17.5.2024 | Svátek má Aneta


Diskuse k článku

Na Macrona pozor

Nově zvolený francouzský prezident Macron, parlamentními volbami posílený silnou oporou poslanců, upoutal na sebe pozornost programovým projevem. Pronesl ho ve Versailles, v sídle francouzských králů. Byl to projev takzvaně koncepční, kdy narýsoval tlustými výraznými čarami obrysy budoucnosti. Otázka je, zdali to nenarýsoval do vzduchu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
R. John 4.7.2017 10:04

Tak jsem si myslel....

...že otestuješ "červené lucerničky " ve Frísku ... že tam vytvoříš hlavní stan a pozveš mě tam... a ty se zblázníš do nějakejch cihel na kopcích a chceš tam navíc jet dobytčákem... kámoš je skvělej doktor... nemám ti sjednat návštěvu ?.. :-))

P. Vandas 4.7.2017 10:09

Re: Tak jsem si myslel....

Do Fríska jedu až začátkem září na loď po kanálech i s celou familií. Teď jsem si však vzal volno na nějaký bláznivý výlet do Číny přes Rusko, abych mohl podat zprávu na Psa. Ale s tím hledáním magora do party je to svízel. :-):-):-)

P. Vandas 4.7.2017 10:12

Re: Tak jsem si myslel....

Ovšem do Fríska pojedu , pokud se z té Číny a Ruska vůbec vrátím živ. :-):-):-)

J. Anděl 4.7.2017 9:37

Re: Ach ta ikonka... to je malér...

Ona je otázka, co to ten "západ" vlastně je. Donedávna se jednalo o vzájemně dost soupeřící strany, které se teď "pár vteřin" snaží tvářit jednotně.

J. Šimek 4.7.2017 9:42

Re: Ach ta ikonka... to je malér...

Západ je euroatlantická civilizace postavená na židovsko-křesťanských základech. Tak jednoduchá věc a vy s tím máte potíže? :o)

J. Anděl 4.7.2017 9:46

Re: Ach ta ikonka... to je malér...

Hm, to je stejně vágní jako říct, že jsme homo sapiens.

J. Anděl 4.7.2017 9:52

Re: Ach ta ikonka... to je malér...

To jsme v podstatě byli součástí Západu i za socíku.

J. Šimek 4.7.2017 10:14

Re: Ach ta ikonka... to je malér...

Už se začínáte chytat, když tušíte, že za socíku něco úplně nehrálo :o)

J. Anděl 4.7.2017 10:15

Re: Ach ta ikonka... to je malér...

Nehrálo. Ale v té vaší vágní definici Západu to "něco" chybí.

J. Šimek 4.7.2017 10:16

Re: Ach ta ikonka... to je malér...

Ale blíží se to, docela, že?

J. Anděl 4.7.2017 10:23

Re: Ach ta ikonka... to je malér...

Pane Šimku, já se přiznám, že vám vůbec nerozumím. Připadáte mi jak na křižáckém tažení, ale nevím, za co bojujete. Nebo jen tak z nudy trollíte?

J. Anděl 4.7.2017 10:17

Re: Ach ta ikonka... to je malér...

A dneska to "něco" nehraje ani na Západě.

J. Šimek 4.7.2017 10:21

Re: Ach ta ikonka... to je malér...

Atributy demokracie, jako jsou svobodné volby, dělba moci, lidská práva už jsou fuč?

J. Anděl 4.7.2017 10:26

Re: Ach ta ikonka... to je malér...

Jo vy jste myslel tohle "něco" :-)

J. Šimek 4.7.2017 10:54

Re: Ach ta ikonka... to je malér...

Ano, atributy demokracie a svobody :o)

M. Prokop 4.7.2017 11:04

Re: Ach ta ikonka... to je malér...

Pomalu mizí, ano.

M. Prokop 4.7.2017 9:43

Re: Ach ta ikonka... to je malér...

Bývala to nejliberálnější, navzájem soutěžící část světa, proto mu taky dost dlouho vládla. Bývala ...

J. Anděl 4.7.2017 9:50

Re: Ach ta ikonka... to je malér...

V tom případě je teď Západ v Asii :-)

J. Šimek 4.7.2017 10:19

Re: Ach ta ikonka... to je malér...

Křesťansko-židovské základy ... :o) Asi asi ne, čoveče. A komunistickou totalitní Čínu bych z toho vyndal rovnou, arabáče taky ...

J. Anděl 4.7.2017 10:36

Re: Ach ta ikonka... to je malér...

Reagoval jsem na definici pana Prokopa. Reakce na vaší je o kousek výš.

J. Šimek 4.7.2017 10:55

Re: Ach ta ikonka... to je malér...

Trháte jen kusy :o)

J. Anděl 4.7.2017 11:37

Re: Ach ta ikonka... to je malér...

No, domnívám se, že mi nedáváte svým přístupem příliš na výběr. Kdybyste chtěl normálně diskutovat, dejte vědět. Určitě by mě třeba zajímalo, co pro vás znamená například ono euroatlantická civilizace stojící na židokřesťanských základech. Pro někoho to znamená povinnost tyto základy hájit před barbarskými nájezdy uprchlíků z afroasijské civilizace, stojící na islámských základech. Pro někoho jiného povinnost pomáhat bližnímu svému. A to je jen jedna, maličká část otázky, co znamená "Západ". Co to znamená z hlediska budoucnosti, záměrů, cílů, směřování, smyslu. Jak si třeba představujete ideální (tedy sice nereálnou, ale směr udávající) budoucnost tohoto Západu.

Ale musel byste si chtít poklábosit, ne hrát hláškový ping pong.

J. Šimek 4.7.2017 13:12

Re: Ach ta ikonka... to je malér...

Já nepotřebuju obhajovat, co je Západ. Když v tom máte nejasno, nějak se to doučte :o)

J. Anděl 4.7.2017 13:38

Re: Ach ta ikonka... to je malér...

Takže trolíte. Díky za vysvětlení.

J. Vobr 4.7.2017 9:43

CÍSAŘ KAREL IV BYL Z VÝCHODU !!!

... a proto nemůžeme být nikdy západ !!!

TO DÁ JOHNŮV ROZUM !!!

:-)))

R. John 4.7.2017 9:47

Ty kluku nešťastná....

... takže i bolševik je podle tebe západ ?.. když se tak oháníš 6OO let starou epizodkou v historii.... A co Bureš-velký evropan ?...:-))

O. Uživatel 4.7.2017 9:49

Uživatel požádal o vymazání
J. Vobr 4.7.2017 9:53

ZE ŠAVLA PAVEL ZNÁŠ ???

Cooo ???

:-)))

R. Tesařík 4.7.2017 9:49

Re: Ach ta ikonka... to je malér...

Bobe, dotace to je vaše oblíbená písnička, že. No, nedivím se, protože tolik dotací na vaše oblíbené cyklostezky, že...A co ten blábol o Lídlu:::?

O. Dvořák 4.7.2017 9:19

Re: "na pokusy o udržení pořádku rezignovat".

Já myslím že stejný pořádek byste tam shledal i na začátku listopadu 2015. Nikoho by ani nenapadlo, že za pár dní bude na koncertě povražděno přes 100 lidí.