17.5.2024 | Svátek má Aneta


Diskuse k článku

Nudná kampaň

Politologové si stěžují, že je předvolební kampaň nudná. Těžko soudit, co by se mělo stát, aby jim připadala zábavná a dramatická: jeden z vedoucích protagonistů je nohou v kriminále a pokouší se tam nahnat jiné protagonisty a do toho vjíždějí piráti s autobusem pomalovaným kriminálníky, jimž hlavní pirát dělá biřice.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Moravcová 18.10.2017 13:10

Vy, co se zastáváte Babiše.

Vadí vám kampaň vedená proti němu. Nevadí vám jeho neustálé kňučení, osočování všech ze lži, zlodějny, podvodů - bez důkazů? To není dehonestace ze strany Babiše? To je snad čestné, chlapské jednání? Jeho křivé přísahy, jeho změny názorů během několika hodin - tedy evidentní lhaní podle vývoje situace. A to jsem nepoužila jeho minulost.

M. Prokop 18.10.2017 13:14

Re: Vy, co se zastáváte Babiše.

Když ho milují, není co řešit.

(IMHO je to poněkud perverzní láska, ale i to už jsme zde měli, lásku k Sovětskému svazu) :-P

M. Varadinková 18.10.2017 13:21

Re: Vy, co se zastáváte Babiše.

Primitivní poznámka, přímo rysovsko-kašpárkovská.

J. Jurax 18.10.2017 13:23

Re: Vy, co se zastáváte Babiše.

Nicméně pravdivá ... :-)

M. Varadinková 18.10.2017 13:33

Re: Vy, co se zastáváte Babiše.

Vy sám snad Babiše milujete? Nebo hoříte láskou k někomu jinému, koho budete volit? Nějaké racionálnější kritérium, než "zamilovanost", si představit neumíte?

Já se například chystám volit Okamuru, ale rozhodně ne proto, že bych ho milovala. Mou hlavní motivací je zabránit vzniku kolaborantské vlády, která by byla slepencem eurohujerských stran Topky, lidovců, socanů, Pirátů a ODS.

J. Jurax 18.10.2017 13:58

Re: Vy, co se zastáváte Babiše.

Cituji pana Prokopa - "Když ho milují, není co řešit."

A reaguji na Vaše označení této poznámky za primitivní tím, že pravím, že onen výrok páně Prokopův je pravdivý - láska je přece slepá ... Vy máte zato, že pravdivý není?

Takže soudím, že Vaše replika je důsledkem nepochopení nebo nedorozumění.

A celkem pochybuju, že by modří ptáci klesli tak hluboko, že by šli do holportu se socany a Piráty. I u topky by mi to přišlo málo pravděpodobné - tyhle spojuje jen antiBabiš a to eurohujerství semtam více či méně zastírané, což jako tmel takové koalice mi přijde málo.

I když v politice je možná každá špína - jde o prachy a moc a to je ohne sranda ...

V. Klepetko 18.10.2017 14:04

Re: Vy, co se zastáváte Babiše.

Poznámka Milana podsouvá příznivcům Babiše jakousi "lásku" k němu. To je ale opravdu jen jednoduchá propaganda!

Někdo se snad zde v duiskuzi vyznává z lásky k Babišovi? Diskuze by měla reagovat na reálné argumenty, které zaznívají od protistrany, a ne na podsunoté představy o cizí motivaci!

M. Prokop 18.10.2017 14:11

Re: Vy, co se zastáváte Babiše.

V podstatě jsem jen parafrázoval reklamu.

Nicméně, z mého hlediska je volba Bureše natolik nesmyslná, že si nedovedu představit žádný logický důvod, proč by někdo něco takového dělal. A láska logická není.

V. Klepetko 18.10.2017 14:21

Re: Vy, co se zastáváte Babiše.

Právě abych pomohl Tvé představivosti, sepsal jsem toto:

http://1url.cz/JtIbr

Je tam snad něco o lásce?

M. Varadinková 18.10.2017 14:28

Re: Vy, co se zastáváte Babiše.

Jako celek je stejně pravdivý, jako "Nebude-li pršet, nezmoknem". Takže je přímo rysovsky hloupá něčí potřeba sem něco takového vůbec psát. Zejména, když je naprosto nepravdivý a ničím nepodložený ten předpoklad: "když ho milují..."

J. Jurax 18.10.2017 14:59

Re: Vy, co se zastáváte Babiše.

Aha ... no dobře, máte pravdu jako vždy a kdyby ne, tak ji máte taky ... :-)

M. Prokop 18.10.2017 13:40

Re: Vy, co se zastáváte Babiše.

A "potrefená husa" (obě slova výstižná i sama).

F. Doušek 18.10.2017 13:46

Re: Vy, co se zastáváte Babiše.

Tu máme v Liberci.

M. Prokop 18.10.2017 13:49

Re: Vy, co se zastáváte Babiše.

Bydlím kousek od jejich hnízda.

M. Varadinková 18.10.2017 13:20

Re: Vy, co se zastáváte Babiše.

Jistěže vadí (i když ne tak, jak Vám, protože zčásti to vnímám jen jako pokřivený, uměle vytvářený mediální obraz). Ale ukažte mi politika s čestným, chlapským jednáním. Který nikdy nelže a nemění názor. Pokud někdy vstoupí do politiky nějaký takový Mirek Dušín, tak ho to stejně nakonec semele.

M. Moravcová 18.10.2017 13:27

Re: Vy, co se zastáváte Babiše.

Jsou selhání a zklamání menší, větší a velká. Je taky pokora a hranice, kam už ne. Jen tu velikost asi každý chápeme trochu jinak. Je taky instinkt. Pro mě dost důležitý. Nejsem stroj.

Všimla jste si, že si nenadáváme a relativně necháváme tomu druhému prostor na jeho názor? To se moc často nevidí. Za to díky.

P. Vandas 18.10.2017 13:41

Re: Vy, co se zastáváte Babiše.

Děkuji paní Moravcová, mluvíte mi z duše a jsem Vám za to vděčný. :-):-):-)

V. Klepetko 18.10.2017 14:07

Re: Vy, co se zastáváte Babiše.

Paní Moravcová je totiž upřímná a slušná.

Více takových diskutérů zde na Psu!

M. Prokop 18.10.2017 13:46

Re: Vy, co se zastáváte Babiše.

Ta hranice, co či koho ještě, třeba i se skřípáním zubů, ano a co už je "za čarou" i jako taktická volba je holt u každého někde jinde.

Příkladně po válce asi dost lidí vědělo, co jsou komunisti zač, ale volilo je ze strachu z Němců nebo podobného "taktického" důvodu. Někteří Němci asi z podobných důvodů volili Hitlera.

Já se držím jednoduchého mechanismu: Když někdo mluví fuj, píše fuj, minulost má fuj, chová se fuj, tak je pro mne prostě fuj, i kdybych jím měl bojovat proti EU, imperialismu, Rusku, čemukoliv taky fuj.

V. Klepetko 18.10.2017 13:50

Re: Vy, co se zastáváte Babiše.

Takže se na nějaké zbytečné boje proti fuj vykašleme, a svým hlasem proti fuj umožníme nadvládu externích fujů na dlouhá desetiletí :-)))) Hlavně že budeme mít čisté ruce. Ale budeme přitom úplně v pr. eli!

M. Prokop 18.10.2017 13:53

Re: Vy, co se zastáváte Babiše.

Viz výše. Hranice je u každého jinak. Nevstoupil jsem třeba do KSČ, ač bych si to byl mohl okecat efektivnějším bojem "zevnitř". Jiní vstoupili, měli tu hranici jinde.

Úplně v prdeli asi budeme, ale já bych se cítil poněkud nekomfortně, kdybych měl pocit že i mým hlasem.

V. Klepetko 18.10.2017 13:58

Re: Vy, co se zastáváte Babiše.

Jenže až dáš svůj hlas Svobodným, tak v druhém skrutiniu ten Tvůj hlas prospěje zejména ANO.

Takže jestli Ti jde hlavně o dobrý pocit, tak musíš volit ODS:-)

M. Prokop 18.10.2017 13:59

Re: Vy, co se zastáváte Babiše.

Musím se zachovat tak, jak bude mně vyhovovat.

V. Klepetko 18.10.2017 14:09

Re: Vy, co se zastáváte Babiše.

Nemusíš nic. Jsi svobodný člověk!

Hlavně aby nám to zůstalo i po volbách - to je ten základní pocit a očekávání, na kterém se možná shodneme.

M. Prokop 18.10.2017 14:12

Re: Vy, co se zastáváte Babiše.

"... tak musíš volit ODS:-)"

V. Klepetko 18.10.2017 14:38

Re: Vy, co se zastáváte Babiše.

No tak promiň. Jasně že nemusíš :-)))))

M. Moravcová 18.10.2017 13:36

Re: Vy, co se zastáváte Babiše.

nechala jsem tři volební lístky, zbytek vyhodila. ODS, Svobodné a Realisty. Asi to zase hodím ODS.

M. Prokop 18.10.2017 13:41

Re: Vy, co se zastáváte Babiše.

Poměrně realistické. :-)

P. Vandas 18.10.2017 13:43

Re: Vy, co se zastáváte Babiše.

Řeším velmi podobné dilema. Snad jen ti Svobodní se mi zdají přílišbezpohlavní, ale kdyby uspěli měl bych radost. :-):-):-)

M. Prokop 18.10.2017 13:50

Re: Vy, co se zastáváte Babiše.

Neuspějí, je-li uspěním vstup do PS. Ale třeba dostanou zase o procentíčko více. Jediná strana, u které nacházím jen marginální programové i osobní problémy.