14.5.2024 | Svátek má Bonifác


Diskuse k článku

Naši Alexandrovci

Je to v poslední době jako na jevišti. Mezinárodní situace se zostřuje, vraždí se, válčí se, kradou se data. V okamžiku, kdy Česká republika, především pak její vláda, projeví solidaritu se spojenci z demokratických zemí Západu, scéna se rozsvítí a nastoupí sbor Alexandrovců: v čele prezident republiky Miloš Zeman, jemu u nohou se přičinlivě pinoží mluvčí Ovčáček, v pozadí bezpečnostní expert Jan Schneider, poté komunisté a pravicoví extremisté a spustí chór.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Schořík 16.4.2018 13:29

Re: Místo rozumu potlesk přecházející v ovace?

Myslím že srovnáváte nesrovnatelné. Kvóty jsou spor a žádná jednota v té otázce není. Je to tedy otevřené téma.

Podpora spojenců v rámci jejich napadení (Skripal), nebo jejich akcí je slušnost, která nás nic moc nestojí - jsou to přece jen slova bez dalšího většího významu..

F. Navrátil 16.4.2018 13:37

Re: Místo rozumu potlesk přecházející v ovace?

Rozumím. Takže solidárně kývnout na sebevětší blbost.

K. Janyška 16.4.2018 13:42

Re: Místo rozumu potlesk přecházející v ovace?

Ne, jen když jde o život... Dzp.

V. Novák 16.4.2018 13:46

Re: Místo rozumu potlesk přecházející v ovace?

Podle Schoříka totiž v mezinárodní politice neplatí, že by bylo potřeba důkazů - osočení stačí!

To i Hitler aspon zinscenoval celkem věrohodné přepadení Gleiwitzské vysílačky, ale jak jde o "krásná miminka", tak není potřeba nic.

J. Schořík 16.4.2018 14:25

Re: Místo rozumu potlesk přecházející v ovace?

V mezinárodní politice neplatí nic. Vše v jsou pravidla slušnosti.. Žádné mezinárodní právo neexistuje, protože není možnost jeho vynucení. .

P. Boublíková 16.4.2018 14:33

Re: Místo rozumu potlesk přecházející v ovace?

To je zajímavý názor. O mezinárodním právu v souvislosti uprchlickou krizí jsem se však toho dočetla tolik, že mně šla hlava kolem.

J. Schořík 16.4.2018 14:39

Re: Místo rozumu potlesk přecházející v ovace?

To není názor, tak to je. Jsou to jakási pravidla klubu gentlemanů a právě v souvilsoti s uprchlickou krizí jsme to tady psal pořád dokola. Ženevské dohody a zejména tu o uprchlících nikdo vynucovat nebude. Jediný zápor případného fragrantního nedodržování můžou být nářky OSN a zhoršená "pověst" u ostatních členů klubu.

U těch chemických zbraní je obzvlášť zábavné, že Sýrie není členem té dohody, takže se ani nkady nezavázala chemické zbraně nevyvíjet..

V. Němec 16.4.2018 13:38

Re: Místo rozumu potlesk přecházející v ovace?

Novičok, smrtelný jed a ani ten Rusové neumí vyrobit!

Věřte nevěřte!

A kdo jsme byli u toho trávení jedem v Sýrii?

Co vše se dá dnes nafilmovat a tvrdit!

http://websitesboise.com/wp-content/uploads/2017/03/Projectionholographique1.mp4?_=1

B. Jelínek 16.4.2018 13:58

Re: Místo rozumu potlesk přecházející v ovace?

Skripal - je napadení spojenců? Všechno je tajné, okolnosti podezřelé, léčení zázračné a vsadím se, že Skřípalovi už nikdo nikdy neuvidí. Ale naši spojenci z UK to řekli, tak prostě musíme věřit.

Akce - kdy podezřelí (džihádistické WH tj. bíle helmy) něco uveřejní na internetu, bez jakýchkoliv důkazů a před vyšetřením se "spojenci" rozhodnou k akci, protože to je jasné.

Sorry ale to je jedna lajna s akcí Gliwická vysílačka aneb naprostá a další prasárna tzv. Západních zemí. A my jsme s nimi solidární? Top fakt Vám všem vyndali z hlavy mozek? Fakt věříte úplně všemu co Vám kdo nabulíkuje?

No a ti co jim to nesedí, protože logika, tak to jsou Putinovci a kremloboti atd. OMG! Kdo nejde s námi, jde proti nám? Už zase.

J. Schořík 16.4.2018 14:26

Re: Místo rozumu potlesk přecházející v ovace?

Já Vám ten pohled neberu pane Jelínku. Co tedy navrhujete? Řekneme spojencům ze jim nevěříme? Nebo jen budeme mlčet?

P. Boublíková 16.4.2018 14:35

Re: Místo rozumu potlesk přecházející v ovace?

Co takhle jim říct, ať neblbnou? :-)

J. Schořík 16.4.2018 14:40

Re: Místo rozumu potlesk přecházející v ovace?

To bude pod tím, že jim nevěříme. :)

J. Orel, Mgr 16.4.2018 13:04

Naši Alexandrovci

Zcela souhlasím. A pro pana Schoříka: Vážně Vám nevadí, když někdo pouští plyn na vlastní obyvatele?

J. Schořík 16.4.2018 13:12

Re: Naši Alexandrovci

Ne že by mi to nevadilo pane Orle, ale že bych se cítil být povolán řešit všechny problémy světa to ne. A je to vážně daleko a ty strašné věci se dějí na tolika místech a tolika lidem, že mi to zdůvodnění přijde takové zvláštní. Pamatujete Darfour?

M. Varadinková 16.4.2018 13:00

Erik Best o věřících schořících

....„Nemusíte být komunisty, fanoušky Tomia Okamury, Miloše Zemana ani Vladimira Putina, abyste se zarazili nad západními vysvětleními kauzy Skripal a útoku ve městě Dúma. Pokud dosahoval jed použitý k otravě Sergeje a Julije Skripalových vysoké čistoty, jak je možné, že se zotavují tak rychle?“ ptá se Erik Best.

Podobný otazník prý visí i v případě Sýrie. „Pokud spojenci zaútočili na údajný sklad chemických zbraní nedaleko Homsu, proč panuje tak málo obav z možného úniku sarinu a dalších nebezpečných plynů?“ klade další otázku.

V obou případech to vypadá, že byly překonány přírodní zákony. Vysvětlení by mělo být jasnější, a to i v případě, že jsou cesty k těmto vědeckým zázrakům natolik tajné, že o nich veřejnost nemůže být informována. Širokou veřejnost ale lepší vysvětlení příliš nezajímá,“ myslí si Best.

Většina lidí podle jeho slov přijímá, co jim jejich vůdci říkají.....

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Jak-je-tohle-mozne-Erik-Best-nachazi-zasadni-problem-na-Asadovu-chemickem-utoku-532214

R. Neveselý 16.4.2018 13:04

Re: Erik Best o věřících schořících

Best je regulérní komoušský idiot. Nerozumí ničemu, ale to mu nebrání aby kvákal nesmysly. Co on ví o chemii, přírodních zákonech a lékařství? Dovoluji si tvrdit, že velké zakroucené rouno.

R. Gramblička 16.4.2018 13:39

Re: Erik Best o věřících schořících

dovoluji si skromně tvrdit, že vy mu svými znalostmi nesaháte ani po podrážku

R. Neveselý 16.4.2018 13:49

Re: Erik Best o věřících schořících

Soudruhu Grambličko, posnídal jste trochu teplé žemle, jak vidno.

V. Kotas 16.4.2018 14:11

Re: Erik Best o věřících schořících

Erik Best si dovoluje nahlas pochybovat o těch jednoznačných rozsudcích a proto je automaticky komunista. Tak to vidí ti, co vidí jen černobíle.

S. Vaněček Šauerová 16.4.2018 15:57

Své děti posílá do ruské školy. Tak co chcete.

... A pí Varadinková s PL nikdy nezklame. :-)

J. Schořík 16.4.2018 13:09

Re: Erik Best o věřících schořících

Už zase? Já s Bestem souhlasím, je tam spousta otazníků. A? Jaké je resume? A tady jsme u té důvěry v tu či onu stranu. Bez ohledu na pochybnosti u novičoku a Vaše hluboké rozbory prostě budu stejně věřit Britům. U Sýrie je mi zcela jedno jestli Assad použil chemii a zdy poté súpojenci napadli neopatrně sklady. prostě si myslím, že to asi nedělali bezdůvodně a pokud si mám vybrat mezi nimi a Asadem a Ruskem, tak se raději svěřím do jejich rukou. Nic komplikovaného.

Vy se tady budete rochnit v teoriích a hledat spiknutí, výsledek ale stejně bude že buď se smíříte s tím, že jsme podpořili spojence (v obou případech) a nebo budete nadávat ve prospěch Rusů: Neutralita je fakticky vyjádření nedůvěry našim a tedy podpora Rusů..

M. Prokop 16.4.2018 13:19

Re: Erik Best o věřících schořících

Nebo takhle: U Britů je o něco méně důvodů k pochybnostem. Technicky, historicky, politicky.

J. Schořík 16.4.2018 13:21

Re: Erik Best o věřících schořících

Klidně tak. A i v reálném světě mám kamarády kteří sem tam kecají, to se prostě stane..

M. Prokop 16.4.2018 13:23

Re: Erik Best o věřících schořících

Ono to v politice má dost tradici. Neodvážím se soudit, zda by to šlo bez, jen si nevzpomínám na nikoho, kdo by tvrdil, že bude politiku provozovat zcela veřejně, pravdivě a dělal to, nebo s tím měl nějaký úspěch.

L. Vrána 16.4.2018 13:36

Re: Erik Best o věřících schořících

Pouze za sebe: Moje neutralita je vyjádřením nedůvěry zahraniční politice Západu. Rusko nepodporuji rovněž. Možná, že je to detail, ale nemít pravdu se spojencem je také cesta do pekel. Možná o něco delší.

J. Schořík 16.4.2018 13:50

Re: Erik Best o věřících schořících

Předpokládám, že v případě že budeme potřebovat pomoc zachováte svou neutralitu a pochopíte že spojenci k tomu aby vůbec vyjádřili podporu potřebují nutěn vše dopodrobna dokázat :).

M. Valenta 16.4.2018 13:09

Re: Erik Best o věřících schořících

Paní Varadínková zřejmě nikdy neslyšela o výrazech jako je koncentrace či výše dávky, jinými slovy, jednoduše se to nemuselo povést.

M. Varadinková 16.4.2018 13:20

Re: Erik Best o věřících schořících

Já mám vystudovanou VŠCHT, pane Valento. S červeným diplomem. Absolovoval jsme zkoušky a laborky z anorganické chemie, organické chemie, fyzikální chemie, analytické chemie, biochemie, instrumentální analýzy.... plus x dalších předmětů. A abych nezapomněla, hned ta první zkouška, ještě než nás vůbec pustili do laborek, byla z toxikologie. Víte Vy třeba, co znamená DL 50 pro krysu?:-)))))

J. Franke 16.4.2018 13:37

Re: Erik Best o věřících schořících

No potěš... To, co a jak jsem vystudoval před 40 léty je zcela irelevantní, protože jsem se živil úplně jinak. Pokud jste chemii nestudovala průběžně, dávno Vám ujel vlak a Váš červený diplom neznamená dnes vůbec nic.

V. Novák 16.4.2018 13:47

Re: Erik Best o věřících schořících

No, pane Franke, u vás bych tomu i věřil...