Čtvrtek 16. července 2026, svátek má Luboš

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Musí to tak být?

Jihomoravské tornádo odkrylo i dobré stránky lidské povahy. Finanční sbírky překročily hranici jedné miliardy, pomáhají i dobrovolníci a taky stát nabídl pomoc kromě už tradičně efektivního zásahu hasičů, policistů, zdravotníků i vojáků. To je tedy pozitivní stránka neštěstí, které postihlo tolik lidí a udělalo jim trvalý zásek do života.

Muselo to ale být ze strany státu provázeno trapnostmi toho typu, jako jsou úvahy, že na státní pomoc nemají plný nárok ti postižení, kteří mají uzavřenou pojistku, a že pomoc bude krácena o příspěvky ze sbírek? To je tak usmoleně chalupnické, až se nechce věřit, že to někoho může vůbec napadnout. Proč tedy i to málo, co stát dělá dobře, musí ve výsledku vypadat tak blbě?

Doslova do dějin ovšem vstoupí výkon státu předvedený kolem vypovězení ruských diplomatů z Prahy. To je naprosto v dějinách ojedinělý akt vzpřímenosti před Ruskem, vyhazovem se přerušila tradice nahrbenosti, jak ji zahájili ve čtyřicátých letech Edvard Beneš i Jan Masaryk… po osmdesáti letech! Doufejme, že nebude navázána. Ovšem tento nesporný úspěch je bohužel opět zastíněn trapným výstupem Jana Hamáčka, jeho groteskou s odletem do Moskvy a následným nevěrohodným vykrucováním.

Musí to tak být?

Asi ano, trapnost vládní garnitury, i to je součást národní tradice,

Žertík

Skončil dvousvátek a zaslechl jsem žertík na jeho vrub – že jeden den slavíme dva týpky, kteří k nám přivedli flanďáky, a druhý den slavíme týpka, kterého flanďáci upálili.

Tomáš Vodvářka
16. 7. 2026

Stojíme za tebou a odsuzujeme současný lynč tvé vzácné osoby.

Jan Bartoň
16. 7. 2026

Opozice žádala Turkovou hlavu, přidal se Andrej Babiš.

Martin Tůma
16. 7. 2026

Postavte mu sochu, Willis Carrier, vynálezce klimatizace

Petr Kolman
16. 7. 2026

České vysoké školy nesmějí být továrnou na diplomy.

@ StařecNaChmelu
16. 7. 2026

Zazvoním u dveří. Dveře otevřel vodník.

Bohdana Cabalková
16. 7. 2026

Jako selhání autorit označil Evropský soud pro lidská práva smrt romského muže, k níž došlo v roce...

Lidovky.cz, ČTK
16. 7. 2026

Francie a Německo uvedly ve čtvrtek leteckým cvičením poprvé do praxe dříve ohlášenou spolupráci na...

Miloš Balabán
16. 7. 2026

Konec konfliktu v Íránu je zatím v nedohlednu. Příměří mezi Spojenými státy a Íránem fakticky...

Jan Houška
16. 7. 2026

Hermès se pouští do světa haute couture a v lednu 2027 představí svou úplně první kolekci v...

mar Alžběta Marešová
16. 7. 2026

Frenetický úvod, klidný střed a opět velký chaos na závěr. Dvanáctou etapu Tour de France...

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz