1.6.2024 | Svátek má Laura


Diskuse k článku

Nuda v Brně, blbost v Praze

Veselí vyvolal topkařský primátor hlavního města Tomáš Hudeček, když v rámci předvolební kampaně začal mudrovat o tom, že republiku dotáhne do Evropy Praha a nikoli Brno nebo nedejbože Krnov. Zdá se, že stupidní plácání v předvečer voleb má TOP 09 v krvi. Karel Schwarzenberg si také podrazil nohy v prezidentské kampani, když dostal dobrý nápad, že Edvard Beneš by patřil před soud pro lidská práva za vyhnání Němců z republiky.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
O. Uživatel 10.9.2014 14:09

Uživatel požádal o vymazání
P. Boublíková 10.9.2014 14:17

Re: ŽÁDNÉ PŘEKVAPENÍ-

Tak sovětský způsob řízení, myslíte... No já to říkám pořád, že Ukrajinci a Rusové jsou jedna stejná vožralá svoloč sovětská, v tom se shoduji s Kajanem. Ale měli bychom být konzistentní a buďto Ukrajince a Rusy rozlišovat - nebo nerozlišovat a považovat je za Sověty; ne jednou tak a podruhé onak, jak se to zrovna hodí :)

Pokud mě paměť neklame, tak reaktor vybuchl nějakým mamlasům na noční směně; jestli musel být velitelem směny v sovětských jaderkách Rus, to fakt netuším... Ale jestli je to tak a každá malá šarže musela být Rus a bez Rusů si Ukrajinci ani neuprdli, tak potom se vůbec nedivím, že je Ukrajina tam, kde je. A pan Sevrát má tím pádem plnou pravdu v tom, že jsou to negramoti. Ona totiž i ta gramotnost, včetně technické vzdělanosti, chce jakousi alespoň minimální (rozhodně delší než 25 let) tradici.

O. Uživatel 10.9.2014 14:30

Uživatel požádal o vymazání
P. Boublíková 10.9.2014 14:41

Re: ŽÁDNÉ PŘEKVAPENÍ-

Systém je jiný, ale lidi jsou stejní, pane Rysi.

Nebo si snad myslíte, že třeba u nás v ČR se po plyšáku změnila lidem povaha? :-)

O. Uživatel 10.9.2014 14:55

Uživatel požádal o vymazání
P. Boublíková 10.9.2014 15:06

Re: ŽÁDNÉ PŘEKVAPENÍ-

Příliš vám nerozumím a omlouvám se, už musím zase pryč.

Obecně Češi jsou velice rovnostářsky založení - to je též notoricky známo. Proto komáři vyhráli volby v roce 1946, proto se s režimem drtivá většina lidí tak nějak smířila a oceňovala jeho "sociální výhody" (jinými slovy - nikoho zvlášť nerozčililo okradení zámožných), proto po minulém režimu stále panuje velká nostalgie, proto se všechny strany včetně takzvaně pravicových chovají velice populisticky ve smyslu nedráždit své voliče čímkoliv, co by "rovnost lidí" příliš porušovalo (neochota reformovat zdravotnický nebo důchodový systém), proto panuje velký odpor k restitucím atd. atd. - prostě povaha národa je pořád stejná.

No a u Němců si nejsem jistá, jestli nemají oltáříček s Ádou někde tajně doma, i když jejich typickým národním povahovým rysem je hlavně pracovitost a smysl pro pořádek; s těmi Židy svou pořádkumilovnost pravda kapánek přehnali.

S. Lazárek 10.9.2014 14:14

Re: ŽÁDNÉ PŘEKVAPENÍ-

Je to možná překvapivé, ale ten, kdo si "hrál" a nevyhrál, byl Rusák, jako poleno.

Jak říkal Krabatovi Mistr mlynář, "kdo zná, ten může".

https://www.youtube.com/watch?v=qJWoxUzZPNM

Zajímavý dokument. Ergo kladívko, mnohé Vám objasní.

P. Boublíková 10.9.2014 14:21

Re: ŽÁDNÉ PŘEKVAPENÍ-

Dík, ale čumět 50 minut na pohyblivé obrázky nemám čas ani chuť. To vám raději budu věřit, že tu katastrofu způsobil Rus (nebo teda Rusák - může se říkat Židák?). I když doteď jsem si myslela, že těch jaderných hračičků tam bylo několik - celý velín jaderky.

S. Lazárek 10.9.2014 14:25

Re: ŽÁDNÉ PŘEKVAPENÍ-

To už je Váš problém, s tím Vám nepomůžu, takže ergo kladívko, zůstávejte dál v bludu.....:-)

Může paní Boublíková.

P. Boublíková 10.9.2014 14:46

Re: ŽÁDNÉ PŘEKVAPENÍ-

Wiki taky píše o skupině operátorů http://cs.wikipedia.org/wiki/%C4%8Cernobylsk%C3%A1_hav%C3%A1rie#P.C5.99.C3.AD.C4.8Diny

i když zmiňuje i jednoho "nepřímého viníka".

Podle mě je nesmysl házet černobylskou havárii na triko jednomu člověku, ať to byl Rus nebo Ukrajinec - ve velíně jaderky je několik lidí, kteří spolu musí komunikovat a musí to umět, dokonce k tomu dostávají psychologickou přípravu (aspoň teda v našich jaderkách). Jak vyplývá z popisu příčin havárie na Wiki, skutečně šlo o lidskou blbost, a to několika lidí.

S. Lazárek 10.9.2014 14:52

Re: ŽÁDNÉ PŘEKVAPENÍ-

Vy jste tu s tím Rus vs Ukrajinec začali sami, takže jsem jen chtěl ftipnou narážkou celou záležitost obrátit v žert. Nepovedlo se, nevadí. Navíc je to všechno stejně ožralá svoloč sovětská , takže je to vlastně jedno.

F. Doušek 10.9.2014 13:22

Jourová prý v EK bude expertkou přes

pohlaví, přesněji řečeno rovnost pohlaví. To jen, až zase přijde nějaké nové nařízení zhora.

F. Šimek 10.9.2014 13:04

Tak sme se od Jamyšky

dozvěděli, že Václav je starý krásný muž! Kurwa-kolik je tady vlastně kikyn?

O. Uživatel 10.9.2014 13:10

Uživatel požádal o vymazání
J. Matuška 10.9.2014 13:18

Vedením IVK to určitě neskončí...

Karla Janyšku ale jmenujte jako prvního. Ano, já jsem ho za to chválil. Také měl pravdu.

Očekávám každým dnem, že ti, co rozhodují ve světě o důležitých věcech, budou prezidenta Václava Klause jmenovat do významné funkce. Tamtamy už duní!!

O. Uživatel 10.9.2014 13:29

Uživatel požádal o vymazání
J. Matuška 10.9.2014 12:54

Veřejná diskuse se snad rozjede...konečně!

"Neměli bychom nahradit zastupitelskou demokracii přímou demokracií, ale na druhou stranu je v některých mimořádných případech potřebné dát lidem toto právo," shrnul význam referend Dienstbier.

http://domaci.eurozpravy.cz/politika/101929-referendum-dle-dienstbiera-250-tisic-podpisu-na-trest-smrti-zapomente/

Mě hlavně zajímá referendum o vstupu do eurozóny. V prvním referendu, jako otázku bych navrhoval: Jste pro zrušení poplatků za televizi a rozhlas a PŘEVEDENÍ podpory veřejných médií na stát?

O. Uživatel 10.9.2014 12:59

Uživatel požádal o vymazání
J. Matuška 10.9.2014 13:11

Re: Veřejná diskuse se snad rozjede...konečně!

Rysi, veřejná média jsou nezničitelná. Brusel by to nikdy nepřipustil... Jedna z velkých výhod, kdyby podpora přišla pod stát: MOŽNOST KONTROLY HOSPODAŘENÍ prostřednictvím NKÚ!!! Bunga bunga!

O. Uživatel 10.9.2014 13:16

Uživatel požádal o vymazání
J. Ráž 10.9.2014 12:50

Na diskuterech zde se mi líbí já se drží tematu

Neff by měl na NS instalovat rubriku "Žvanírna" a tam by mohl každý plácat své produkty mysli páté přes deváté a nikomu by to nevadilo.

Pod článkem s tématem Hudečkova úletu, se objeví perfektně tématicky sladěné příspěvky o Jourové, rozebírá se Ukrajina, "vědecky" se probírají úrokové sazby ECB, volby do zastupitelstev a další s článkem naprosto nesouvisející diskuzní příspěvky, ale téma článku, jako by bylo tabu..

A pak že Češi nejsou národem užvaněných mudrců, kteří tak rádi kecají do všeho. Hlavně,když se jim dá prostor! Co vy nato: Žvanírna je dobrý nápad,že?

O. Uživatel 10.9.2014 12:56

Uživatel požádal o vymazání
O. Slavík 10.9.2014 12:58

RÁŽ, dobře diskutuješ !!!

Synek, ty bys moh´ robit přecedu té žvanírny !!!

Tu-ááá.

:-)

:-)

J. Matuška 10.9.2014 13:05

Re: Na diskuterech zde se mi líbí já se drží tematu

Pane Ráži, jak dlouho chodíte na NP?

Proč myslíte, že na NP-nezávislá diskuze byl vytvořen "redaktorem" Romanem67 POLITIKON, rubrika pro politiku a ostatní společenské události? Vzniknul ale problém, že ostatní rubriky, včetně úvodníků, začaly hynout na úbytě.

Názory lidí není dobré považovat za ŽVANÍRNU! Máte možnost postovat sem svoje názory a ohromovat ostatní, to Vás neláká? Co zajímá sociologii?

J. Milfait 10.9.2014 13:33

Re: Na diskuterech zde se mi líbí já se drží tematu

Pane Ráži, naprostý souhlas. Já jsem o tomto fenoménu psal již několikrát, ale našim (chytrým a duševně zdravým) diskutujícím to vůbec nedochází a ještě se snaží udělat z nás blby a často na nás spouští ty své kanalizační výlevy. Zdraví Vás JM.

O. Slavík 10.9.2014 12:29

ČR DOSTALA SILNÉ PORTFOLIO

Česká eurokomisařka Věra Jourová bude mít na starosti problematiku spravedlnosti, spotřebitelskou politiku a otázky rovnosti pohlaví. Vyplývá to z materiálů, které na webu zveřejnila Evropská komise.

____________________________________________________________

Tu-ááá.

:-)

O. Slavík 10.9.2014 12:31

EVROPĚ TO ZASE OSLADÍME

... a vrátného dostala Malta ???

:-)

:-)

O. Slavík 10.9.2014 12:34

Re: ČR DOSTALA SILNÉ PORTFOLIO

Na takové ptákoviny je Jourové škoda. Na to by stačila i Livie Klausová !!!

Eloíííís.

:-)

:-)

J. Boleslav 10.9.2014 12:37

Re: ČR DOSTALA SILNÉ PORTFOLIO

To je fakt, bude tam škoda jejího genia. :-)

O. Uživatel 10.9.2014 12:35

Uživatel požádal o vymazání