek má Ivo


Diskuse k článku

O změnách volebních systémů

Občas naši politiku popadne rapl a začne měnit pravidla voleb, zcela aktuálně s tím přišel Andrej Babiš. Tedy coby poslanec, nikoli kandidát na úřad prezidenta, nicméně nepochybujme, že souvislost tu je. Takže změna systému volení.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
L. Kolman 4.11.2022 18:24

V čem lžu, že dnes jím mnohem kvalitnější potraviny? Jedině to, jinak za mě mluví ta hezká paní na videu. ;-D

D. Mach 4.11.2022 18:49

Nelže. Opice fakt žerou banány.

L. Kolman 4.11.2022 18:01

Převýchova banderovců v ruských věznicích

Video z města Kašin u Tveru. Zvuky vycházející z vězeňských cel jsou výchovnou prací Federální vězeňské služby. V tomto zařízení jsou umístěni ukrajinští zajatci.

Zpívají "Kaťušu", ruskou hymnu a další vlastenecké písně.

https://www.facebook.com/petr.kuca/videos/682043843264802

L. Novák 4.11.2022 18:02

To si ;-O pochvaluješ, co, *o*ote komunistický! Jako za starých totalitních bolševických časů... Rv !!

D. Mach 4.11.2022 18:04

Mučení vězňů je sice zakázané, ale vy náckové si ho zjevně užíváte, a je jedno jestli v Srbsku nebo v Russku.

J. Jurax 4.11.2022 18:15

Koukám, ze si to užíváte taky ...

D. Mach 4.11.2022 19:03

Kolman už je uvězněný?

J. Urban 4.11.2022 18:14

zase jsi ukazal, cos za zdegenerovaneho uchyla, pra§e komoussky Lanicku z Tvrdonic

L. Kolman 4.11.2022 18:27

Zpěv je podle vás mučení? Co by dali u nás za okupace vězni za zpěv místo skutečného mučení! Vy jste dobrý blb.

L. Novák 4.11.2022 18:32

D*bile bolševický, popisuješ tady válečné zločiny páchané zku*venými rusáky na zajatcích!!!

L. Kolman 4.11.2022 18:40

Zpěv je válečný zločin, vy tydýte? Si promluvte s Donbasany, jaké byly na nich páchány ukronácky válečné zločiny po roce 2014. Jste se asi vylíhl letos na začátku roku.

L. Novák 4.11.2022 18:46

Tebe měli v 89. pověsit na kandelábr!

D. Mach 4.11.2022 19:19

No alespoň mu teď od nového roku sníží důchod.

L. Novák 4.11.2022 17:51

Křetínský kvůli dani z mimořádných zisků přesune firmu EP Commodities do zahraničí

Energetický a průmyslový holding miliardáře Daniela Křetínského přesune svou společnost EP Commodities, která se zabývá obchodem s energetickými surovinami, z Česka do zahraničí. Udělá to kvůli tomu, že se na firmu vztahuje daň z mimořádných zisků, kterou tento pátek schválila sněmovna. Podle holdingu je zdanění takových firem nesmyslné a v zahraničí nefunguje. Informoval o tom mluvčí EPH Daniel Častvaj.

Sněmovna daň z neočekávaných zisků schválila v takzvaném daňovém balíčku, dopadne na energetické, petrolejářské či těžební firmy a banky od příštího roku. Příjmy z daně mají sloužit k pokrytí mimořádných nákladů, které stát bude mít v souvislosti se stanovením maximálních cen energií. Platit má po dobu tří let od příštího roku do roku 2025. Její sazba bude činit 60 procent. Návrh musí ještě schválit Senát a podepsat prezident.

Daň by měla v příštím roce vynést 85 miliard korun a počítá s ní už návrh rozpočtu na příští rok. Ministerstvo financí odhaduje, že na kompenzaci maximálních cen energií bude potřebovat zhruba 100 miliard korun. Další peníze chce získat na odvodech z výroby elektřiny.

https://www.aktualne.cz/prave-se-stalo/

D. Mach 4.11.2022 18:02

No jo, mít za milenku mladou Kellnerovou je asi finančně náročné, tak musí optimalizovat.

J. Černý 4.11.2022 18:21

Ta má peněz víc než šmudla Křetínský a je to normální inteligentní holka. Není to žádná Geislerová nebo Pekarová.

A. Renjascu 4.11.2022 18:55

Tak vy byste určitě danil dobrovolně v ČR.

J. Jurax 4.11.2022 18:08

No jo, když on musí, jinak by neměl na složenky ...

R. Toman 4.11.2022 18:13

To je rozumné, proč platit daň 79 % ze zisku. Určitě bude mít následovníky.

J. Václavíková 4.11.2022 18:16

Nějak se vám pletou čísílka.

R. Toman 4.11.2022 18:19

A která ?

L. Novák 4.11.2022 18:23

79 nebo 60, to už je skoro jedno. Teď jsem se díval na bídné úroky z vkladů vyplácené měsíčně, a když z nich ještě stát sebere 15%, tak to je pořádná zlodějna.

Stát způsobí vysokou inflaci, a pak ze směšně nízkých úroků v bankách si ještě nechá platit daň. Zlodějský systém na druhou! Rv!!

R. Toman 4.11.2022 18:27

Tak v případě Křetínského a těch velkých podnikatelů to tak jedno není. To už může dělat pořádný balík. Jo, úroky jsou nízké, u Cereditasu jsem na termínovaném vkladu na půl roku dostal 6 % - těch 15 %.

R. Toman 4.11.2022 18:29

Creditasu

L. Novák 4.11.2022 18:43

Fio banka vyplácí aktuálně 5,5% roční úrok na netermínovaném Fio kontu s měsíční výplatu úroků, ale jen do 200 tis. Kč

Pak už jen na spořicím účtu 4%. Takže v porovnání s inflaci skoro nic. No a na EUR účtech je úrok 0%.

Takže nás stát ruku v ruce s ČNB a komerčními bankami pořádně okrádají... :-/

E. Novotny 4.11.2022 17:46

Doznavam se k jedné věci i když je jasný, že nikoho to nezajimá kromě mě. Po odchodu nejmulejsich lidí trpím pocitem obav o kohokoliv. Moje kamarádka, napr. odjela na weekend (house) a byla tam sama. Mezitim pozřela rybíz co jim tam vyrostl a dostala na něj těžkou alergií. Tedy měla naštěstí mobil a zavolala si pomoc. No a já jsem měla z toho hrůzu. Prostě od chvíle kdy se můj šťastnější svět zhroutil mám o vssechny, co zůstali,velký strach.

V. Pavelka 4.11.2022 17:58

No teda ?Nejlepší bude vykácet rybíz ? A pro zichr ,ještě angrešt ! Ten je průjmový ?

J. Jurax 4.11.2022 18:10

No, to je celkem normální. Zvlášť po nějakém neštěstí.

L. Kolman 4.11.2022 17:22

"Český průmysl volá o pomoc", civí na mě titulek z MF Dnes. Jim někdo vyřiďte, ať neotravují, vláda na starost mnohem důležitější věci. Především si ještě pořádně nestačila odpočinut po tom vysilujícím výletě na Ukrajinu. To jsou skutečné starosti, ne nějaký průmysl k ničemu. Hlavně aby přiletěli co nejdříve ty tryskáče z Ameriky, přijely Leopardi a obrněnce. Jak říkám, to jsou skutečné starosti, nad kterými mnozí nespávají...!

D. Polanský 4.11.2022 17:30

Český průmysl, budiž, ale kdo dnes ví, komu ta či ona fabrika patří. Kdysi mi vyprávěla mladá dívka, studentka ekonomie, že brigádničila na obrovské oceánské výletní lodi. Šla za kapitánem, zda by nemohla dělat diplomku z ekonomie provozu výletní lodi. Kapitán ji odpověděl: "K tomu já vám nemohu dát souhlas, jelikož jsem zaměstnanec jako vy, a nemám se koho zeptat, jelikož ani netuším, kdo je majitel lodi."