6.5.2024 | Svátek má Radoslav


Diskuse k článku

Malý český velký finanční skandál

Policie sebrala Henryho Ertnera a Richarda Watzkeho a zbořila domeček z karet zvaný Xixoio. Pokud jste o něm nikdy neslyšeli, máte štěstí, protože kdybyste slyšeli, mohla by vás zlákat vidina senzačního zbohatnutí.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
L. Kolman 6.12.2022 22:18

Když sleduji ty vaše sprosté halekačky, vzpomenu si na slova bývalého kolegy z práce. Ten podobným dementům odpovídal, že jsou jako jeho ko**t - hlavičku také mají, ale rozum nikoliv. ;-D

P. Diviš 6.12.2022 22:20

Váš kolega? To se nedivím, když měl před očima takový vzorek.

L. Kolman 6.12.2022 22:34

Zato vy jste vzorek přímo výstavní, mistře světa ve všem a vicemistře v tom ostatním. Tam radši s tím hňupem Novákem podumejte, co poradíte kašpárkovi Fialovi, aby ho lidé ze Strakovky nevytáhli za šlajfku hned po Novém roce.

Třetina lidí je bez peněz, druhé třetině dojdou v řádu měsíců, říká ekonom. Zpomalení inflace je jen na papíře, stát zavrtěl statistikou. Navíc zdražují věci, u kterých k tomu není důvod....

Takže Diviš, jen tady duševně neublinkávám a sednu si na to, ať není brzy velký průs..švih. Schopnosti na to evidentně máte, když si všímám vašich obsáhlých odborných pojednání.

L. Novák 7.12.2022 0:43

Rusácký bolševický *okote!

Dezinformace je lživá informace se záměrem zmatení veřejnosti

https://www.nelez.cz/

I. Břízová 6.12.2022 22:39

Asi to nechápu, pane Nováku. Pokud jste si sám sebou jist, proč musíte někomu tak sprostě nadávat?

L. Kolman 6.12.2022 22:44

Nepan Novák patří mezi ty zdejší geroje, kteří si myslí, že čím sprostější mluva, tím pádnější argumenty.

P. Diviš 6.12.2022 22:53

Nemá trpělivost s blbci v lepším případě, s hajzly v horším. To se stává, pokud někdo není dostatečně otrlý.

P. Lenc 7.12.2022 9:07

;-D;-€

J. Minarčík 6.12.2022 21:43

Jako křtěný katolik-ateista,mi víra nevadí-pokud mi ji nevnucují,neb taky věřím-přírodě a vesmíru,někdo řekne -pohan,o Ježíši si myslím,že to byl obyčejný člověk s mnohem vyšším IQ než tehdejší komunita-tedy jakýsi prorok-ale proto ho neodsuzuji-ani další,víru v boha vždy využili vládci pro mamon a ovládnutí!!

J. Anděl 6.12.2022 22:01

Kým byl pro koho Ježíš - natož kým byl objektivně, pokud vůbec takové objektivno existuje - to je složitá otázka, na které se neshodnou ani sami křesťané, a to ani ve stejné denominaci. Co člověk, to jiný Ježíš.

Z hlediska sémantiky je náboženství obzvlášť složitá tématika, složitější než třeba oblast programovacích jazyků. Strašně moc se toho ztratí v překladu, v cestě od duše k duši přes jazyk a ucho. Cením si těch, kteří se věnují naslouchání a překladům mezi různými náboženskými jazyky a hledají pod nimi význam, který člověku má co říct a má praktické užití v životě i umírání.

Většinou bývají tito překladatelé nenáviděni fundamentalisty, trvajícími na tom, že jen ten jejich náboženský jazyk/b(B)ůh je správný a pravý. Je možné, že i to byla role či jedna z rolí Ježíšových.

V ČR vám jako dospělému jedinci moc vnucování víry nehrozí. Nanejvýš intenzivní přesvědčování slovy, ale nikoliv vnucování. Naštěstí.

Sekularita je báječný systémový vynález.

J. Anděl 6.12.2022 22:04

Mám tam smutnou možnost dvojího pochopení, tak radši upřesním - myšleno tak, že Ježíšovou rolí mohlo být ono překladatelství a zpřístupňování významu.

I. Břízová 6.12.2022 22:15

Patrně souhlasím s panem Minalčíkem Ale své tři děti jsem nechala pokřít.

J. Anděl 6.12.2022 22:22

Díky za reakci. Jaký význam pro vás křest má, jestliže souhlasíte s panem Minalčíkem? Kulturní?

Já se přiznám, že křest je jedna z věcí, jejíž význam jsem zatím nepochopil. Specificky křtění dětí, pokud u toho nejsou přítomné svým bdělým vědomím.

Zajímavé téma na přemýšlení.

J. Anděl 6.12.2022 22:23

Pardon, opsal jsem od vás překlep, je to pan Minarčík, omlouvám se :-)

P. Diviš 6.12.2022 22:23

Vše vlivné je zneužitelné a jakékoliv náboženství vlivné je.

Legrace je, že náboženství s nadřirozenými bohy jsou místy vytlačována bohy "vědeckými", ať už rudými nebo zelenými.

J. Anděl 6.12.2022 22:31

Ano.

Přičemž ta nová už ani nepředstírají, že jim jde o vaší osobní individuální spásu.

P. Diviš 6.12.2022 22:54

Těm jde rovnou o spásu světa. Holt, globalizace.

I. Břízová 6.12.2022 21:23

Chodím sem málo. Ale mohu se poptat? Už se někdo zmínil, že ječ advent?

H. Lukešová 6.12.2022 21:26

Nevím, pořád zde také nejsem, jen jsem zahlédla příspěvek pana Vandase, v němž psal, že tv zapomněla zmínit, že jsou Vánoce svátky narození Ježíše Krista.

I. Břízová 6.12.2022 21:33

Tak pana Vandase jsem dokonce poznala osobně. Je to jeden z mála z pámů, které uznávám jako CHLAPY. Nečjsem až tak moc věřící jako on. Ale prostě ho uznávám.

H. Lukešová 6.12.2022 21:37

Tak já také nejsem křesťansky založená, křesťanství není mou vírou, ale ke křesťanství a k Vánocům mám úctu. Znám spousty dobrých křesťanů.

I. Břízová 6.12.2022 22:03

Haničko, doufým, že tě neurazím přáníčkem k Ván ocům. Vyráběním přáníček se opradu dost bavím. Posílám to druhým babičkám a kámošům. Tak že?

H. Lukešová 6.12.2022 22:05

Ale vůbec ne, mám ráda přáníčka a moc si vážím Tvého přátelství.

M. Mařák 6.12.2022 21:29

Za ježíšovce je tady největší propagátor mistr architekt a mlynář Pavel Vandas, už se o víkendu objevil a určitě ještě přijde. Já jsem spíše na ty tzv. pohany a tak, no, ode mne se toho nedočkáte, co nadělám.

J. Anděl 6.12.2022 21:32

Tady ne.

Doma jo.

:-)

P. Jirkovský 6.12.2022 21:34

Ani ne tak Advent, jako nejrůznější pohyby.

I. Břízová 6.12.2022 21:42

Vskutku nevím, paneš Jirkovský, jaké máte pohyby v přerdstavách. Já například ráda peču vánoční cukroví. Už mám 3 krabičky A tžo potřebuju 2 odeslat. Ale baví mě to. Ještě něco připeču.

P. Jirkovský 6.12.2022 21:52

Ale nic, to byl jen takovej pokus o slovní hříčku.

J. Farda 6.12.2022 21:07

Vzdejte se jaderných zbraní, zaručíme vám bezpečnost, připomíná Podoljak Rusům 28 let staré memorandum

https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-evropa-vzdejte-se-jadernych-zbrani-zarucime-vam-bezpecnost-pripomina-podoljak-rusum-28-let-stare-memorandum-40416640

V roce 1994 bylo podepsáno Budapešťské memorandum, na jehož základě tři členové Rady bezpečnosti OSN, USA, Velká Británie a Rusko, poskytly plné a zásadní garance národní bezpečnosti a suverenity Ukrajině. Na podkladě memoranda se naopak Ukrajina (podobně jako Kazachstán) zavázala zničit své zásoby jaderných zbraní.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/komentar-k-deni-na-ukrajine.A140301_132031_zahranicni_js

Sliby se slibují, blázni se radují, a vožď Vrah Vrahovič Pútin je oprávněn vytřít si nějakým memorandem, které kdysi podepsal slaboch ožrala Jelcin, vytřít svou rusáckoimperiální KGBáckou žopu! :-(

L. Novák 6.12.2022 21:11

R^ !!