2.7.2024 | Svátek má Patricie


Diskuse k článku

Nejmocnější muž Evropy

Václav Klaus se ocitl v roli Pepíčka, který je s krabičkou sirek uprostřed prachárny a škrtá. Všichni na něho volají, aby toho nechal a Pepíček se slabomyslně usmívá. Jak je důležitý!

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
dvd 13.10.2009 6:52

Jsem zvědav,

jak se bude parta zde se projevivších eurohujerů tvářit, až se bude u Evropského soudu probírat první sudetská žaloba na odškodnění. Modus operandi těchto žalob je již dávno připraven a B.Posselt se s tím také nikdy netajil.

A že dotyčný Posselt začal ječet jak Viktorka u splavu potvrzuje, že se cítí případným dodatkem značně ohrožen.

Zeměžluč 13.10.2009 7:21

Re: Jsem zvědav,

Sudetští Něci byli odškodnění vládou spolkové republiky Německo a neají už na nic nárok. Tečka.

L 13.10.2009 7:34

Re: Jsem zvědav,

Boží prostoto.

mirek 13.10.2009 6:45

Role Václava Klause na mezinárodní scéně

Ironický titulek na Klause opravdu sedí. Doma se tváří jako spasitel, jako mesiáš, který jediný ví, jak to má být a jak to v současnosti vůbec, ale opravdu vůbec, není. Ale skutečnost je zoufale odlišná.

A tak postrádám fotky z oficiální návštěvy českého prezidenta v Bílém domě, nějak delší dobu postrádám fotky z jiných oficiálních návštěv českého prezidenta ve světě, zatímco si užívám vydávání jeho knížek zde v Čechách, spojených s autogramiádami.

A když už dostane, jako prezident předsedající země, slovo v Evropském parlamentu, zkritizuje hostitele tak, že půlka poslanců odchází ze sálu, pobouřena nezdvořilým hostem. ALE ! Ani v tomto vypjatém momentě, při možnosti mezinárodní prezentace požadavku na nejlepší možné půdě v zákonodárném sboru EU se však ani půlslůvkem nezmíní o tom, čím zarazil celou Evropu, o tom, že by českým občanům hrozilo až tak vážné nebezpečí.....

Mám pocit, že to zahraniční politici vidí diametrálně jinak, než to vidíme prezentováno my v našich médiích a určitá izolace Klause je toho důsledkem.

Mirek F. 13.10.2009 6:50

Re: Role Václava Klause na mezinárodní scéně

Hostitele8-o? To jako že jsme v EU jen podnájemníci, co musí pro jistotu vše odkývat?

yorik 13.10.2009 6:54

Re: Role Václava Klause na mezinárodní scéně

Já sice pokládám VK za dobrého prezidenta ale na stěnu bych si ho nepověsil, dávám přednost umělecké fotografii. Pokud jde o ten EU, tak odešly jen trefené kejhající husy. Že je ten spolek odtržený od voličů i reality, není žádné tajemství. Jinak by nemohl v době ekonomické krize vyhazovat stovky miliónů za neustálé kočování po Evropě. :-/

Hanka 13.10.2009 6:58

Re: Role Václava Klause na mezinárodní scéně

Tento žvást myslíte  vážně??? :-D:-D:-D:-D Tak mě napište, kdy byl pozván do Bílého domu naposledy třeba nějaký prezident  pidi zemičky jako jsme my?To bude ticho co? Já třeba vím, že na posledním zasedání OSNcca před 3 týdny- byl VK jako jeden z mála svtových politiku pozván k osobnímu rozhovoru s B. Obamou! Náš slavný tisk se k tomu vyjádřil jen okrajově! JSTE SMĚŠNÝ  HLUPÁČEK!!

mirek 13.10.2009 7:13

Re: Role Václava Klause na mezinárodní scéně

No, našel jsem si to na netu, jsa HLUPÁČEK a nevěříc vlastní paměti :

Vedle Baracka Obamy, Muammara Kaddáfího, Mahmúda Ahmadínežáda a dalších státníků promluvil včera ve Valném shromáždění OSN v New Yorku i český prezident Václav Klaus.

Hovořil především o hospodářské krizi. Podle očekávání řekl, že vládní zásahy ekonomické problémy nevyřeší. Krize je podle něj důsledkem selhání vlád, nikoliv trhů.

Podle agentury ČTK také Václav Klaus krátce hovořil s americkým prezidentem Barackem Obamou. O radaru ale podle českého prezidenta nemluvili, Obama při setkání zavzpomínal na svoji dubnovou návštěvu Prahy.

Nějak mi tam chybí to OSOBNÍ POZVÁNÍ, já totiž zdvořilostní fráze v sále při jakékoliv události nepovažuji za osobní pozvání. Ale děkuji za připomínku, fórum, kde hovoří Kaddáfí a Ahmanídežád muselo být opravdu výživné  :-))  A Barack Obama tam hovořil o ekologii planety, čili určitě téma, nad kterým si s Klausem neposedí....

mirek 13.10.2009 7:24

Re: Role Václava Klause na mezinárodní scéně

Jo a až dodatečně mi došlo, o čem že to Klaus hovořil : že krize je důsledkem selhání vlád..... Ví o čem hovoří, jeho vláda v r. 1997 skončila krizí, omezenou výlučně na Českou republiku....

Huaskaran 13.10.2009 7:16

Re: Role Václava Klause na mezinárodní scéně

VK jako světový politik? Tak to je nejlepší fór za posledních dvacet let.

yenda 13.10.2009 6:44

Neff píše jako hysterická kráva.

A používá argumenty kdekterého bruselského vychcandíry či debila. Jako že na podpis LS netrpělivě čeká půl miliardy lidí. Nechť si Neff odečte od této sumy občanů EU nejméně 2 osoby: mě a mého otce. Za nás ať laskavě nemluví.

Co ale Astonovi lze dnes přičíst k dobru je, že ve svém dnešním úvodníku připitoměle dětským způsobem nevaruje ty hloupé voliče před volbou ODS jakožto stvořitele KLAUSE.

honzak 13.10.2009 6:41

kopání do Klause

děláš za peníze nebo jsi jen totálně zblbl?

Hanka 13.10.2009 6:49

Re: kopání do Klause

R^R^R^R^R^R^R^!!

AKIBUA 13.10.2009 6:34

ANO

Já pamatuji i na skutečnost, že pan Klaus je prezedintem také díky dnešnímu TOP 09 a taktickému manévrování komunistů. Nerozumím článku, kde tato veledůležitá informace není. Jinak je článek pravdivý a výstižný.

Jan 13.10.2009 6:45

Re: ANO

A já pamatuji, že prezident Klaus byl zvolen 141 hlasy volitelů, komunisté nekomunisté.....:-D

idol 13.10.2009 6:26

Opět "Proti všem", jako ve středověku?

............ nechci být Klausovým vazalem proti EU, nýbrž plnohodnotným rovnoprávným evropanem! Klausem opovrhuji, jako samolibým hlupákem a lhářem již od dob Velké Tunelové Privatizace, kdy trapnou celostátní rozkrádačku, kterou zorganizoval, prohlásil za "úspěch" a za "ekonomickou transformaci"! Samozřejmě, svým způsobem lze o penězích zcizených z cizí kapsy v duchu Klausovy rétoriky prohlašovat, že byly "transformovány", ale civilizovaný svět na Klause, jeho názory a postoje nahlíží jinak, než lživě hlásá on a do něj zahledění nepoctivci, či hlupáci, kteří jej obdivují a podporují!

yorik 13.10.2009 6:33

Re: Opět "Proti všem", jako ve středověku?

Pokládám se také za civilizovaného. Vlastním rádio a ledničku a požívám jídelní příbor a kapesník. Nicméně, po přečtení vašeho příspěvku chci býti i nadále nepoctivým hlupákem. ;-)

idol 13.10.2009 6:38

Re: Opět "Proti všem", jako ve středověku?

.......... každý jsme nějaký, existují mezi námi dokonce i lupiči a vrazi!

yorik 13.10.2009 6:41

Re: Opět "Proti všem", jako ve středověku?

Tak hluboko jsem ještě neklesl. ;-)

jorocer 13.10.2009 6:41

Re: Opět "Proti všem", jako ve středověku?

No, zřejmě patříte k těm DIKům, kterým to v privatizaci nevyšlo. Tak ji odsuzujete.

idol 13.10.2009 6:52

Re: Opět "Proti všem", jako ve středověku?

.......... rozhodně nehovořím za DIKy! Tvůj názor je hloupost, resp. omezenost člověka, který Listopad pochopil pouze jako kuponovou privatizaci. Hovořím jako zakladatel stavební společnosti, která úspěšně podnikala a dávala českým lidem práci, dokud Klaus ve "velké privatizaci" neudělal ze skutečných podnikatelů II. až III. ligu po propachtování vybavených státních firem Husákovským gaunerům, kterým pro zahraniční investory pak poctiví začínající podnikatelé nemohli konkurovat!

mirek 13.10.2009 6:22

Být poslancem, taky bych tehdy vybral Klause

Jednak je Švejnar doposud cizím prvkem na české politické scéně, protože ani po tom, co se málem stal prezidentem České republiky, neudělal nic pro to, aby se stal politicky činným a ovlivňoval současnost a budoucnost státu. Stáhl se zpátky, až nyní opět vyskočil z krabičky a chce být eurokomisařem za Českou republiku. To není politik, bohužel, to je vyčůránek, slušně řečeno.

Dalším argumentem pro zvolení Klause bylo jeho angažování ve věci členství v EU, vždyť od samotného počátku své vlády nechal znít heslo o cestě do Evropy, a zatímco jsme se smáli Slovákům, že jedou s Mečiarem na východ, byli jsme hrdí, že s Václavem jedeme na západ.

Současnost je prapodivná, Klaus otočil o několik obrátek obrtlíku, spolupracuje s komunisty na svém zvolení prezidentem, ztrácí paměť, jak bojoval s aktivním prezidentem Havlem a sám jej několikrát překonává,  vytvořil si politickou stranu o síle jednoho muže, stranu Václava Klause, se sekretariátem, placeným z našich daní na Hradě, podle počtu posledního průvodu na Hrad má cca 150 - 200 příznivců, ale virtuálně, podle výzkumníků, má prý v kapse 60 % příznivců mezi českými občany.

Jestli se zřekl ODS, udělal to teatrálně tak, aby poškodil svého nástupce Topolánka, věrně jej prosazujícího na Hrad. Další kroky rovněž směřovaly k rozbití ODS na část poslušnou sobě a "zbytek" Topolánkovců, vrcholem pak bylo vyhození vlády ze sedla společně se skrytým bolševikem Paroubkem.

V této situaci volat, že ODS dosadila na hrad Klause, je absurdní, Klaus nasliboval mnohé a nesplnil nic, spojuje se k účelovým spojenectvím s kýmkoliv, jen aby prosadil svou, svůj osobní názor.

idol 13.10.2009 6:32

Re: Být poslancem, taky bych tehdy vybral Klause

..... absurdní jsou tvé hloupé nacionalistické argumenty proti Švejnarovi a pro zvolení škůdce Klause! Klaus neměl být prezidentem a bylo chybou jej protlačit na Hrad, jak už v době předsednictví EU pochopil i tupý Topolánek a jeho ODS. Je chybou, když neprozíraví lidé jako předseda ODS mají politický vliv a moc! Je jisté, že za prezidenta Švejnara, by český stát neřešil ubohosti, které proti jeho zájmům paranoidně konspiruje škůdce státu Klaus!

yorik 13.10.2009 6:36

Re: Být poslancem, taky bych tehdy vybral Klause

Co naděláte, když nemáte ten politický vliv. Zkuste to od píky, jako Klaus. Ostatně snaha o nezvolení Klause byla velmi patrnná. U Bursíka aktivní, u knížete pasivní. ;-)

idol 13.10.2009 6:43

Re: Být poslancem, taky bych tehdy vybral Klause

............... Yoriku, jestli chápeš, co je demagogie, tak bys snad mohl pochopit i to, že je legitimní nebýt a nechtít být politikem a vstupovat do ní a přitom mít názor na ty, kteří se v politice angažují a třeba i negativní, jako mám já na Klause. Klaus oproti mně zase např. v životě nevydělal ani haléř podnikáním, myslím poctivým, ne členstvím jeho choti v dozorčích a správních radách, nebo jemu vyplacené odškodné od TV Nova za údajnou "urážku na cti" od Železného! Chápeš?

yorik 13.10.2009 7:01

Re: Být poslancem, taky bych tehdy vybral Klause

Chápu, že někdo pracuje rukama a někdo hlavou. VK bude asi ten druhý případ. I když jako trenér tenisu, nebo instruktor lyžování by se asi také uživil. ;-) 

mirek 13.10.2009 7:01

Re: Být poslancem, taky bych tehdy vybral Klause

Netuším, kde jsem psal nacionalisticky o Švejnarovi, popsal jsem jen skutečný stav věci, po neúspěšné volbě slíbil Švejnar větší angažovanost, dokonce hovořil o nějaké volitelné straně, ale ? Skutek utek, nic se nekonalo, až nyní nominace na eurokomisaře.

V dalším svém souvětí jsi popletl slůvka "už" a "až". věta měla znít ......jak AŽ v době předsednictví pochopil i tupý Topolánek....

Jinak u Švejnara podle mne není jisté nic. Není to tak dávno, kdy tvrdil, že ON je otcem myšlenky na kupónovou privatizaci, ale že to Klaus a jeho ministři zkazili. Tak do prde..le, jak to, že celou dobu mlčel ??!! Celou dobu, kdy se tady za Klausova přihlížení, bez zákonné reakce ze strany Klausovy vlády rozkrádaly státní majetky a naše peníze ??!!

fany 13.10.2009 6:22

Aston se ve své nenávisti vůči VK už pomátl.....

EU nás nemůže vyhodit. Jediná možnost je, že bychom to chtěli sami a to zase tak nehrozí. Ovšem současná situace je přece jenom v něčem poučná. Je to ukázka vzájemné pospolitosti a chápání názorů druhých a respektování jejich požadavků. Co když se za nějaký čas objeví požadavek třeba Ruska, že chce nutně území ČR a ostatní státy EU, páč se jich to týkat nebude, budou pro a budou také tlačit na představitele státu, aby to podepsali. Pak si na VK všichni vzpomenou. Že se to nestane? Kolik věcí se již v minulosti stalo, o kterých to nikdo nikdy nepředpokládal?

idol 13.10.2009 6:37

Re: Aston se ve své nenávisti vůči VK už pomátl.....

............ jak jsi přišla na to, že Česko musí být trpěno v EU za každou cenu? Tvá další hypotetická konstrukce o "prodání" našeho státu Rusku ze strany EU, je vysloveně paranoidní hypotéza zcela mimo realitu, přehlížející do očí bijící skutečnost, že právě o to usiluje Klaus, kterého obhajuješ!

Kirken 13.10.2009 6:13

Astone,...

...toho slabomyslného Pepíčka vidíš každé ráno při holení.