27.3.2023 | Svátek má Dita


Diskuse k článku

Malý český velký finanční skandál

Policie sebrala Henryho Ertnera a Richarda Watzkeho a zbořila domeček z karet zvaný Xixoio. Pokud jste o něm nikdy neslyšeli, máte štěstí, protože kdybyste slyšeli, mohla by vás zlákat vidina senzačního zbohatnutí.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Odložil 6.12.2022 21:11

nechte už spát ty dezinformační weby, trdlo !!

L. Novák 6.12.2022 21:14

TY jsi dezinformátor, prolhaný *okote!Rv!!

J. Farda 6.12.2022 21:26

Trympyču, rusáckou poskoku! :-)

E. Novotny 6.12.2022 21:04

E. Novotny 6.12.2022 21:00

Omyl. Posledni k cmu mam chut je vract se do Brna, kde uz v podstate nema krome mile netere nikoho, s kym bych mohla komunikovat. Takze mozne je i to, ze se tam nevratim.

Nebo jo, ale nebude to s duvodu, ktere uvadite. A o neco jde, proboha, proto se k tomu porad vracim.

Tady se stykam vyhradne s americkymi Americany ( i kdyz nekteri jsou jineho puvodu) a s cekou komunitou vubec ne. Nekteri nasi pratele, treaba Kunderuv prekladatel a jeho operni zpevacka z Texasu, coz byli nasi nejvetsi pratele zde. oba zemreli na roakovinu.

Ono skutecnych pratel, ja jsem si kdysi v mladi myslela opak, nema moc.

Ale verim, ze o neco jde, proboha. Jinak by nemelo smysl se tu zdrzovat. A kdyz vam jde o sdelovani not z vasi hudebni produkce, pak vam jiste jde o neco a pak je to dobre.

A jeste jeden omyl, pane Maraku. Neposilam sem takove vzkazy tak casto, jako vy posilete svosje hudebni produkze a vase doufam ironicke proklamace, ze EU je vase matka pokroku.

reagovat

M. Mařák 6.12.2022 21:15

Byl bych nerad, abyste si to všechno nějak špatně vyložila. Prostě se z nějakých Vašich osobních důvodů, do kterých mně vůbec nic není, možná vrátíte do ČR. No a co? Vždyť je to úplně normální. Žijete si svůj život, tak ho žijte, abyste se cítila pokud možno co nejlépe. Je to Vaše věc. Prostě nechápu, proč to tady vysvětlujete, jakoby se jednalo o cosi divného, nebo co. Ještě jednou podotýkám, že je to úplně normální.

Mně se v Evropě líbí a EU považuji za skvělé soustátí, nemám s tím problém. Je mně tady dobře. Každý jsme jiný, to je také normální.

Naštěstí.

EUR^

E. Novotny 7.12.2022 15:33

Protoze se mne na to moji cesti spoluobcane ptaji. Jsem zdvorily clovek, vysvetluji, odpovidam. Zaroven jsem uzasla, ze to sami jeste porad po vsech letech v totalite nevi, nebo predstiraji, ze to nevi.

Jiste, ze tato vec je uplne normalni, ale nejevi se to tak kazdemu, zdaleka ne. Taky vase pripominka, ze nemam o sobe vse vyjevovat. Dostavam casto naopak vytky, ze vyjevuju malo, ze se povysuju na svoje spluuobcany - jak na toto prisli to musela byt fuska - a vseobecna nespokojenost s mymi pispevky tu panuje od zacatku az do jeste ne konce. ;-D

P. Odložil 6.12.2022 21:02

Fialovy děsivé "signály" se množí: Pokus o armádní ústavní puč. Neslýchaně drzá slova generála Řehky. Jak nás dostat do války bez prezidenta a parlamentu? A jak učinit volební podvody normou? Už jdou na to ....zastavíme je ??

J. Farda 6.12.2022 20:57

Je tedy mobilizace, nebo ne? Putine, ujasni to, riskantně vyzývají šéfa Kremlu zastupitelé

https://www.novinky.cz/clanek/valka-na-ukrajine-je-tedy-mobilizace-nebo-ne-putine-ujasni-to-riskantne-vyzyvaji-sefa-kremlu-zastupitele-40416635

Ňáko si na Kremelské Jasné Slunéčko Pútina vyskakují, jacísi zastupitelští šmejdi, určitě nezvolení za Jednotné Rusko, takže nejspíš do týdne pomašírují na frontu ... vlastně fronta je válečná záležitost, a Russáci vedou jen Speciální Teroristickou Operaci ... takže podle Švejka jinak - pomašírují na pozice bít za Pútina azovbanderovce! :-)R^

I. Břízová 6.12.2022 21:02

Mohu se prosím zeptet? Kdo vlastně vyhlašuje mobilizaci? Já jen, že když o mobilizaci vykřikovala naše senátorka a dokonce se přidala i ministřině, tak se celkem nic nedělo

L. Novák 6.12.2022 21:10

Co takhle použít vyhledávač? Zadejte slova "vyhlaseni mobilizace" a dostanete vyčerpávající odpověď. ;-)

P. Černý 6.12.2022 21:12

Spíš by mě zajímalo, koho, kdo, kde a jak by chtěla paní ministryně mobilizovat. A taky s kým a s čím by se chtěl ten náš náčelník štábu od první chvíle zapojit do konfliktu s Ruskem.

J. Farda 6.12.2022 21:27

Tady to máte paní Břízová přímo z kremelského zdroje:

Tiskový mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Peskov vyzval v úterý k ignorování zpráv na sociálních sítích o možné nové vlně mobilizace. Tyto zprávy označil za provokativní a vyzval občany k tomu, aby se řídili jen oficiálními informacemi. Jenže ty neoficiální už hovoří o velkých přípravách na další nábor.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/peskov-castecna-mobilizace-provokativni-zpravy.A221206_183151_zahranicni_tty

Stačí? :-)

P. Černý 6.12.2022 20:56

Radovan Vávra (v roce 2000 generální ředitel a předseda představenstva vytunelované Komerční banky

a v roce 2002 generálním ředitel a předseda představenstva Union banky, investor, v roce 2022 prodal svůj podíl v Xixoio a SimpleCell a projekt zcela opouští): "Nechali jsme si ukrást výklad 90. let."

P. Černý 6.12.2022 21:06

Ukradený výklad.

Janeček ( bývalý člen ODS, poslanec a dnes podniktel a majitel minipivovaru Malý Janek v Jincích): Současná situace v ČR má bohužel kořeny již v roce 1989.

Noví politici honbou za své zvolení naslibovali lidem ráj na zemi bez práce. Lidé zvyklí pracovat a dokázali se o sebe postarat, jsou nahrazováni novou generací lidí, kteří byli vychováni v blahobytu. Bohužel tento blahobyt nevzešel z práce, ale z privatizace majetku, který vybudovali naši předci a z různých dotací atd. Bohužel staří pardálové odcházejí a ti noví, až na výjimky, nic neumí. Proto nemůžeme sehnat kominíky, zedníky a jiné profese.

Na druhou stranu máme mnoho lidí, kteří vystudovali "pseudoškoly", a ti většinou skončí v nějaké organizaci napojené na státní rozpočet. Typickým příkladem polistopadové doby je pan Petr Fiala. Nikdy nepracoval v soukromé sféře.

Bohužel jsme si mysleli, že západ doženeme do 30 let, ale ono se vlastně stalo úplně něco jiného, západ se naopak na nás obohatil. Dnes jsme v situaci, že jsme si dobrovolně nechali zlikvidovat zemědělství, průmysl a naší el. energii prodáváme do Rakouska, kde občané Rakouska mají naší energii skoro 3x levnější než občané ČR.

My už si o své zemi bohužel nerozhodujeme. EU a USA nám diktují úplně vše a jen můžeme přihlížet, jak USA bohatne opět na úkor jiných. Naše vláda nehájí zájmy lidí, kteří by ještě mohli tuto zemi opět pozvednout a osamostatnit, ale zajmy lidi, kteří pro kus žvance jsou ochotni držet hubu a krok.

V ČR opět dochází k ožebračování lidí, kteří něco mají mimo jiné mají vlastní názor. Nebo Vám přijde normální si dobrovolně zvednout ceny elektrických energií, rozpoutat inflaci a s touto inflací bojovat pomocí vyšších úroků, které nastolila ČNB? Výsledek? Firmy krachují z důvodu vysokých nákladů na energie a úroků, lidé nemají na hypotéky.

Po dešti přijde vždy slunce, bohužel jsme v době kdy teprve začíná pršet a bouřky nás teprve čekají, končí komentář Jiří janeček.

L. Novák 6.12.2022 21:13

Co je to za nesmysl? Rv!

P. Černý 6.12.2022 21:17

Výklad. Někdo vykládá českou historii po roce 1989. Vy zase hysterické pitomosti. Na výklad má právo každej. Když mu ho někdo zlovolně neukradne.

P. Diviš 6.12.2022 21:25

Jenom blbě, ale to vám vyhovuje.

J. Anděl 6.12.2022 21:38

To je tak nesmírně hluboce hloupé a frustrátské. To napsal Jiří Janeček? A který Jiří Janeček?

Aha, už jsem si to dohledal. No, tak s podmínkou na krku, po kariéře v aktivistické skupině Chcípl pes, tomu se nedivím, že je frustrovanej a že má depku.

Ale to neznamená, že má pravdu.

P. Černý 6.12.2022 21:55

Vám určitě víc vyhovuje ten odcizený výklad onoho nefrustrovaného odborníka na defraudace. Tak ho zkuste najít. Ale pospěšte si. Kdo ví, jak dlouho ekonomika a veřejné finance odborné působení těchto spokojených optimistů vydrží.

E. Novotny 6.12.2022 20:40

Totiz a co je strasny opravdu. Ze nekteri nenavidi ty emigranty i po jejich smrti. Tak strasna nenavist to je a pritom to, ze ti lidi se stali emigranty zavinili, zpusobili sami.

Podivejte, jak dopadl ! rudy pravo hovori.

P. Diviš 6.12.2022 20:44

Jsou různé sorty blbců. Nenávidět emigranty je jen jedna z mnoha (ono se to obvykle pojí i s jinými pitomostmi dotyčných).

I. Břízová 6.12.2022 20:55

Pochopitelně, že je hloupost nenávidět emigranty. Ale také není zrovna chytré se vyvyšovat nad neemigranty. Každý si žije svůj život.

P. Odložil 6.12.2022 20:57

nikdo je přece nenávidí. Tosi berou jen jako podpůrnou berličku. Já spíše cítím soucit ....asi tak.

I. Břízová 6.12.2022 21:10

Já jsem to opravdu nepsala vám. A ta nenávist, ta je opravdu vidět někde jinde.

M. Mařák 6.12.2022 21:02

Obojí je oslovina. Každý si žije svůj život, je to jeho věc. V dnešní globální multikulti internet době jsou navíc cestování a přístup k informacím tak jednoduché.

S občanstvím EU můžete žít a pracovat kdekoliv v EU, stačí jen umět jiné jazyky a je to.

E. Novotny 6.12.2022 21:10

Doufam, ze toto nedelam a ani neznam nikoho, kdo by jo. To bych se musela vyvysovat na svoje rodice, pratele, kazdeho kdo z mnoha dobrych i spatnych duvodu neutekl. Nemel moznost, nechtel doma nechat lidi, na nichz mu zalezelo. nechtel riskovat co si uz vybudoval,, nerozhoupal se, coz je nejtypictejsi, nechtel opustit co mel ra vcetne krasne pridody, kdyz nevedel, co ho jinde ceka, v podstate rozhodnuti emigrovat je svym zpusovem cesta i ke smrti - k vlastni zahybe, Je to cin odvazny, takhle preseknout vsechno k cemu jste vazani ale i naprosta ceste do neznama.

E. Novotny 6.12.2022 21:12

zahube

M. Mařák 6.12.2022 20:57

Si jich nevšímejte, když Vám to vadí. Nereagujte na ně, ztráta času.

A je to. Hned Vám bude lépe.

No jóóóó.

Skol!

Valhalla Rising!

P. Odložil 6.12.2022 21:00

a jéje ... zase ho berou ty Valkýry ???

M. Mařák 6.12.2022 21:03

To jsou mé autentické DNA kořeny, čéče, nebo co, s tím se nedá pohnout.

Oi!