Neděle 21. července 2024, svátek má Vítězslav
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

Kvadratura kruhu a důchody

Evergreenem naší politiky je volání po důchodové reformě. Zpravidla se minulé vládě vyšitá, že důchodovou reformu nezavedla.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
SR

" Nárok měli lidé od 70 let věku, průměrný věk byl tehdy 55 let. V praxi to znamenalo, že důchod pobírali tři roky."

Proti tomuto tvrzení je kvadratura kruhu opravdu dětskou hračkou...

0 0
možnosti
LN

"Je to příliš i na AfD." Přední německá média se věnují kauze poslance Bystroně

ČTK _ Kauzy spolkového poslance Alternativy pro Německo (AfD) Petra Bystroně si ve čtvrtek ve zpravodajství a v komentářích všímají všechna přední německá média. Zdůrazňují přitom, že Bystroň čelí tlaku i z vlastní strany. Deník Süddeutsche Zeitung k tomu poznamenal, že Bystroňovy přátelské postoje vůči Rusku jsou příliš vstřícné i na poměry AfD.

To, že AfD žádá od Bystroně vysvětlit podezření ohledně údajného pobírání úplatků od proruské sítě, zařadila do hlavního zpravodajství televize Welt. Ta také uvedla, že Bystroňovi, který je dvojkou na kandidátce AfD pro volby do Evropského parlamentu hrozí, že mu strana prozatím zakáže účastnit se kampaně. Jasno v této věci by mělo být v pondělí, kdy zasedne vedení AfD, kterému chce Bystroň věc osobně objasnit.

Magazín Der Spiegel, který spolu s Deníkem N před týdnem kauzu odstartoval, ve čtvrtek na svém webu napsal, že Bystroň přijímání plateb z Moskvy popírá. "Přesto z jeho vlastní strany přicházejí jasné výzvy," poznamenal magazín o žádostech vedení AfD, aby Bystroň věc vysvětlil.

"Tlak na kandidáta eurovoleb roste," uvedl ve čtvrtečním příspěvku německý veřejnoprávní rozhlas Deutschlandfunk.

Deník Frankfurter Allgemeine Zeitung vyzval k tomu, aby se podezření ohledně Bystroně objasnila co nejdříve a zcela otevřeně. "Nejlépe ještě před volbami do Evropského parlamentu," poznamenal list.

Bystroňovi, který je českého původu, se ve čtvrtek opět věnuje německá mutace serveru Politico ve svém ranním přehledu významných událostí. Politico ho zařadilo do čela výčtu dění. "Petr Bystroň se dostává do úzkých. Zahraničněpolitický mluvčí AfD ve Spolkovém sněmu čelí tlaku ze všech stran, včetně vedení své vlastní strany, aby vysvětlil podezření z údajného ruského ovlivňování a placení," uvedl server.

0 0
možnosti
LN

Objasněte kauzu, vyzvalo vedení AfD

Bystroně vedení AfD vyzvalo e-mailem, aby do čtvrtečních 14:00 spolupředsedům strany Alici Weidelové a Tinu Chrupallovi kauzu písemně objasnil. AfD jeho prohlášení ve čtvrtek odpoledne obdrželo, informovala DPA, která má dopis k dispozici. Bystroň v něm odmítl podezření, že od proruské sítě a od Rusů přijímal úplatky.

"Nikdy jsem od pracovníka VoE (nebo od nějakého Rusa) nedostal peníze či kryptoměnu," napsal Bystroň. Poznamenal, že vládní činitelé se pokouší vysoké volební preference opozice zvrátit očerňující kampaní a s pomocí tajných služeb. Dodal, že podezření vůči němu jsou lži a falešná obvinění.

Zkratka VoE, kterou Bystroň použil, odkazuje na nyní zablokovanou platformu Voice of Europe. Ta publikovala protiukrajinské a proruské postoje a Bystroň tomuto médiu v minulosti poskytoval rozhovory.

Bystroň už dříve řekl, že si s vedením strany chce osobně promluvit po velikonočních prázdninách, které v Berlíně skončí na konci tohoto týdne. Podle webu Politico tón e-mailu prozrazuje, že AfD je děním kolem Bystroně znepokojena, a to obzvláště poté, kdy Deník N informoval, že česká Bezpečnostní informační služba své podezření zakládá na zvukových nahrávkách.

Kauze by se v příštím týdnu mohl věnovat výbor pro vnitro Spolkového sněmu. Příslušnou žádost již podala poslankyně Levice Martina Rennerová, jak ve středu sdělil její úřad.

Poslankyně chce, aby spolková vláda na středečním zasedání výboru předložila zprávu o možném ovlivňování politiků a politických stran prostřednictvím skrytých plateb například přes nyní uzavřenou platformu Voice of Europe. Rennerová chce rovněž vědět, jaké případné důsledky z toho plynou pro německou kontrarozvědku.

0 0
možnosti
Foto

Před spaním si pustím nějaký dobrý film.

https://www.youtube.com/watch?v=_YpeHi8WQAw

0 0
možnosti
JM

Poslanec Bystroň v dopise vedení AfD odmítl braní úplatků od Rusů

... Bystroň uvedl, že kampaň v několika jazycích šíří na sociálních sítích nevládní nezisková názorová organizace Evropské hodnoty. Poznamenal, že tuto organizaci financují mimo jiné americká ambasáda v Praze, americké ministerstvo zahraničí, německá Nadace Konrada Adenauera, Evropská komise či české ministerstvo zahraničí. ČTK zjišťuje vyjádření šéfa think-tanku Evropské hodnoty Jakuba Jandy.

https://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/poslanec-bystron-v-dopise-vedeni-afd-odmitl-brani-uplatku-od-rusu_565304.html

Jakub Janda (1990)

https://cs.wikipedia.org/wiki/Jakub_Janda_(1990)#

0 0
možnosti
PD

Pane, jo, a co Soroš a Bilderberg, ti se flákají? :-P

0 0
možnosti
Foto

I51v42o 15P43a26t89t86a

4. 4. 2024 23:08

Ta "kvadratura kruhu" v podobě DŮCHODOVÉ reformy je dávno vyřešená. První prorůstová a pronatalitní důchodová reforma je z roku 2005. Integrované reformy, důchodová a sociální pro ČR z roku 2007 + Důvodová zpráva k reformám. Stejnojmenné kapitoly najdete v knize Ekonomům to myslí černobíle (můžete si vypůjčit v městské knihovně v Praze a na 49 pobočkách). Proč už dávno nemáme důchodovou reformu? Protože bankéři chtějí na reformě důchodů vydělávat, prosadili PENZIJNÍ reformu ve prospěch bank u ministra financí kalouska v roce 2012 a aktuálně u ministra práce Jurečky. V prvním případě šlo o tunelování státního důchodového systému (20 miliard korun/rok), aktuálně jde o přímé tunelování státní pokladny. Je snad jasné, že bankovní produkt PENZIJNÍ reforma neřeší žádný z problémů důchodového systému.

0 0
možnosti
PD

To je pakárna, tedy, pattárna ... :-P

0 0
možnosti
JF

Amerika zachránila Evropu a Svět ve 20tém století 3krát - v první a druhé světové válce, a i v té třetí - studené, kdy Velký Ronald Reagan rozvrátil SSSR, a nám tím vrátil SVOBODU a DEMOKRACII...

0 0
možnosti
VZ

Čísla hovoří, Fridrichu

1914 - 1918 1917

1939 - 1945 1944

0 0
možnosti
OS

O. Seliger 4.4.2024 22:48

Asi tak. Existuje dluhové stádium kapitalismu. Peníze vyrábějí banky z dluhů. Všechny vlády vyspělého maximálně zadlužovaly a zadlužují, aby přežily u svých koryt. Nejvíc "nejbohatší" Americké vyspěly k 34bilionovému vnitřnímu dluhu a cca 90% GDP zahraničnímu. Celá manipulace s atombloky a vyřazením USA, bylo nutno napravit. Nově 4bloky, už USA postaví. Uvědomělí CZ národ ví, že je třeba nejvíce zadluženým pomoci, podobně jako s helikoptérami, letadýlky v nedohlednu ap. aby se to nepotento. Taky ostatní z dluhové únie budou vstřícní a radostně v jednom šiku ...do dluhů, do dluhů, do dluhů...

0 0
možnosti
Foto

Ale Američanům já budu dlužit rád. Nechci je připravit o jejich Americký sen.

S pozdravem America First.

0 0
možnosti
JF

Humanitární pracovníci OSN se zúčastnili teroristického útoku palestinského Hamásu na Izraelské civilisty 7. září 2023. A měli pod svou budovou v Gaze hnízdo Hamáských teroristů. O tom se jaksi taksi nemluví, že ?

0 0
možnosti
JF

Aston napsal - "Pojem „kvadratura kruhu‟ se používá jako příměr k něčemu neřešitelnému. Průběžný důchodový systém se takto ošidit nedá." -

Aston se mýlí, "Průběžný důchodový systém" ŘEŠENÍ MÁ. Je to ale neřešitelné pro neschopné vlády, které ekonomiku a celé hospodářství země i se spotřebou obyvatelstva ZAŠKRTILI. Tak to udělala vláda pětikoalice. Hlavní řešení je pro SCHOPNÉ vlády ROZJEZDEM EKONOMIKY ZEMĚ. Toho v praxi dosáhli VELKÝM snížením daní pro firmy i své občany v Americe za velkého Ronalda Reagana a ve Velké Británii za baronky Thatcherové. Samozřejmě tomu pomůže spoření občanů na své budoucí důchody... A bylo by vyřešeno bez těch každodenních útoků na dnešní důchodce že "ujídají chlebíček" nynějším produktivním lidem jak to dělá TATO VLÁDA svými nářky. Dnešní důchodci si na své důchody poctivě šetřili 40 i více roků, ale to jim sebraly některé vlády a neřešená inflace.

0 0
možnosti
PD

Nejdřív musí zaplatit dluhy a úroky po Burešovi, paví princezně a ééééééééééééééé .......

0 0
možnosti
Foto

Že ti Američani ze sebe dělají takové voly. Furt meldují, že situace v Gaze je nepřijatelná, zároveň odsouhlasí Izraeli dalších 20 miliard na zbraně.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz