3.6.2024 | Svátek má Tamara


Diskuse k článku

Meč na stole

Smysl pondělního jednání V4 a přizvané Makedonie a Bulharska popsal v Romeovi a Julii Shakespearův Mercutio svou charakteristikou muže, který přijde do krčmy, hodí meč na stůl a zvolá: „Dej bůh, abych tě nepotřeboval.“

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Vandas 16.2.2016 16:06

Re: TOP 09 ostrouhá?

Pražáci jsou opravdu rozumu mdlého, neb to si tam zvolili za mix. to celý zbytek republiky nedokázal. Zejména bych rád viděl ony pražáky, kteří si zvolili Che Stropnického. :-):-):-)

O. Uživatel 16.2.2016 16:10

Uživatel požádal o vymazání
R. Veselý 16.2.2016 16:14

Re: TOP 09 ostrouhá?

A aj ... "ony pražáky" ... snad "ty Pražany", nééééé ?? :-))

P. Vandas 16.2.2016 16:17

Re: TOP 09 ostrouhá?

Jsou prostě výkvětem toho, co má tato země k dispozici. :-):-):-)

O. Uživatel 16.2.2016 16:19

Uživatel požádal o vymazání
P. Vandas 16.2.2016 16:22

Re: TOP 09 ostrouhá?

Dokonce i Ostravaky, Hanoiaky a Vrbeňaky. :-):-):-)

M. Franková 16.2.2016 16:23

Re: TOP 09 ostrouhá?

Moravané, kteří makaj na líné Pražáky, v Praze nevolí.-)) Neb mají v naprosté většině trvalé bydliště na Moravě.

O. Uživatel 16.2.2016 16:26

Uživatel požádal o vymazání
P. Vandas 16.2.2016 16:28

Re: TOP 09 ostrouhá?

Neviděl bych za tím volebním patem, ani tak původ, ale spíše největší konvcentraci neziskových zelených pijavic na světě na čtvereční kilometr. :-):-):-)

O. Uživatel 16.2.2016 16:30

Uživatel požádal o vymazání
P. Vaňura 16.2.2016 15:18

V podstatě by stačilo před rokem vyslat letku L-159,

které by ještě na širém moři potápěly lodě s vetřelci z Afriky. Pak by dnes ŽÁDNÝ PROBLÉM NEEXISTOVAL!

Vše je výsledkem ZRADY ze strany Řecka, Itálie a Německa.

K. Berka 16.2.2016 15:50

Re: V podstatě by stačilo před rokem vyslat letku L-159,

Stačilo nezavraždit Plukovníka v Libyi, měl dohodu s Berlusconim, že z pobřeží nepustí ani jednu loď s připrchlíky a slib plnil. Teď se naplňuje jeho předpověď : "...když mne zabijete, tak Evropa zčerná"!

F. Doušek 16.2.2016 15:58

Re: V podstatě by stačilo před rokem vyslat letku L-159,

Sami si ho zabili. Nebo ne?

V. Novák 16.2.2016 16:01

Re: V podstatě by stačilo před rokem vyslat letku L-159,

S obrovskou dopomocí našich NATOvských spojenců.

Američamům se odvděčili na ambassadoru Stevensovi, Evropě pouštěním uprchlíků. Zatím - dokud tam IS dostatečně nezesílil...

K. Berka 16.2.2016 16:03

Re: V podstatě by stačilo před rokem vyslat letku L-159,

A v Benghází vlaje černá vlajka Al-kaidy, už je tam rozvinutá demokracie do vyššího levelu, kdy nikdo ani neví, kdo tam vládne.

S. Lazárek 16.2.2016 16:22

Re: V podstatě by stačilo před rokem vyslat letku L-159,

Na středu dejte klidně rajskou, už jsme jil dlouho neměli...:-)

V. Novák 16.2.2016 16:40

Re: V podstatě by stačilo před rokem vyslat letku L-159,

Kecáte z hladu?

S. Lazárek 16.2.2016 16:49

Re: V podstatě by stačilo před rokem vyslat letku L-159,

Myslel jsem si, že tenhle film nepatří k Vašim oblíbeným.

V. Novák 16.2.2016 17:06

Re: V podstatě by stačilo před rokem vyslat letku L-159,

Nejspíš ne. Když ani nevím, o který se jedná...

K. Berka 16.2.2016 16:01

Re: V podstatě by stačilo před rokem vyslat letku L-159,

Letadlo v bezletové zóně.

A. Trick 16.2.2016 16:06

Re: V podstatě by stačilo před rokem vyslat letku L-159,

Paměť už neslouží?

O. Uživatel 16.2.2016 16:12

Uživatel požádal o vymazání
O. Kadlec 16.2.2016 15:18

Nejlepší článek od Pehe co pamatuji.

Ukázka:

Deseti „vyvoleným“, které české orgány po mnohaměsíční lustraci uznaly hodnými pobytu u nás, ale kdosi zapomněl říci, že při takovém množství lásky, dobroty a dojetí ze strany české veřejnosti si nesmějí na nic stěžovat! A to ani v případě, kdyby nabízené jídlo nebylo zrovna k jídlu, doktoři v širém okolí je odmítali ošetřit, nebo někteří nezvládli při svých zdravotních obtížích vyšplhat až do bytu v pátém patře bez výtahu.

http://denikreferendum.cz/clanek/22304-cesky-uprchlicky-kyc

A. Trick 16.2.2016 15:23

A tohle znáte?

Darovanému koni na zuby nekoukej.

R. Brzák 16.2.2016 15:24

Re: Nejlepší článek od Pehe co pamatuji.

Stát svým zdržováním od dobrovolné pomoci potřebným křesťanům v oblasti, kde jim hrozí genocida, dělá chybu, o tom žádná.

Kauza kolem pana Bata je zbytečně vyhrocená - ale z obou stran.

Pehe nakonec jen přehání, což je u levicového ustrašence normální.

A pro Vás, aby nezapadlo z naší diskuze níže -

Jo ták, Vy mi taky sedíte v hlavě, že je Vám jasné, jak jsem to myslel? Mosty stavíme především ze sobeckých pohnutek - a je to tak správné, ba i křesťanské. Jistěže přes náš most mohou přicházet i druzí - když seznáme, že je to i pro nás výhodné. A já věřím, že obecně je pro člověka mezilidská spolupráce nejvýhodnější strategie. Ale ke spolupráci existuje cesta přes ujištění se o bezpečnosti, dobré poznání obou stran až k uzavření jasné dohody.

O. Kadlec 16.2.2016 15:35

Re: Nejlepší článek od Pehe co pamatuji.

Pane Brzák. Buď jste nikdy neviděl most, a nevíte co to je, anebo jste tak zamotanej ve vlastní ideologii, že vám není rozumět. Přijeďte se podívat k nám do Prahy. Máme tu mosty. Lidi po nich chodí i jezdí, a nikdo na nich nestojí a nekontroluje, jestli to je pro nás výhodný. Most je veřejný prostor! Žádný z těch mostů nikdo nestavěl ze sobeckých pohnutek. Ani král Vladislav který postavil ten první. A to tam ještě tehdá vybrali mýto.

R. Brzák 16.2.2016 15:49

Re: Nejlepší článek od Pehe co pamatuji.

Ach jo.

Takže Vy máte zato, že ti, kteří se rozhodli postavit Karlův most a pak to taky zaplatit, to udělali z nesobeckých důvodů?

Most, jako jakákoliv dopravní infrastruktura, slouží obchodu. Ať už se po něm má přepravovat zboží, nebo lidé, jde o možnost z jednoho břehu na druhý přepravit sebe a své zboží (tím může být i myšlenka, peníze atd.). Pokud si myslíte, krom Vašeho života, který jste dostal od své matky, že je kolem Vás něco, co vytvořil člověka a co nebylo vytvořeno se záměrem něco jiného získat, pak jste popleta. A Váš život Vám Vaše maminka dala proto, aby naplnila svou touhu a lásku, ale také pro zajištění budoucnosti svých genů, tedy svého pokračování. I altruismus je totiž jen genovou strategií pro šíření genů...

O. Kadlec 16.2.2016 16:02

Re: Nejlepší článek od Pehe co pamatuji.

To je jako s tu vaší "definicí státu"

já vaše vidění světa považuju za jakýsi sen. A já v něm nejsem. Nežiju ve vašem světě, pane Brzák.

Ale považuju za dobré, že si to můžeme takhle vyjasnit. Většina lidí tady není schopna - nebo tady ochotna - racionálně vysvětlit co si myslí, abychom zjistili, zda máme, v tomto případě nemáme, něco společného. A jestli je tedy dorozumění možné.

R. Brzák 16.2.2016 17:04

Re: Nejlepší článek od Pehe co pamatuji.

Pane Kadleci,

můžeme se shodnout, že naše vidění světa je jakousi Platonovskou jeskyní, takže tvrdit sobě, že mám jedinou pravdu, by bylo hloupé. Mám sice zato, že žijete spíše Vy v mém světě, než já ve Vaší představě světa, jež je založena na nepřirozeném sebeodevzdání vyšším ideám, nesobeckým, které tak nemají základní impuls k sebezáchově a proto nemohou být životaschopné - což potvrzuje jejich nereálnost. Ale spolu s Vámi sdílím víru, že je dobré se o našich rozdílech bavit. Já si díky diskuzi potvrzuji, že máme mnohem více společného, než abych se Vaší umanutosti musel obávat natolik, abych s Vámi odmítl udržovat společenskou smlouvu - tedy stát, který si společně platíme. Byl by to až okamžik, kdy by diskutér chtěl někomu nějaké téma zakazovat, co by mne vedlo k opačnému postoji.

M. Varadinková 16.2.2016 15:49

Re: Nejlepší článek od Pehe co pamatuji.

Zpátky na zem, fanatiku:

....Konec symbolu propojené Evropy přišel se zavedením hraničních kontrol na železnici spojující obě strany úžiny. Všechny vlaky směrem z Dánska končí ve stanici u kodaňského letiště a cestující, kteří chtějí pokračovat do Švédska, musí vystoupit a přesunout se na speciální nástupiště ohraničené plotem. Před nástupem na vlak přes Öresund musí policistům předložit cestovní doklady. Stejná procedura se opakuje na nádraží Hyllie v Malmö, kde se musí prokázat všichni, kteří pokračují dále do Švédska.

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/most-uzina-oresund-uprchlici-djh-/zahranicni.aspx?c=A160210_210010_zahranicni_ert