5.5.2024 | Svátek má Klaudie


Diskuse k článku

Musí to tak být?

Jihomoravské tornádo odkrylo i dobré stránky lidské povahy. Finanční sbírky překročily hranici jedné miliardy, pomáhají i dobrovolníci a taky stát nabídl pomoc kromě už tradičně efektivního zásahu hasičů, policistů, zdravotníků i vojáků. To je tedy pozitivní stránka neštěstí, které postihlo tolik lidí a udělalo jim trvalý zásek do života.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Kombercová 7.7.2021 15:29

..no a ODS přeskočil i Okamura. Jedna by brečela.

J. Matuška 7.7.2021 16:54

Paní Kombercová, co já mám říkat? Jeden by brečel. Příští měsíc bude mít TSS podle agentur 0,5 %... A to jsem se chtěl sázet. Přesto: [>-]:-)=pohoda

J. Kombercová 7.7.2021 17:04

Pane Matuško, podle zkušeností s vaším odhadem bych proti vám s klidem vsadila násobek. :)

M. Kolář 7.7.2021 15:31

ODS se svými 10 % je také vlastně polomrtvá.. Lepší spojit síly... Varianta dělat kašpara Babišovi a Zemanovi v příští Sněmovně by znamenala pro ODS definitivní konečnou..

J. Kombercová 7.7.2021 15:35

Nevím. Možná, píšu možná, že bez přílepku by těch voličů jako samotná mohla mít víc. To, že se spojila se dvěma stranami, které by se samy do PS nedostaly, nic nezíská. Po volbách se stejně rozdělí, tedy je to opravdu jen účelovka proti Babišovi, o přínosu pro samotnou ODS lze pochybovat.

M. Kolář 7.7.2021 15:40

Neměla by víc.. I kdyby o procento, dvě, tak by to pro ODS beznadějnou povolební pozici neřešilo.. ODS má jedinou rouzmnou možnost, pokusit se s celou opozicí vyhrát volby a nebo , pokud se nezadaří, jít po volbách opět do opozice...

J. Kombercová 7.7.2021 15:47

No je fakt, že s Fialou už nemá ta strana co nabídnout.

M. Kolář 7.7.2021 15:52

To je pokřivené vidění.. V podstatě může nabídnout běžnou, ne zcela špatnou politiku. +/- nepopulistickou.. To není málo.. Tepat do ODS, nebo do koholiv jiného, že nedokáže přitáhnout dnešní dezorientované a demagogií vystrašené seniourní voliče nemá cenu.. Chce to jedině vysvětlovat a trpělivost... Nic jiného se nedá dělat..To platí pro celou opozici..

M. Kolář 7.7.2021 15:53

oprava..--seniorní--

J. Kombercová 7.7.2021 15:57

Pořád ještě jsem nezahodila možnost ODS volit. Proto se zajímám a proto mě to štve, žádné impulzy pro to, že bych jim měla hodit hlas s nadšením, nevidím.

M. Kolář 7.7.2021 16:00

Pokud vám ještě alespoň zbytkově záleží na polistopadové republice, udělejte to.. Pomozte zastavit regres ČR v podobě návratu vlády lůzy..

I. Kellner 7.7.2021 16:21

Paráda. Na jedné straně návrat lůzy, na druhé straně zpitomnělí progresivisti.

Jestli není lepší zůstat doma.

F. Sojka 7.7.2021 16:28

Problém ODS je také v tom, že má relativně dost voličů typu Jasánnek. Jasánkovské názory a styl vůbec, mají málo příznifců, protože převažuje strnulost a demagogie. 8-o

M. Varadinková 7.7.2021 16:39

Dezorientovaní nejsou seniorní voliči. Dezorientovaný jste především Vy.

Čím víc to budete vysvětlovat právě Vy, tím méně hlasů ODS dostane;-D;-D;-D

L. Zach 7.7.2021 17:19

To je jaksi věcí názorů... A věcí některých důchodců. Na každý pád se podíl důchodců vůči práceschopnému obyvatelstvu lepšit nebude.

Infografika Armáda důchodců / poměr práceschopných obyvatel (15-64)

k důchodcům (64+) tj. kolik práceschopných vydělává (by mohlo teoreticky vydělávat) na důchody

2000 ... 5,05

2060 ... 1,58

https://1url.cz/@armada-duch

To asi nebude fungovat.

Tedy - ono to nefunguje už teď / Stát není schopen vybrat na mandatorní výdaje - česky řečeno tato vláda víc utrácí, než kolik vybere

"Na daních a sociálním pojištění loni český stát vybral 1203 miliard. Zároveň mu zákon přikazoval vyplatit 923 miliard za sociální dávky a příspěvky do zdravotnictví. Svým zaměstnancům a armádě byl pracovními smlouvami zavázán vyplatit dalších 363 miliard. Převedeno do úřední řeči, tzv. mandatorní a kvazimandatorní výdaje přesáhly o 85 miliard částku, kterou stát dokázal pokrýt z vlastních zdrojů."

https://1url.cz/@stat-mandatorni-v

P. Milan 7.7.2021 17:04

S celou opozicí?

Vyhrát volby s Piráty, to je snad lepší zůstat v té opozici.

R. Tesařík 7.7.2021 15:35

Myslíte, že to Fialovi konečně dojde?

J. Kombercová 7.7.2021 15:36

Členům to dojde až po volbách a snad už konečně přepřáhnou. Jedno období je ale ztraceno. Hlavně aby byly síly (voliči) na ta další.

R. Toman 7.7.2021 15:45

Tak řadě členů ODS to došlo už v počátku, hlavně to, že to Fiala upekl sám bez konzultací s členskou základnou. Na to si stěžovala v tisku třeba místostarostka Prahy 8 za ODS (jménu si už nepamatuji). A mám kamaráda, který je radním za Prahu 2. Tam se to prý nelíbí všem z ODS vč. Jany Černochové. Hlavně ta TOPka. Mám stejný názor, a těm pomáhat do krmelce já nebudu.

J. Kombercová 7.7.2021 15:48

Jo, já jsem slyšela v tomto tónu Kubu.

R. Toman 7.7.2021 15:52

I Zahradil se k tomu vyjádřil zcela jasně.

M. Kolář 7.7.2021 15:56

Kolaice SPolu, to je jedna z nejlepších věcí, jakou ODS udělala za mnoho let... Je to politika, jaká dává smysl.. Navíc průzkumu dost jasně ukazují, že ODS vznikem SPOLU voliče neztratila..

J. Kombercová 7.7.2021 15:57

No a já v tom s vámi nesouhlasím. Tím jsem téma vyčerpala. :)

R. Toman 7.7.2021 16:02

Je to samozřejmě nesmysl. Při posledních volbách byla samostatná ODS druhá nejsilnější strana po ANO, i když to bylo těsné před Piráty. Podle tohoto průzkumu, ale i jiných je v lepším případě třetí. Tady čtvrtá.

M. Kolář 7.7.2021 16:08

Nemáte pravdu..ODS sedí stále na v zásadě stejných procentech od posledních voleb do Sněmovny... Útěk voličů od ODS je tvalejší a v zásadě není ovlivněn koalicemi.. Přitažlivost oligarchické autority Babiše pro seniorní voliče má mnohem hlubší příčiny které se racionální politikou téměř nedají zvrátit...

R. Toman 7.7.2021 16:34

Trochu si odporujete, píšete o to, že má ODS v podstatě stále stejná procenta. A pak o úprku voličů. Tedy procenta nerostou, ale ani tolik neslábnou. Ovšem rostou procenta Pirátů, a to výrazně oproti minulým volbám a ODS. Takže přitažlivost levicové strany převažuje nad přitažlivostí pravicově-středové strany. A spojení ODS s TOPkou, která má v řadě věcí zcela odlišný postoj nijak ODS neprospělo. Já a řada mých kamarádů s takovou přisátou stranou ODS volit nebudeme. A jak tady čtu, tak nás takových je více.

R. Tesařík 7.7.2021 16:50

Tág to teda určitě ne.

M. Kolář 7.7.2021 15:41

Důvody, proč je ODS takto slabá jsou mnohem hlubší.. S koalicemi to nesouvisí...

R. Tesařík 7.7.2021 15:44

Slabší ještě oslabeno a další blbost.

R. Tesařík 7.7.2021 15:45

o další blbost.