18.5.2024 | Svátek má Nataša


Diskuse k článku

Méně peněz z EU

Evropská komise předložila návrh na dlouhodobý rozpočet EU na roky 2021 až 2027, tedy z dnešního pohledu na osm let dopředu. Kde ty vody za osm let budou…

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Jurax 3.5.2018 20:28

Re: K poslední větě

"Pouhá" spolupráce států by samozřejmě byla lepší ... jenže k tomu by už nebylo třeba EU, ta by zanikla a nebylo by tudíž třeba diskutovat nad jakoukoliv, i autentickou, demokracii v ní.

K. Berka 3.5.2018 17:53

To jsou mi novoty

Žalobce zrušil trestní stíhání Faltýnka! (Novinky)

To je podobný čin, jako toho žalobce z Jihlavy (Salichov), že když jde o stát, tak musí jít právo stranou!

M. Prokop 3.5.2018 18:22

Re: To jsou mi novoty

Jo.

Jinak už by Bureš dávno seděl.

V. Čermák 3.5.2018 18:36

Re: To jsou mi novoty

A za co?

M. Prokop 3.5.2018 18:55

Re: To jsou mi novoty

Peníze na Agrofert, korunové dluhopisy (ne že, ale za co), Čápák, ...

J. Jurax 3.5.2018 18:37

Re: To jsou mi novoty

Nebo neseděl ... jednak si k soudu nechodíte pro spravedlnost, ale pro rozsudek, jednak i soud přesto může soudit spravedlivě ...

A hlavně by měl soudit rychle, protože rychlost justice by v této kauze pohodlně zahanbil i hodně lenivý hlemýžď.

Netroufám si posoudit, kdo víc tlačí, ovlivňuje a případně platí, aby se to táhlo - jestli Bureš z obavy, aby ho neodsoudili, nebo ti, kdož kauzu přivedli na svět a jeho političtí protivníci z obavy, aby ho neosvobodili.

Taky to může být jenom šlendrián - ale tomu moc pravděpodobnosti nedávám.

J. Jurax 3.5.2018 18:31

Re: To jsou mi novoty

No jo, to je těžké - buď jde jaksi o zájem státu nebo ho není za co stíhat. Můžete si vybrat.

V. Novák 3.5.2018 18:40

Re: To jsou mi novoty

Salichov ten případ dostl, protože soud konstaoval, že olomoucký státní zástupec porušil zákon v Čunkův neprospěch. Salichovovi pak nezbylo nic než se tím řídit. Tedy zbylo - ale uříz by si ještě větší ostudu.

A. Trick 3.5.2018 19:21

Re: To jsou mi novoty

A není to předčasné? Do dalších voleb je ještě daleko.

I. Kellner 3.5.2018 17:28

Gen "Prcek" Pavel má pravdu o té hybridní vojně

Něco takového, jako je Jakub "Dupka" Janda nám přeci nemohl poslat Brusel..?! -)

M. Prokop 3.5.2018 17:36

Re: Gen "Prcek" Pavel má pravdu o té hybridní vojně

Trefil se, koukám.

M. Berka 3.5.2018 17:41

Re: Gen "Prcek" Pavel má pravdu o té hybridní vojně

Ne, domácí kolaborant je vždy o kousek aktivnější než jeho loutkovodič... I za Ruské normalizace to tu fungovalo stejně... Přisluhovači byli o kousek aktivnější...

M. Prokop 3.5.2018 18:22

Re: Gen "Prcek" Pavel má pravdu o té hybridní vojně

Jo, aktivní jste dost, i váš jmenovec.

M. Berka 3.5.2018 18:36

Re: Gen "Prcek" Pavel má pravdu o té hybridní vojně

Vašich aktivit ovšem zdaleka nedosahuji... :D

M. Prokop 3.5.2018 18:52

Re: Gen "Prcek" Pavel má pravdu o té hybridní vojně

Jenže já s nikým nekolaboruji, což bych si o vás tvrdit nedovolil.

I. Kellner 3.5.2018 18:30

Re: Gen "Prcek" Pavel má pravdu o té hybridní vojně

Přesně.

V. Novák 3.5.2018 17:13

Německo se nehodlá zrovna přetrhnout v investování

najmě pak do armády: https://www.lidovky.cz/machacek-nemecko-chce-mene-investovat-a-zbrojit-fr5-/monitor-jana-machacka.aspx?c=A180503_123821_monitor-jana-machacka_pev

Pozoruhodný je Macháčkův postřeh, že Německo přes všechna bití se v hruď ohledně Pařížské dohody ji nemíní plnit o nic více, než Trumpoovy USA - omezí financování, omezuje JE a horlivě buduje uhelné a plynové - ale žvaní o ní pěkně.

BTW - orientace na plynové elektrárny vysvětluje německou zaťatost ohledně NS2 - sankce jsou sankce a kecy jsou kecy - ale prachy a láce ruského plynu hovoří. Ještě klika, že ČR je na pokračování NS2, že nepadá z lopaty jako Polsko nebo Slovensko - natož Ukrajina.

BTW2 - Gazprom právě oznámil dokončení pokládky podmořské části první větve Turkish Streamu, druhá větev se pokládá a má být hotová příští rok. Ale Bulhaři, jimž EU vyměnila názory, nebudou inkasovat, ale platit za tranzit Turecku. A pozemní plynovody bude muset zainvestovat EU sama, Gazprom nemíní opět naletět.

I. Kellner 3.5.2018 17:21

Re: Německo se nehodlá zrovna přetrhnout v investování

Taková to schizofrenní postavení ČR. Dostavba NS2 nám vysloveně hraje do karet, stáváme se tranzitní zemí (jinak by pookládka Gazelly neměla smysl), a přitom se musí vypouštět ta moudra o "ukrajinské a celoevropské energetické bezpečnosti".

Poslední překážka je povolení Švédska o poskytnutí teritoriálních vod. Těžko si dokážeme představit ten urputný oboustranný lobbying ve Stockholmu..-)

V. Novák 3.5.2018 17:28

Re: Německo se nehodlá zrovna přetrhnout v investování

Švédům se bude poněkud obtížně zdůvodňovat proč povolen neudělit, když NS povolili dávno.

Navzdory hejnům prdcích sleďů vydávaných za ruské ponorky ve švédských vodách. A jednu z r. 1916, zvanou Sum, o níž Lazárek pábil, že je nedávno ztracená, neb on to ví a rusákům nevěří...

M. Berka 3.5.2018 17:36

Re: Německo se nehodlá zrovna přetrhnout v investování

Ve Švédsku už Švéd nic neřeší, tam je to na pro Tureckém islamistovi... :D :D :D :D :D

V. Novák 3.5.2018 17:45

Re: Německo se nehodlá zrovna přetrhnout v investování

Čerstvá informace - Německo zahájilo výstavbu přejímací stanice Nord Stream 2 v Lubminu nedaleko Greifswaldu.

D. Švik 3.5.2018 16:34

Gen. Pavel

a jeho obvyklá kupička hnoje...

H. Omar 3.5.2018 16:56

Nula Švik

a jeho obvyklý plivanec.

M. Prokop 3.5.2018 17:00

Re: Gen. Pavel

Jo, o té mluvil.

I. Kellner 3.5.2018 17:10

Re: Gen. Pavel

Naše armáda se vždy honosila skvělými politruky s vynikajícími školami..-)

S. Lazárek 3.5.2018 17:29

Re: Gen. Pavel

Kde jste sloužil?

I. Kellner 3.5.2018 17:36

Re: Gen. Pavel

Zrovna ve chvíli, kdy gen. Pavel promoval v Moskvě, jsem si vyběhával modrou knížku..

Sloužíme vlasti!

S. Lazárek 3.5.2018 17:49

Re: Gen. Pavel

Tak proto o ní tolik víte. Klasika.

I. Kellner 3.5.2018 18:00

Re: Gen. Pavel

To je fakt. Když kámoši hovořili o svých zážitcích z vojny, nebo u Tankového praporu jsem si vždy zacpal uši.

S. Lazárek 3.5.2018 18:21

Re: Gen. Pavel

Asi jen na oko, páč když Vás tu tak čtu, měl bych pomalu pocit, že jste cvičil paragány v Chrudimi.