28.9.2020 | Den české státnosti


Diskuse k článku

Mloci ve Chvaleticích

Pamatujete na Čapkovu Válku s mloky, jak úplně na konci mlok vystrčí na pana Povondru hlavu z vody? Už je to tady. Proticivilizační zběsilost zaplavuje západní Evropu a nedělejme si iluzi, že zůstaneme stranou.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
S. Sidlichovsky 7.7.2019 23:31

Re: To jejich rudí bratři Piráti nerozdýchají... Dzp.

No o tom, že ty účetní knihy byly "uvařené" (za pomoci světových bank) věděli v EU všichni - tam to začalo.. (Viz třeba dopisy německé ambásady v Aténách Bundesbance.

Ale rozšíření gangu o další zemi dostalo přednost.

Jinak o nesmyslnosti celé terapie píše docela dobře doc. Švihlíková v knize Řecká tragedie - spoluautor dr. Tsivos). Za tu terapii se dnes stydí většina ekonomů IMF, čtěte např. Ashoka Mody nebo zprávu nezávislého teamu IMF ekonomů. Pí Lagarde zachraňovala francouzské a německé banky, o Řecko jí vůbec nešlo.

J. Havelka 7.7.2019 23:03

Re: Kompozitivní ezoterická gnostická pavěda.

Ještě k tomu za ekonomii, ne za chiméry...

J. Havelka 7.7.2019 22:58

Re: Stanjura dostal úpal,

Čermák ne, ten blbne i v zimě.

V. Fenzel 7.7.2019 22:33

Re: Už chrní...

Chvála Hospodinu!

R. Neveselý 7.7.2019 22:24

Už chrní...

.

V. Čermák 7.7.2019 22:17

Stanjura dostal úpal,

nebo spíš úkol od Fialy napsat něco z programu ODS. Prý byl Sobotka silnější premiér než Babiš. Hm, asi proto, že v roli loutky neohroženě Bojoval nejen proti Babišovi, ale i proti Zemanovi. No on ten silák i krátce Vítězil, ale pak ten propad ze 30-ti na 7%. No, už vidím, jak ho na radu Stanjury hned bude Babiš napodobovat...

https://www.novinky.cz/domaci/509760-sobotka-byl-silnejsi-premier-nez-babis-prohlasil-stanjura.html

V. Čermák 7.7.2019 22:03

Re: Lenka Zlámalová:

A na vodítku má Kapitalistu, jinak Čistého příjemce Babišových Koblich a Sociallistických výdobytků....

R. John 7.7.2019 22:01

Nazdar nedouci...

...Kajan to nějak fláká, to vaše vzdělávání...asi ho požádám, ať trošku přidá ve výuce...pořádnou halucinogení pastovačku a ́t rozjede, jak svazarmovskej vozík...tady to bude svištět pade na pade.....čas má... nikam nechodí, ani na záchod, co má ty nové pleny, tak se holt bude muset obětovat své vědě... pro vás to dělá miliardi..snad to s ním doma ještě vydrží a nevodvezou ho do šaškesu, to by byla rána vědě a velká škoda pro lidstvo...

J. Franke 7.7.2019 21:53

Re: Kompozitivní ezoterická gnostická pavěda.

Jsou! Stejně tak jako ti, co Einsteinovi udělili Nobelovku za fotoelektrický jev, protože nepobrali teorii relativity, která fotoefekt řádově překonává...

Ten Váš Hayek ovšem obdržel jen cenu Švédské národní banky, která se s Nobelovkou nedá srovnávat.

K. Janyška 7.7.2019 21:29

Re: Kompozitivní ezoterická gnostická pavěda.

Ano ? Tož to jsou ale blbci ti udělovači ekonomických nobelovek, že ji dali největšímu mysliteli lidské historie F.A.Hayekovi... Dzp.

K. Janyška 7.7.2019 21:27

Re: Proč jsou všude tak hloupí lidé, jako vy tady ?

Rudočerný úchyle, kolik se vejde do kostela kostelních myší do jedné brázdy ? Dzp.

K. Janyška 7.7.2019 21:26

Lenka Zlámalová:

https://echo24.cz/a/SYCV7/jak-zachranit-seniory-pred-babisem

R. Neveselý 7.7.2019 21:24

Re: Proč jsou všude tak hloupí lidé, jako vy tady ?

Příživníku, kolik má ostropestřec nedomykavý zubů?

V. M. 7.7.2019 21:24

Kompozitivní ezoterická gnostická pavěda.

dzn.

K. Janyška 7.7.2019 21:19

Re: Karle. Tys to dlouho držel, co? :-):-):-)

Myslíte podle vašeho vzoru a zkušeností ? Dzp.

K. Janyška 7.7.2019 21:10

Re: Proč jsou všude tak hloupí lidé, jako vy tady ?

Živím, tak musím i učit. Je to moje poslání. Je možné v poměru 50 na 50 však, že to tak s námi koulí Bůh nebo co, či kdo. V tom případě to však je jeho nástroj... Dzp.

P. Vandas 7.7.2019 20:52

Re: Proč jsou všude tak hloupí lidé, jako vy tady ?

Po tom nepátrej! Neživíš, tak nepřepínej! :-):-):-)

K. Janyška 7.7.2019 20:51

Re: Albert Einstein: Proč socialismus ?

Není a ani být nemůže. Proto ty miliony mrtvých tam, kde se o něho pokusili. SSSR a Hitlerovo Německo... Dzp.

K. Janyška 7.7.2019 20:50

Proč jsou všude tak hloupí lidé, jako vy tady ?

Protože neznají kompozitivní teorii, tedy vždy nejvýše možné vědění lidstva a to jen a jen na vědecké bázi. Okultní a náboženské ohledy v ní nejsou povoleny... Dzp.

S. Lazárek 7.7.2019 20:48

Re: lekce

Nejsem často racionální, jsem Váha, mám to prostě jinak....:-)

P. Vandas 7.7.2019 20:44

Re: Karle. Tys to dlouho držel, co? :-):-):-)

Ještě jednou si prdne do trenek a bude mít dost. :-):-):-)

J. Vobr 7.7.2019 20:41

REVEREND JANYŠKA SI PŘIPRAVIL VEČERNÍ KÁZÁNÍ

:-)))

J. Venc 7.7.2019 20:40

Re: Karle. Tys to dlouho držel, co? :-):-):-)

A skoro celá stránka. A to jsem akorát nakoukl a už zase raději jdu.

:-)

M. Prokop 7.7.2019 20:39

Re: lekce

Stejný pocit.

J. Venc 7.7.2019 20:39

Re: To jejich rudí bratři Piráti nerozdýchají... Dzp.

"Kus viny"? Nejapný pokus o eufemismus.

Snad celá vina, ne? Špatné řešení špatné situace už přišlo ex post.

:-)

P. Vandas 7.7.2019 20:38

Karle. Tys to dlouho držel, co? :-):-):-)

Už je ti líp? :-):-):-)

M. Prokop 7.7.2019 20:38

Re: lekce

Šikovnej je. "Pusťte nás na ně" je nějaký program? Mně obvykle zajímá CO a JAK. U Pirátů nevím ani jedno.

K. Janyška 7.7.2019 20:38

Re: K ČEMU JE DOBRÉ VĚDĚNÍ O SKUTEČNÉ PODSTATĚ LIDSKÉHO SVĚTA,

Kompozitivní teorie, tato nejsložiitější vědecká materie ze všech, nám odpověď dává, a stále přesněji. Jeji výuka však není možná, neboť náboženské a politické předsudky tomu zatím brání a nejsou tedy ani učitelé, kteří by tuto složitou koncepci zvládali. Kandidát na post prezidenta České republiky, bývalý předseda Akademie věd Drahoš, je toho důkazem. Ani slovem se o tomto neodstranitelném fenoménu vesmíru a tedy i lidského světa nezmínil.

Doufejmě všichni, že jednou učitelé budou. Situace dnes nepoučeného lidstva kompozitivní teorií se tak rapidně zlepší. O tom není pochyb. Až rozdíl mezi tím, jak lidský svět funguje ve skutečnosti a mezi tím co si lidé o tom myslí naroste do kritických rozměrů. Snad tu hroznou srážku přežijeme... Dzp.

K. Janyška 7.7.2019 20:37

Re: K ČEMU JE DOBRÉ VĚDĚNÍ O SKUTEČNÉ PODSTATĚ LIDSKÉHO SVĚTA,

Zejména se však zabývá řídící strukturou, a jiná není možná a nikdy nebyla, spontánním řádem civilizovaných a celého lidského světa. To je podstata a jediná možnost přežití lidstva a nelze ji zorganizovat. Je také jedinou možností, jak mohou jednotlivci a jejich organizace, sledovat nekonečný počet cílů a účelů svých jednání tak, aby nenaráželi do ostatních. Souběžně tato struktura vyvinula skrze interakci jednotlivců pravidla chování, která se stala obsahem souběžně se vyvíjející lidské mysli. Tedy spontánní řád lidského světa, tedy lidský svět, řídí nás, ne my jeho. Kdykoliv se pokusíme to zvrátit, a nepůjde to nikdy, přivoláme si na sebe katastrofu.

Tedy důvod existence kompozitivní teorie je, aby lidstvo vyvedla z toho strašného omylu, Myslí si, že je už tak chytré, že si může dělat co chce a že může řídit lidský svět. Nejde to a nikdy to nepůjde.

Lidská mysl je totiž vnitřní součástí tohoto supermechanismu, je složena z jeho pravidel chování a nemá žádnou možnost se dostat mimo něho a organizovat ho. Strašných příkladů takovéto nemožnosti je dost a dost, zejména v novodobých dějinách - SSSR a jeho světová socialistická soustava. Lidé však nevědí proč to dělají a nevědí ani proč jich u toho vždy tolik zahyne. Věčným pokusům zorganizovat nezorganizovatelné, tedy spontánní řád světa, tedy lidský svět sám, říkáme socialismus. Má nespočet podob. V poslední době například zejména rudočernými socialisty řízenou Evropskou unii.

K. Janyška 7.7.2019 20:37

Re: K ČEMU JE DOBRÉ VĚDĚNÍ O SKUTEČNÉ PODSTATĚ LIDSKÉHO SVĚTA,

V první řadě berou vědci do úvahy, samozřejmě za využití všech poznatků věd přírodních to, odkud se člověk biologicky vzal a jaké jsou jeho první jakési předlidské, pololidské a časem už lidské kroky na Zemi a jeho chování, které si už dovedeme představit a které umíme uchopit inteligenčním instrumentáriem našich myslí. Lidé svoji pouť vesmírem a po zemském povrchu začali ve smečkách a kmenech o velikosti zhruba 50 jedinců a žili v kmenové společnosti se vším všudy, drženi pohromadě altruismem a pudem sebezáchovy, tedy neosobními, genetickými a doslova přírodními principy, shodnými s ostatními druhy.

Kompozitivní teorie se však nezabývá genetickými a biologickými základy lidstva, ty si kdykoliv vypůjčí od věd přírodních, lépe řečeno, zahrne je v případě potřeby a jejich trvalé platnosti do výkladu, nýbrž kulturní evolucí a spontánnímí, tedy neosobními silami, které ji vyprovokovaly a vyprodukovaly. Zabývá se vznikem inteligence, rozumu, mentální výbavou člověka a zejména mezemi a mantinely, které nám souběžná souhra spontánních sil, které nás stvořily a dále nekonečně dotvářejí stran obsahu a výbavy našich myslí, doslova diktuje a klade.

Zabývá se tedy zejména objevem obchodu, coby základním hybatelem kulturního vývoje, neboť to on a důsledky z něho přinesl civilizaci, tedy přeměnu divocha v civilizovaného člověka a tento proces vyšší a vyšší subjektivizace a individializace jednotlivců probíhá stálem a je nekonečný.