20.5.2024 | Svátek má Zbyšek


Diskuse k článku

Kuřáci smrdí

Deset významných českých lékařů podpořilo návrhy ministra zdravotnictví Hegera a postavilo se proti rozhodnutí občanských demokratů sestřelit návrhy na zákaz kouření v restauracích. Jednoznačně podporují zájem o lidské zdraví před obchodním zájmem majitelů restaurací.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Boleslav 30.3.2013 7:25

Skoro ještě horší než kouření

je nesmyslné posunování času, které nás dnes v noci čeká. Doufejme, že se senátorovi Šilarovi podaří sehnat dost podpisů, aby přesvědčil slovutnou EU, aby je zrušila. Už dávno se ví, že žádný ekonomický prospěch nepřinášejí a lidem škodí, takže není jasné, proč už dávno zrušeny nebyly .

V. Hajková 30.3.2013 7:30

Re: Skoro ještě horší než kouření

Víte,  že  je  to  jedna  z  věcí,  které  si   kromě    posunutí  hodin  -  tak  nějak  nevšímám?  :-)) 

J. Boleslav 30.3.2013 7:32

Re: Skoro ještě horší než kouření

Štastná to žena. :-)

P. Boublíková 30.3.2013 7:34

Re: Skoro ještě horší než kouření

Pan Boleslave, vždy´t vy jste docela ranní ptáče, tak by vám letní čas neměl vadit. Mně nevadí vůbec, jsem typický skřivan. Sovy jsou na tom hůř.

J. Boleslav 30.3.2013 7:37

Re: Skoro ještě horší než kouření

To je klamné zdání. Posuny času mně vadí dost, nejvíc jejich naprostá nesmyslnost. Ten deb.l, co je vymyslel, by zasloužil pověsit za ... do průvanu. :-)

M. Trhlík 30.3.2013 8:23

Re: Skoro ještě horší než kouření

Já si myslím, že ten člověk co to vymyslel, už dávno nestačí sledovat Vaše rozhořčené příspěvky pane Boleslave.

J. Boleslav 30.3.2013 8:31

Re: Skoro ještě horší než kouření

To má štěstí.

J. Franke 30.3.2013 7:57

Ano, ano, ano...

Tři měsíce mi bude trvat, než si zvyknu...

J. Heincl 30.3.2013 8:03

Re: Skoro ještě horší než kouření

Já posunutí hodin vítám.Prodlouží mi dobu denního světla, Dokud převážnou většinu obyvatelstva tvořili rolníci, zemědělci či farmáři (jak je komu libo) a zároveň neexistovalo masové umělé osvětlení, tak lidé vstávali a chodili spát s daleko většími časovými rozdíly mezi létem a zimou, než je celkem zanedbatelná jedna hodina.

J. Franke 30.3.2013 8:06

Promiňte,

ale to je pěkná pitomost. Doba denního světla je zcela nezávislá na časomíře a je stejná, ať máte na hodinkách nainstalován čas jakýkoliv.

Jde o to, že mi stát idiotsky nařídí vstávat dřív, než jsem zvyklý.

J. Heincl 30.3.2013 8:15

Re: Promiňte,

Celková doba denního světla je na časomíře samozřejmě nezávislá. Ale jistě uznáte, že ten, kdo vstane v létě například v 5.00, má denního světla k dispozici více než ten, který vstane v 6.00. Předpokádám přitom, že dříve vstávající nepůjde spát za světla.

J. Franke 30.3.2013 8:22

To rád uznám...

ale na věci to nic nemění. Jde mi o něco jiného a Vy to víte... ;-)

J. Heincl 30.3.2013 8:31

Re: To rád uznám...

Vím to. Napsal jste to celkem jasně. Nelíbí se Vám, že Vám někdo nařizuje, kdy máte vstávat. Celkem Vás chápu. Ale jak jsem napsal, mě osobně to vyhovuje. Navíc se zdá, že to vyhovuje většině lidí nebo jí je to minimálně celkem jedno.

J. Boleslav 30.3.2013 8:30

Re: Promiňte,

Na to ale nepotřebuje žádné nesmyslné úředně nařízené posuny času.

P. Boublíková 30.3.2013 8:37

Re: Promiňte,

Jak jsem psala, jsem skřivan a tak mi letní čas vůbec nevadí, ba spíše vyhovuje. Pracovní dobu si totiž nemůžu libovolně posouvat, nýbrž začátek je daný rozvrhem a v době letního času mám mnohem delší odpoledne (zatímco v době zimního času mám dlouhá rána, kdy ale tak nějak nestojí zato se do něčeho pouštět :-) ).

J. Heincl 30.3.2013 8:40

Re: Promiňte,

Jak napsala paní Boublíková, zaměstnanci - skřivani většinou potřebují.

V. Mlich 30.3.2013 8:58

Není to nesmyslný úředně nařízený posun - dává nám to čas ŽÍT

Je to důsledek shody většiny. A jeho smysl je v tom, aby člověk měl víc času ŽÍT s minimálními náklady. Jde o to, že pracovní doba zabírá určitou část dne, na život v zimě ráno nezbývá nic a večer taky skoro nic. V létě ráno něco, večer něco. Posunutím směny se večerní volno na život prodlouží o hodinu a s takovým souvislým kusem už se dá něco provést.

A úspora nákladů spočívá v tom, že místo toho, aby si všechny firmy měnily otevírací dobu, udělá se to na jednom místě. Nemluvě o tom chaosu, protože každý by si to posouval jinak, někdo co 2 měsíce po půlhodině, někdo o týden posunuté, někdo vůbec...

P. Hofman 30.3.2013 8:09

Re: Skoro ještě horší než kouření

Souhlas.

V. Hajková 30.3.2013 7:19

kouření je vzdušný komunismus Dzp.: Autor: J. Ryba Datum: 30.03.2013 01:13

Kdo  by  to  byl  řekl-  že  už  si  s  komunismem  začali  před  nějakou  stovkou  let  zahrávat   indiáni  :-)))))))) !   Někdy  mám  pocit-   že  tomuto  člověku  už   z  diskuzí  pěkně  hrabe!   :-))))

P. Pavlovský 30.3.2013 8:02

Re: kouření je vzdušný komunismus Dzp.: Autor: J. Ryba Datum: 30.03.2013 01:13

Také podle toho dopadli!

P. Rajman 30.3.2013 7:18

ODS, všivárna, svoboda

Někdo na to potřebuje téměř čtvrtstoletí, někomu stačilo pár projevů jednoho všiváka poté co Václav Havel prohlásil, že tuto zemi dovede k svobodným volbám.

P. Hlosta 30.3.2013 6:41

Šťastná mládež, že se o ni prakticky nikdo nestará!

Onehdá jsem se dočetl, že existuje prokazatelně závislost na internetu. Absťák vykazuje stejné znaky jako jakákoliv jiná drogová závislost. Od nespavosti, přes pocení a nervozitu, až po sociopatické dopady. Má to i vliv na poruchy ve výživě, tělesnou kondici, na snížení potřebných minerálů a vitamínů, oční vady, ba dokonce je možné odhadovat, že skončí ta závislost i rakovinou mozku.

Aston jde proti našemu zdraví, protože podporuje závislost u lidí k tomu nakloněných. Dokonce mnozí přecházejí od závislosti, na látkách přivozujících závislost, na internet, kde jim hrozí naprosté vyloučení ze zdravého způsobu života, vyloučení se ze společnosti, zdravotní újmu až smrt, nebo i dokonce sebevraždu, když budou násilím, třeba exekucí odstaveni od internetu.

Přirozeně je nejhorší varianta, když tabakista, při sklence alkoholu a sfetovaný k tomu, usedne k internetu v pracovní době, kde je co nejdéle a furt, protože je vorkoholik a celé dny "diskutuje" nad tématy, které mu předloží NP! Varianty menšího zla pro závisláka jsou třeba ty, že jinak normální tabakista si občas odskočí na cígo a u netu stráví tři hoďky. I při jedné, dvou sklenkách alkoholu se to dá ukočírovat, ale rajcovní téma, jako je závislost a smrad spoluobčanů závislých na nikotinu, to pak je ohrožen každý sebe jinak ovládající závislák internetu.

Šťastná mládež, co ujíždí jen na marihuaně, perníku a jiných maličkostech! O tu se prakticky nikdo nestará. ;-)))

V. Hajková 30.3.2013 7:13

Re: Šťastná mládež, že se o ni prakticky nikdo nestará!

Máte   v  mnoha  popisovaných  věcech  pravdu-  ALE  -  co  s  tím??  Vezměte   jen   počítačové  hry-  má  se  zakázat  jejich  výroba-  aby   naše  děti  neseděli  hodiny  a  hodiny  u  svých  počítaču??  Samozřejmě  ,  že  to nejde.  A  vždy  se  musím  vrátit   k  tomu  základnímu  a  to  je  rodina!  Pokud   si  tuto  situaci  neumí  vyřešit  rodina  žádné  opatření  státu  nemuže  pomoci! 

J. Jirsa 30.3.2013 8:20

Re: Šťastná mládež, že se o ni prakticky nikdo nestará!

Já vidim tak trochu rozdíl v tom, že nikotin je tvrdá droga,zatímco salám ani internet jsem na seznamu drog nenašel vůbec.... Taky ten kuřák tu drogu "podává" ostatním, zatímco požírač salámu a uživatel internetu skutečně toto nedělá. V tom vidím ten podstatný rozdíl přátelé.

Na druhé straně považuji za úplnou blbost nějaký široký zákaz kouření, protože tím zase nekuřáci příliš omezují svobodu kuřáků, kteří začli kdysi z jakési nerozvážnosti nikotin užívat.

Nebylo by lepší namísto planých diskusí, začít raději působit na lidi ve věku cca 13 - 20 let tak, aby kouřit vůbec nezačínali? Dobrý nápad ne?

Tak a teď se přihlayte někdo, kdo tohle půjde navrhnout nějakému poslanci, aby to prostřednictvím parlamentní demokracie prosadil do sbírky zákonů. (hahaha)

J. Balcar 30.3.2013 5:59

Dobrodějové smrdí

Kdykoliv někdo inzeruje, že pro mě hodlá konat nějaké to dobro mám se na pozoru. Dovedu se o sebe postarat a nestojím o to, aby se někdo druhý stal režisérem mého životního příběhu. Nechodím do zakouřených hospod, protože do hospod chodím málo a mohu si vybrat. Už to, že je možno si vybrat, je dobře. Zakouřená hospoda vedle nezakouřené je důkazem, že si část národa v zahuleném libuje. Když je kouření takovou zhoubou a náklady na léčení odčerpávají z rozpočtu více, než tam plyne ze spotřební daně z cigaret, zakažte tabák. Zakažte a stíhejte. Z nezaměstnaných udělejte tabákovou policii, kontrolujte každý kamion a za každého kuřáka vypište odměnu.

V. Ondys 30.3.2013 7:01

:))))))) Jste soudný a samostatný člověk

:)))))))))))) hotové neštěstí pro všechny :))))) příkladně nezištné dobroděje i lidumily, kam se na ně hrabe sám Gándhi, nepřekonatelnou slabinou demokracie je častá možnost pouhého dunění většiny prázdných hlav, která se snadno změní na zlověstné, když se ostatním nabídne veřejný nepřítel v podobě Žida, kapitalisty nebo i pouhého kuřáka jako příslušníka odlišné skupiny s původem údajných potíží všech faktických :)))) nežitů na zadku každé společnosti.

P. Boublíková 30.3.2013 5:25

To je furt dokola

Jestliže je nikotin ještě větší zhouba lidstva než heroin a opium, proč není dávno na seznamu zakázaných látek?

P. Pavlovský 30.3.2013 5:39

Re: To je furt dokola

Protože jsou státy zištné a mají prachy ze škodlivých zlozvyků svých občanů.

Pak se ale ty penze vydají na jejich státem zaručené bezplatné léčení.

Jediné plus: kuřák pobírá menší dobu důchod!

P. Boublíková 30.3.2013 7:32

Re: To je furt dokola

Chtěl jste asi napsat "daně vydají", jinak souhlas.

Taktéž nechápu, proč není hon stejných rozměrů pořádán na konzumenty alkoholu; na rozdíl od nikotinu je etanol psychotropní droga, na svědomí má toho daleko víc než kouření a že nepostihuje nezúčastněné je jen pouhé zdání.

P. Pavlovský 30.3.2013 8:00

Re: To je furt dokola

/Chtěl jsem napsat "peníze vydají"./ S alkoholem je to složitější: Na metabolismus (rozkládání) nikotinu či dehtu lidské tělo zařízené není. Na metabolismus alkoholu od 5 let věku ano. Co přijde do těla jako nikotin či dehet může sice zase odejít, ale beze změny. Co přijde do těla jako alkohol, vyjde jako sůl, voda atd.

Je to tedy "jenom" otázka MÍRY (staří Řekové říkali "metrón" a bylo to obecně to skoro nejdůležitější v životě člověka).

Mírné pití může mít pozitivní následky. Může - u někoho - snižovat agresivitu (můj případ), zlepšovat náladu a vstřícnost k druhým, fungovat proti nespavosti, vylepšovat některé aspekty krevního oběhu atd. Je lepší si dát před spaním dvojku než stilnox!

Nemírné pití ohrožuje nejenom pijáka, ale potenciálně i celé jeho okolí,- srov. Masarykův i Baťův boj proti alkoholismu na jihovýchodní Moravě.

Pití vína je přímo archetypální záležitost, judaismus ani křesťanstvé bez něj nejsou možné (islamismus je - příznačně - zakazuje).