2.6.2024 | Svátek má Jarmil


Diskuse k článku

Lidstvo? Ne. Čína!

První šlápotu vtiskl do měsíčního povrchu Američan Neil Armstrong, načež komentoval svůj počin slovy, že jde o velký skok pro lidstvo. V pátek Číňané vysadili svého druhého Nefritového králíka na měsíční povrch, tedy výzkumné vozítko. Tentokrát ale bude brázdit terén ve von Kármánově kráteru v Aitkenově pánvi – na odvrácené straně Měsíce.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Forejt 7.1.2019 19:01

Re: výdaje na zbrojení a co s tím ??

Kajane, to si děláte kozy ?? Znáte termíny našich (českých)akvizic ?? To jsou 4-5let minimálně. A jak víme, rozpočtované náklady nelze převádět z roku na rok. Takže se stejně budou vracet. K čemu to je??

K. Janyška 7.1.2019 19:03

Re: výdaje na zbrojení a co s tím ??

O tom se nebavme. Jen o naší pozici ve světě, který se dělí na civilizované a necivilizované. Jsme ti první.. Dzp.

I. Kellner 7.1.2019 19:10

Re: výdaje na zbrojení a co s tím ??

Kde vzít, z jaké kapitoly? Konkrátně.

K. Janyška 7.1.2019 19:17

Re: výdaje na zbrojení a co s tím ??

To mi je jedno a vsadím se, že to žádný velký problém není... Dzp.

I. Kellner 7.1.2019 19:23

Re: výdaje na zbrojení a co s tím ??

Přijímám sázku.

I. Mertl 7.1.2019 18:58

Re: výdaje na zbrojení a co s tím ??

Hrůza, co si tam bez vás počnou?

I. Kellner 7.1.2019 19:02

Re: výdaje na zbrojení a co s tím ??

Ona ta sranda bude jinde - s končící konjunkturou bude čím dál složitější ty peníze někde "najít". Ono už to nejde ani dnes. A pak se zeptat - NA ČEM ty peníze uštříme? KOMU je sebereme? Důchodcům? Školství? Nemocnicím, kup si léky bez příspěvku?... Ještě bude zajímavo, a ne že ne.. -)

V. Petr 7.1.2019 20:14

Peníze nutno sebrat politickým NEZISKOVKÁM.

Též na "podpoře OZE" lze ušetřit minimálně miliardy!

DALŠÍ DOTAZ?

M. Vondráček 7.1.2019 19:03

Re: výdaje na zbrojení a co s tím ??

Šťastnou cestu :-)

V. Pohlová 7.1.2019 19:05

Re: výdaje na zbrojení a co s tím ??

Kupte si na cestu zásoby vodky.

J. Václavíková 7.1.2019 18:42

Tohle sedlo:

Komentář k estrádnímu vystoupení Klause na Primě

Další rekord ustavil v neděli na TV Prima, když prohlásil, že chce hájit náboženství standardního typu proti Tomáši Halíkovi. Vskutku: pokud někdo chce "hájit náboženství" proti katolickému knězi, když přitom není ani členem jeho církve, musí mít sebevědomí jako... inu jako Klaus.

Když například Klaus v neděli mluvil o největším riziku současnosti, zmínil Ukrajinu, která podle něj "provokuje Rusko", přičemž ji k tomu ponouká EU. Ano, čtete dobře − Rusko sice zabralo kus ukrajinského území, podporuje separatisty, ale podle Klause je rizikem Ukrajina, která "provokuje".

Když Klaus mluvil o rozdělení společnosti, zmiňoval jako příklady "neuvěřitelné útoky na Donalda Trumpa" či vyhazování květin při oslavě výročí 1989 v Česku. Vinu zjevně přičítal protestujícím. Když ale mluvil o francouzských žlutých vestách, zdůrazňoval, že za jejich protesty může Emmanuel Macron. Přeloženo: Když se protestuje proti držitelům moci, se kterými Klaus souhlasí, jsou na vině zlí protestující. Když se ale protestuje proti politikům, kteří leží Klausovi v žaludku, mohou za to zlí politici. Doublethink jak vyšitý.

J. Václavíková 7.1.2019 18:43

Re: Tohle sedlo:

https://archiv.ihned.cz/c1-66420390-komentar-petra-honzejka-vaclav-klaus-starsi-teologemV%C3%A1clav?fbclid=IwAR0rVh-j_skCGnp835XAotPQeM0QXh6vEKohH2Ma1iBCQYAQV0obtVOR47E

V. Pohlová 7.1.2019 18:46

Re: Tohle sedlo:

Nevím, jestli jste si všimla změny jeho vizáže. Evidentně se připravuje na kariéru prezidenta. Jeho kydy jsem ještě nedoposlouchala. Stihla jsem jen úvodních deset minut, kdy Putin je vlastně takový hodný strejda. Jiný by už už dávno, kdyby ho Ukrajinci tak dráždili, rozpoutal peklo. Tak jsem to vypla a pustím zítra ráno. Třeba mě ten vztek přejde.

J. Václavíková 7.1.2019 18:48

Re: Tohle sedlo:

Tak potom podejte raport.

V. Pohlová 7.1.2019 18:52

Re: Tohle sedlo:

Tenle tejden mám nabitej. Ale tuhle příležitost si nenechám ujít. Jak to budu mít zesumírováný, dám vědět.

K. Janyška 7.1.2019 18:50

Re: Tohle sedlo:

VK je suverenně nejlepší ze všech u nás.

Akorát mně štve ta jeho orientace na Rusko. Možná, že v tom bude jeho členství v KGB, že ho Koecher nebo jak se ten dvojitý agent jmenuje, dostal.

Ale to ostatní je všechno v pořádku a je nejkvalitnější ze všech. Kromě mně samozřejmě. Neznlost spontánního řádu lidského světa, špíše však nergumentování s ním, mu vyčítám. Pak to jsou jen názory proti názorům a to je málo... Dzp.

J. Václavíková 7.1.2019 18:54

Re: Tohle sedlo:

Kajane, víte, že já mám pro vaše provokačky pochopení. Ale to skloňování zájmene já...... To mi nedělejte!

K. Janyška 7.1.2019 18:59

Re: Tohle sedlo:

Máte pravdu, někdy 2 a 4 nebo 3 a 6 pád přesně netrefím... Dzp.

V. Pohlová 7.1.2019 18:55

Re: Tohle sedlo:

A ci Kykina junior? Ten není nejlepší? Máte v tom hokej, pane Janyško. Ostatně jako v šuplíku.

K. Janyška 7.1.2019 18:58

Re: Tohle sedlo:

Árny, psssst... Dzp.

V. Pohlová 7.1.2019 19:00

Re: Tohle sedlo:

Já vás důsledně oslovuji pane Janyško. Vyžaduji oslovení paní Pohlová. Je to jasné?

K. Janyška 7.1.2019 19:01

Re: Tohle sedlo:

Není, Árný... Dzp.

V. Pohlová 7.1.2019 19:09

Re: Tohle sedlo:

Co tak, kdybys tady všem sdělil, na co je pátej kolík na řífázové zásuvce, ty eletrikářu. Ty bys mohl vymejšlet tak sociální zabezpečení se Zdendou Škromachem. To je stejně dobrej eletrikář, jako ty. Drž se kompostovky. To je jediné, čemu hovíš. A do ničeho jinýho se nes*er.

K. Janyška 7.1.2019 19:19

Re: Tohle sedlo:

Arnošt, poznávám Tě. Ahoooj... Dzp.

V. Pohlová 7.1.2019 19:26

Re: Tohle sedlo:

Vyliž mi vagínu, blázne.

A. Trick 7.1.2019 19:50

Re: Tohle sedlo:

Na pátý kolík se zapojuje žlutozelený drát, tetka.

V. Pohlová 7.1.2019 19:57

Re: Tohle sedlo:

No vidíte, hradlaři. Proto nejste fíra, jenom hlídač výhybky.

P. Forejt 7.1.2019 18:56

Re: Tohle sedlo:

velikost Václava Klause může zpochybňovat jen naprostý jouda. Je třeba si uvědomit, že jedině on nás může vyvést ze zločinné EU !!

PS ...samozřejmě též z NATO ....a zpátky ni krok ...n-tssss

K. Janyška 7.1.2019 19:00

Re: Tohle sedlo:

Z EU ano, z NATO nikdy. Nemáme lepší ochranu... Dzp.

M. Varadinková 7.1.2019 18:57

Re: Tohle sedlo:

Není orientovaný na Rusko. Jen nesdílí tu iracionální nenávist k Rusku a věci popisuje tak, jak to opravdu vidí on ( i já). Jako to dělá vždycky a ve všem. A téměř nikdy se nemýlí, i když těm hloupějším to dojde až po čase.

Říkal včera v TV i to, co tady opakovaně říkám já: Kdyby šla ODS do vlády s Babišem, mohla ta vláda realizovat její program a místo socanského.