2.6.2024 | Svátek má Jarmil


Diskuse k článku

Německé volby

Vítězství v řádu dvaačtyřicet procent hlasů, jaké v Německu oslavuje po nedělních volbách konzervativní dvojka CDU/CSU kancléřky Angely Merkelové, je něco, o čem se žádné naší politické straně nemůže ani zdát.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
O. Prochazka 23.9.2013 22:59

Re: pane Procházko, to vaše "vždy" vyřídíme jedním vrzem, chtěl jsem říct, stačí na to jeden příklad

To už jste psal, opakujete se.

Monopol nevznikne v tržním prostředí.

J. Ryba 23.9.2013 22:36

Re: pane Procházko, to vaše "vždy" vyřídíme jedním vrzem, chtěl jsem říct, stačí na to jeden příklad

je mi to fakt líto, ale existují dokonce i přirozené monopoly... :-)

O. Prochazka 23.9.2013 22:41

Re: pane Procházko, to vaše "vždy" vyřídíme jedním vrzem, chtěl jsem říct, stačí na to jeden příklad

Například?

Samozřejmě, v regulovaném trhu

M. Ilsner 23.9.2013 23:00

Re: pane Procházko, to vaše "vždy" vyřídíme jedním vrzem, chtěl jsem říct, stačí na to jeden příklad

Přirozený monopol nemá s regulací pranic společného.

O. Prochazka 23.9.2013 23:10

Re: pane Procházko, to vaše "vždy" vyřídíme jedním vrzem, chtěl jsem říct, stačí na to jeden příklad

Monopol v tržním prostředí nevznikne.

J. Václavíková 23.9.2013 22:20

Když už jste načali zdravotnictví,

dnes jsem četla o případu pana Jandourka, na kterém se škaredě podepsala Drymlova nemocnice. Přelet nad kukaččím hnízdem v českém vydání.

S. Lazárek 23.9.2013 22:26

Re: Když už jste načali zdravotnictví,

Dryml, to byl velkej devitalizátor a podvazovač.

J. Ryba 23.9.2013 22:30

to on podvazoval nádory?

S. Lazárek 23.9.2013 22:32

Re: to on podvazoval nádory?

Áno Áno, i on.

J. Václavíková 23.9.2013 22:31

Re: Když už jste načali zdravotnictví,

Tohle byl tedy takový soukromý horor.

S. Lazárek 23.9.2013 22:33

Re: Když už jste načali zdravotnictví,

Věřím, ale takovou srážku z blbem můžete zažít kdekoliv.

J. Václavíková 23.9.2013 22:34

Re: Když už jste načali zdravotnictví,

Přiblížím. Když měli se starším, ale normálním pacientem nějaký problém, např. když se domáhal chození na toaletu v případě, když oni usoudili, že bude jednodušší nechat ho na plenkách, nadopovali ho oblbováky a přikurtovali k posteli. Tenhle to nepřežil.

S. Lazárek 23.9.2013 22:36

Re: Když už jste načali zdravotnictví,

Vrchlabská specialita šéfkuchaře......

E. Heusinger 23.9.2013 22:11

Tak jsem se vrátil z cest

a čtu, že Angela má problémy se sestavením koalice. Tento problém však má řešení s úspěchem vyzkoušené v české kotlině.

Stačí pár přeběhlíků a už je ruka v rukávě. Kolik přeběhlíků Angela potřebuje?

E. Heusinger 23.9.2013 22:06

Poslušně hlásím,

že moje ikona neprošla schvalovacím řízením ideologické komise NP a jsem zatím tudíž bez ikony.

Někoho čertík iritoval, takže podal stížnost?

E. Heusinger 23.9.2013 22:07

Re: Poslušně hlásím,

Tak tomu dnes skutečně, ale opravdu skutečně nerozumím. Neviditelná psice hárá?

Č. Milota 23.9.2013 22:23

Re: Poslušně hlásím,

Klídek, někdo kope do vrtule. Před chvíli mi hlásily Lidovky, že NP stránka neexistuje. To by byla pro některé šmouly smrt. :-)

S. Lazárek 23.9.2013 21:53

Pane Jílku

Socík ve zdravotnictví asi nebude, spíš bych to viděl na kapík pěkně sešněrovaný regulačním korzetem. Jediné, co by se socík dalo považovat je to, že si nemůžete za své prachy koupit to, co chcete.

J. Ryba 23.9.2013 21:56

Re: Pane Jílku

když škrtnete "jediné", tak s tím nemám větší problém :-)

S. Lazárek 23.9.2013 21:59

Re: Pane Jílku

Níže píšete, že české zdravotnictví žije v socíku. To asi opravdu ne......:-)

Možná to není jediné, asi ano, ale socík to ostatní nebude taktéž.

O. Prochazka 23.9.2013 22:01

Re: Pane Jílku

ceske zdravotnictví je zregulované až hanba. tak blbé jako v Kanadě to není, ale je dost.

S. Lazárek 23.9.2013 22:02

Re: Pane Jílku

V něčem je regulace v naprostém pořádku a v něčem je to byrobodel na entou.

O. Prochazka 23.9.2013 22:04

Re: Pane Jílku

Podle mne je regulace v nepořádku vždy. Dokonce to umím vysvětlit. Ale vás ekonomie nebaví:-)

S. Lazárek 23.9.2013 22:05

Re: Pane Jílku

To mi nevysvětlujte, protože Vy zase víte kulový o tom, jak to chodí ve zdravotnictví....:-)

O. Prochazka 23.9.2013 22:09

Re: Pane Jílku

Tak to se hodně mýlíte. Vím o tom minimálně stejně jako vy, atestovaný skorodoktore:-)

Ale já o tom vím, i kdybych se nikdy ani náhodou nesetkal s nějakým podnikatelem ve zdravotnictví ani s doktorem, což je úplný nesmysl, vím mnohem víc jako PACIENT, než nějaký atestovaný polodoktor:-) NA to stačí ekonomická argumentace, ne ta "odborná".

S. Lazárek 23.9.2013 22:12

Re: Pane Jílku

Jsem přesvědčen, že se nemýlím, Oldřichu. Já jsem atestovaný, to ano, ale žádní skorodoktoři v nemocnici nepracují, to si s něčím asi pletete.

Jestli tu napíšete o hospodaření nemocnic něco, o čem jsem v životě neslyšel (a je to pravda), prohlašuje slavnostně před místní etickou komisí, že sním svůj slamák.....:-)

O. Prochazka 23.9.2013 22:19

Re: Pane Jílku

Mýlíte se, ale je to jedno. Přít se nebudu o těchto zbytečnostech. Vy nejste atestovaný doktor, jste obsluha, tak se nekasejte.

Nebavíme se o hospodaření nemocnic, ekonomiku také nehodnotíme hospodařením jednotlivých podniků. bavíme s eo ekonomických principech. Vy jste uvedl, že regulace jsou někdy prospěšné, zatím jste neuvedl ani jeden příklad.

Slamák si nechte, budete jej potřebovat proti úžehu.

S. Lazárek 23.9.2013 22:22

Re: Pane Jílku

Myslíte něco jako obsluha děla tanku T34?......:-))

O. Prochazka 23.9.2013 22:10

Re: Pane Jílku

…jak to chodí ve zdravotnictví? Copak by mělo být regulováno a proč?

J. Václavíková 23.9.2013 22:17

Re: Pane Jílku

Vy jste skutečně mimoň.