Pondělí 22. července 2024, svátek má Magdaléna
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

Kvadratura kruhu a důchody

Evergreenem naší politiky je volání po důchodové reformě. Zpravidla se minulé vládě vyšitá, že důchodovou reformu nezavedla.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
JH

To jsou většinou blbosti.

Peníze na důchody nejsou závislé jen na počtu plátců do systému, ale také na jejich produktivitě práce. Ta se postupně stále a stále zvyšuje, tudíž roste množství zdrojů, které lze přerozdělovat.

A ono se přerozděluje, ovšem jiným směrem, než například právě na důchody.

Stručně řečeno, prachy mizí, zdánlivě neznámo kam.

:-P

0 0
možnosti
JM

Zvyšování produktivity práce je v našich podmínkách "kompenzováno" nárůstem výdajů, věnovaných na podporu zcela neproduktivních institucí.

0 0
možnosti
MK

Každoročně se uvádí, že největší překážka rozvoje této země je byrokracie, a každá vláda na to odpovídá přibíráním nových byrokratů a zvedáním jejich platů. Načež poštve lidi proti těm, co celý život pracovali a vytvářeli hodnoty, dokud jim to zdraví nebo stáří neznemožnilo.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz