1.6.2024 | Svátek má Laura


Diskuse k článku

Na Macrona pozor

Nově zvolený francouzský prezident Macron, parlamentními volbami posílený silnou oporou poslanců, upoutal na sebe pozornost programovým projevem. Pronesl ho ve Versailles, v sídle francouzských králů. Byl to projev takzvaně koncepční, kdy narýsoval tlustými výraznými čarami obrysy budoucnosti. Otázka je, zdali to nenarýsoval do vzduchu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Vobr 4.7.2017 8:53

ANDĚLŮV KOTLÍKOVÝ BUŘT GULÁŠ !!!

:)))

:-)))

J. Anděl 4.7.2017 8:59

Re: ANDĚLŮV KOTLÍKOVÝ BUŘT GULÁŠ !!!

Jak můj? To je francouzská kotlíková cibulačka :-)

J. Fialová 4.7.2017 9:02

Re: ANDĚLŮV KOTLÍKOVÝ BUŘT GULÁŠ !!!

Bacha, vepřové nedávat!

J. Šimek 4.7.2017 9:04

Re: macron je tragéd

Současnou kulturu ovládá islám ?

J. Anděl 4.7.2017 9:08

Re: macron je tragéd

Muslimové jsou ve Francii ve větší míře od druhé světové války, resp. šedesátých let. V porovnání s celou historií of Francké říše to je sekunda (narážka na pana Vízka zde včera :-), ale nějakej pátek už to je.

Ne že ji ovládá. Je její součástí. To jsem myslel tím "pod vlivem", lépe jsem měl napsat "ovlivněná".

J. Anděl 4.7.2017 9:10

Re: macron je tragéd

cywe, jak mě napadlo "historie of Francké říše"? Bych se měl líp vyspat....

J. Šimek 4.7.2017 9:19

Re: macron je tragéd

V současném rozsahu to nějak francouzskou kulturu poškozuje?

J. Anděl 4.7.2017 9:35

Re: macron je tragéd

To nevím. Vy myslíte, že ano? Nebo že ne? Nepíšu nic o tom, že jí poškozuje. Píšu (spíš jen tak plácám ve snaze probudit nějaké zastánce tradiční francouzské kultury k popisu toho, co že to ta tradiční francouzská kultura je), že není co poškozovat.

A probudím jenom zastánce islámu. To jsem to dopracoval :-).

J. Šimek 4.7.2017 9:39

Re: macron je tragéd

Nejsem zastánce islámu, ale jeho kulturní vliv na Francii je naprosto marginální, tak mě zarazilo, jak šíleně se v tom šťouráte a že z toho téměř nicu se snažíte vyvodit nějaké závěry :o)

J. Anděl 4.7.2017 9:43

Re: macron je tragéd

okej. Mě taky zarazilo, proč se v tom šťouráte, když jsem psal o něčem jiném. Tak se v tom přestaneme šťourat.

O. Uživatel 4.7.2017 8:56

Uživatel požádal o vymazání
J. Buriánek 4.7.2017 8:20

?!

"mistr ušlechtilých žvástů, generátor lži a producent laciných alibi"

- Proč tolik zuřivé hysterie? A zrovna od někoho, kdo lajkuje Ovčáčkovy a Trumpovy tweety :)))

J. Anděl 4.7.2017 8:37

Re: ?!

Prej "zuřivá hysterie" :-)

Jojo, Astona po dopsání tohoto úvodníku odvezla záchranka s pěnou u pusy :-)))

F. Navrátil 4.7.2017 8:18

Slova stokrát jinak a stále stejně

Macron dělá to, co umí. Vypouští ze sebe plané žvásty. Bohužel má francouzský prezident schopnosti a formát pouťového vyvolavače u stánku s tureckým medem.

V. Hájková 4.7.2017 8:48

Re: Slova stokrát jinak a stále stejně

Pane jo- tento člověk - dle vás pouťový vyvolávač, vystudoval ty nejprestižnější francouzké univerzity! Jak jste natom se vzděláním vy? :-)))))))

D. Bystriansky 4.7.2017 13:44

Re: Slova stokrát jinak a stále stejně

Správně si vzpomínám, že ty nejprestižnější francouzské univerzity vystudovala i děvčata z bývalých VV tzv. veverky - véčkaři?!

Ta "nejšikovnější" snad byla Micronovou spolužačkou.

V. Hájková 4.7.2017 8:16

Promiňte

že z jiného soudku ! Nemohla jsem odolat - v tom zbytečném plácání o MACRONOVI a imigrantech :

https://www.seznam.cz/zpravy/clanek/za-co-nejvic-na-hrade-utracel-havel-klaus-a-zeman-a-proc-ted-nejrychleji-rostou-vydaje-v-lanech-33734?dop-ab-variant=&seq-no=1&source=hp

M. Moravcová 4.7.2017 8:34

Re: Promiňte

zbytečné. Teď se rozhoduje o naší budoucnosti v Bruselu a ne v Lánech.

J. Jelínek 4.7.2017 8:53

Re: Promiňte

A také v Moskvě a v Kremlu.

V. Fenzel 4.7.2017 8:43

Re: Promiňte

Paní Hájková, můžete mi vysvětlit, proč sem cpete odkazy na články, které si může každý přečíst ve zprávách, pokud má zájem?

V. Hájková 4.7.2017 8:51

Re: Promiňte

Mužete mně říci- proč vás to tak irituje? Nebo vám snad držím pistol u hlavy, abyste to četl?:-)))))

V. Fenzel 4.7.2017 8:54

Re: Promiňte

Jen jsem se ptal. Vy jste asi zvyklá chodit po KV a předčítat tamním Rusákům zprávy, ale tady většinou lidi umí číst sami.

O. Uživatel 4.7.2017 9:29

Uživatel požádal o vymazání
J. Anděl 4.7.2017 8:54

Re: Promiňte

Každou chvíli sem někdo dává nějaké odkazy. Je to jedna z velice běžných aktivit v diskuzi pod úvodníkem na Psu.

O. Uživatel 4.7.2017 9:29

Uživatel požádal o vymazání
O. Uživatel 4.7.2017 9:32

Uživatel požádal o vymazání
O. Dvořák 4.7.2017 7:50

"Snížit počet poslanců

o třetinu, to je jistě skvělý nápad." - Proč?

P. Vandas 4.7.2017 7:48

Macron ve Versailles?

Versailles byl vždy pro všechny francouzské prezidenty tabu. Nevím, co tento symbolický akt má signalizovat. Obnovu Císařství ? :-):-):-)

P. Lenc 4.7.2017 7:51

Re: Macron ve Versailles?

Já nejsem král, ale ať žije král.

S. Netzer 4.7.2017 8:31

Re: Macron ve Versailles?

Ale prosím Vás.

Dokonce celá řada francouzských prezidentů byla zvolena ve Versailles.