30.4.2024 | Svátek má Blahoslav


Diskuse k článku

Mračno na obzoru

Za nulového mediálního zájmu prošel návrh Evropské komise přestat do roku 2035 s výrobou automobilů se spalovacím motorem. Je to reakce podobná postoji oněch známých tří opiček, jedna si zakrývá oči, druhá pusu a třetí uši.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Milan 16.7.2021 8:54

Celoplanetární?

R. Toman 16.7.2021 9:04

Já jsem se domníval, že diskutujeme o elektroautech atd. a ekologii, vy do toho zřejmě zahrnujete i hov... Tak pak jo, je to mejdan a divoký, kadí a kadí.

J. Polesny 16.7.2021 8:38

Tedy. Zavíráme;-D

J. Anděl 16.7.2021 8:42

Apokalyptičtí proroci, přesvědčení o naprosté zkaženosti lidstva, tu byli už před tisíci či dvěma tisíci lety.

To si vyříkejte se svými předchůdci, že vám po těch zkušenostech už prostě lidi tak moc nevěří a jdou si svou cestou, jak to jenom jde.

Jistě, je možné, že přitom dojdou do slepé uličky a zdecimují se. Ale nebude to zásluha apokalyptických proroků, kteří jsou už prostě směšní.

J. Polesny 16.7.2021 8:44

Jen Noe stavěl loď.;-D;-D

J. Anděl 16.7.2021 9:07

To je dobrá připomínka.

Loď.

Není úplně jednoduché dneska rozlišit, co je stavění lodi a co panické pobíhání z místa na místo a chystání rituálních lidských obětí.

Mně třeba závazek na naprostou dekarbonizaci do deseti let připadá spíš jako rituální oběť století, ale kdo ví.

I. Kellner 16.7.2021 8:45

Konec světa je blízko, ale každým dnem se vzdaluje.. -)

P. Milan 16.7.2021 8:43

Ano. Soudruzi a soudružky v Bruseli, Berlíně, Paříži, Washingtonu, ... , se horečně o ten konec snaží. Nebo jejich voliči. So geht das.

V. Kuhaj 16.7.2021 8:21

Jak jsem včera ve zprávách (ovšemže na ČT) zaznamenal, kvůli zdražení energií netřeba zoufat. EU peníze přerozdělí, každý stát dostane na ekologii a pro sociálně slabší. Takže z kapes nám vytáhnou prachy na tohle! Co se týká ČR, "sociálně slabší" mají nejvíc služeb a dávek v historii, a ekologismus se mi příčí ze své ideologické, donucovací podstaty.

Za komunistů se říkal vtípek, že zdražení masa a potravin bylo kompenzováno zlevněním lokomotiv. Nějak jsme dovtipkovali.

R. John 16.7.2021 8:24

To nebyl vtípek, ale fakt.... pamatuji se na to dobře... vše zdražili, ale zlevnili lokomotivy, bubny a varhany... lze dohledat v tehdejším tisku....

I. Kellner 16.7.2021 8:28

Dnes to zdraří i s lokomotivama, bubnama a varhanama. Možná činely nechaj nastejno.

R. Toman 16.7.2021 8:31

Nenechají, kovové výrobky zdražují hodně.

R. John 16.7.2021 8:35

Těpic ty netáhlo... sem tě dlouho neviděl.... že si se zase někde povaloval na pláži?... člověk buduje kapitalismus, až z něj pot stříká a panáček se rekreuje... Bureš říkal, že takhle by to dál nešlo...

I. Kellner 16.7.2021 8:39

Pořád přeceňujeme, to chce svůj čas. Všechno jste poyebali, nestačíme vypisovat nové cenovky.

V. Kuhaj 16.7.2021 8:28

;-D

L. Beneš 16.7.2021 8:28

Dnes vám zase nabízejí levnější barevné televizory, ale za půllitr plzeňského Prazdroje po mně chtěli včera ve "středostavovské" restauraci 58 korun.

V. Mokrý 16.7.2021 8:34

No, vždyť ty televizory jsou jenom na 1použití/neopravitelné a k tomu směřují i elektromobily.

R. Toman 16.7.2021 8:43

S manželkou říkáme, že dnes je"doba kusová". Většinu elektroniky apod. kupujeme v Datartu, dobré služby. A připlácíme si na prodlouženou záruku. Když nám ten výrobek přestane fungovat v té prodloužené záruce, tak přijedou hoši z Datartu, nainstalují nám nový a ten starý odvezou někam na skládku. Už se nám to stalo několikrát, s TV, DVD, tiskárnou. Nikdo nic neopravuje. Opravdu ekologický přístup.

P. Milan 16.7.2021 8:51

EU se nedávno vybláznila, že vše má být opravitelné.

https://www.denik.cz/staty-eu/europarlament-opravitelne-vyrobky-20201203.html

Myšlenka sama o sobě je dobrá, ale neproveditelná. Znamená to sice mírné zdražení výrobků, ale problém je v ceně práce a jejím zdanění. Oprava odborníkem je tak drahá, že se ve většině případů nevyplatí.

R. Toman 16.7.2021 9:00

O té "iniciativě" EU vím, ten váš závěr je bohužel pravdivý.

R. John 16.7.2021 8:40

To jste na tom ještě skvěle... já za pulitr obarvené vody na červeno s trohou bublinek dám někde 35 korun jen to fikne.... inflace je swiňa....

J. Anděl 16.7.2021 8:45

Ještě tam máš glukózový sirup, kyselinu citrónovou a přírodně identické aroma :-)

R. John 16.7.2021 8:51

Mistrovský kousek moderní chemie ... to víš, vylepšuje se receptura chemičky Herman Goring werke... jsme už dál... :-)

P. Milan 16.7.2021 8:47

Přerozdělování, fondy - nehospodárnost, korupce.

L. Beneš 16.7.2021 8:19

Nejen vlády jednotlivých zemí v EU, i vedoucí špičky této organizace se "nějak" střídají a jistě budou rády užívat benefitů z těchto funkcí vyplývajících i nadále. Nyní však všichni, kdo nejsou slepí, vidí následky rozmarů počasí, které řádily nejen na jižní Moravě, ale nejnověji také na západě Německa, v Rakousku či v Belgii. Dopady na hospodářství nejen takto postižených států lze srovnat jen se škodami způsobenými válečnými událostmi. Obzvláště v tom tak zeleném Německu. Jejich odstraňování přinutí politické špičky k revizi bláznivého tempa zavádění projektů, jako je totální elektromobilita, protože peníze budou zapotřebí na odstranění právě těchto škod. Takže klid a nohy do ledu.

P. Černý 16.7.2021 8:17

Jak si mám vyložit slova o nenávistné ideologicky motivované kampaní proti jaderné energetice?

Která ideologie se oficiálně vymezuje proti jaderným technologiím?

Není to jako u nás s těmi Vrbeticemi, kdy jsme evidentně rozjeli zcela nepodloženou aféru, která mimo jiné s největší pravděpodobností zhatila šanci na dostavbu JE Dukovany?

Nezaměňujeme ideologii za něco zcela jiného? Například za korupci, vydíratelnost nebo dokonce nepokryté kolaborantství některých politiků?

S. Lazárek 16.7.2021 8:19

Koudelka tvrdí, že jí podloženou má, o vaší investigaci BIS zjevně nic neví.

P. Černý 16.7.2021 8:23

Co se mě týče, budu samozřejmě rád, pokud to tak zůstane.

Otázka, zda ještě někoho zajímá, co tvrdí pan Koudelka, se ovšem nabízí i bez mého přičinění.

S. Lazárek 16.7.2021 8:27

Pokud si můžu vybrat mezi tím, co o Vrběticích píšete vy nebo jiní zdejší více či méně zábavní rusomrdi, zůstal bych u toho Koudelky. Vy to máte zjevně jinak, ale tak to holt na světě chodí.

R. Rampas 16.7.2021 8:36

Když se řídíte výběrem a ne fakty... :-)