1.6.2024 | Svátek má Laura


Diskuse k článku

Meč na stole

Smysl pondělního jednání V4 a přizvané Makedonie a Bulharska popsal v Romeovi a Julii Shakespearův Mercutio svou charakteristikou muže, který přijde do krčmy, hodí meč na stůl a zvolá: „Dej bůh, abych tě nepotřeboval.“

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
O. Kadlec 16.2.2016 12:05

Re: Všiml jsem si,

Kde bych vzal praktický řešení migrační vlny!

Nepředstírejte tady prosím nikdo, že ho máte. Je to směšné. Kdybych ho měl, už bych byl ve vládě, a na má slova by dávalo pozor celé Německo.

Narozdíl od většiny lidí ale dokážu zvažovat skutečný stav věcí a vyřazovat nesmyslné nápady. I obyčejný člověk, který nemá řešení světových problémů na stole, může volit dobré a zavrhovat zlo. Musí ale mít pokoru před SKUTEČNOSTÍ.

A skutečností je v tomto případě údajně (OSN) 60 milionů uprchlíků.

A tady končí realita a začíná můj názor: Jen malý zlomek tohoto obrovského množství se může dostat až do Evropy, ale před tímto problémem Evropa neuteče. Nezastaví tu sílu, ani kdyby se posrala, ničím. Musí to řešit. Nebo bude zle - s Evropou.

P. Lepew 16.2.2016 12:08

Re: Všiml jsem si,

Takže Váš pohled je, že migrace je nevyhnutelná a každý kdo se do Evropy dostane má být nějakým způsobem co nejlépe integrován (aby se zabránilo problémům)?

O. Kadlec 16.2.2016 12:20

Re: Všiml jsem si,

Zjednodušeně řečeno. Kromě toho by bylo vhodné umožnit co nejvíce lidem, pokud chtějí, dostat se někam za oceán - fungovalo to po válce.

Hlavní problémy jsou totiž mimo Evropu. A ty buď někdo zvládne nebo ne, to já nevím.

Ale: před rokem jsem tu napsal, že Evropa nemůže ty vlny zastavit, může je jen ovládnout. Na to potřebuje vyčlenit finanční a lidské zdroje na evropskou úroveň a nadat je kompetencemi a autoritou. Evropská organizace pro uprchlíky, spojená se silami NATO.

Ale konkrétně tady na Psu se toho dost lidí hrozí. Dávají přednost drátům a kulometům a zbytek světa ať se třeba propadne. Jsou to blbci z hospody, dnes tedy virtuální.

P. Lepew 16.2.2016 12:24

Re: Všiml jsem si,

Díky za reakci. Jste první sluníčkář, který alespoň férově napíše jak to vidí.

Můžete mít pravdu. Ale nevím jestli ty ploty jednoduše nedémonizujete -- stejně tu vlnu budete muset k tomu ovládnutí někde zsatvit a začít řídit (identifikace, ubytování, rozdělení mezi jednoltivé státy). Jak to chcete udělat bez nějakého plotu?

O. Kadlec 16.2.2016 12:29

Re: Všiml jsem si,

Plot může mít jen jeden účel: nasměruje ty lidi kousek dál, jiným směrem. Předvedli to maďaři. Je mrtvý! Nic nedokáže. Jako děti jme to trénovali na pláži, kde jsme si dělali z písku hráze a rybníčky. Jinak se to dá pochopit i v hodinách fyziky, ale na pláži je to názornější.

Ve středozemním moři nejde o plot, ale o lodě, lodě se pohybují, jednají, a na nich jsou lidé, kteří se nějak rozhodují. Jednou z jejich funkcí je zachraňovat trosečníky.

P. Lepew 16.2.2016 12:32

Re: Všiml jsem si,

Takže prostě nevěříte že jde efektivně ochránit žádnou hranici? Nebavím se o 100% ale třeba 80% z nich by se mohlo zastavit, nechat zaregistrovat a vyčkat na rozhodnutí o svém osudu (což je v podstatě celá myšlenka těch oslavovaných hotspotů)

S. Donát 16.2.2016 11:33

Re: Všiml jsem si,

Zátarasy nestačí, je potřeba je také v případě potřeby ubránit. Ale s komunistama to nic společného nemá, narozdíl od nich nechceme bránit lidem v odchodu, ale v živelném a nekontrolovatelném příchodu.

M. Berka 16.2.2016 12:04

Re: Všiml jsem si,

Ano, odchodu z vlastního domu a zahrady nikomu nebráníte, ale proti nezvaným příchozím mate plot a zámek na dveřích. Jak jednoduché a přesto to někteří nejsou schopni pochopit...

I. Břízová 16.2.2016 11:34

Re: Všiml jsem si,

A vy jste se přizpůsobil čemu pane Kadleci? Nebo, že by to přizpůsobení platilo jen pro otce a dědy?

O. Kadlec 16.2.2016 12:07

Re: Všiml jsem si,

Ne, to platilo i pro moje vrstevníky. Já jsem se nepřizpůsoboval, kterýmžto pádem jsem se od dětství lišil. Dodnes.

P. Hofman 16.2.2016 11:36

Re: Všiml jsem si,

Souhlas. Je to v lidské povaze konkrétních jedinců. Strach a systém tomu jenom umožní vylézt na povrch a smrdět.

K. Drobková 16.2.2016 11:47

Re: Všiml jsem si,

Je zábavné sledovat s jakou intenzitou potrefené husy kejhají. Dokonce zapomenou na všechny své tak často proklamované vlastnosti jako je nenadávání .........

P. Lepew 16.2.2016 11:50

Re: Všiml jsem si,

A to Vaše řešení? Řešení pana Kadlece? Hofmanovo?

Zastavíme někde tu vlnu? Budeme migranty nějak identifikovat? Nebo je necháme jít kam chtějí v jakémoliv množství pokud se rozhodnou?

Vážně by mne to zajímalo.

J. Vobr 16.2.2016 11:54

NENAPADEJTE SLUŠNOU DISKUTÉRKU,hovado!!!

:-)))

:-)))

P. Lepew 16.2.2016 12:00

Re: NENAPADEJTE SLUŠNOU DISKUTÉRKU,hovado!!!

Já si to vážně chci poslechnout. Když o tom přemýšlím, tak jsem totiž žádný návrh řešení z této strany ještě neslyšel. Jenom konstatace že navrhované je špatné.

Třeba nás překvapí.. Třeba nějaké elegantní sluníčkové řešení je.

J. Vobr 16.2.2016 12:07

NEVYVOLÁVEJTE NENÁVIST !!!

!!!

:-)))))

H. Balzám 16.2.2016 12:09

Re: NENAPADEJTE SLUŠNOU DISKUTÉRKU,hovado!!!

Musíte brát v potaz, že jste se zrovna zeptal tří profesionálních lhářů, takže to, co vám řeknou, musíte obrátit v pravý opak! :-)

P. Lepew 16.2.2016 12:10

Re: NENAPADEJTE SLUŠNOU DISKUTÉRKU,hovado!!!

Já budu rád za každou odpověď :).

Prostě bych chtěl slyšet jak to vidí.

I postoj "kdokoliv přijde musí být integrován" je legitimní, ale rád bych ho jasně slyšel.

A. Trick 16.2.2016 11:58

Re: Všiml jsem si,

Relevantní odpovědi se nedočkáte. Oni jsou schopni pouze vykřikovat hesla, mentorovat. Nejraději se věnují "nástěnkám". S nástěnkami se jak známo diskutovat nedá.

P. Lepew 16.2.2016 12:02

Re: Všiml jsem si,

Myslím si to, ale třeba se mýlím.

Ono už samotné osvětlení pozice našich sluníčkářů by bylo velmi postitivní.

A myslím pouze paní Drobkovou, ta by nějakou mylenku mít ohla, možná i Kadlec.

A. Trick 16.2.2016 11:53

Re: Všiml jsem si,

Tak kolik muslimů dle Vašeho názoru by se mělo nakvartýrovat do Kotlinky?

P. Hofman 16.2.2016 11:55

Re: Všiml jsem si,

Pan Kadlec to napsal přesně - komunismus tomu jenom napomohl, ale tu špínu ti lidé museli (musí) mít sami v době.

M. Varadinková 16.2.2016 11:38

Re: Všiml jsem si,

Komunistické je především Vaše myšlení, Kadleci. Jestli jste to podědil, nebo se za Vás dnes Vaši rodiče naopak musí stydět, to je vedlejší. Jasně to z Vás vyhřezlo ve chvíli, kdy jste před nedávnem napsal, že je potřeba tu vaši vítačskou ideologii lidem nacpat do hlav silou. Nic dalšího už psát nemusíte, jste totiž profláknutý více ne dostatečně!

O. Uživatel 16.2.2016 11:41

Uživatel požádal o vymazání
R. Tesařík 16.2.2016 11:46

Re: Všiml jsem si,

Komunismus je nebezpečný blábol, který generuje právě ony parchanty...Nic víc

O. Kadlec 16.2.2016 12:08

Re: Všiml jsem si,

Je, ale není to jediný možný blábol, jak bohužel vidíme dnes i v ulicích, na internetu pak dennodenně.

V. Novák 16.2.2016 12:15

Všiml jste si taky, že ta hraniční zátarasy

mají být uzavřeny zejména jedním směrem - tedy nevpouštět nechtěné "hosty" dovnitř a kromě toho v nich mají být pro občany schengenu propustná vrátka?

Kdo nechápe rozdíl mezi dveřmí s "koulí" na vnější straně a na vnitřní straně, zasouží, aby se mu té kliky na vnitřní straně dostalo. Takové dveře bývají v base.

Nebo v blázinci...

J. Vobr 16.2.2016 11:14

JANYŠKA JE DAŇ ZA DEMOKRACII !!!

Tu-ááá.

Tu-ááá.

K. Janyška 16.2.2016 11:17

Re: JANYŠKA JE DAŇ ZA DEMOKRACII !!!

A vy trest komunistů za převrat... Dzp.

J. Vobr 16.2.2016 11:22

OPILCŮV SYNKU

... o jakém převratu hovoříš ???

V.Havel byl zvolen komunistickým parlamentem na základě dohody!!!

Předsedou vlády byl člen ÚV KSČ M.Čalfa !!!

JAKÝ PŘEVRAT ???