2.6.2024 | Svátek má Jarmil


Diskuse k článku

Náskok ODS zase klesl

Už jenom půl druhého procenta dělí sociální demokracii od vedoucí ODS, pokud jde o voličské preference. Nebo aspoň toto tvrdí výzkum centra pro veřejné mínění. Přitom ještě před měsícem byl ten rozdíl šest a půl procentní.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Xaver X.X. 2.12.2005 16:19

rezy, mám trochu jiný názor...

PeS 2.12.2005 15:22

2 kocour

Mohu-li radit, radši se těch iluzí rychle zbav... o to menší je pak to znechucení...
kocour 2.12.2005 15:42

Re: 2 kocour

No jo, ale přeci jenom ... je to bývalý prezident, pro spoustu lidí ikona, a měl by se podle toho chovat.
Xaver X.X. 2.12.2005 16:01

Měl by, nechová, ale přeci kvůli tomu

nebudeme přepisovat historii. Malér je v tom, jak si někdo začne z někoho dělat ikonu...Zklamání je napětí mezi očekáváním a relitou, takže to nemusí být ausgerechnet problém  té relity...
Sch glosátor 2.12.2005 17:00

On by se choval.

Jenomže jeho stíhačka nemůže najít šém co někam založila Olga...
Halladin 2.12.2005 14:19

Mislead, maYdo, obpověď z bloguje:

ArturDent (02:17 PM) : Byla to moje chyba, nefungovalo to na celém Bloguje, už je opraveno.Omlouvám se
pf 2.12.2005 14:12

modry ptak - masivni inflace a soucasne zhodnocovani koruny?

to je zajimava kombinace. Caso ocekavate rano vychod slunce na zapade?
Ivan Nový 2.12.2005 14:16

to pf,

vydělat můžete jen, když plavete proti proudu.
Mysch 2.12.2005 14:19

pf,

nikdy po labi !!!
vzdy jen po dunaji.
JJ 2.12.2005 16:48

Re: to pf,

Ne vzdycky, "trend is your friend".
Otokar Březina 2.12.2005 14:34

Svítání na západě?

Jistě, mělo to úspěch.
JJ 2.12.2005 16:47

Re: modry ptak - masivni inflace a soucasne zhodnocovani koruny?

Nejak se cenova hladina mezi CR a zbytkem EU srovnat musi. Bud posilenim koruny, nebo inflaci koruny - ci kombinaci obou. Ale protoze inflaci drzi CNB pod poklickou, tak to bude asi spis to posilovani koruny.
kocour 2.12.2005 14:08

Zebra

Zebro, asi tak: Pokud se ten váš 4. nejvlivnější intelektuál planety hodně rychle nedistancuje od Peheho, tak u mne skončil. Byly doby, kdy jsem si ho vážil - dnes už je jen směšný. A nebudu se tvářit, že to nevidím, jen proto, že si vybudoval jakousi aureolu nedotknutelnosti a nadřazenosti. Kašlu mu na ni a nebudu na něj používat jiný metr než na druhé jenom proto, za co je považován. Ledaže bych na něj byl proto přísnější - když je jednou 4. nejvlivnější intelektuál, je logické, že od něho očekávám víc rozumu a zodpovědnosti než od obecního blázna z Horní Dolní.
huhu 2.12.2005 14:48

Re: Zebra

Kocoure vy snad jste někdy pochyboval o tom, že pehe a havel jsou jedna parta ? Pro vás ten dnešní pehe (ani havel) určitě není až tak překvapení. Spíše mi chybí ohlas na svého "politologa" pehe od kdysi hojného davu jeho obdivovatelů, voličů pravdalásky, 4/3/2/1/0 K. Tihle lidé jim naletěli v r. 97 a dodnes tu máme socany.
kocour 2.12.2005 14:54

Re: Re: Zebra

Právě že jsem o tom nikdy nepochyboval, že jsou jedna parta ... a jestliže část té party - Pehe - začala vypouštět zkušební balónky za účelem zjištění, nakolik by byla pro lidi stravitelná vláda s podporou komunistů či s komunisty přímo ve vládě, pak se táži, zda takto účelově na obrtlíku otočil jen Pehe, nebo i Havel. Pro mne by to byla velice důležitá informace - u Peheho to nepřekvapí, ale o Havlovi přeci jenom stále mám jakési iluze.
huhu 2.12.2005 15:37

Re: Re: Re: Zebra

Havel se po snídani s Paroubkem vyjádřil dosti jasně. Havel si asi myslí, že má našlápnuto opět na Hrad
jonáš 2.12.2005 16:50

Re: Re: Re: Re: Zebra

Huhu si myslí, že si Havel myslí -- to spíš. A negativní očekávání přináší negativní důsledky.
Xaver X.X. 2.12.2005 15:37

Pánové, politology je nutno brát, jak jsou.

Ano, mě se někdy nelíbí výroky těchto pánů. Ale nehodlám je kvůli tomu označovat ani za hovada, ani za idioty či jinou havěť. Ale že mě Havel ( a předtím i Klaus ) s tou pseudotolerací ke komančům pěkně nas.... .
Mě prostě vadí, když se debata přesouvá do nenávistné a osočovací roviny, najmě vůči lidem, kteří se jen snaží přednést slušně svůj odlišný názor, či dokonce jenom pochybnost.
kocour 2.12.2005 15:41

Re: Pánové, politology je nutno brát, jak jsou.

Xavere, existuje jistá hranice, která určuje, kdy ještě má můj protějšek jenom jiný názor a kdy bych mu už ani ruku nepodal, protože ten jeho názor je pro mne prostě nestravitelný nebo proto, že vím, že je zaplacený a vlastně to ani názor není. Pehe tu hranici dnes u mne překročil, je mi líto. Prostě ho dál neberu a víckrát nebudu brát vážně.
Xaver X.X. 2.12.2005 15:48

Kocoure, já článek p. Pehe považuji za hloupě zavádějící, politicky zcela mimo mísu.

Ale nehodlám proto na něj plivat. Komunismus a jeho metastázy v nás lidech prostě zatím neskončily. To není o sebemrskačství, ale o cestě, která je možná. Nikdo o tom takto zatím nemluví.
P.S. O akceptaci komunistů před lety psal jistý Macek. Najdete to v archivu MF DNES?
kocour 2.12.2005 15:55

Re: Kocoure, já článek p. Pehe považuji za hloupě zavádějící, politicky zcela mimo mísu.

Ne, Xavere - já jsem přesvědčený, že pan Pehe moc dobře ví, co činí - zkouší, možná za peníze, jestli už nazrála doba na "rehabilitaci" komunistů. To není z blbosti. Tři články ve stejném prokomunistickém duchu během 14 dní, to není ani náhoda, ani okamžitý úlet ...
Xaver X.X. 2.12.2005 15:57

Kocoure, já neobhajuji p.Peheho,

ale nehodlám mu nadávat. Ano, on za něco kope. Tak to má dost lidí. Já naštěstí zas tak moc ne.
kocour 2.12.2005 16:15

Re: Kocoure, já neobhajuji p.Peheho,

Když o někom napíšu, že je křivák, tak je to názor, ne urážka.
Xaver X.X. 2.12.2005 16:21

No, pokud snesete kocoure stejný úhel pohledi i na sebe a své idoly

a neurazíte se, pak to máte, jak jste si to vyšteloval.
huhu 2.12.2005 15:42

Re: Pánové, politology je nutno brát, jak jsou.

asi vnímáte jen to co chcete. Co říkáte Paroubkovi a zejména Rathovi ? Pehe je velmi blízko, jen je úlisnější a podobně Havel a vy.
Petr Kunetka, zlocinec 2.12.2005 14:07

No, ze jsme rudi jako narod jsem vedel,

ale u toho psa to zase nebylo dosud tak patrne. Prijde mi ponekud zabavne tvrdit, ze se z debaty stala agitka jedne strany - staci si jenom zpocitat prispevky pro a proti ODS a udelat to same pred 2 lety. Ja vim, na takoveto veci uz dnes neni cas ani chut... Pes se zvulgarizoval a diskuteri prestali cist prispevky svych oponentu - misto toho reaguji na sve predstavy misto prispevku. Neni snaha preargumentovat, ted jde o zadupani do zeme.
Nechci tvrdit, ze me prispevky jsou nejak extra hodnotne, ale psat sem prispevky, ktere nikdo necte (zdravim Mislead) a nechat si za ne nadavat mi prijde spise jako projev nemoci, nez zdroj poteseni. Kazdopadne, jsem cerstve prestehovany (ano, mejdan bude, teste se a kdo vi, je zvan ;), takze mam dost jinych starosti.
Hezky den,
Čumil 2.12.2005 14:11

Re: No, ze jsme rudi jako narod jsem vedel,

Tak vám, pane Kunetko, jménem zdejších farizejů, upřímně gratuluji. Nechť se vám váš nový příbytek záhy hojně zalidní k vaší spokojenosti a štěstí. (Na množství nehleďte! :-))
Petr Kunetka, zlocinec 2.12.2005 14:26

Re: Re: No, ze jsme rudi jako narod jsem vedel,

Diky, diky. Vzhledem k tomu, ze to je starsi solidni barak a zadna satelitni zastavba, mne ceka spousta zajimave prace ;)
www racek 2.12.2005 16:03

Re: Re: Re: No, ze jsme rudi jako narod jsem vedel,

spíš trvalé, ba doživotní zaměstnání bez možnosti ho ukončit dohodou ... he he he. ať žijou domácí kutilové!!!
Čumil 2.12.2005 14:15

Tak vám pane Kunetko, jako zdejší farizej, upřímně gratuluji.

Ať se vám nové bydlení záhy zalidní k vašemu štěstí a spokojenosti. (Na množství nehleďte! :-))
PS - pokud se to tady náhodou objeví dvakrát, omluvte mne - tenhle komentář se už jednou ztratil ve virtuálním prostoru...