18.5.2024 | Svátek má Nataša


Diskuse k článku

Macron o Evropě

Je možno vyslovit podiv, jaké že má starosti prezident státu, který se zmítá v nepokojích připomínajících Majdan nebo Venezuelu, nicméně budiž, dnes vychází ve všech zemích Evropské unie jeho elaborát nazvaný Za evropskou renesanci.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
R. Neveselý 6.3.2019 21:18

Re: LIDSKÝ SVĚT ŘÍDÍ NÁS, NE MY JEHO.

U tebe v předsíni? Klidně :-))

K. Janyška 6.3.2019 21:40

Re: LIDSKÝ SVĚT ŘÍDÍ NÁS, NE MY JEHO.

Vy kdekoliv, Ilsnere, vy se už ani neovládáte... Dzp.

P. Jirkovský 6.3.2019 21:38

Re: LIDSKÝ SVĚT ŘÍDÍ NÁS, NE MY JEHO.

To je nadělení ...

R. John 6.3.2019 20:56

Tomu říkám politika....

... osm nožiček obráno... zelenina se vaří... maso na talíři, sulcík bude jedna báseň... v rámci jarního dietního programu ho budu papkat bez chleba, jen cibule, hodně, pepř a voctík.... komu se nelení, tomu se sulcuje a zelení...Kdepak... my pilní se máme...jak v lázních...

P. Jirkovský 6.3.2019 21:01

Re: Tomu říkám politika....

Sulc jsem dělal převčírem. Jen pro sebe, takže jako finální (virtuosní!) krok - srirachu (čili omáčku). Je to samozřejmě prasárna, ale chutná to výborně. Zejtra ho pravděpodobně dožeru, sulc je heroin skutečnýho chlapa!

R. John 6.3.2019 21:56

Sulc od listopadu jede furt.....

... zítra si osmažím dvě nožižky, jako řízek.... dal jsem si je stranou... to je labuž ... a potom večer řádně zakrojím...po patře poválím... nechám makat chuťové pohárky na plný pecky....

P. Jirkovský 6.3.2019 22:00

Re: Sulc od listopadu jede furt.....

To jsem nikdy nezkusil, dokonce jsem o tom ani neslyšel, budu na to smažení myslet, až pojedu na jatka.

R. John 6.3.2019 22:07

Ve staré Koruně....

... dole na Václaváku je měli....stála korunu, potom dvě a potom po první rekonstrukci je nedělali...Jak je uvaříte, dáte je vychladit... osolit a opepřit... lehce , obalit jako řízek a smažit hezky do zlata... jak chytne strouhanka barvu, jde to ven... nožka je vařená , to samé vemínko... to sem nekoupil snad dva roky... uvařit ve dvou- třech vodách... nakrájet...obalit... osmažit a s bramborovou kaší.... báseň ... :-)

P. Jirkovský 6.3.2019 22:20

Re: Ve staré Koruně....

Vemínko znám a jsem celej radostnej, když ho žeru. Musím na jatkách udělat zase objednávku. Na druhou stranu bejčí koule mě nijak nenadchly. Ale pro dědky ve vsi vařím tu a tam, aby nezpychli, potvory, plíčky na smetaně, ale po staročesku, s kaparama. To jsou potom orgie! Nebo zaděláváný dršťky, to taky.

R. John 6.3.2019 22:28

Plíčky dělala hojně babička....

... na smetaně s knedlíkem... a játrovou omáčku s hovězím pupkem, nebo předním... já dělal plíčky naposledy snad před dvaceti lety... doma to nikdo nechtěl... pro sebe vařit ještě něco se mě zas nechtělo... ale dal jsem si je v Křečovicích v hospodě... tam vaří mladá holka, ale musím uznat, že je virtuos.... Když se tam krajem poflakuju na kole, klidně si zajedu na gáblík.... sice je to potom trošku náročný, mačkat si žaludek nad řidítkama, ale hubu šidit by bylo horší...

P. Jirkovský 6.3.2019 22:37

Re: Plíčky dělala hojně babička....

Horší??? Zločin. Poněvadž huba je vepředu před člověkem hned za nosem, když se vaří něco dobrýho, tak tu hubu nohy poslechnou, jinak by na světě nebyla spravedlnost.

R. John 6.3.2019 22:54

Jednou sem tam šoupnul guláš s šesti....

... bylo letní vedro... v nohách jsme měli na kole od rána tak padesát... pěkně vyhládlo... po tom gulášku a asi hodinovém posezení, kdy byly dvě limči a velká káva... nějaký to cígo.... sem na to vlezl a nebylo mě tedy dobře.... línej a tlačil žaludek... večer jsme přijeli do Třeboně, bylo finále MS ve fotbale.... samozřejmě že jsme si zas dali v hospodě na náměstí do nosu.... tenkrát to končilo po půlnoci, makali jsme potom do Stráže nad Nežárkou do kempu.. nic moc jízda....

P. Jirkovský 6.3.2019 23:02

Re: Jednou sem tam šoupnul guláš s šesti....

Nádherná cesta. Prošel jsem to pěšky mockrát, i v noci, ten kraj je tak voňavej, že ty kilometry člověku ani nepříjdou. Ale to bylo dávno, poprvé někdy v roce 1973, nebo tak nějak. Jeden rok jsem šel trasu Budějice, Třeboň, Kardašova Řečice, Ledenice, Zvíkov a Vlkovice prakticky v kuse. Jak napsal klasik, je krásné býti kučeravým.

R. John 6.3.2019 23:15

Já jsem také "vandrák"....

... akorát jsem měl vždy nějaký cíl, jako průzkum na vltavíny, granáty na Linhorce... acháty a Kozákov... hyalit na Doupově.... Rád jsem četl Ottovi "Čechy"... jsou to čtyři díly.... od pramenů Vltavy do Hřenska... Píše to nějakej učitelskej, co jde o prázdninách krajem a navštěvuje své spolužáky a faráře....odbočuje od řeky a píše o pamětihodnostech kraje... V zimě to asi přemrskám znovu...

V. Kotas 6.3.2019 23:14

Re: Ve staré Koruně....

Vemínka melou řezníci/uzenáři do sekané, kterou prodávají nejraději teplou.

R. Sorge 6.3.2019 21:01

Re: Tomu říkám politika....

Mám jiné chutě, jím teď řecký salát se sýrem Feta (dovoz z Řecka) ...

P. Jirkovský 6.3.2019 21:25

Re: Tomu říkám politika....

Pak nemáte bejt takovej suchoprd, slanej tvaroh a skleníkovej šmejd bez chuti.

V. Kotas 6.3.2019 21:44

Re: Tomu říkám politika....

On to dožene jistě jindy.

R. John 6.3.2019 22:01

Já nefetuju....

... salát mám občas rád , čerstvej ze svého pařeniště....s octem a trochou cukru.... jinak jen okurkový salát, též octem a koprem.... ovšem něco masitějšího to k salátu chce.... a rajčata s cibulí v majoneze.... pěkně vychladit, rohlík....to dělám v parném létě často...

P. Jirkovský 6.3.2019 22:24

Re: Já nefetuju....

Taky. A do salátu nastrouhám parmazán a místo koření ančovičku, radši tři. Na jemno nasekat, zalít oliv oilo, promíchat a pak teprv na salát. Samozřejmě musí mít všechno venkovní teplotu, tedy tu okolí, kuchyně.

R. John 6.3.2019 22:34

Ančovičky na chleba, nebo rohlík.... to můžu...

... jinak mám rád kontrapunkt....takže třeba okurkový musí být ledničky... pěkně vychlazenej a tu octovou vodu z okurek pak ve finále vyžahnu.... Loni jsem měl salát na třikrát sázení..jel jsem sazeničky ze semínek po měsíci za sebou.... ještě v říjnu jsem měl salát... žena ho má ráda s kysanou smetanou, i okurku... já dám přednost octíku...

P. Jirkovský 6.3.2019 22:42

Re: Ančovičky na chleba, nebo rohlík.... to můžu...

Vokurkovej salát jsem miloval a syrový papriky ... Jenomže po operaci v 90. roce se mně něco v bachoru porouchalo a syrová vokůrka nebo paprika by mě snad zabily. To mě asi přinutilo k zavařování, to můžu a nechci se chlubit, ale moje nakládaný produkty rozplakaly i ženský! Tím myslím takovej pláč ze štěstí v hubě. Teda u ženskejch v ústech.

R. John 6.3.2019 23:21

Nakládaný kapie v oleji....

... to ztrestám celou zavařovačku na posezení... ale kupuji je....

V. Kotas 6.3.2019 21:24

Re: Tomu říkám politika....

Je ti přáno. Na klouby není nic lepšího.

R. John 6.3.2019 22:09

To ti povím....

... to bys viděl, jak po pacičkách rychle kulhám... berle neberle... :-)

P. Jirkovský 6.3.2019 20:12

Bureš v USA

Koukal jsem na Bureše v USA a najednou jsem se přistih, že se mně zdá, že je lepší, když se natřásá v USA než (jako NĚKDO - pro m p. Čermáka a podobný) v Pekingu, Moskvě nebo třeba na Rhodu v pochybný společnosti. To je holt ta relativita.

M. Kolář 6.3.2019 20:17

Re: Bureš v USA

Vnímám to podobně. Burešovi je Česká republika zcela ukradená. Ale alespoň se neničí pro ČR životně důležité bezpečnostní a jiné vztahy ,jako tomu je např. při zahraničních velezrádných aktivitách "prezidenta" Zemana.

P. Jirkovský 6.3.2019 20:22

Re: Bureš v USA

Docela drsnej paradox - slovenskej agent ŠtB vyvažuje podivný choutky sociálního autisty na Hradě.

M. Kolář 6.3.2019 20:31

Re: Bureš v USA

Zatím vyvažuje, neboť právě o přijetí na Západě jemu osobně šlo především. Nicméně, pokud by to pro něj přestalo být výhodné či zajímavé, klidně začně ČR smýkat kamkoliv,. stejně jako Zeman... Charakter u obou je nulový ..

P. Jirkovský 6.3.2019 20:33

Re: Bureš v USA

To s vámi souhlasím. Ale zde se mně, že Bureš je schopnej svý chtíče v politice alespoň částečně korigovat, Zeman už ne.