23.5.2024 | Svátek má Vladimír


Diskuse k článku

Mraky nad Škodovkou

Ono se to už tušilo delší dobu. Připomenu dohady o tom, že se Superb přestane dělat v Česku, a taky se šeptalo, že Volkswagenu se úspěch Škody moc nelíbí. On ten úspěch v posledních deseti letech je až neuvěřitelný. Před deseti lety byla octavia auto solidní, ale totálně nezábavné. No a pak v roce 2012 nastoupila její třetí generace a dnes patří octavia k nejelegantnějším vozům střední třídy na evropských a nejen evropských silnicích.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Panter 4.8.2020 16:50

A co řekl Bůh na variantu, že civilizovaný národ chtěl vyvraždit sousední civilizovaný národ...?

K. Blahůrek 4.8.2020 16:54

Bůh řekl, že je to hnus.

Stejně jako když jeden necivilizovaný národ druhé národy přestěhoval nebo je nechal úmyslně chcípat hladomorem.

M. Panter 4.8.2020 16:58

Zajisté Bůh myslel i na W. Churchilla a milióny obětí hladomoru, který způsobil...No ať v pekle maj dost briket, že.

K. Blahůrek 4.8.2020 17:00

Bůh myslí na všechny, i na komouše z Karvinska.

M. Panter 4.8.2020 17:04

Bůh ať si myslí na co chce, ale minulost by nám měl neustále pomáhat připomínat.....

K. Blahůrek 4.8.2020 17:08

Ano, zejména ten koncentrák jménem SSSR a miliónové oběti v GULAGu.

M. Panter 4.8.2020 17:19

Kašlete na Asii, vyhrát naši sousedi válku, tak i v gulagu by nám bylo líp....

J. Vobr 4.8.2020 16:54

STRAW MAN !!! ;-O;-O;-O

K. Blahůrek 4.8.2020 16:58

Co máš s tim strávníkem imrvére ?

J. Franke 4.8.2020 16:55

To se taky stává... Němci chtěli zlikvidovat Čechy. Víte, jak by to dopadlo? Z drtivé většiny Čechů by se stali Němci stejně tak, jako drtivá většina Čechů potom volila komunisty.

A volí mi do čela státu ty bývalé dosud!!!

M. Ilsner 4.8.2020 16:58

To píšete tomu komoušovi zcela zbytečně.

M. Panter 4.8.2020 17:02

Hmm, škoda že tehdejší plány německých představitelů nějak nesouzní s vaším názorem... Největší koncentrák říše na pomezí našich hranic by přešel stěží na jiné palivo.Rv

D. Polanský 4.8.2020 17:08

A největší hrůza je, když civilizované národy Francie, Belgie, ČSR atd. se málem bez boje vzdají Hitlerovi. A pak necivilizovaný národ (SSSR), aby to zachraňoval.

P. Staronový 4.8.2020 17:16

SSSR zachraňoval nejdřív spojence Hitlera, civilizovaný svět až potom, v podstatě z donucení.

K. Blahůrek 4.8.2020 17:23

Necivilizovaní barbaři zachraňovali především sami sebe. No a pak chtěli jako správní barbaři řádnou kořist.

Nebo si myslej, Polanský, že když Stalin zdrhal z Moskvy, tak mu ležel na srdci osud nějakejch Poláků nebo Čechoslováků ?

"Soudruzi, musíme osvobodit nejen Sovětský svaz, ale i Prahu ," řekl prý Stalin v gazíku při útěku.

Chachachachachachacha.

J. Matuška 4.8.2020 16:36

NEXT GENERATION EU: BUDOUCNOST PATŘÍ POVALEČŮM – Institut svobody a demokracie

Jana Bobošíková a Hana Lipovská, Institut svobody a demokracie 2. 8. 2020

https://isde.cz/next-generation-eu-budoucnost-patri-povalecum/

S. Lazárek 4.8.2020 16:42

To je pravda, kdyby měli všichni lidi nějakej institut, kdo by pak dělal?:-)

K. Blahůrek 4.8.2020 16:51

Třeba jsou předzvěstí : za 10 let nebudou ve volbách bojovat strany nebo hnutí, ale instituty.

Nejvyšší čas taky založit institut.

Kotas, jdeš se mnou do holportu ?

J. Anděl 4.8.2020 17:13

Budoucnost patří institutům :-)

J. Venc 4.8.2020 16:44

Alarmistky rozezvučely tamtamy, slzičku jsem zamačkl.

Co bychom si bez nich (obzvláště Bobo) počali?

:-)

P. Novák 4.8.2020 16:53

To je jinej článek, než ten, co je tady na Psu, pane aktivisto?

J. Matuška 4.8.2020 17:00

Pane Nováku, máte pravdu, omlouvám se všem. Skleróza se ukazuje, protože jsem si dneska předem pročítal/prohlížel nabídku NP a na ISDe jsem zapomněl nebo přehlédnul... Dávám si závazek...;-)

J. Matuška 4.8.2020 17:02

Pane Nováku, je ale zajímavé, že jste si toho všimnul jenom vy... O čem to svědčí?

J. Franke 4.8.2020 16:56

Stálo by za úvahu, co ty dvě spojuje, když jsou přitom každá úplně jiná...

J. Franke 4.8.2020 16:58

Správně ovšem je: BUDOUCNOST PATŘÍ ALUMINIU - Jára Cimrman, největší Čech.

J. Vobr 4.8.2020 16:33

Je zajímavé, že třeba Martina Navrátilová se nedovolává nějakého "prajdu" ... ona totiž má být na co hrdá !!!

TOŽ TAK ASI !!!

;-O;-D!!

J. Matuška 4.8.2020 16:19

Rok velké krize – č. 25 (rok 2009)

... V tomto roce jsme si také připomínali 20. výročí pádu komunismu a já o tom napsal knihu „Kde začíná zítřek“ (Knižní klub, Praha, 2009). Kniha má čtyři části: předvčerejšek, včerejšek, dnešek, zítřek. Napadlo mne podívat se, zda jsem dnešní civilizační krizi před jedenácti lety předvídal. V její závěrečné kapitole jsem napsal, že „klíčem k zítřku pro mne vždy byly antiutopie Orwella, Huxleyho, Zamjatina a dalších“. Říkal jsem, že sloganem dneška začíná být stále více „global governance“, ale dodával jsem „zítra to bude skutečností“. Zmiňoval jsem, že potlačování států „bude znamenat postdemokracii, která je nedemokracií“. Obával jsem se soudcokracie, neboli toho „jak si soudci (a justice vůbec) uzurpují politickou moc“. Napsal jsem, že nečekám revoluci, ale „pohyb od demokracie k nějaké nové formě nedemokracie, ne-li totality“. Tuto poslední kapitolu jsem končil větou, že „se kyvadlo vrací a nastává restaurace něčeho, co se v prvních polistopadových letech nezdálo možné“. Zdá se, že jsem se zásadně nemýlil.

Tento rok byl také soubojem o ratifikaci Lisabonské smlouvy, kterou jsem si já ze všech evropských prezidentů a premiérů nejdéle zdráhal podepsat. O tom existuje knížka „Prezident republiky k Lisabonské smlouvě“ (nakl. Euromedia, Praha, 2009). Ti, kteří zrovna dnes „vzdychají“ nad přijetím údajně ozdravného plánu pro evropskou ekonomiku na summitu EU, by si tuto knihu měli přečíst. Pochopili by, že bez Lisabonské smlouvy by tento nesmyslný plán vzniknout nemohl. https://www.klaus.cz/clanky/4587

K. Blahůrek 4.8.2020 16:25

Kdo se zdráhá nejdéle, je hrdina.

Jak Dubček v Moskvě.

A pak se rozbrečel.;-(

J. Vobr 4.8.2020 16:25

ZEO-JARDO, netapetuj sem články V.Klause ... kdo chce ,tak si to může přečíst jako já na stránkách Institutu V.Klause. Děkuji.

K. Blahůrek 4.8.2020 16:31

Nekaž mu to, jsou tak s Vencou domluvený.

Hus šířil Viklefovo učení, Jeroným Husovo učení, a Matuška šíří Klausovy bludy.

To je koloběh života.