20.5.2024 | Svátek má Zbyšek


Diskuse k článku

Kuřáci smrdí

Deset významných českých lékařů podpořilo návrhy ministra zdravotnictví Hegera a postavilo se proti rozhodnutí občanských demokratů sestřelit návrhy na zákaz kouření v restauracích. Jednoznačně podporují zájem o lidské zdraví před obchodním zájmem majitelů restaurací.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Grycz 30.3.2013 1:25

Re: Za daně z tabáku

Mně zas štve, když mi kvádro načichne přepáleným tukem a to fakt nejde vyvětrat u zadýmeného obleku se to někdy zdaří.

L. Honajzer 30.3.2013 7:27

Re: Za daně z tabáku

Lukešotá ty jsi tlustá jak prase a ještě blbá.

A. Jaroš 30.3.2013 7:07

Re: Za daně z tabáku

Mně se zdají hnusní i  postarší tlustí chlapi, např. jako jsem já a taky to musím sám se sebou vydržet , pane Bože ještě aspoň pár let a ať to moc nebolí!

H. Lukešová 30.3.2013 1:07

Re: Za daně z tabáku

Zakázat tam, kde cigarety ohrožují a obtěžují jiné lidi (železniční a autobusové zastávky) .Ne vždy s panem Jílkem souhlasím, ale to, že je kouření hnusné, je pravda. Samozřejmě ať si v soukromí kouří jako fabrika.

P. Pavlovský 30.3.2013 5:26

Re: Za daně z tabáku

Zákazy mnohé řeší: Divila byste se, co všechno dnešní evropský hospodský nesmí, nechce-li přijít o lienci!

Třeba prodávat metylakohol! V USA to řeší tak, že chce-li hospodský  servírovat i alkohol, musí platit větší daně než jiní, nealkoholičtí. Totéž by bylo možné s kuřáckými hospodami.

A také co musí! Např. uchovávat vzorky od všech jídel určitou dobu pro možnou kontrolu při případné epidemiii a pod.

J. Ryba 30.3.2013 1:05

Re: Za daně z tabáku

i na to našli v USA cestu...a ono je to jednoduché, ti lidé, co tam pracují, musí být někde pojištěni a ono se ví, kde ve skutečnosti pracují....nebo nebudou budou pracovat načerno? :-) Připomínáte mi trochu ty "bezďáky" v ulicích, co se nadřou se šrotem, aby nemuseli pracovat :-)

I. Gellner 30.3.2013 1:05

Re: Za daně z tabáku

My už máme-) A Jílky, když připlácnou xicht na sklo, posíláme do pedele -)

J. Ryba 30.3.2013 1:07

Re: Za daně z tabáku

kecáte, zatím nikdo nikoho nepostihuje

P. Han 30.3.2013 1:09

Re: Za daně z tabáku

Už jste se na to rozbíhali tolikrát, že třeba jednou doopravdy skočíte.

J. Ryba 30.3.2013 1:12

Re: Za daně z tabáku

jen otázka času, o tom nemám nejmenší pochyby

J. Ryba 30.3.2013 1:10

Re: Za daně z tabáku

uvidíme, kde bude účetní jednotka vykazovat provozovnu, spotřební daně, daně atd....event. zaměstnance :-)

P. Pavlovský 30.3.2013 5:41

Re: Za daně z tabáku

Ani v soukromých klubech se nesmí dělat všechno!

P. Sulc 30.3.2013 2:13

Re: Za daně z tabáku

Bez kuraku by se stat polozil. Nicmene, zadny z tech protikurackych troubu ala Ryba nerekne, kolik jedovatych smejdu nadejchame, kdyz jen jdeme po chodniku a neni vitr. Auta jsou mnohem horsi nez tabak, a nikdo neni schopen odkazat na nejaky konkretni vyzkum o skodlivosti koureni z druhe ruky, dokonce ani ti doktori ne.Cele ty hystericke protikuracke akce zacaly pred lety pouze z tech duvodu, ze staty potrebobaly penize, jak nejlepe zduvodnit dalsi dane na tabak. Pred 40 lety stal v USA karton, 200 cigaret  US$ 3.50   Dnes, v NYC stoji krabicka, 10 cig. US$ 10.00, jinde jsou asi o dollar ci dva levnejsi.A jak jinak, nejvice se pouziva ten sentimentalni argument : deti, deti, setrime nase deti. Ac se pred 50lety kourilo mnohem vice, kupodivu, ty deti neumiraly na rakovinu plic vice nez dnes.e ano? Ale je to argument, ze maminky hned placi, neni nad to argumentovat detmi, byt sebeblbeji.

J. Ryba 30.3.2013 0:43

stručně a jasně, dnes za jedna mínus (zapomněl jste na zaměstnance, z těch se tabakisti nevymotají)

...ale tady bude zítra nablito :-)

H. Lukešová 30.3.2013 0:51

Re: stručně a jasně, dnes za jedna mínus (zapomněl jste na zaměstnance, z těch se tabakisti nevymotají)

Zákaz kouření by však měl platit na autobusových a železničních zastávkách. Tam ohrožují zdraví nekuřáků. No a zaměstnanci restaurace mají Bohužel smůlu, ti to odnesou.

J. Ryba 30.3.2013 0:55

Re: stručně a jasně, dnes za jedna mínus (zapomněl jste na zaměstnance, z těch se tabakisti nevymotají)

to teda rozhodně "smůlu nemají", na ty zejména platí ochrana zdraví při práci, nemoci z povolání atd...

I. Gellner 30.3.2013 1:00

Re: stručně a jasně, dnes za jedna mínus (zapomněl jste na zaměstnance, z těch se tabakisti nevymotají)

Schválně jim řekněte, ať to nedělaj. Oni se vás zeptaj, co teda maj dělat. Pak jim poraďte něco výživnýho.

P. Pavlovský 30.3.2013 5:30

Re: stručně a jasně, dnes za jedna mínus (zapomněl jste na zaměstnance, z těch se tabakisti nevymotají)

Nikdo nemá právo chtít po zaměstnaních, aby pracovali v porostředí ohrožujícím jejich zdraví!

H. Lukešová 30.3.2013 1:01

Re: stručně a jasně, dnes za jedna mínus (zapomněl jste na zaměstnance, z těch se tabakisti nevymotají)

Jenže, co navrhujete? Zákaz veškerého kouření v restauracích? Což o to, mně by to vůbec nevadilo a naprosto chápu, že často mají zaměstnanci v restauraci poškozené zdraví, ale pochybuji, že by poslaneckou sněmovnou a senátem prošel totální zákaz kouření ve všech restauracích.

J. Ryba 30.3.2013 1:06

Re: stručně a jasně, dnes za jedna mínus (zapomněl jste na zaměstnance, z těch se tabakisti nevymotají)

ano...všude to funguje, proč ne v Česku?

H. Lukešová 30.3.2013 1:08

Re: stručně a jasně, dnes za jedna mínus (zapomněl jste na zaměstnance, z těch se tabakisti nevymotají)

Jó to nevím, není vůle. Hodně poslanců a senátorů hulí jak fabriky, tak se jim nechce. Uvidíme, jak se k problematice postaví rudooranžová vláda po očekávaném vítězství ve volbách.

J. Ryba 30.3.2013 1:15

Re: stručně a jasně, dnes za jedna mínus (zapomněl jste na zaměstnance, z těch se tabakisti nevymotají)

tentokrát to vypadá hodně nadějně.....a když to nevyjde v této sněmovně, v příští sněmovně to projde na 100%

H. Lukešová 30.3.2013 1:16

Re: stručně a jasně, dnes za jedna mínus (zapomněl jste na zaměstnance, z těch se tabakisti nevymotají)

Bylo by dobře.

I. Gellner 30.3.2013 1:10

Re: stručně a jasně, dnes za jedna mínus (zapomněl jste na zaměstnance, z těch se tabakisti nevymotají)

Před měsícem jsem byl, jako každý čtvrtrok, v zahulený hospodě v Rottenburgu. Bez nucenýho odtahu, což už je v Čechách standardt.

J. Ryba 30.3.2013 1:17

Re: stručně a jasně, dnes za jedna mínus (zapomněl jste na zaměstnance, z těch se tabakisti nevymotají)

standard... :-)))))) ha ha ha

J. Boleslav 30.3.2013 7:32

Re: stručně a jasně, dnes za jedna mínus (zapomněl jste na zaměstnance, z těch se tabakisti nevymotají)

Ve kterém Rottenburgu, ob der Tauber? Tam se mně moc líbí.

P. Sulc 30.3.2013 2:23

Re: stručně a jasně, dnes za jedna mínus (zapomněl jste na zaměstnance, z těch se tabakisti nevymotají)

Casto maji zamestnanci restauraci poskozene zdravi? Diky kurakum, myslite, nebo maji osoupane nohy a pokazenou pater. Kde jste ty statistiky vzala, muzete nam rici, jak mnoho a v cem ti zamestnanci riskuji? Nebo jen zvanite stare klise, pitome fraze a vymysly z denniho tisku ? Nikdo s tech obhajcu zakazu koureni nemuze dat k disposici vysledky nejakeho vyzkumu, zatim to neudelal ani zadny doktor . Jen vsichni zvanite stare fraze, opakujete donekonecna klise a stat, ten zveda dane na tabak az k nepricetnosti.Jen ten vyzkum ten nikde neni zverejnen, neni to divne?

H. Lukešová 30.3.2013 0:39

Řešení by bylo povinnost restauracím mít nekuřácké místnosti

já jsem nekuřák, za život jsem nevykouřila jedinou cigaretu, do úst bych cigaretu nedala a to žádnou, ani trávu, ani nikotinovou, ale je to každého volba. Tak, jak se má člověk právo obžírat se uzeninami, nacpávat se sladkostmi, tak mají kuřáci právo kouřit. Chtějí-li mít zničené plíce, poškozený močový měchýř, oslabenou imunitu, ať ji mají, jejich posvátná volba, každému, co jeho jest. Tečka.

J. Ryba 30.3.2013 0:45

Re: Řešení by bylo povinnost restauracím mít nekuřácké místnosti

kouřit ano, ale ne kohokoliv ohrožovat, např. ty zaměstnance restaurace

P. Han 30.3.2013 0:52

Re: Řešení by bylo povinnost restauracím mít nekuřácké místnosti

Oni tam byli posláni na nucené práce?